quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Makyaj yapan kadınlarda öncelikli olarak cilde iyi bakmak en gerekli durumlardan biridir. Çünkü sağlıklı olan cilt parlar ve beslenir. Cildin sağlıklı görünmesi için de iyi bakım şarttır. Peeling bu anlamda cilt bakımı için en önemli adımlardan biridir. Peeling sayesinde cilt çok daha temiz görünmekte, çok daha pürüzsüz bir hal almaktadır. Peeling çeşitleri cilt tiplerine uygun olarak üretilmektedir, bu nedenle cildin yapısına göre uygun seçim yapılıp uygulanılmalıdır. Peeling içeriğinde mikro tanecikler olan bir cilt temizleme ürünüdür. Bu tanecikler sayesinde kapalı olan gözenekler açılır ve böylelikle ciltte ışıldamalar başlar.

Niçin Peeling Yapılmalıdır?

Yapılan makyajın kalıntıları zamanla ciltte birikim yapmaktadır. Bu birikimler de gözeneklerin tıkanmasına nedendir. Günlük kullanılan temizleyiciler bu tıkanmaları engelleyici özellikte olmadığından cildin sadece yüzeyi temizlenir, derinlemesine temizlik olmaz. Peeling ile gözenekler temizlenir, sivilce oluşumu engellenir, siyah noktalar yok edilir. Dudaklar en çok kuruyan bölgelerdir. Dudak peelingi ile özellikle koyu renk rujlarda pul pul görünmeleri engellemek için bu bakımın yapılması önerilir.

Vücut Peelingi Nasıl Yapılır?

Vücutta oluşan ölü deriyi atmak, cildi derinlemesine temizlemek için vücut peelingi yapılması önerilen bir noktadır. Özellikle bacaklar en çok kuruyan bölgelerdir. Bu da peeling yapılarak önlenir.

Yüz Peelingi Nasıl Yapılır?

Peelinge başlanmadan önce mutlaka uygulanacak bölge ıslatılmalıdır. Kuru cilde peeling uygulaması yapılmaz. Cilt ıslatılır ve peeling fındık büyüklüğünde alınarak yuvarlak hareketlerle uygulanmaya başlanır. Daha sonra da soğuk su ile temizlenir.

Peeling Faydaları

Güneş faktörü nedeniyle ciltte oluşan kırışıklıklar, karaciğer lekeleri, çiller, yaşlılığa bağlı lekeler, güneşe bağlı lekelenmeler, koyu lekeler, gebelik lekeleri peeling ile iyileştirilir ya da yüksek oranda düzeltilmesi sağlanır. Peeling sonrasında yeni ve sağlıklı bir deri geldiğinden cildin dokusu da çok daha düzgün bir hal alacaktır.

Kimler Peeling Yapmamalıdır?

Akne problemi yaşayan kişilerin peeling uygulaması yapmaması gerekir. Bu tür ciltlere uygulamalarda akneler çok daha fazla yayılacak hatta hatta sivilcelerin durumları çok daha kötüleşecektir.

· Peeling ciltteki ölü derilerden kurtulma demektir.
· Peeling ile cildin ölü deriyi atmasıyla birlikte ışıldama ve canlılık gelir.
· Cildin yapısına göre peeling çeşitleri mevcuttur.
· Cildin sağlıklı görünmesi için peeling uygulaması yardımcı bir faktördür.

Peeling sonrasında mutlaka cilde nemlendirici uygulanmalıdır. Güneşten korunulmalıdır. Peeling uygulamaları için genelde önerilen uzman desteği ile yapılmasından yanadır. Zira yüzeysel yapılan peelingler ev ortamında kişinin rahatlıkla uygulayabileceği türden olup, derin peeling uygulamaları derinin çok daha soyulması gerekliliği olduğundan kesinlikle konusunda uzmanın uygulaması gereken bir işlemdir. Ciltte kızarıklıklar ve yanmalar oluşabileceğinden uzman desteği işin önemli detayıdır. Peeling Uygulama sonrasında ılık ya da soğuk su ile mutlaka durulanma sağlanmalıdır. Genelde cilt yapısına uygun peeling işlemi için haftada 2 kez uygun görülmektedir. Böylelikle derinlemesine temizlik yapılacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..