quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Erkek kadın fark etmeksizin her yaşta ve her vakit tenimizin sıhhatli bir görünümde olmasını isteriz. Bu sebeple bilhassa bayanlar makyaj uygulamalarına müracaat ederek gün süresince mükemmel görünüm yakalamaya gayretler, fakat cildin sağlıklı dokusunu fazla zaman koruyabilmek için cilt bakımı rutinini oturtmuş olmak son derece önemlidir.

En iyi cilt bakımı rutini için bayan erkek fark etmeksizin hangi yaşta olursanız olun cildinizi sabah akşam olmak suretiyle gün içerisinde iki kez temizlemeli, temizleyicilerden sonra bir tonik ile cildi desteklemeli ve en son cildinizi etkili bir şekilde nemlendirmelisiniz. Tüm bu ürünleri tek bir set içerisinde Maruderm Nemlendirici Cilt Bakım Setini alarak sahip olabilirsiniz.

Gün içinde yaşam koşturması esnasında makyaj yapmasanız dahi cildiniz siz farkında olmadan yağ, kir ve toz ile kaplanır. Bunlarda gözeneklerin tıkanmasına ve cilt yüzeyinde bazı sorunların meydana gelmesine sebep olur.

Bu sebeple cildinizi her sabah düzenli bir şekilde arındırmanız çok mühimdir. Cilt temizleyici ürünler teninizi %100 temizleyemez.Siz çıplak gözle görmeseniz dahi cildinizde yağ, kir ve toz kalır. En tesirli temizlik için cildi kesinlikle bir tonik ile takviye etmek gerekir.Tonikler cildinizi temizlemekle kalmayıp sıkılaştırıcı tesirleri ile gözeneklerinizin küçülmesine ve pürüzsüz bir görünüm sağlamaya yardım eder.

Peki, nemlendirme hangi nedenle önemlidir? Kuru veya karma cilde sahip olan insanlar ciltlerini nemlendirmese olur mu? Kuru bir cilde sahip olan insanlar ne sıklıkla ciltlerini nemlendirmeli? gibi bir çok soru aklınıza geliyor olabilir.

Bütün bu soruların yanıtlarını ve nemlendirici yüz kremi kullanmanın önemini yazdığımız bloğumuzda bulabilirsiniz.

1. Nem yönünden doymuş bir ten yüzeyinde çoğu cilt sorunu ortadan kalkar. Nem yönünden yeteri kadar doymamış bir cilt yüzeyinde çatlak, erken yaşlanma bulguları gözlemlenebilir.Cildimizin yumuşak ve pürüzsüz dokusunu muhafaza edebilmesi için de nemlendirmek son derece mühimdir. Cilt gereksinimi olan neme sahip olursa pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya sahip olarak sağlıkla ışıldar. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerini nemlendirmeye lüzum olmadığı doğru değildir.Cildinizi nemlendirmeniz farklı, cildinizdeki yağ oranı ise farklıdır. Bu sebeple bu tür bir cilde sahip olan kişilerin yağ emici etkiye sahip ürünleri ya da losyon tipi ürünler tercih etmesi, kuru cilt yapısını bulunduran kişiler içinse nemi hapsetmesi yönünden krem tipi ürünleri tercih etmesi ciltleri için etkili olacaktır.

2. Bilhassa kuru bir cilt tarzına sahip olan kişiler için nemlendiriciler ciltlerindeki pullanma ve dökülme gibi meselelerin ortadan kaldırılmasına sağlar.Kuru cildde detoks etkisi yaratarak cilt yüzeyinin pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya sahip olmasına yardımcı olur.Cilt üstünde kuruluk nedeniyle meydana gelen hassasiyetin de giderilmesini sağlar.

3. Yağlı ve karma cilt yapısını bulunduran kişilerde ise nemlendiriciler ciltlerindeki fazla yağın giderilmesine yardımcı olarak cildin yağ denge oranının aynı kalmasına yardım eder.Ekstra yağın ciltten emilmesine yardım ederek yağlı ve karma cilt yapısına sahip kişilerde kuruluk gibi meselelerin yaşanmasına mani olmaya çalışır. Nemlendiriciler yağlı cilt yapısına sahip olan ve sık görülen akne ve sivilce gibi meselelerlede baş edebilmek için çok uygundur.Bu meselelerin ortadan kaldırılması ve tekrar etmemesi için cilde yardımcı olur.

4. Nem yönünden doymuş bir cilt yüzeyi taze ve ışıldayan bir görünüme sahip olarak cildinizin genç kalmasına yardım eder. Unutulamamalıdır ki doğru bir şekilde nemlendirilmiş olan cilt sağlıkla parlar. Cilt kusurlarının oluşmasını ertelemek için de nemlendiricilerin etkisi büyüktür.Nem yönünden doğru bir şekilde beslenen bir cilt yüzeyinde ince çizgi ve kırışıklık gibi erken yaşlanma bulguları görülmez. Aynı şekilde nemlendiriciler, cilt yüzeyinde leke gibi sorunların yaşanmasını da önler.

5. Nemlendiriciler cilt bariyerini de güçlendirmeye olanak sunarak cildinizi dış tesirlere karşı savunmanıza yardım eder. Cildin korunmasını güçlendirmeye yardımcı olur.
 

Bebek gibi bir cilde sahip olmanın en önemli sırrı doğru nemlendirici kullanılmasından geçmektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..