quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının gelmesinden dolayı sıcak havalarda meydana gelen aşırı terleme sonucunda oluşan, hem kişiyi hem de çevreyi rahatsız eden kötü kokular çoğu zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Evden çıktığınızda 5 dakika bile yürümüş olsanız vücudunuz direkt olarak sıcaktan etkilenerek terleme eğilimi gösterir. Terden tüm vücut etkilenerek ayak, koltukaltı gibi noktalar çeşitli kokuların oluşmasına neden olur. Sık sık terlemenin altında farklı nedenler olsa da çoğu zaman terlememek adına yapılmayan birçok durum söz konusudur. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

Çok fazla kalın giyinmek terlemeye neden olduğu gibi terledikten sonrada koku yayılması başlar. Bu yüzden tam olarak mevsime göre giymeniz de fayda vardır.

Pamuktan yapılmayan kıyafetler terlendiği zaman yapılan maddenin kokusunu ortaya çıkartır. Böylelikle siz ter kokmasanız bile kıyafetiniz kokabilir.
Hava almayan, kalitesiz ayakkabılarda ayak terlemesine ve sonrasında kokmaya neden olur.
Gün aşırı özellikle yaz aylarında çok fazla su içmemek, aksine yağlı ve baharatlı yiyecekler tüketmek vücudun toksini, aksine yağlı ve baharatlı yiyecekler tüketmek vücudun toksini atma ihtiyacı hissetmesinden dolayı terlemeye sebebiyet verir.
Kişisel bakım malzemeleri kullanmadan dışarıya çıkmak terlediğiniz zaman kötü kokunun daha fazla yayılmasına sebep olur.

Vücudun Kötü Kokmasını Engellemek İçin Neler Yapılabilir?

Yaz, kış ve her mevsimde güzel kokular etrafa saçmak ve ter kokusundan eser bırakmamak için çeşitli yollar deneyerek bu kötü kokuların sizden uzak kalmasına olanak sağlayabilirsiniz. Vücudun kötü kokmasını engellemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Öncelik olarak beslenmenin terleme de derinden etkisi olmasından dolayı ilk beslenme alışkanlığınızın değişmesini sağlayın. Şeker, kızartma, işlenmiş yağlı etler tüketmek vücuda hem zarar verir hem de normalden daha fazla terlemenize olanak sağlar. Vücut, biriken toksinleri dışarıya atmamak ister böylelikle de ter oluşur. Gün içerisinde yediğiniz yemeklere mutlaka dikkat edin.

Teri Önlemek İçin Kişisel Bakıma Önem Verilmesi Gerekiyor

Kişisel hijyeninize özen gösterin. En önemlisi kişisel hijyene dikkat etmektir. Öncelik olarak yaz aylarında her gün duş almaya özen gösterin. Sık sık terleyen noktalara katıksız ve zararsız maddeleri içeren sabun kullanmadan saf ve doğal bir ürün temin ederek o bölgelerinizi su ile yıkayabilirsiniz. Duştan sonrada yine zararsız madde içeren deodorant kullanarak kötü kokunun önüne geçebilirsiniz.

Koltuk altı kokusu zaman zaman çok fazla deodorant kullanımından da meydana gelebilir. Bu nedenle limon ve karbonhidrat karışımı doğal bir kür uygulaması yapabilirsiniz. Haftanın belirli bir gününde koltuk altınıza bu peelingi uygulayarak zamanla kötü kokunun oluşmasını durdurabilirsiniz.

Günlük Yeşilçay İçmeye Özen Gösterin

Yeşilçay tüketmek aynı zamanda vücut sağlığı içinde çok yararlı bir içecek türüdür. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde ter kokusunun da önüne geçerek vücutta bulunan bakteriler ile birebir savaşır. Dilerseniz her sabah bir bardak yeşil çay içip dilerseniz de direkt vücuda kompres yapabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..