Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Lazer Destekli İncelme Nedir?

Lazer Destekli İncelme Nedir?

Lazer Destekli İncelme Nedir?

İstenmeyen kilolardan kurtulmak için mükemmel bir seçenek olan lazer destekli incelme; vücudun bütün bölgelerine uygulanabilmekte ve kişilerin daha fit bir görünüm kazanmalarına olanak tanımaktadır. Lazer destekli incelme, Amerikan FDA onaylı aletler ile yapılmakta ve uzun vadede kalıcı çözümler sunmaktadır.

Bölgesel incelme yöntemleri, birçok kişi tarafından işlevsel kabil edilmekte ve diyet listesine gerek kalmadan zayıflama vaat etmektedir. Bazı vücut bölgelerinin orantısız kilo alması, bölgesel zayıflama yöntemlerinin nitelik kazanmasına neden olmaktadır. Orantısız bir şekilde kilo alan ve diyet yapmak için vakti olmayan kişiler, bölgesel zayıflama yöntemlerinden sıklıkla yararlanmaktadır.

Lazer destekli incelme yani lazer lipoliz, orantısız bir şekilde kilo alan vücut bölgelerinin; zahmetsiz yollarla inceltilmesine olanak tanımaktadır. Kalıcı ve etkili sonuç vermesi sebebiyle öne çıkan lazer lipoliz, son derece güvenilir çözümler sunmakta ve yan etki oluşumunu en aza indirmektedir.

Lazer Destekli İncelme Nasıl Uygulanır?

Lazer destekli incelme, istenmeyen kilo artışının; estetik cerrahi uygulamalarıyla giderilmesine olanak tanımaktadır. Liposuction uygulamasına mükemmel bir alternatif sunan lazer destekli incelme, kanama riskini en aza indirmesi nedeniyle öne çıkmaktadır. Lazer lipolizin ana hedefi, yağ dokularının hücre duvarını yıkmaktır ve bu işlemi yaparken diğer dokulara zarar vermemektedir.

Lazer lipoliz esnasında, uygulama bölgesine küçük çaplı delikler açıklamaktadır. Açılan bu delikler, ince bir kanül yardımıyla tıkanmakta ve kanül içerisine lazer ışını gönderilmektedir. Gönderilen lazer ışını, deri altında kalan yağ dokularını parçalamaktadır. Böylelikle, kanama veya morarma gibi durumlar olmaksızın bölgesel incelme elde edilmektedir.

Lazer destekli incelme, diode lazer cihazı ile uygulanmaktadır. Bu cihaz, yoğunlaştırılmış lazer ışınları göndererek yağ dokularını parçalamaktadır. Parçalanan ve incelen yağ dokuları, vücut sıvıları aracılığıyla dışarı atılmaktadır. Bu işlem esnasında, bağ ve kas dokularındaki kolajen üretimi desteklenmekte ve böylelikle kişi daha genç bir cilde sahip olmaktadır.

Lazer Lipoliz

Lazer Destekli İncelme Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer, estetik amaçlara en iyi şekilde hizmet etmekte ve birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Epilasyon, çatlak tedavisi, selülit tedavisi ve yaşlanma karşıtı bakım uygulamaları; lazer destekli cihazlardan büyük ölçüde yararlanmaktadır. Cilt dokularına zarar vermeyen ve kanama yapmayan lazer destekli incelme, bütün vücut bölgelerinde uygulanabilmektedir.

Lazer destekli incelme, istenilen her bölgeye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Orantısız bir şekilde büyüyen veya anormal düzeyde yağlanan bölgeler, lazer lipoliz ile mümkün olan en sağlıklı şekilde inceltilmektedir. Özellikle göbek ve bel çevresinde mükemmel bir sonuç veren lazer destekli incelme, işlevsel özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Hem kadın hem de erkek bireyler, lazer destekli incelme yöntemlerinden gönül rahatlığıyla yararlanabilmektedir. Erkeklerde anormal göğüs büyümesi ve kadınlarda gıdı oluşumu gibi durumlar, lazer lipoliz yöntemiyle hızlı bir şekilde giderilmektedir. İyileşme süresi bakımından oldukça işlevsel olan lazerle incelme; pratik ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle öne çıkmaktadır.

Benzer bir uygulama olan soğuk lipoliz hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Lazer Destekli İncelme Kimlere Uygulanır?

18 yaşını geçen ve kronik rahatsızlığı olmayan herkes, lazer lipoliz uygulamasından yararlanabilmektedir. Akciğer hastalıkları, kalp ve damar tıkanıklığı ve diyabet gibi hastalıklara sahip olan kişilerin; lazer destekli incelme yaptırmadan önce doktoruna danışması gerekmektedir. Aksi durumda, istenmeyen komplikasyonlar ortaya çıkmakta ve kişinin genel sağlığı zarar görmektedir.

Lazer lipoliz, hamilelik veya emzirme döneminde olan kişiler için de risk taşımaktadır. Gebelik ve emzirme, son derece değerli ve hassas dönemlerdir. Bu nedenle, deri altı yağlarını doğrudan hedef alan lazer destekli incelmenin; gebelik ve emzirme döneminde uygulanmaması gerekmektedir.

İdeal vücut kilosuna sahip olmasına karşın, bazı bölgelerinde fazla yağ bulunan kişiler; lazer destekli incelme yöntemlerine rağbet göstermektedir. Diyet veya spor yapmaksızın kilo vermeyi mümkün kılan lazer lipoliz, pratik ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Lazer Destekli İncelme

Lazer Destekli İncelme İz Bırakır Mı?

Lazer destekli zayıflama, cilt yüzeyinde açılan küçük delikler yardımıyla uygulanmaktadır. Açılan delikler, kanül yardımıyla tıkanmakta ve yağ dokularının lazer ışınlarına maruz kalması sağlanmaktadır. Bu yöntem, cerrahi bir işlem olması nedeniyle; cilt dokularını belli oranda tahriş etmektedir. Oluşan tahriş ve yaralar, morarma ve kan oturması gibi durumlara neden olabilmektedir.

Lazer lipoliz sonrası yara izleri, hiçbir şekilde kalıcı etki göstermemektedir. İşlem esnasında, bağ ve kas dokularındaki kolajen üretimi desteklenmektedir. Söz konusu dokulardaki kolajen artışı, bölgenin hızlı bir şekilde iyileşmesine ve işlem öncesine nazaran daha genç görünmesine olanak tanımaktadır. Cilt sağlığı problemlerinin azalmasına yardımcı olan lazer destekli incelme, zararsız bir uygulama olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Lazer lipoliz seans sayıları, bölgenin iyileşme durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı kişiler, tek seansı yeterli bulurken; fazla yağlanmadan mustarip olan kişiler ise birden fazla seansa ihtiyaç duymaktadır. Her iki durumda da, sağlıklı beslenme ve düzenli spor ile lazer sonrası yakılan yağların tekrar oluşması önlenmektedir.

Lazer Lipoliz Sonrası

Lazer Destekli İncelme Kalıcı Mıdır?

Lazer destekli incelme, uygulama bölgesindeki yağları tamamen yok etmektedir. İşlem esnasında yanan ve dışarı atılan yağ dokuları, hiçbir şekilde geri dönmemektedir. Ancak, sağlıksız beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve hareketsiz bir yaşam sürmek; lazer ile eritilen yağların misliyle dönmesine sebebiyet vermektedir.

Lazer lipoliz yönteminin uzun vadede kalıcı olması için kilo kontrolüne önem vermek gerekmektedir. Sağlıklı beslenmek ve düzenli olarak spor yapmak, kilo artışını engellemekte ve kişinin lazer destekli incelme işleminden aldığı verimi arttırmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..