quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sigarayı Bırakmanın Güzelliğinize Faydaları

Sigarayı Bırakmanın Güzelliğinize Faydaları

Sigarayı bırak ve güzelliğine güzellik kat!

Evet bu cümleyi bir slogan olarak kabul etmenizi istiyoruz. Çünkü sigara, düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman insan bedenine gözle görülür zararlar yaşatan bir üründür. Cildin baş düşmanlarından birisi olarak kabul edilen sigara, içerisindeki nikotin ve toksitlerden dolayı da derinin içerisine nüfuz edip cildin eskisi kadar parlak ve güzel görünmesini engelleyici etkiler oluşturur. Sigara kullanan insanların cildindeki sarkmalar, kırışık ve kuruluklar çok daha fazla belirginlikler göstermektedir.

Bu sebepten dolayı da yazımızda sigarayı bıraktığınız zaman cildinizde ve bedeninizin bütününde ne tarz güzel gelişmelerden yararlanabileceğinize dair bilgiler sunarak ilerlemek istiyoruz:

Kırışıklıklar Yok Olacak

Sigarayı bırakmanın belki de en güzel yanlarından birisine dönüşecektir bu etki. Sigarayı bırakan birçok insanda kırışık oluşumunun yavaşladığı gözlenmiştir. Tabii ki de yaşlılık gereği kırışıklıklar karşınıza çıkabilecek bir cilt sorunu. Ancak burada önemli olan şey de bu süreci hızlandırmak yerine yavaşlatmaktır. Bu sebepten dolayı da sigara içmek kırışıklık sürecini daima hızlandırır. Sizler ise bu durumun tam tersi bir işleyiş oluşturursanız eğer, ciltteki kırışıklık düzeyini en aza indirgeme imkanı bulabilirsiniz. Üstelik uygulayacağınız cilt bakım kremi ve nemlendirici krem takviyeleri sayesinde de, mevcut kırışıklıkların önlenmesinde çok daha çabuk bir yol izlemiş olursunuz. Bu sebepten dolayı da sigara kullanımından uzaklaşmak, kırışıklıklardan da uzaklaşmak anlamına gelir.

Sarkmaları Önlenir

Sigara kullanımı cilde doğrudan zararlı etkiler oluşturmaktadır. Özellikle de kol ve bacaklarda, hatta göğüslerde sarkmalara da neden olmaktadır. Sigaranın içerisinde bulunan kimyasal maddeler bu tarz sarkmaların meydana gelmesine baş sebeplerden birisi. Cildin yeteri kadar nefes alıp verememesine sebep olmaktadır. Aynı zamanda da cildin solup sarkmalar yaşanmasına da neden olur. Bu da sigara kullanımını azaltıp, gerekli diyet ve sporlara yönelerek sizlerin cildinizdeki bu tarz sarkma durumlarından kurtulmanız gerektiğini işaret eder. Evet, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi zor bir süreçten bahsediyoruz sizin için ama, sigara kullanımından uzak kalmak sizin bu tarz cilt sarkmalarından da uzaklaşmanızı desteklemiş olacaktır.

Cilt Hastalıklarından Kurtulun

Ciltte meydana gelen birçok rahatsızlığın ana kaynaklarından birisidir sigara. Sivilceler, akneler, sedef, egzama ve diyabet kaynaklı cilt sorunlarını sigara dumanı ve nikotini fazlaca destekler. Sigaradan uzaklaşıp biraz da sağlığınıza önem gösterdiğiniz zaman ise cilt sorunlarının insanların bedeninden hızlı bir şekilde uzaklaşabileceğini de görmüş olacaksınız. Aslında bu durum cilt sorunu olan insanların muhakkak ciddiye alması gereken bir şey. Uzman bir dermatologla görüşme düzenlemeli, aynı zamanda da cildinize gerekli olan bakım ve özveriyi göstermeye çalışmalısınız. Tıkanmış olan cilt gözenekleri, gerekli olan yağ salınımını sağlamadığı için, cildin belli bir süreç sonrasında ihtiyaç duyduğu oksijen tıkanmış olur. Bu da birçok cilt hastalığına bir nevi davetiye niteliğindedir.

Dişleriniz Daima Beyaz Kalır

Ne kadar düzenli olarak dişinizi fırçalarsanız fırçalayın, sigara içtiğiniz müddetçe dişteki sararmaların önüne geçmeyi başarmazsınız. Tıpkı kahve, kola ve soda gibi asitli içeceklerin oluşturduğu sararma etkisi sigara kullanan insanlar için de geçerlilik sağlamaktadır. Sigarada bulunan nikotin, dişlerde sarı lekelenmelere sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda da ağız kokusunu da destekleyici bir etki kurmaktadır. Yani diş fırçalaması ve ağız bakımınıza önem verseniz dahi belli bir süre sonrasında bu tarz renk sıkıntılarıyla uğraşmaktan kurtulamayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı da sigarayı bırakıp, ağız sağlığınıza yönelmeye çalışmanın sizin görünümünüz ve sağlığınız açısından çok daha yararlı olabileceği düşüncesindeyiz.

Saç Dökülmelerini Durdurun

İnsanların saç derileri, zarar görmeye fazlaca müsaittir. Çünkü saçların altındaki gözeneklerin hava alma olasılıkları bedenin diğer bölümlerine oranla çok daha düşük. Saç köklerinin vitaminsiz ve nefessiz kalması, saç dökülmelerini pekiştirici etkileşimler oluşturmaktadır. Söz konusu sigaradan alınan nikotin olduğunda da zaten saç diplerinden tutup da derinin tamamının zarar gördüğü bir sağlık sıkıntısıyla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu da sigara tüketiminize bağlı bir durumdur. Bunun aksini gerçekleştirip, saçlarınıza ihtiyacı olan bakım kompleks uygulamalarında bulunmanızı öneririz. Sigaradan uzaklaşıp cildinize ihtiyaç duyduğu etkileşimi sağladığınız takdirde, daha sağlıklı bir görünüme hoş geldin deme olasılığınız da bir nevi artış göstermiş olacaktır.

Yaşlılık Lekeleri Azalacak

Yaşlanma, her insanın kaza bela yaşamadığı sürece önüne geçemeyeceği bir süreçtir. Ancak yaşlanmayı yavaşlatabilecek birçok etkileşim de söz konusudur. Sigara kullanan insanların ciltlerinde gözle görülür yaşlılık lekeleri gözlenmektedir. Sigara, deriyi matlaştırır ve çok daha sağlıksız bir görünüme maruz kalmasına sebebiyet verebilir. Sigaranın içerisinde bulunan kimyasalların negatif etkileri, yaşlılık lekelerinin oluşmasına da sebebiyet verir. Bu gibi durumlarda elbette ki kozmetik desteği alabilirsiniz. Maruderm cilt bakım seti ve en etkili ürünleriyle cildinize ihtiyacı olan bakımı verebilir, düzenli bir süreç kurarak da cildinizin zararlı etkenlere karşı savunmada kalmasını destekleyebilirsiniz. Bu konuda sigara kullanımından da uzaklaşmak size büyük etkiler oluşturacaktır. Sigaradan ne kadar uzak kalırsanız, yaşlanma riskini de o denli ötelemeyi başarmış olursunuz. Bu aslında sizin bedeniniz ve sağlığınız için kuracağınız özel bir denge olmalı. Yani sigara kullanımı bedene karşı bir saygısızlık biçimidir aslında. Elbette ki tiryakisi olduğunuz bir şeyi kötülemek gibi bir amacımız yok. Ancak sadece ciltle alakalı değil, akciğerlere derinlemesine maruz bıraktığı tehlike, sizin hayatınızı dört koldan zora sokacak etkileşimler kurabilir. Bu sebepten dolayı da sigara kullanımından uzak durup cildinize ihtiyaç duyduğu bakım ve ilgiyi göstermeniz sizi her zaman çok daha genç ve güzel bir hayatın içerisinde tutmayı başarmış olacak. Üstelik birçok formül sayesinde cildinizi sigara sonrası daha bakımlı bir konuma taşıma şansı da mümkün.

Sigara Sonrasında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cildinizin her zaman bakıma muhtaç olduğunu unutmamanız gerek öncelikle. Bu durum söz konusu sigara kullanan ve uzun bir süre sonrasında da sigarayı bırakan insanlar olduğu zaman iki katı önemsenmesi gereken bir süreci ortaya çıkarır. Sigara kullanımı sonrasında cildinizi muhakkak nemlendirici krem takviyeleriyle beslemelisiniz. Çünkü sigara nikotini cildin kurumasına sebebiyet verecek etkiler içerir. Maruderm nemlendirici ve detox etkili cilt bakım seti sayesinde, cildinize gerekli olan nem ve suyu kazandırabilirsiniz. Gece ve gündüz olacak şekilde uygulayacağınız nemlendirici bakım sayesinde, cildinizdeki kuruluk ve çatlaklıklar ortadan kalkabilir. Ayı zamanda leke giderici krem sayesinde sigaranın oluşturduğu matlığı da kısa sürede ortadan kaldırma olasılığınız fazla.

Sigara, insan bedeni ve sağlığına doğrudan zararlar oluşturan bir ürün. Bu ürünü kesinlikle kullanmayın diyemiyoruz. Çünkü sizin hayatınızda bu tarz bir söz sahibi olma hakkımız kesinlikle yok. Ancak oluşturmuş olduğumuz bu bilgi derlemelerinde, sigarayı bırakmanız halinde elde edebileceğiniz olumlu etkilere az da olsa pencere araladığımızı düşünmekteyiz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..