quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sağlıklı Cilt Görünümü İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sağlıklı Cilt Görünümü İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sağlıklı Cilt Görünümü İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sağlıklı, ışıl ışıl ve parlak bir cilde sahip olmak şüphesiz ki her kadının hayalidir. Ancak zararlı güneş ışınları, toz, kir, çevresel etmenler ve yanlış cilt bakım ürünleri kullanmak; cilt sağlığına zarar vermekte ve sağlıksız bir cilt görünümü oluşmasına neden olmaktadır.

Cildin sağlıklı bir görünüme kavuşması için cilt sağlığını içten ve dıştan desteklemek ve birtakım yaşam tarzı değişiklikleri yapmak gerekmektedir.

İşte parlak ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat etmeniz gerekenler!

Dört Mevsim Boyunca Güneş Kremi Kullanın

Zararlı güneş ışınları bulutların arasından geçerek cildinize ulaşabilmekte ve istenmeyen leke görünüme neden olabilmektedir. Bunun için mevsimden bağımsız olarak her gün güneş koruyu krem kullanmanız gerekmektedir.

Güneş kremleri; cildi zararlı ışınlardan korumakta, yaşlanma sürecini geciktirmekte, kırışıklık oluşumunu azaltmakta ve cildin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Cildinizi Düzenli Olarak Nemlendirin

Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü için cildin düzenli olarak nemlendirilmesi gerekmektedir. Cilt tipinize uygun su veya yağ bazlı nemlendirici kremler ve serumlarla cildinizin sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici, yüz ve vücut bölgesinde kullanılmaktadır. Doğal içeriği ve yoğun nem etkisi sayesinde cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmakta; içerisinde bulunan hyaluronik asit sayesinde ise yaşlanma belirtilerinin azalmasını sağlayarak pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmenize yardımcı olmaktadır.

Cilt Bakımı Esnasında Ilık Su Kullanın

Cilt bakımı esnasında kullanılan ürünler kadar su da büyük önem teşkil etmektedir. Çok sıcak ve çok soğuk su, cilt bariyerine zarar verebilmektedir.  Sıcak su cilt tahrişine zemin hazırlayabilirken soğuk su cildin derinlemesine temizlenmesini engelleyebilmektedir. Bundan dolayı cilt temizliği esnasında ılık su kullanmaya dikkat edilmelidir.

Yüz Maskeleri Kullanmayı İhmal Etmeyin

Cildinizin parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşması için hyaluronik ait, sodyum hyaluronat ve E vitamini gibi nemlendirici özelliğe sahip bileşenler bulunduran yüz bakım maskelerini cilt bakım rutininize dahil edebilirsiniz.

Cilt Bariyerini Güçlendirin

Cilt bariyerini güçlendirmek; pul pul dökülmelerin ve kaşıntının önüne geçmenizi sağlayacaktır. Aşırı temizleme, yetersiz nemlendirme ve çevresel faktörler nedeniyle zarar gören cilt bariyerinin desteklenmesi gerekmektedir. 

Cilt bariyerini güçlendirmek için seramidlerle formüle edilmiş nemlendiriciler ve temizleyiciler kullanılması tavsiye edilmektedir.

C Vitamini Takviyesi Alın

Sağlıklı ve parlak bir cilt görünümünü destekleyen en önemli bileşenlerden biri C vitaminidir. C vitamini tüm cilt tiplerinde cilt tonunu eşitlemekte ve cildi aydınlatmaktadır. Dengeli pigmentasyon ve aydınlık bir cilt görünümü için C vitamini içeren serumların cilt bakım rutinine eklenmesi tavsiye edilmektedir.

Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Serum; cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmakta ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır. Yağlı ciltlerde fazla parlamayı ve sebum üretimini kontrol altına alan C vitamini serum; kuru ciltlerde cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmakta ve mat cilt görünümünü ortadan kaldırarak cildin ışıldamasına yardımcı olmaktadır.

Retinoid Desteği Alın

Sağlıklı ve parlak bir cilt görünümüne sahip olarak güneşten ve çevresel etmenlerin neden olduğu hasardan kurtulmak için cilt hücrelerinin yenilenme döngüsünü hızlandıran ve cilde canlılık katan retinoid kullanılması tavsiye edilmektedir. A vitamini takviyeleri kullanabilir ve hem cilt bakım rutinine hem de beslenme düzeninize A vitamini takviyesi ekleyebilirsiniz.

Peeling Yapın

Peeling; cildi ölü hücrelerden arındırmakta, siyah nokta oluşumunu engellemekte ve daha pürüzsüz ve canlı bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır. Peeling haftada 1 veya 2 kez yapılmalıdır. Daha sık yapılması; cildin, tahriş olmasına ve cilt bariyerinin dengesinin bozulmasına neden olmaktadır.

Maruderm Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, AHA ve BHA içeriği ile karşımıza çıkmaktadır. AHA asitleri cilde peeling yaparak ölü deriyi ciltten uzaklaştırmakta ve cildin daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. BHA asitleri ise tıkanmış gözenekleri arındırmakta ve akne, siyah nokta, sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olmaktadır.

Cilt Bakım Ürünlerini Duştan Sonra Uygulayın

Kullanılan cilt bakım ürünlerinin kalitesi kadar ne zaman kullanıldıkları da büyük önem taşımaktadır. Duş sonrasında gözenekler açık olduğundan cilt yüksek oranda nemi hapsetmeye hazır durumdadır. Bundan dolayı uzmanlar, banyo sonrasında cilt bakım rutininin uygulanmasını tavsiye etmektedirler.

Kolajen Takviyesi Alın

Cilt yapısının temel proteini olan kolajen, yaşlandıkça azalmaktadır. Kolajenin azalması cildin elastikiyetini kaybetmesine ve canlılığını yitirmesine neden olmaktadır. 

Kapsül veya toz formda bulunan kolajen takviyeleri; cilt, saç ve tırnak sağlığını iyileştirmeye yardımcı olacak temel amino asitleri içermektedir. Bu nedenle günlük rutinde kolajen alınması ve kolajen içerikli bakım ürünleri kullanılması tavsiye edilmektedir.

Maruderm Kolajen ve Hyaluronik Asit Anti- Age Cilt Bakım Serumu; içerisinde bulunan zengin bileşenleri sayesinde cildi nemlendirmekte ve kırışıklık ve ince çizgi görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli kullanımda cilde yumuşak, pürüzsüz ve, ışıltılı bir görünüm kazandırmaktadır.

Uyku Düzenine Dikkat Edin

Her gün aynı saatler arasında uyumak ve gece uykusu almak hem cilt hem de vücut sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Düzensiz ve yetersiz uyku; cilde zarar vermekte ve yaşlanma belirtilerinin artmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı uzmanlar en az 7 saatlik gece uykusu alarak cilt sağlığının desteklenmesini tavsiye etmektedirler. 


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..