quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Erkek kadın fark etmeksizin her yaşta ve her vakit tenimizin sıhhatli bir görünümde olmasını isteriz. Bu sebeple bilhassa bayanlar makyaj uygulamalarına müracaat ederek gün süresince mükemmel görünüm yakalamaya gayretler, fakat cildin sağlıklı dokusunu fazla zaman koruyabilmek için cilt bakımı rutinini oturtmuş olmak son derece önemlidir.

En iyi cilt bakımı rutini için bayan erkek fark etmeksizin hangi yaşta olursanız olun cildinizi sabah akşam olmak suretiyle gün içerisinde iki kez temizlemeli, temizleyicilerden sonra bir tonik ile cildi desteklemeli ve en son cildinizi etkili bir şekilde nemlendirmelisiniz. Tüm bu ürünleri tek bir set içerisinde Maruderm Nemlendirici Cilt Bakım Setini alarak sahip olabilirsiniz.

Gün içinde yaşam koşturması esnasında makyaj yapmasanız dahi cildiniz siz farkında olmadan yağ, kir ve toz ile kaplanır. Bunlarda gözeneklerin tıkanmasına ve cilt yüzeyinde bazı sorunların meydana gelmesine sebep olur.

Bu sebeple cildinizi her sabah düzenli bir şekilde arındırmanız çok mühimdir. Cilt temizleyici ürünler teninizi %100 temizleyemez.Siz çıplak gözle görmeseniz dahi cildinizde yağ, kir ve toz kalır. En tesirli temizlik için cildi kesinlikle bir tonik ile takviye etmek gerekir.Tonikler cildinizi temizlemekle kalmayıp sıkılaştırıcı tesirleri ile gözeneklerinizin küçülmesine ve pürüzsüz bir görünüm sağlamaya yardım eder.

Peki, nemlendirme hangi nedenle önemlidir? Kuru veya karma cilde sahip olan insanlar ciltlerini nemlendirmese olur mu? Kuru bir cilde sahip olan insanlar ne sıklıkla ciltlerini nemlendirmeli? gibi bir çok soru aklınıza geliyor olabilir.

Bütün bu soruların yanıtlarını ve nemlendirici yüz kremi kullanmanın önemini yazdığımız bloğumuzda bulabilirsiniz.

1. Nem yönünden doymuş bir ten yüzeyinde çoğu cilt sorunu ortadan kalkar. Nem yönünden yeteri kadar doymamış bir cilt yüzeyinde çatlak, erken yaşlanma bulguları gözlemlenebilir.Cildimizin yumuşak ve pürüzsüz dokusunu muhafaza edebilmesi için de nemlendirmek son derece mühimdir. Cilt gereksinimi olan neme sahip olursa pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya sahip olarak sağlıkla ışıldar. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerini nemlendirmeye lüzum olmadığı doğru değildir.Cildinizi nemlendirmeniz farklı, cildinizdeki yağ oranı ise farklıdır. Bu sebeple bu tür bir cilde sahip olan kişilerin yağ emici etkiye sahip ürünleri ya da losyon tipi ürünler tercih etmesi, kuru cilt yapısını bulunduran kişiler içinse nemi hapsetmesi yönünden krem tipi ürünleri tercih etmesi ciltleri için etkili olacaktır.

2. Bilhassa kuru bir cilt tarzına sahip olan kişiler için nemlendiriciler ciltlerindeki pullanma ve dökülme gibi meselelerin ortadan kaldırılmasına sağlar.Kuru cildde detoks etkisi yaratarak cilt yüzeyinin pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya sahip olmasına yardımcı olur.Cilt üstünde kuruluk nedeniyle meydana gelen hassasiyetin de giderilmesini sağlar.

3. Yağlı ve karma cilt yapısını bulunduran kişilerde ise nemlendiriciler ciltlerindeki fazla yağın giderilmesine yardımcı olarak cildin yağ denge oranının aynı kalmasına yardım eder.Ekstra yağın ciltten emilmesine yardım ederek yağlı ve karma cilt yapısına sahip kişilerde kuruluk gibi meselelerin yaşanmasına mani olmaya çalışır. Nemlendiriciler yağlı cilt yapısına sahip olan ve sık görülen akne ve sivilce gibi meselelerlede baş edebilmek için çok uygundur.Bu meselelerin ortadan kaldırılması ve tekrar etmemesi için cilde yardımcı olur.

4. Nem yönünden doymuş bir cilt yüzeyi taze ve ışıldayan bir görünüme sahip olarak cildinizin genç kalmasına yardım eder. Unutulamamalıdır ki doğru bir şekilde nemlendirilmiş olan cilt sağlıkla parlar. Cilt kusurlarının oluşmasını ertelemek için de nemlendiricilerin etkisi büyüktür.Nem yönünden doğru bir şekilde beslenen bir cilt yüzeyinde ince çizgi ve kırışıklık gibi erken yaşlanma bulguları görülmez. Aynı şekilde nemlendiriciler, cilt yüzeyinde leke gibi sorunların yaşanmasını da önler.

5. Nemlendiriciler cilt bariyerini de güçlendirmeye olanak sunarak cildinizi dış tesirlere karşı savunmanıza yardım eder. Cildin korunmasını güçlendirmeye yardımcı olur.
 

Bebek gibi bir cilde sahip olmanın en önemli sırrı doğru nemlendirici kullanılmasından geçmektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..