quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Leke Karşıtı Bakım Kremleri

Leke Karşıtı Bakım Kremleri

Cildin en fazla karşılaşmış olduğu sorunlardan birisi de sivilcelerdir. Sivilceler, zannedilenin aksine sadece ergenlik döneminde değil, yetişkinliklerde de sıklıkla karşılaşılan bir cilt problemidir. Sivilcelere karşı bazı önlemlerin alınıp yerinde müdahalelerle bakım uygulanması, sivilcelerden sıkıntısız bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Ancak, sivilcelere karşı gerekli önlemler alınmadığı takdirde sivilce sonrasında ciltte istenmeyen leke ve izlerin kalma olasılığı da çok fazladır. Bu açıdan bakıldığında da sivilce sonrası oluşan iki farklı iz türü bulunmaktadır. Bunlar; skar yani derin izler ve cilt lekeleri şeklindedir. Bu kapsamda bakıldığı zaman cilt lekelerine karşı doğrudan müdahale edilmesi gerektiğini ve skarların da kısa süre içerisinde kontrol altına alınmasının şart olduğunu bilmenizi isteriz. Çünkü cilt, her zaman bakım konusunda sizin adımlarınıza ihtiyaç duyar. Sağlıklı bir cilt için de cildin ihtiyaç duyduğu bakım ve hassasiyeti muhakkak göstermeniz gerekmektedir. Öyle ki söz konusu derin izler oluşturan skarlar olduğunda, gerçekten de skarların bakımını türlerine göre gerçekleştirmeniz de şarttır.

Ciltte hasara sebebiyet verecek 4 çeşit skar bulunur. Bunları da şu şekilde sıralayabiliriz;

Boxar Skar

Suçiçeği izlerine benzeyen bu derin izler, oval şekilli, yuvarlak ve krateri andıran bir görünüme sahiptir.

İce Pick Skar

Kolejan eksikliğinden dolayı oluşan derin izlerdir. Ciltte çok derin, delik bir görünüm bırakmaktadırlar. Cildin çivi gibi delinmiş görünümünde olmasına sebebiyet verirler.

Rollling Skar

Cilt yüzeyinde dalgalı bir görüntüye sebebiyet veren derin iz problemidir.

Keloid Skar 

Cildin çıkıntılı bir görünüme dönüşmesine sebebiyet verir. Bunun çıkma sebebi de fazla kolajen üretimidir.

Ciltte çıkmakta olan skar yani derin izlerin iyileştirilmesi için cildin belli bir bakım rutinine dahil edilmesi şarttır. Özellikle de yüzde oluşan derin izlerin dolması için cilt bakım seti ve leke giderici krem takviyelerinden destek alınması gerekmektedir. Bu sistemi göz önüne alıp, belli bir rutin üzerinden cildinize gerekli olan ilgi ve alakayı aktarmanız gerekiyor. Bu sayede çok daha nefes alıp verebilecek bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Öte yandan skarların giderilmesi profesyonel bir yardımla da mümkün olabilir. Hafife alınmayacak tarzda bir cilt problemidir skarlar. Derin izlerin bakımını belli bir düzene yerleştirip gerçekleştirdiğiniz zaman, çok daha verimli bir cilt sonucu da alabilirsiniz. Aynı şekilde cilt lekeleri de en az skarların bakımı kadar önemsenmesi gereken bir süreçle kontrol altında tutulmak zorundadır.

Cilt Lekeleri

Cilt lekeleri ise derin izlerin aksine kırmızı, pembe ve mor renklere sahip ve cildin belli başlı bölgelerinde kendisini gösterip cildin değişimine sebebiyet olan izlerdir. Genellikle sivilceler sonrasında oluşurlar, ancak güneş ışınları ve çevresel faktörlerden dolayı da cildin bazı bölümlerinde meydana gelme olasılıkları çok yüksektir. Çünkü cilde rengini vermekte olan melamin pigmentinin, cildin kendisini koruması için fazlaca üretilmesi sonucunda kahverengi lekeler meydana gelir. Bu lekeler siyah noktalar ve farklı renklere de dönüşebilmektedir. Bu tarz durumları sivilceyi sıkma, ezme ve uygulanan yanlış yöntemler de pekiştirebilir. Genellikle ciltte kırmızı leke olarak beliren sivilce lekeleri, güneşe ve dış faktörlere maruz kaldıktan sonra kahverengi ve siyah rengine de dönüşebilmektedir. İşte bu kapsamda bakıldığında da sizlerin iyi bir leke karşıtı koruyucu krem takviyesini almanız, cildinize gerekli olan bakımı uygulamanız şarttır. Bu bakımı da maruderm leke karşıtı bakım kremi ile sağlayabilir, cildinizde oluşabilecek her türlü iz ve lekeden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Maruderm Leke Karşıtı Bakım Kremi

Biraz önce de belirttiğimiz gibi ciltte oluşan lekeler, sizlerin cildinize gereksinim duyduğu bakımı uygulamaya başladığınız an itibariyle yok olmaya başlar. Maruderm leke karşıtı bakım kremi 50 ml faktörlü ürünü de, bu bakım düzenine adapte olmanızı destekleyici bir yapıda. İçerik olarak Peptides ( Peptitler) ve Licorice Extract (Meyan Kökü Özü) bulunduran bu bakım kremi, b3 vitamini ve meyan kökünün birleştirici etkisiyle ciltte var olan koyu leke görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır. Cildin çok daha aydınlık bir görünümde olmasını da destekleyen ürün, cilt tonu eşitlemede de birebir etkiler oluşturmaktadır. Ciltteki lekelerin giderilmesi konusunda çok daha iyi sonuçlara ulaşabilmek adına shea butter, laksit asit, C vitamini ve E vitaminiyle içeriği güçlendirilen leke karşıtı bakım kremi, Maruderm markasının en tercih edilen seçeneklerinden birisidir. Taşımış olduğu güneş koruma faktörleri sayesinde koyu leke oluşumuna ve leke yoğunluğunun artmasına neden olan UV ışınlarından sizleri koruyacak olan bu krem, cildin de nemlenmesi konusunda yardımcı olacaktır. Cildi nemlendirip, yumuşak, ışıltılı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını destekleyecek olan bu krem sayesinde, ciltte var olan istenmeyen lekelerden kısa süre içerisinde kurtulmuş olacaksınız. Özellikle de cildin korunaklı bir yapıda olması ve ciltte oluşan birçok pürüzün giderilmesi açısından da Jeuveinile leke karşıtı cilt bakım seti sağlayacağı yararlar fazlasıyla etkili olacaktır. Cilde ihtiyaç duyacağı nemi ve vitamini aşılayacak olan bu krem, daha sağlıklı bir görünüme kavuşmak isteyenler açısından ideal bir tercih olabilir.

Leke giderici krem kullanımı sizlerin cildinizde derin izler ve sivilce lekelerine karşı vermek istediğiniz mücadelenizde iyi bir yardımcı olabilir. Cilt daima kendisini yenileme ihtiyacında olur. Ancak bu yenileme sürecindeki gözeneklerde bulunan yağ bezlerinin salgılanma sürecinde aksaklıkların yaşanması, bir takım problemlerin türemesine de davetiye çıkartır. İşte bu tarz cilt problemlerine karşı her zaman belli bir cilt bakım seti desteğinden yararlanmanızı ve cildinizi de bu doğrultuda kontrol altına almanızı öneriyoruz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilir, cildinizin ihtiyaç duyduğu bütün nemi de elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak bahsetmiş olduğumuz leke karşıtı bakım kremi ve destekleyici takviye ürünleri sayesinde, cildinizde oluşabilecek her türlü iz ve lekeden kurtulabilirsiniz. Bu konuda Maruderm markası referans alabileceğiniz türden cilt bakım ürünlerine sahip. Cildi belli bir düzende bakıma dahil edip, temiz tutmaya çaba gösterdiğiniz müddetçe de, skar denilen derin izler ve cilt lekelerinden kısa süre içerisinde kurtulma olasılığınız var.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..