Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sigarayı Bırakmanın Güzelliğinize Faydaları

Sigarayı Bırakmanın Güzelliğinize Faydaları

Sigarayı Bırakmanın Güzelliğinize Faydaları

Sigara, cilt sağlığı başta olmak üzere birçok vücut sisteminin zarar görmesine neden olmaktadır. Sigaranın cilde zararları, genel yaşam kalitesini de etkileyerek kişilerin özgüven problemi yaşamalarına neden olmaktadır. Sigara kullanımının, mümkün olan en kısa sürede bırakılması; genel vücut sağlığının ve kişi hayatının korunması açısından önem arz etmektedir.

Sigara, cildin doğal yağ ve nem dengesini bozarak; cilt yüzeyinin kırışık ve çökkün görünmesine neden olmaktadır. Cilt dokularında bulunan kolajen miktarı, sigara kullanımı nedeniyle azalmaktadır. Bu durum, cilt dokularının gevşemesine ve kişinin giderek daha yaşlı görünmesine sebebiyet vermektedir. Uzun yıllardır sigara içen kişilerin, içmeyen kişilere nazaran daha erken yaşlandığı görülmektedir.

Sigara, kan dolaşımına hasar vermekte ve kan pıhtılaşma düzeyini arttırmaktadır. Yoğunlaşan kan molekülleri, cilt dokularına daha az ulaşmakta ve cilt yüzeyinde oluşan yaralar daha geç iyileşmektedir. Bu bağlamda sigara kullanımı, cilt lekelerinin artmasına ve cilt tonu eşitsizliğinin baş göstermesine sebebiyet vermektedir. Sigara kullanımının bırakmakta zorlanan kişilerin, uzman sağlık personellerinden destek alması gerekmektedir.

Sigara kullanımının bırakıldığı andan itibaren, cilt yüzeyinde birçok değişiklik başlamaktadır. Cilt yüzeyi giderek iyileşmekte ve daha genç görünmektedir. Sigaranın içerisinde bulunan kanserojen maddeler, hücre içerisinden uzaklaştırılmakta ve cildin eski sağlığına kavuşması sağlanmaktadır. Sigaranın cilde zararları, insan hayatını pek çok açıdan etkilemekte ve kişilerin yaşam kalitesini düşürmektedir.

Sigaranın Cilde Zararları

  1. Cildiniz Giderek Beyazlar

Sigara kullanımının bırakıldığı andan itibaren, cilt yüzeyinde gözle görülür bir renk açılması ortaya çıkmaktadır. Sigara, cilt dokularının melanin oranını artırarak cildin daha koyu görünmesine neden olmaktadır. Sigara kullanımı kesildiğinde, melanin düzeyi optimize edilmekte ve cilt eski doğal rengini yeniden kazanmaktadır.

Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi, sigara nedeniyle oluşan cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cildi eski doğal rengine kavuşturarak, sigara nedeniyle oluşan tahribatı en aza indirmektedir. Tamamen doğal özlerden elde edilen beyazlatıcı bakım kremi, Marudem imzasıyla piyasaya sürülmektedir ve müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır.

Sigara Cilt Kararması

  1. Kırışıklık Görünümü Azalır

Sigara, cilt dokularındaki kolajen üretimini yavaşlatmaktadır. Bu durum, kırışıklık ve ince çizgi oluşumunun hızlanmasına neden olmaktadır. Sigarayı bırakmak, var olan kırışıklıkların azalmasına ve cildin yeniden genç görünmesine olanak tanımaktadır. Kaz ayakları ve gözaltı morlukları, sigara kullanımının bırakıldığı ilk andan itibaren giderek azalmaktadır.

Maruderm Caffeine Peptid Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu, sigara nedeniyle oluşan göz çevresi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Kahve özlerinin iyileştirici etkisi ve peptid moleküllerinin beyazlatma özelliği; sigara nedeniyle oluşan cilt tahribatının azalmasına yardımcı olmaktadır. Tamamen doğal özlerden oluşan göz çevresi serumu, Marudem bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

Sigara Kırışıklıklara Neden Olur mu?

  1. Gözenekler Küçülür

Gözenek genişlemesi, sigara kullanımından büyük ölçüde etkilenmektedir. Sigara, cilt dokularının sebum dengesini bozarak; gözenek genişlemesi ve tıkanması gibi olumsuz durumlara sebebiyet vermektedir. Sigarayı bırakmak, cilt dokularının sebum açısından normal hale gelmesine ve gözenek problemlerinin azalmasına olanak tanımaktadır.

Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik, sigara nedeniyle oluşan gözenek büyümesi probleminin; mümkün olan en hızlı şekilde giderilmesini sağlamaktadır. Gözenekler içerisine dolan sigara dumanı, BHA tonik sayesinde temizlenmekte ve kişide oluşacak kapalı komedon gibi gözenek problemleri önlenmektedir.

Gözeneklerden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

  1. Sivilce İzleriniz Daha Hızlı İyileşir

Sigara kullanımının bırakıldığı andan itibaren, kan dolaşımı hızlanmakta ve yara izleri daha hızlı bir şekilde iyileşmektedir. Sivilce izi ve güneş yanığı gibi belirtiler, sigara kullanımının bırakılması halinde hızlı bir şekilde yok olmaktadır. Bu nedenle, daha sağlıklı görünen ve pürüzsüz bir yapıya sahip olan ciltler için sigara kullanımının ivedilikle bırakılması önem arz etmektedir.

Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Ceramide Nemlendirici Tonik, içeriğindeki centella bitkisi özleri sayesinde; sivilce izlerinin azalmasına ve cildin daha pürüzsüz görünmesine olanak tanımaktadır. Centella asiatica bitkisinin iyileştirici etkisi, sigara nedeniyle yaşanan kan pıhtılaşmasının; cilt yüzeyindeki etkilerini en aza indirmektedir.

  1. Dudak Renginiz Belirginleşir

Sigaranın cilde zararları, dudak dokusunu ve dudak çevresini de olumsuz anlamda etkilemektedir. Sigaranın değdiği dudak dokuları, kararmaya ve pigment özelliğini yitirmektedir. Dudak çevresi ise sigara dumanının teması nedeniyle hızlı bir şekilde kırışmaktadır. Sigara kullanımının bırakılması, dudak renginin belirginleşmesine ve dudak çevresi kırışıklıkların azalmasını sağlamaktadır.

Sigara, parmak uçlarının ve tırnak dokularının da sararmasına neden olmaktadır. Sigara tutan parmaklar, zamanla deforme olmakta ve bu durum kangren gibi ciddi boyutlara kadar varabilmektedir. Her bakımından zararlı olan ve insan sağlığını riske atan sigara kullanımı, uzman doktorlardan yardım alarak bırakılabilmektedir. Kişilerin, ilgili birimlerden destek alarak; kendilerini sigaranın yan etkilerine karşı korumaları gerekmektedir.

Sigarayı Bırakmanın Dudak Sağlığına Etkisi

  1. Göz Çevreniz Aydınlanır

Göz çevresi, sigara kullanımı nedeniyle mor ve kahverengi renklerine bürünebilmektedir. Gözaltı torbaları ve kaz ayakları, sigaranın cilde zararları nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresinin sağlıklı ve genç görünmesi için sigara kullanımının en hızlı şekilde bırakılması gerekmektedir. Cilt dokularını adeta çürüten sigara, insan sağlığını riske atmaktadır.

Göze çevresi için tasarlanan bakım ürünleri, sigaranın cilde zararları arasında yer alan göz çevresi problemlerini azaltabilmektedir. Gözaltı morlukları, kaz ayakları, torbalanma ve çökük göz kapağı; besleyici serum ve krem çeşitleri ile giderilebilmektedir. Kişilerin, organik bakım ürünleri kullanarak ve sigara kullanımı bırakarak; göz çevresi problemlerini azaltması mümkün olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..