Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Peeling, vücut bölgelerinin tümüne uygulanabilmekte ve ölü deri oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt, peeling uygulaması ile hızlı ve etkili bir şekilde arındırılmaktadır. Arınan ve ölü derilerden kurtulan cilt, daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmektedir. Bu nedenle, peeling özelliği bulunan bakım ürünlerine oldukça fazla rağbet gösterilmektedir.

Peeling ürünleri, çeşitli doğal özlerin birleşmesiyle oluşturulmaktadır. Cilt yüzeyini tahriş etmeden temizleyen bu özler, etkili ve verimli bir peeling bakımının ana hatlarını oluşturmaktadır. Pirinç, yaban mersini ve bal gibi malzemeler; peeling maskelerinin içeriğinde yer almakta ve cilt yüzeyinin doğal yollarla temizlenmesine olanak tanımaktadır.

Peeling uygulaması, uygun ürünlerle yapıldığı takdirde; etkili ve verimli bir cilt temizliğini mümkün kılmaktadır. Yanlış ürün kullanımı, alerjik reaksiyon veya cilt kuruluğu gibi problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle, cilt yapısına uygun olan ve cildin tahriş etmeden temizleyen ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Peeling

Peeling Nedir?

Peeling, içeriğinde bulunan arındırıcı bileşenlere; cilt yüzeyinde biriken kir ve ölü deri oluşumunun en iyi şekilde temizlenmesine olanak tanımaktadır. Kuruyan ve tamamen işlevsiz hale gelen ciltler, peeling uygulaması ile canlandırılmaktadır. Cilt yüzeyindeki ölü derinin atılması, cildin rahat bir nefes almasına ve daha sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır.

Peeling uygulaması, yaşlanma belirtileri arasında yer alan kırışıklık oluşumunu; kademeli olarak azaltmakta ve kullanıcısının daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Kir ve makyaj kalıntısı nedeniyle oluşan kırışıklık/ince çizgiler; düzenli bir şekilde yapılan peeling uygulaması ile dindirilebilmektedir.

Peeling ürünleri, hem yüz bölgesine hem de bütün vücut bölgelerine gönül rahatlığıyla uygulanabilmektedir. Bazı kişiler, lazer epilasyon sonrası batık oluşumunu önlemek adına; peeling içerikli bakım ürünlerini kullanmaktadır. Cilt yüzeyini tahriş etmeden temizleyen bu ürünler, cilt sağlığının gelişimi için katkı sağlamakta ve birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Peeling Ne İşe Yarar?

Cilt bakım ürünleri arasında yer alan peeling, cilt yüzeyinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Cildin dış tabakasında bulunan ölü deri, sebum ve makyaj kalıntılarından oluşmaktadır. Söz konusu ölü derinin temizlenmesi, cildin daha canlı ve taze görünmesine olanak tanımaktadır. Peeling ürünleri, ölü derinin cilt üzerinden kazanmasına ve cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Sivilce ve siyah nokta gibi gözenek problemleri, makyaj ve kir kalıntılarının birikmesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Genişleyen gözeneklerde biriken kir ve yağ, zamanla iltihaplanmakta ve sivilce oluşumunun hızlanmasına sebebiyet vermektedir. Peeling, gözenek temizleyici özelliği sayesinde; sivilce ve siyah nokta problemlerinin de azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kıl dönmesi ve batik oluşumunun en iyi şekilde giderebilen peeling uygulamaları, cilt yüzeyinin doğal yollarla arındırılmasına olanak tanımaktadır. Doğru ürünlerle yapılan peeling uygulaması esnasında cilt, hiçbir şekilde tahriş olmamakta ve içerisinde kalan kıl baktıklarını dışarı atmaktadır. Bu sayede, cilt yüzeyi daha kusursuz görünmekte ve kişilerin yaşam kalitesi yükselmektedir.

Peeling Yüz Bakımı

Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling, evde uygulanabilen yöntemlerle veya güzellik marketlerinde satılan ürünler aracılığıyla yapılabilmektedir. Peeling maske özelliği bulunan cilt bakım ürünleri, cilt tipinin ihtiyacına göre özel olarak tasarlanmaktadır. Bu bağlamda kişilerin, kendi cilt tiplerine uygun olan ürünü dikkatlice bir şekilde seçmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkan bazı sağlık problemleri; kişinin yaşam kalitesini düşürmektedir.

Peeling uygulaması öncesinde, cilt yüzeyinin su ile temizlenmesi gerekmektedir. Temiz ve makyajsız cilt, peeling uygulaması için son derece uygun olmaktadır. Kullanılan peeling ürünü, temiz cilde yavaş hamlelerle uygulanmaktadır. Ürünün cilt yüzeyinde tahriş oluşturmaması için önerilen sürenin üzerinde kullanılmaması önem arz etmektedir. Hafif masaj ile cilde uygulanan peeling, bol su ile durulanmaktadır.

Peeling, son derece kolay uygulanabilen ve kişilerin keyifli bir cilt bakım rutini oluşturmasına olanak tanıyan ürünler arasında yer almaktadır. Birçok peeling maske ürünü, hoş kokusu ve sakinleştirici özelliği ile dikkat çekmektedir. Ürünlerin içerisine konulan pirinç gibi tanecikler, cilt dokularının uyarılmasına ve kişinin daha keyifli bir sürüm deneyimi yaşamasına olanak tanımaktadır.

Peeling Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

 1. Cilt yüzeyinin ölü derilerden arınmasını sağlamaktadır.
 2. İçeriğindeki doğal özler ile cilt dokularını beslemektedir.
 3. Tonik ve temizleyici jel gibi ürünlere destek olmaktadır.
 4. Kıl dönmesi ve batık oluşumunu azaltmaktadır.
 5. Sivilce ve siyah nokta oluşumunun önüne geçebilmektedir.
 6. Gözenek tıkanması ve kapalı komedon gibi cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 7. Makyaj kalıntılarının oluşturduğu kirli görünümü gidermektedir.
 8. Pürüzsüz ve bebeksi bir yüz görünümünü mümkün kılmaktadır.
 9. Kırışıklık ve ince çizgi gibi yaşlanma belirtilerini en aza indirmektedir.
 10. Cildin doğal nem dengesini koruyarak, cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 11. Yüz serumları ve cilt bakım ürünlerinin, cilt içerisine daha hızlı emilmesine olanak tanımaktadır.
 12. Beyazlatıcı krem etkisi göstererek, cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olmaktadır.

Peeling Faydaları

Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu

Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, içeriğindeki AHA BHA asitleri ile cilt yüzeyinin tahriş olmadan temizlenmesine olanak tanımaktadır. AHA BHA peeling serum, cilt gözeneklerinin sıkılaşmasına ve sivilce gibi cilt problemlerinin en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır. Birçok kişi tarafından güvenle kullanılan, Maruderm peeling, hoş kokusu ve sakinleştirici yapısı ile kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..