Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Peeling, vücut bölgelerinin tümüne uygulanabilmekte ve ölü deri oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt, peeling uygulaması ile hızlı ve etkili bir şekilde arındırılmaktadır. Arınan ve ölü derilerden kurtulan cilt, daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmektedir. Bu nedenle, peeling özelliği bulunan bakım ürünlerine oldukça fazla rağbet gösterilmektedir.

Peeling ürünleri, çeşitli doğal özlerin birleşmesiyle oluşturulmaktadır. Cilt yüzeyini tahriş etmeden temizleyen bu özler, etkili ve verimli bir peeling bakımının ana hatlarını oluşturmaktadır. Pirinç, yaban mersini ve bal gibi malzemeler; peeling maskelerinin içeriğinde yer almakta ve cilt yüzeyinin doğal yollarla temizlenmesine olanak tanımaktadır.

Peeling uygulaması, uygun ürünlerle yapıldığı takdirde; etkili ve verimli bir cilt temizliğini mümkün kılmaktadır. Yanlış ürün kullanımı, alerjik reaksiyon veya cilt kuruluğu gibi problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle, cilt yapısına uygun olan ve cildin tahriş etmeden temizleyen ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Peeling

Peeling Nedir?

Peeling, içeriğinde bulunan arındırıcı bileşenlere; cilt yüzeyinde biriken kir ve ölü deri oluşumunun en iyi şekilde temizlenmesine olanak tanımaktadır. Kuruyan ve tamamen işlevsiz hale gelen ciltler, peeling uygulaması ile canlandırılmaktadır. Cilt yüzeyindeki ölü derinin atılması, cildin rahat bir nefes almasına ve daha sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır.

Peeling uygulaması, yaşlanma belirtileri arasında yer alan kırışıklık oluşumunu; kademeli olarak azaltmakta ve kullanıcısının daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Kir ve makyaj kalıntısı nedeniyle oluşan kırışıklık/ince çizgiler; düzenli bir şekilde yapılan peeling uygulaması ile dindirilebilmektedir.

Peeling ürünleri, hem yüz bölgesine hem de bütün vücut bölgelerine gönül rahatlığıyla uygulanabilmektedir. Bazı kişiler, lazer epilasyon sonrası batık oluşumunu önlemek adına; peeling içerikli bakım ürünlerini kullanmaktadır. Cilt yüzeyini tahriş etmeden temizleyen bu ürünler, cilt sağlığının gelişimi için katkı sağlamakta ve birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Peeling Ne İşe Yarar?

Cilt bakım ürünleri arasında yer alan peeling, cilt yüzeyinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Cildin dış tabakasında bulunan ölü deri, sebum ve makyaj kalıntılarından oluşmaktadır. Söz konusu ölü derinin temizlenmesi, cildin daha canlı ve taze görünmesine olanak tanımaktadır. Peeling ürünleri, ölü derinin cilt üzerinden kazanmasına ve cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Sivilce ve siyah nokta gibi gözenek problemleri, makyaj ve kir kalıntılarının birikmesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Genişleyen gözeneklerde biriken kir ve yağ, zamanla iltihaplanmakta ve sivilce oluşumunun hızlanmasına sebebiyet vermektedir. Peeling, gözenek temizleyici özelliği sayesinde; sivilce ve siyah nokta problemlerinin de azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kıl dönmesi ve batik oluşumunun en iyi şekilde giderebilen peeling uygulamaları, cilt yüzeyinin doğal yollarla arındırılmasına olanak tanımaktadır. Doğru ürünlerle yapılan peeling uygulaması esnasında cilt, hiçbir şekilde tahriş olmamakta ve içerisinde kalan kıl baktıklarını dışarı atmaktadır. Bu sayede, cilt yüzeyi daha kusursuz görünmekte ve kişilerin yaşam kalitesi yükselmektedir.

Peeling Yüz Bakımı

Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling, evde uygulanabilen yöntemlerle veya güzellik marketlerinde satılan ürünler aracılığıyla yapılabilmektedir. Peeling maske özelliği bulunan cilt bakım ürünleri, cilt tipinin ihtiyacına göre özel olarak tasarlanmaktadır. Bu bağlamda kişilerin, kendi cilt tiplerine uygun olan ürünü dikkatlice bir şekilde seçmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkan bazı sağlık problemleri; kişinin yaşam kalitesini düşürmektedir.

Peeling uygulaması öncesinde, cilt yüzeyinin su ile temizlenmesi gerekmektedir. Temiz ve makyajsız cilt, peeling uygulaması için son derece uygun olmaktadır. Kullanılan peeling ürünü, temiz cilde yavaş hamlelerle uygulanmaktadır. Ürünün cilt yüzeyinde tahriş oluşturmaması için önerilen sürenin üzerinde kullanılmaması önem arz etmektedir. Hafif masaj ile cilde uygulanan peeling, bol su ile durulanmaktadır.

Peeling, son derece kolay uygulanabilen ve kişilerin keyifli bir cilt bakım rutini oluşturmasına olanak tanıyan ürünler arasında yer almaktadır. Birçok peeling maske ürünü, hoş kokusu ve sakinleştirici özelliği ile dikkat çekmektedir. Ürünlerin içerisine konulan pirinç gibi tanecikler, cilt dokularının uyarılmasına ve kişinin daha keyifli bir sürüm deneyimi yaşamasına olanak tanımaktadır.

Peeling Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

 1. Cilt yüzeyinin ölü derilerden arınmasını sağlamaktadır.
 2. İçeriğindeki doğal özler ile cilt dokularını beslemektedir.
 3. Tonik ve temizleyici jel gibi ürünlere destek olmaktadır.
 4. Kıl dönmesi ve batık oluşumunu azaltmaktadır.
 5. Sivilce ve siyah nokta oluşumunun önüne geçebilmektedir.
 6. Gözenek tıkanması ve kapalı komedon gibi cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 7. Makyaj kalıntılarının oluşturduğu kirli görünümü gidermektedir.
 8. Pürüzsüz ve bebeksi bir yüz görünümünü mümkün kılmaktadır.
 9. Kırışıklık ve ince çizgi gibi yaşlanma belirtilerini en aza indirmektedir.
 10. Cildin doğal nem dengesini koruyarak, cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 11. Yüz serumları ve cilt bakım ürünlerinin, cilt içerisine daha hızlı emilmesine olanak tanımaktadır.
 12. Beyazlatıcı krem etkisi göstererek, cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olmaktadır.

Peeling Faydaları

Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu

Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, içeriğindeki AHA BHA asitleri ile cilt yüzeyinin tahriş olmadan temizlenmesine olanak tanımaktadır. AHA BHA peeling serum, cilt gözeneklerinin sıkılaşmasına ve sivilce gibi cilt problemlerinin en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır. Birçok kişi tarafından güvenle kullanılan, Maruderm peeling, hoş kokusu ve sakinleştirici yapısı ile kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..