quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Leke Karşıtı Bakım Kremleri

Leke Karşıtı Bakım Kremleri

Cildin en fazla karşılaşmış olduğu sorunlardan birisi de sivilcelerdir. Sivilceler, zannedilenin aksine sadece ergenlik döneminde değil, yetişkinliklerde de sıklıkla karşılaşılan bir cilt problemidir. Sivilcelere karşı bazı önlemlerin alınıp yerinde müdahalelerle bakım uygulanması, sivilcelerden sıkıntısız bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Ancak, sivilcelere karşı gerekli önlemler alınmadığı takdirde sivilce sonrasında ciltte istenmeyen leke ve izlerin kalma olasılığı da çok fazladır. Bu açıdan bakıldığında da sivilce sonrası oluşan iki farklı iz türü bulunmaktadır. Bunlar; skar yani derin izler ve cilt lekeleri şeklindedir. Bu kapsamda bakıldığı zaman cilt lekelerine karşı doğrudan müdahale edilmesi gerektiğini ve skarların da kısa süre içerisinde kontrol altına alınmasının şart olduğunu bilmenizi isteriz. Çünkü cilt, her zaman bakım konusunda sizin adımlarınıza ihtiyaç duyar. Sağlıklı bir cilt için de cildin ihtiyaç duyduğu bakım ve hassasiyeti muhakkak göstermeniz gerekmektedir. Öyle ki söz konusu derin izler oluşturan skarlar olduğunda, gerçekten de skarların bakımını türlerine göre gerçekleştirmeniz de şarttır.

Ciltte hasara sebebiyet verecek 4 çeşit skar bulunur. Bunları da şu şekilde sıralayabiliriz;

Boxar Skar

Suçiçeği izlerine benzeyen bu derin izler, oval şekilli, yuvarlak ve krateri andıran bir görünüme sahiptir.

İce Pick Skar

Kolejan eksikliğinden dolayı oluşan derin izlerdir. Ciltte çok derin, delik bir görünüm bırakmaktadırlar. Cildin çivi gibi delinmiş görünümünde olmasına sebebiyet verirler.

Rollling Skar

Cilt yüzeyinde dalgalı bir görüntüye sebebiyet veren derin iz problemidir.

Keloid Skar 

Cildin çıkıntılı bir görünüme dönüşmesine sebebiyet verir. Bunun çıkma sebebi de fazla kolajen üretimidir.

Ciltte çıkmakta olan skar yani derin izlerin iyileştirilmesi için cildin belli bir bakım rutinine dahil edilmesi şarttır. Özellikle de yüzde oluşan derin izlerin dolması için cilt bakım seti ve leke giderici krem takviyelerinden destek alınması gerekmektedir. Bu sistemi göz önüne alıp, belli bir rutin üzerinden cildinize gerekli olan ilgi ve alakayı aktarmanız gerekiyor. Bu sayede çok daha nefes alıp verebilecek bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Öte yandan skarların giderilmesi profesyonel bir yardımla da mümkün olabilir. Hafife alınmayacak tarzda bir cilt problemidir skarlar. Derin izlerin bakımını belli bir düzene yerleştirip gerçekleştirdiğiniz zaman, çok daha verimli bir cilt sonucu da alabilirsiniz. Aynı şekilde cilt lekeleri de en az skarların bakımı kadar önemsenmesi gereken bir süreçle kontrol altında tutulmak zorundadır.

Cilt Lekeleri

Cilt lekeleri ise derin izlerin aksine kırmızı, pembe ve mor renklere sahip ve cildin belli başlı bölgelerinde kendisini gösterip cildin değişimine sebebiyet olan izlerdir. Genellikle sivilceler sonrasında oluşurlar, ancak güneş ışınları ve çevresel faktörlerden dolayı da cildin bazı bölümlerinde meydana gelme olasılıkları çok yüksektir. Çünkü cilde rengini vermekte olan melamin pigmentinin, cildin kendisini koruması için fazlaca üretilmesi sonucunda kahverengi lekeler meydana gelir. Bu lekeler siyah noktalar ve farklı renklere de dönüşebilmektedir. Bu tarz durumları sivilceyi sıkma, ezme ve uygulanan yanlış yöntemler de pekiştirebilir. Genellikle ciltte kırmızı leke olarak beliren sivilce lekeleri, güneşe ve dış faktörlere maruz kaldıktan sonra kahverengi ve siyah rengine de dönüşebilmektedir. İşte bu kapsamda bakıldığında da sizlerin iyi bir leke karşıtı koruyucu krem takviyesini almanız, cildinize gerekli olan bakımı uygulamanız şarttır. Bu bakımı da maruderm leke karşıtı bakım kremi ile sağlayabilir, cildinizde oluşabilecek her türlü iz ve lekeden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Maruderm Leke Karşıtı Bakım Kremi

Biraz önce de belirttiğimiz gibi ciltte oluşan lekeler, sizlerin cildinize gereksinim duyduğu bakımı uygulamaya başladığınız an itibariyle yok olmaya başlar. Maruderm leke karşıtı bakım kremi 50 ml faktörlü ürünü de, bu bakım düzenine adapte olmanızı destekleyici bir yapıda. İçerik olarak Peptides ( Peptitler) ve Licorice Extract (Meyan Kökü Özü) bulunduran bu bakım kremi, b3 vitamini ve meyan kökünün birleştirici etkisiyle ciltte var olan koyu leke görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır. Cildin çok daha aydınlık bir görünümde olmasını da destekleyen ürün, cilt tonu eşitlemede de birebir etkiler oluşturmaktadır. Ciltteki lekelerin giderilmesi konusunda çok daha iyi sonuçlara ulaşabilmek adına shea butter, laksit asit, C vitamini ve E vitaminiyle içeriği güçlendirilen leke karşıtı bakım kremi, Maruderm markasının en tercih edilen seçeneklerinden birisidir. Taşımış olduğu güneş koruma faktörleri sayesinde koyu leke oluşumuna ve leke yoğunluğunun artmasına neden olan UV ışınlarından sizleri koruyacak olan bu krem, cildin de nemlenmesi konusunda yardımcı olacaktır. Cildi nemlendirip, yumuşak, ışıltılı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını destekleyecek olan bu krem sayesinde, ciltte var olan istenmeyen lekelerden kısa süre içerisinde kurtulmuş olacaksınız. Özellikle de cildin korunaklı bir yapıda olması ve ciltte oluşan birçok pürüzün giderilmesi açısından da Jeuveinile leke karşıtı cilt bakım seti sağlayacağı yararlar fazlasıyla etkili olacaktır. Cilde ihtiyaç duyacağı nemi ve vitamini aşılayacak olan bu krem, daha sağlıklı bir görünüme kavuşmak isteyenler açısından ideal bir tercih olabilir.

Leke giderici krem kullanımı sizlerin cildinizde derin izler ve sivilce lekelerine karşı vermek istediğiniz mücadelenizde iyi bir yardımcı olabilir. Cilt daima kendisini yenileme ihtiyacında olur. Ancak bu yenileme sürecindeki gözeneklerde bulunan yağ bezlerinin salgılanma sürecinde aksaklıkların yaşanması, bir takım problemlerin türemesine de davetiye çıkartır. İşte bu tarz cilt problemlerine karşı her zaman belli bir cilt bakım seti desteğinden yararlanmanızı ve cildinizi de bu doğrultuda kontrol altına almanızı öneriyoruz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilir, cildinizin ihtiyaç duyduğu bütün nemi de elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak bahsetmiş olduğumuz leke karşıtı bakım kremi ve destekleyici takviye ürünleri sayesinde, cildinizde oluşabilecek her türlü iz ve lekeden kurtulabilirsiniz. Bu konuda Maruderm markası referans alabileceğiniz türden cilt bakım ürünlerine sahip. Cildi belli bir düzende bakıma dahil edip, temiz tutmaya çaba gösterdiğiniz müddetçe de, skar denilen derin izler ve cilt lekelerinden kısa süre içerisinde kurtulma olasılığınız var.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..