Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Cildinizi derinlemesine ve yoğun bir şekilde temizlemek, olası cilt hastalıklarının da önüne geçmenizi sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı özellikle de yüz temizliğinde birçok hususu dikkate almalı, titiz adımlar atmalısınız. Bu da cilt bakım seti ve doğal karışımlarla hazırlayacağınız yüz bakım destekleriyle mümkün hale gelebilir. Bu konuda sizler için bir takım yüz temizleme ürünleri ve yöntemleri önermek istiyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi de, cildinizi birçok kimyasal maddeden uzak tutmanız gerektiğidir. Çünkü kimyasallar, cildin belli bir süreç sonrasında nefes alıp vermesini engelleyeceği için, bozukluklar ve çeşitli rahatsızlıkların çıkma olasılığı da çok fazladır.

Peki yüz temizleme için kullanabileceğimiz doğal ve cilt bakım ürünü takviyeleri, yöntemleri neler?
 

Ayrıntılar yazımızın devamında…

Gerçek şu ki; her kadın mükemmel bir cilt görünümüne sahip olmak ister. Cildin pürüzsüz olması kadınları mutlu etmekle birlikte, çok daha sağlıklı olmasını da destekler. Bu tarz bir cilde sahip olmanın yolu ise cildi temizlemekten, cilde bakım uygulamaktan geçer. Özellikle her akşam uyumadan önce yüzünüze doğru ürünleri uygulamaya özen göstermelisiniz. Çünkü doğru bakımı yapmak, daha canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra Maruderm markasının cilt bakım seti ve nemlendirici krem seçenekleri de cildinizin sağlığa kavuşmasını sağlayacaktır.

Günlük koşturmacalardan tutup da birçok faktör cildin yıpranmasına sebebiyet verir. Günlük olarak makyaj yapan kadınlar da ise bu yıpranma olasılığı daha fazla olacağı için, yüz temizleme işlemlerini titizlikle gerçekleştirmeniz gerekir.

Bu kapsamda öncelikle sizlere doğal yüz temizleme yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz;
 

Karbonatla Yüz Temizleme
Karbonat, cildin PH seviyesini dengeleyici özelliğe sahip. Cildinize düzenli bir karbonat kullanımı sayesinde sivilce, akne ve leke gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz. Cildin etkili bir şekilde temizlenmesini destekleyen karbonatın, ölü hücreleri yok etme gibi bir özelliği de bulunuyor. Karbonatla yüz temizleme formülünde ise bir tatlı kaşığı karbonatı 1 tatlı kaşığı limon suyuyla karıştırıp iyice macun oluşturacak bir kıvama getirmeniz gerekmektedir. Ardından da bu karışımla yüzünüzü temizleyip, ılık suyla yıkamalısınız. Bu yöntemi haftada en az iki ya da üç kere uyguladığınız zaman, cildinizin daha fazla nefes aldığını hissedeceksiniz.

Bal ile Yüz Temizleme
Bal, cildinizin tüm toksinlerden ve siyah noktalardan arınması konusunda nemlenmesini desteklemektedir. Cildin ihtiyacı olan nemi bal ile rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği sayesinde cildin yumuşamasını ve esnek bir yapıya dönüşmesini sağlayan bal maskesini, haftada en az iki ya da üç kere uygulamanızı öneriyoruz. Bu yüz temizleme için ek bir ürüne de gerek yok. Doğal bir balı cildinize doğrudan uygulayın. Sonrasında da ılık suyla durulamalısınız. Bu yöntemi iki günde bir uyguladığınız zaman cildinizin daha fazla nefes alıp vermesi, temiz kalması da mümkün hale gelecektir.

Limon ile Yüz Temizleme
Limonun içerisinde bulundurduğu yüksek asit seviyesi, cildi temizleme konusunda bir hayli etkilidir. Hücrelerin yenilenmesi ve ölü hücrelerin yok edilmesi açısından da düzenli olarak kullanırsanız eğer, limon suyunun etkilerini fazlasıyla görmüş olacaksınız. Limon suyunu yüz bölgesine önemli ölçüde sürmenizin ardından en az 15 dakika beklemelisiniz. Bunun akabinde de cildinizi ılık bir suyla yıkayıp durulamalısınız. Hatta bu uygulama sonrasında cildinizin biraz da nemlenmesi açısından yüzünüze salatalık da koyabilirsiniz. Limon suyunu haftada en az 3 kere kullanıp yüz bölgenize uygularsanız eğer, daha temiz bir yüze sahip olabilirsiniz.

Sirke ve Gül Suyu ile Yüz Temizleme
Bu bahsedeceğimiz karışım türü, gerçekten de harika sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak türden. Sirke, yulaf unu, ve gül suyunu bir arada harmanlayan bu karışım, tüm cilt tiplerinin nefes alıp rahatlamasını sağlar. Bu karışımı bir macun kıvamına getirdiğiniz zaman, cildinize nazikçe uygulamalısınız. Tüm cilt tipleri için etkili bir yapı oluşturan bu temizleme aşamaları sayesinde, cildinizi bakterilerden korumayı başarmış olacaksınız.

Zeytinyağı ile Yüz Temizlenir Mi?
Zeytinyağı, pek çok açıdan sağlık unsuru barındıran bir yağdır. Organik bir zeytinyağının ise cilde doğrudan katkıları çok fazla. Zeytinyağı kullanarak cilt bakımı, yüz temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bunun için zeytinyağının içerisine herhangi bir ek madde ve yağ eklemenize de gerek yok. Düzenli bir şekilde haftada en az iki ya da üç kere zeytinyağı kullanımını gerçekleştirebilir, bu sayede de cildinizin çok daha berrak bir görünüme kazanmasını destekleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra saymış olduğumuz doğal yüz temizleme formülleriyle birlikte pek çok farklı yöntemler de deneyebileceğinizi bilmenizi isteriz. Cildiniz her fırsatta bakım ve özveriyi hak ediyor. Sivilcelenmeler, akne ve kızarıklıkların önüne geçebilmek adına da muhakkak bahsetmiş olduğumuz yöntemleri uygulamanızı öneriyoruz. Bu yöntemlerin yanı sıra en iyi cilt bakım ürünleri tercihinizi de Maruderm markasından yana kullanmanızı öneririz. Alanında oldukça kaliteli bir ürün yelpazesine sahip olan bu marka, verimli bir cilt bakımında size destek olacak.

Hangi Yüz Temizleme Ürünleri Önemli
Öncelikle cildinizi tonikleme yöntemiyle temizlemenizi öneririz. Çünkü tonik, cildin içerisine saklanmış olacak bakterileri yakalayıp yok edebilir. Bu sebepten dolayı tonik ürünü kullanımını muhakkak makyaj temizleme işlemlerinde gerçekleştirmelisiniz. Bunun dışında da yüz temizleyici jeller ve kremler de sizin cildinize iyi gelebilecek tarzda seçenekler olabilir. Bu gibi seçeneklerin yanı sıra Maruderm markasının nemlendirici krem seti ve cilt bakım ürünlerini denemenizi öneriyoruz.

Cilt temizliği konusunda gerçekten de verim alacağınız sonuçlara erişimi destekleyecek olan Maruderm sayesinde sizler cildinizin çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamış olacaksınız. Bu konuda düzenli bir bakım gerçekleştirmeniz, her zaman cilde çok ama çok iyi gelecektir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..