quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Cilt Rengimiz Nasıl Olur?

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Cilt Rengimiz Nasıl Olur?

Sigara, cildimize ve bedenimize doğrudan etki edecek ürünlerin başında gelir. Düzenli bir sigara kullanıcısının da zaten deri renginde sararmalar, dudak ve tırnaklarında renk bozukluklarına denk gelme olasılığı yüksek. Aynı zamanda sigaranın kanseri tetikleyici birçok etmeni de bulunur. Ki bu doğrultuda bakıldığında sigarayı bırakmak, hayatınız için alacağınız en doğru kararların başında gelmiş olacaktır. Ne yazık ki tüm vücudumuz sigaranın içerisinde bulunan maddelerden fazlaca etkilenir ve bu etkileri en fazla deneyimlemek zorunda olanlar da kadınlardır. Kadınlarda erken yaşlanmadan tutup da, cildin kendisini yenileme ve daha hoş bir görünüme kavuşma gibi birçok etmene kadar sigarayı bıraktığında destek alma olasılığı bulunmaktadır. Ki bunun tam tersi de sigarayı bırakmama ve içmeye devam etme durumlarında ortaya çıkar. Aslına bakarsanız iş sadece sigara içmekle de sınırlı değil. Aynı zamanda sigara içilen ortamlarda da fazlaca kalmak, bu tarz sıkıntılara maruz kalıp cildinizi zarara uğratmaya sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı da sigarayı bıraktıktan sonra kendinize iyi bir bakım yapmanızı, bu kapsamda da cilt bakımını da muhafaza altına almanızı öneriyoruz. Sigara sonrasında cildiniz ve sağlığınıza kavuşma aşamalarında ne tarz cilt bakım seti ve ürünler kullanılacağına, nasıl bir yol izlenileceğine dair de sizler için yazımızın devamında bahsetmek istiyoruz.

Sigarayı Nasıl Bırakmalıyım?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki sigarayı bırakmak için muhakkak bir uzman yardımı almalısınız. Bir doktor ve danışman eşliğinde sigara bırakmak daima çok daha etkili sonuçlar verecektir. Bu kapsamda da sigara bıraktıktan sonra fazla kiloların alınmasını engeller, cilt bakımında da gerekli olan konuma ve sonuca ulaşma aşamalarını çok daha hızlı bir konuma taşımış olursunuz. Sigara, beden sağlığına doğrudan zarar veren bir üründür. Sigaranın içerisinde bulunan nikotin ve duman, cildin gözeneklerinin tıkanmasına, bakteri ve mikropların oluşmasına sebebiyet verecek etkilere sahip. Bu sebepten dolayı da sigara içerken cildinizin ne kadar tehlike altında olacağını da asla unutmamalısınız. Cilt bakımı aşamalarındaki önemli olan unsur da zaten, bu tehlikeden uzak kalıp cilde gerekli duyulan ilgi ve alakayı fazla fazla aktarmayı başarabilmek olmalı.

Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir?

Sigara biraz önce de belirttiğimiz gibi nikotini ve dumanıyla zaten cilde çok fazla etkiler oluşturan bir ürün. Cildin ve derinin altında sebum salgılayan yağlar vardır. Bu yağların duman ve bakterilerden dolayı tam olarak salgılanamaması ya da dengenin bozulması, cildin sıkıntılı bir sürece geçiş yapmasına sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı da bu da cildin soluk, sarı ve farklı renklere dönüşmesine sebebiyet verebilir. Sigaranın cilt kanserini de tetikleyici unsurlardan birisi olduğunun dikkatini çekelim. Cildin her zaman nefes almaya ihtiyacı olur. Bu ihtiyacın önüne geçerek cildinize en büyük kötülüğü gerçekleştirmiş olursunuz. Zaten insan kendi kendisinin düşmanıdır sözü genel olarak doğru bir sözdür. Ki sigara kullanan birçok insan göz önüne alındığında, cildinde tahrişlenme, daha soluk gözükme ve yaşına oranla daha yaşlı gösterme gibi birçok problemle uğraşma derdi de sigaranın tetikleyiciliği ile kendisini göstermektedir. Bu sebepten dolayı da sigara kullanımının cilde çok büyük zararlar vereceğini, bu zararların telafisinin de uzun bir süreçte şekilleneceğini göz ardı etmemek gerekir. Bununla birlikte sigarayı bıraktıktan sonra kullanmanız gereken ürünler de önemli. Hem cilt bakımı destekleyip hem de sizin çok daha sağlıklı olmanızı sağlayacak türden ürünler…

Nemlendirici Kremler

Sigarayı bırakmak da çok büyük sorumluluktur. Sigara içen cildin her zaman nem açığı vardır. Cildin kuru olması sigara dumanıyla daha da fazla tetiklenir bir durumdur. Bu sebepten dolayı da sigara bırakanların, hatta içenlerin ciltteki renk bozukluklarının normale dönebilmesi adına nem ihtiyacını bir şekilde karşılamaları gerekmektedir. Bu da nemlendirici krem takviyeleri ile mümkün hale gelecek. maruderm nemlendirici krem takviyesi doğrultusunda sizler, cildinizin çok daha nefes alınabilir bir konumda kalmasını sağlamış olacaksınız. Cilde biraz daha parlaklık ve sağlık kazandırabilmeniz açısından da cildin gündüz ve gece olmak üzere koruma altına alınmasının şart olduğunu bilmenizi isteriz. Bu kapsamda da cildin derinlemesine rahatlamasını sağlamak ve ciltteki gözeneklerin nem ihtiyacını karşılayıp daha fazla nefes almasını desteklemek adına nemlendirici krem desteğinden asla vazgeçmeyin. Bu süreçte de cildin temiz tutulması da önemlidir tabi. Cildi gün içerisinde de temiz tutmalı, duş düzeninizi de her zaman kontrol altına almayı başarmalısınız ki, nefes alabilir bir cilt görünümüne ulaşım da çok basit bir şekilde sağlanmış olsun.

Leke Giderici Kremler

Sigara kullanımı sonrasında cildin belli başlı bölgelerinde renk değişimleri, lekeler ve farklı reaksiyonlar kendisini gösterebilir. Aslında bu lekelerin gerçekten can sıkıcı olduklarının altını çizmek gerekiyor. Dış görünümde ne kadar sağlıksız olduğunu açıkça kanıtlayan bu lekeler, aynı zamanda da cildin sıkıntılı bir yapıya dönüşmesini de destekler. Bu kapsamda da MaruDerm leke karşıtı kremkullanımı ile cildin renk dengesini belli bir noktaya taşıma olanağı bulacağınızı bilmenizi isteriz. Leke giderici krem kullanımını cildin ihtiyaç duyulan bölgelerine derinlemesine aktararak, daha sağlıklı bir cilt görünümüne erişimi de bir nevi tetiklemiş olursunuz. Burada MaruDerm'e bir kez daha değinmek isteriz ki, sahip olduğu leke karşıtı ürünler sayesinde, sigaranın oluşturmuş olduğu etkilere karşı iyi bir savaş sergilemektedir. Düzenli kullanımı dahilinde de zaten, cildin maruz kaldığı birçok leke ve sıkıntıdan da kısa süre içerisinde kurtulma olanağına erişmiş olacaksınız. Cildin bakım aşamaları sigarayı bırakmış bir beden söz konusu olduğunda gerçekten zor bir süreçte şekillenir. İşte bu süreci destekleyici takviye ürünler işinizi daima kolaylaştırmış olacaktır.

Serum

Serumlar ilk bakışta maliyet açısından pahalı gözükebilir. Ancak serum kullanımı cildin daima nefes alıp rahatlamasını pekiştirici etkiler de ortaya çıkarmış olacaktır. Bu etkiler sayesinde de çok daha sağlıklı bir cilt görünüme, serumun içermiş olduğu içerik ve bakteri karşıtı formülleriyle ulaşım sağlanabilir. Cildinize gerekli görülen özeni aktarma konusunda serum kullanımı ideal bir tercihe dönüşebilir. Ki düzenli olarak cilt bakımı yapmakta olan insanlar, gündüz ve gece kremler, temizleyiciler sonrasında serum takviyesi de alarak cildin çok daha berrak bir görünümde olmasını desteklemektedir. Bu detay dahilinde de sizler için sigara sonrasında cildinize iyi gelecek bir diğer ürünün de serumlar olduğunu belirtmek isteriz.

Netice itibariyle de sigara cilde doğrudan etkiler oluşturacak bir tehlike olarak kabul edilmektedir. Bu tehlikenin üzerine giderek cildinizi koruma altına almalı, daha nefes alınabilir bir cilt oluşturup sigaradan uzak kalmalısınız. MaruDerm markasının cilt bakımı için tanımış olduğu seçenekler de, sizi mevcut sağlığa doğrudan ulaştırıcı etkilerin başında gelmektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..