Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Leke Karşıtı Bakım Kremleri

Leke Karşıtı Bakım Kremleri

Leke Karşıtı Bakım Kremleri

Güneş, melanosit bozukluğu ve hamilelik gibi faktörler; cilt lekesi problemlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Leke karşıtı krem kullanmak; bu tür faktörler karşısında cilde doğal rengini veren melanosit hücrelerinin korunmasını sağlamaktadır. Leke karşıtı kremler, özellikle güneş lekelerinden korunmak için tercih edilmektedir.

Cilt lekeleri, bireylerin estetik açıdan rahatsız hissetmesine neden olmaktadır. Özellikle yüzde bulunan lekeler estetik görünümü bozmakta, bireylerin özgüven eksikliği yaşamalarına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle cilt lekelerini gidermek ve yeni leke oluşumunu önlemek adına; leke karşıtı bakım kremlerine başvurulmaktadır.

Niancinamide bileşeni koyu cilt lekelerinin açılmasını sağlamaktadır. Maruderm’İn Niacinamide %10 Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Kremi; içeriğinde bulunan %10 Niancinamide bileşeni sayesinde koyu lekeleri solgunlaştırmakta, cilde parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır.

Alpha Arbutin bitkilerde doğal olarak bulunan, cilt lekelerini açma özelliğe sahip bir bileşendir. Arbutin; vücutta melanin üretimini belirli seviyede tutarak koyu leke oluşumunu engellemektedir. Arbutin kullanımıyla yaşlılığa bağlı oluşan lekelenmeler, güneş lekeleri vb. cilt problemleri en aza indirilmektedir. Maruderm SPF+ 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi; içeriğinde bulunan Arbutinle mevcut lekeleri solgunlaştırmakta ve cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyarak yeni lekeler oluşmasını önlemektedir.

Yüz Lekeleri

Yüzde Leke Neden Oluşur?

Güneşin zararlı ışınları, yaşlılık ve çeşitli cilt sağlığı problemleri; yüz ve vücut lekelerinin oluşmasına neden olmaktadır. Yüzün estetik bütünlüğünü bozan bu lekelerin oluşmaması için SPF +50 güneş kremi kullanmak ve yüz bakım işlemlerine özen göstermek gerekmektedir.

Genetik faktörler veya UV ışınları gibi nedenlerle ortaya çıkan çiller, yüz lekesi sınıfına girmektedir. Çil görünümünden rahatsız olan bireyler içeriğinde Arbutin bulunan leke kremleri kullanarak bu görünümü en aza indirebilmektedir. Maruderm’İn Niacinamide %10 Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Kremi yüz için leke kremi olarak kullanılabilmektedir. İçeriğinde bulunan bileşikler koyu leke görünümünü en aza indirmekte, cilde canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

Yüzdeki leke görünümünün azaltılması için, leke oluşumunun sebeplerini belirlemek gerekmektedir. Zararlı güneş ışınları sebebiyle oluşan yüz lekeleri, güneş kremi kullanılarak önemli oranda azaltılabilmektedir. Maruderm SPF+ 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi UV ışınlardan cildi korurken, içeriğinde bulunan Arbutinle mevcut lekeleri azaltmaktadır.

En iyi cilt leke kremi olarak tavsiye edilen Maruderm’İn Niacinamide %10 Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Kremi yüz için de kullanılabilmektedir. %10 oranında Niacinamide içeren bu krem; yüzdeki koyu lekelerin tonunu açmaktadır.

Cilt yenilenmesi yüzde bulunan lekelerin azalmasını sağlamaktadır. Laktik ve glikolik asit kullanımı; cildi kurutarak, hasarlı yüzeyin dökülmesine yol açılmaktadır. Her bünyeye uygun olmayan bu yönteme başvurulmadan önce; bir dermatoloğa danışmak gerekmektedir.

Leke Karşıtı Cilt Bakımı

Leke Karşıtı Bakım Ürünleri Nelerdir?

Leke karşıtı serum ve kremler cildi leke oluşumundan korumakta, mevcut lekelerin koyuluğunu seyreltmektedir. Leke tedavisinde; içeriklerinde Alpha Arbutin, Niasinemid, peptitler, meyan kökü özü, Azelaik Asit bulunan bakım ürünleri ön plana çıkmaktadır. Bu asit ve özler koyu lekelerin yenilenmesini yavaşlatırken, cildi beyazlatmaya ve leke tonunu açmaya yardımcı olmaktadır.

Leke serumu; krem formunda ürünlere göre daha kolay uygulanmakta ve ciltte emilimi daha hızlı gerçekleşmektedir. Leke sorunlarında kullanımı tavsiye edilen serumlar arasında Maruderm Leke Karşıtı ve Beyazlatıcı Cilt Bakım Serumu da bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan Arbutin, Niacinamide ve meyan kökü özüyle cilt lekelerinin tonunu açmakta, cildi beyazlatmaktadır.

Leke karşıtı bakım ürünü olarak kullanılabilen toniklerde bulunmaktadır. Maruderm’in Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Toniği; cildi leke görünümden kurtarmayı hedeflemektedir. Leke tonunu açarken, cilde ihtiyaç duyulan nemi sağlaması; cilde pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırmaktadır.

Leke Karşıtı Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Leke karşıtı krem kullanan bireyler; kremi ince bir tabaka halinde cilde uygulamaktadır. Dairesel hareketlerle kremin ciltte emilmesi sağlanmalıdır. Uygulama süreci; cildin nem oranına, krem dokusuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Leke karşıtı serum uygulaması, kremlere oranla daha kolaydır. Leke serumu daha hızlı bir emilim ve daha nemli bir cilt isteyen bireyler tarafından tercih edilmektedir. Sıvı formu ciltte hızla emilirken, zengin içeriği nemlendirerek pürüzsüz hale getirmeyi hedeflemektedir.

Leke karşıtı bakım ürünleri her mevsimde kullanılabilmektedir. Yüz için leke kremi ve serumu; yaz mevsiminde kullanılırken daha tedbirli olunması gerekmektedir. Güneşin UV ışınlarından korunmak için SPF +50 güneş kremleri kullanılması gerekmektedir. Ayrıca yüz için leke kremi ve serumların; renk eşitliğini sağlamak için tüm yüze uygulanması önerilmektedir.

Leke karşıtı bakım ürünü olarak kullanılan toniklerin temizlenmiş bir yüze uygulanması gerekmektedir. Maruderm’in Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Toniği; sabah akşam cilde uygulanabilmekte, durulama gerektirmemektedir.

Leke Karşıtı Cilt Bakım Rutini

Maruderm Leke Karşıtı Bakım Ürünleri

Maruderm leke karşıtı krem, serum ve tonik olarak ürünler sunmaktadır. Maruderm leke karşıtı bakım ürünleriyle; cilt lekelerinin renklerini soluklaştırarak, renk eşitsizliğini en az hale getirmeye yardımcı olmaktadır. Maruderm ürünleri genel olarak tüm cilt tiplerine hitap edebilmektedir. Buna rağmen tüm leke karşıtı bakım ürünlerinin kullanımdan önce; dermatoloğa danışılması gerekmektedir.

Maruderm leke karşıtı krem, tonik ve serumlarının içerisinde koyu cilt pigmentlerini soluklaştıran, lekeli cildin yenilenmesine yardımcı olan Arbutin, niacinamide gibi öz ve bileşenler yer almaktadır. Güneşten korunmak, mevcut lekelerin yayılmasını önlemek için önem taşımaktadır. Maruderm SPF+ 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi cildi UV ışınlardan korumakta ve içeriğinde bulunan Arbutin sayesinde cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

En iyi cilt leke kremi olarak tavsiye edilen Maruderm’İn Niacinamide %10 Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Kremi; leke problemi yaşayan bireylerin pürüzsüz bir cilde ve renk eşitliğine sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..