quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz bir görünüm için minik ipuçları olarak kendinize bir bakım listesi hazırlayabilirsiniz. Bakım yapmak kadın ya da erkek bireyleri için güzel olabilmek adına sürekli yapılan uygulamalardır. Özellikle kadınların makyaj yapmadan bile sağlıklı görünen cilde sahip olabilmeleri mümkündür. Bunun için belirli adımların tamamlanması gerekir. Öncelikli olarak cildinizin tipini bulmanız gerekir. Cilt tipini bilmeyenler için yapılabilecek testler vardır. Bu testleri yaparak cildinizin hangi tür cilt tipine uyum sağladığını bulabilirsiniz. Test için düz beyaz bir kâğıdı cildinize baskı şeklinde tutmalısınız. Ardından cildinizde durma süresine göre doğru olan seçeneği bulabilirsiniz. Bu maske yöntemi ile cildinizin tipini kısa sürede bulabilirsiniz.

Göz Çevresi Bakımına Özen Göstermelisiniz

Göz çevresi bakımına özen göstermelisiniz. Gözlerimiz gün içerisinde çok fazla yorulan ve dinlenmesi gereken organlarımızdan birisidir. Bu nedenden dolayı göz sağlığı açısından yakın ve parlak ekranlardan uzak durmalısınız. Olabildiğince düşük ışıkta ve uzaktan eşya kullanmaya özen gösterin. Masa başında çalışan kişiler için bilgisayar ile çalışma yaparken 20 dakika da bir 1 dakika olmak üzere uzaklara bakmalısınız. Bu hareket gözlerinizin daha az yorulmasını sağlayacaktır. Bakacağınız yerin uzak bir nokta olmasına dikkat edin ve eğer görüş alanınızda var ise en uzaktaki nesneye odaklanın. Göz kuruluğu olmaması adına telefon ile çok zaman geçirmeyin. İnsan sağlığı açısından karanlık ortamlarda düşük ışıkta telefon kullanılması gerekir. Parlak ekranlar, gözlerinizin çevresinde koyu halkaların oluşmasına neden olur.

Siyah Çay Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Siyah çay kullanarak gözlerinizin bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Sabahtan demlenmiş siyah çayları bir kaba koyabilirsiniz. Ardından soğuduktan sonra akşamüzeri gözlerinizi kapatarak pamuk yardımı ile uygulama yapabilirsiniz. Pamukların çaylar ile ıslanması gerekir. Gözlerinizi kapalı durumda tutarak 20-30 dakika arasında bekletebilirsiniz. Bu bakım uygulaması ile hem gözlerinizin şiş olmasını ortadan kaldırabilirsiniz hem de kirpiklerinizin hızlı uzamasına katkı sağlayabilirsiniz. Kirpik alanlarına yapılacak olan bakım için gözaltlarına tutabilirsiniz. Koyu bir kirpik istiyorsanız bu uygulamayı istediğiniz her an yapabilirsiniz. Kısa sürede doğru ve etkili bir sonuç veren uygulamadır. Uygulama yaparken kullanacağınız çayın çok beklemiş olmamasına dikkat edin. Kullanacağınız çay 1 gün beklemiş çay olmamalıdır.

Makyaj Ürünleri ile De Kusursuz Olabilirsiniz

Makyaj ürünleri kullanarak da kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için daha bitkisel ürünleri kullanabilirsiniz. Bitkisel olduğundan dolayı cildinize daha az zarar verecektir. Uygulama yaparken sünger kullanırsanız daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Tampon hareketler yardımı ile basit ama kolay bir makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Kusursuz görünebilmek adına her bireyin mutlaka vücut ihtiyacına göre su içmesi gerekir. Fazla ya da az içmeden su miktarına dikkat ederek içebilirsiniz. Kontrol etmekte zorlanan kişiler için çeşitli telefon uygulamaları vardır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..