Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Cilt Rengimiz Nasıl Olur?

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Cilt Rengimiz Nasıl Olur?

Sigara, cildimize ve bedenimize doğrudan etki edecek ürünlerin başında gelir. Düzenli bir sigara kullanıcısının da zaten deri renginde sararmalar, dudak ve tırnaklarında renk bozukluklarına denk gelme olasılığı yüksek. Aynı zamanda sigaranın kanseri tetikleyici birçok etmeni de bulunur. Ki bu doğrultuda bakıldığında sigarayı bırakmak, hayatınız için alacağınız en doğru kararların başında gelmiş olacaktır. Ne yazık ki tüm vücudumuz sigaranın içerisinde bulunan maddelerden fazlaca etkilenir ve bu etkileri en fazla deneyimlemek zorunda olanlar da kadınlardır. Kadınlarda erken yaşlanmadan tutup da, cildin kendisini yenileme ve daha hoş bir görünüme kavuşma gibi birçok etmene kadar sigarayı bıraktığında destek alma olasılığı bulunmaktadır. Ki bunun tam tersi de sigarayı bırakmama ve içmeye devam etme durumlarında ortaya çıkar. Aslına bakarsanız iş sadece sigara içmekle de sınırlı değil. Aynı zamanda sigara içilen ortamlarda da fazlaca kalmak, bu tarz sıkıntılara maruz kalıp cildinizi zarara uğratmaya sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı da sigarayı bıraktıktan sonra kendinize iyi bir bakım yapmanızı, bu kapsamda da cilt bakımını da muhafaza altına almanızı öneriyoruz. Sigara sonrasında cildiniz ve sağlığınıza kavuşma aşamalarında ne tarz cilt bakım seti ve ürünler kullanılacağına, nasıl bir yol izlenileceğine dair de sizler için yazımızın devamında bahsetmek istiyoruz.

Sigarayı Nasıl Bırakmalıyım?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki sigarayı bırakmak için muhakkak bir uzman yardımı almalısınız. Bir doktor ve danışman eşliğinde sigara bırakmak daima çok daha etkili sonuçlar verecektir. Bu kapsamda da sigara bıraktıktan sonra fazla kiloların alınmasını engeller, cilt bakımında da gerekli olan konuma ve sonuca ulaşma aşamalarını çok daha hızlı bir konuma taşımış olursunuz. Sigara, beden sağlığına doğrudan zarar veren bir üründür. Sigaranın içerisinde bulunan nikotin ve duman, cildin gözeneklerinin tıkanmasına, bakteri ve mikropların oluşmasına sebebiyet verecek etkilere sahip. Bu sebepten dolayı da sigara içerken cildinizin ne kadar tehlike altında olacağını da asla unutmamalısınız. Cilt bakımı aşamalarındaki önemli olan unsur da zaten, bu tehlikeden uzak kalıp cilde gerekli duyulan ilgi ve alakayı fazla fazla aktarmayı başarabilmek olmalı.

Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir?

Sigara biraz önce de belirttiğimiz gibi nikotini ve dumanıyla zaten cilde çok fazla etkiler oluşturan bir ürün. Cildin ve derinin altında sebum salgılayan yağlar vardır. Bu yağların duman ve bakterilerden dolayı tam olarak salgılanamaması ya da dengenin bozulması, cildin sıkıntılı bir sürece geçiş yapmasına sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı da bu da cildin soluk, sarı ve farklı renklere dönüşmesine sebebiyet verebilir. Sigaranın cilt kanserini de tetikleyici unsurlardan birisi olduğunun dikkatini çekelim. Cildin her zaman nefes almaya ihtiyacı olur. Bu ihtiyacın önüne geçerek cildinize en büyük kötülüğü gerçekleştirmiş olursunuz. Zaten insan kendi kendisinin düşmanıdır sözü genel olarak doğru bir sözdür. Ki sigara kullanan birçok insan göz önüne alındığında, cildinde tahrişlenme, daha soluk gözükme ve yaşına oranla daha yaşlı gösterme gibi birçok problemle uğraşma derdi de sigaranın tetikleyiciliği ile kendisini göstermektedir. Bu sebepten dolayı da sigara kullanımının cilde çok büyük zararlar vereceğini, bu zararların telafisinin de uzun bir süreçte şekilleneceğini göz ardı etmemek gerekir. Bununla birlikte sigarayı bıraktıktan sonra kullanmanız gereken ürünler de önemli. Hem cilt bakımı destekleyip hem de sizin çok daha sağlıklı olmanızı sağlayacak türden ürünler…

Nemlendirici Kremler

Sigarayı bırakmak da çok büyük sorumluluktur. Sigara içen cildin her zaman nem açığı vardır. Cildin kuru olması sigara dumanıyla daha da fazla tetiklenir bir durumdur. Bu sebepten dolayı da sigara bırakanların, hatta içenlerin ciltteki renk bozukluklarının normale dönebilmesi adına nem ihtiyacını bir şekilde karşılamaları gerekmektedir. Bu da nemlendirici krem takviyeleri ile mümkün hale gelecek. maruderm nemlendirici krem takviyesi doğrultusunda sizler, cildinizin çok daha nefes alınabilir bir konumda kalmasını sağlamış olacaksınız. Cilde biraz daha parlaklık ve sağlık kazandırabilmeniz açısından da cildin gündüz ve gece olmak üzere koruma altına alınmasının şart olduğunu bilmenizi isteriz. Bu kapsamda da cildin derinlemesine rahatlamasını sağlamak ve ciltteki gözeneklerin nem ihtiyacını karşılayıp daha fazla nefes almasını desteklemek adına nemlendirici krem desteğinden asla vazgeçmeyin. Bu süreçte de cildin temiz tutulması da önemlidir tabi. Cildi gün içerisinde de temiz tutmalı, duş düzeninizi de her zaman kontrol altına almayı başarmalısınız ki, nefes alabilir bir cilt görünümüne ulaşım da çok basit bir şekilde sağlanmış olsun.

Leke Giderici Kremler

Sigara kullanımı sonrasında cildin belli başlı bölgelerinde renk değişimleri, lekeler ve farklı reaksiyonlar kendisini gösterebilir. Aslında bu lekelerin gerçekten can sıkıcı olduklarının altını çizmek gerekiyor. Dış görünümde ne kadar sağlıksız olduğunu açıkça kanıtlayan bu lekeler, aynı zamanda da cildin sıkıntılı bir yapıya dönüşmesini de destekler. Bu kapsamda da MaruDerm leke karşıtı kremkullanımı ile cildin renk dengesini belli bir noktaya taşıma olanağı bulacağınızı bilmenizi isteriz. Leke giderici krem kullanımını cildin ihtiyaç duyulan bölgelerine derinlemesine aktararak, daha sağlıklı bir cilt görünümüne erişimi de bir nevi tetiklemiş olursunuz. Burada MaruDerm'e bir kez daha değinmek isteriz ki, sahip olduğu leke karşıtı ürünler sayesinde, sigaranın oluşturmuş olduğu etkilere karşı iyi bir savaş sergilemektedir. Düzenli kullanımı dahilinde de zaten, cildin maruz kaldığı birçok leke ve sıkıntıdan da kısa süre içerisinde kurtulma olanağına erişmiş olacaksınız. Cildin bakım aşamaları sigarayı bırakmış bir beden söz konusu olduğunda gerçekten zor bir süreçte şekillenir. İşte bu süreci destekleyici takviye ürünler işinizi daima kolaylaştırmış olacaktır.

Serum

Serumlar ilk bakışta maliyet açısından pahalı gözükebilir. Ancak serum kullanımı cildin daima nefes alıp rahatlamasını pekiştirici etkiler de ortaya çıkarmış olacaktır. Bu etkiler sayesinde de çok daha sağlıklı bir cilt görünüme, serumun içermiş olduğu içerik ve bakteri karşıtı formülleriyle ulaşım sağlanabilir. Cildinize gerekli görülen özeni aktarma konusunda serum kullanımı ideal bir tercihe dönüşebilir. Ki düzenli olarak cilt bakımı yapmakta olan insanlar, gündüz ve gece kremler, temizleyiciler sonrasında serum takviyesi de alarak cildin çok daha berrak bir görünümde olmasını desteklemektedir. Bu detay dahilinde de sizler için sigara sonrasında cildinize iyi gelecek bir diğer ürünün de serumlar olduğunu belirtmek isteriz.

Netice itibariyle de sigara cilde doğrudan etkiler oluşturacak bir tehlike olarak kabul edilmektedir. Bu tehlikenin üzerine giderek cildinizi koruma altına almalı, daha nefes alınabilir bir cilt oluşturup sigaradan uzak kalmalısınız. MaruDerm markasının cilt bakımı için tanımış olduğu seçenekler de, sizi mevcut sağlığa doğrudan ulaştırıcı etkilerin başında gelmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..