Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Koltukaltı Kararması Neden Olur ve Nasıl Engellenir?

Koltukaltı Kararması Neden Olur ve Nasıl Engellenir?

Koltukaltı Kararması Neden Olur ve Nasıl Engellenir?

Cilt tonunun eşitsizliği, birçok kişinin zaman zaman yaşadığı olumsuz bir cilt problemidir. Özellikle koltukaltı kararması ve genital bölge kararması, cilt bütünlüğünü bozmakta ve kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Kadınlar, özgürce hareket edebilmek adına koltukaltlarını bembeyaz ve pürüzsüz olmasını istemektedirler.

Maruderm; kurulduğu günden bu yana cilt problemlerini tam hedef alan, doğal içerikli ürünler formüle etmektedir. Cilt lekeleri veya bölgesel kararmalar, Maruderm imzalı beyazlatıcı bakım ürünleriyle sorun olmaktan çıkmaktadır. Kaliteli ve uygun fiyatlı pek çok farklı ürün, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

Koltukaltı Kararması Nedir?

Koltukaltı kararmaları, koltukaltı bölgesinin diğer vücut kısımlarına nazaran daha siyah görünmesi olarak tanımlanmaktadır. Koltukaltı kararmasının rahatsız edici tarafı, yaz aylarında rahatlıkla kısa kollu ve askılı kıyafet giyilememesidir. Pek çok kadın, koltukaltı kararmasını yok edecek pratik çözümler aramaktadır.

Koltukaltı kararması, çeşitli dış etkenlerin cilt pigmentlerini bozması nedeniyle oluşmaktadır. Koltukaltı bölgesinin diğer vücut bölgelerine nazaran daha siyah olması, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Yanlış kozmetik ürün kullanımı, koltukaltı kararmasının temel nedenleri arasında yer almaktadır.

Koltukaltı Kararması Neden Olur?

Koltukaltı kararması, pek çok farklı nedenden dolayı oluşabilmektedir. Oluşturduğu kirli ve bakımsız görüntü, koltukaltı kararmasının rahatsız edici olmasına neden olmaktadır. Koltukaltı gibi hassas bir bölgenin çeşitli nedenlerle kararması, bölgenin ne yapılırsa yapılsın sağlıksız görünmesine neden olmaktadır.

Koltukaltı kararmasının en yaygın nedeni, koltukaltı bölgesinin jilet benzeri aletlerle epilasyon işlemine tâbi tutulmasıdır. Kıl ve tüylerin kökten alınmaması, cilt yüzeyinin giderek kararmasını neden olmaktadır. Jilet gibi aparatların, cilt yüzeyini büyük ölçüde tahrip ettiği ve cilt pigmentlerinin kimyasını bozduğu görülmektedir.

Epilasyon işlemi esnasında ağda ve epilatör kullanmak da kararma oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Ağda, içeriğindeki yoğun kimyasallar nedeniyle cilt dokularının normal işleyişini bozmaktadır. Koltukaltı bölgesine sürekli olarak ağda yapmak, o bölgenin giderek kararmasına ve sarkmasına neden olmaktadır.

Yanlış deodorant ve yanlış roll – on kullanımı, koltukaltı kararmasını hızlandırabilmektedir. Özellikle kalitesiz ve bilinmeyen markaların koltukaltı ürünleri, cilt dokularının renk kimyasını büyük ölçüde bozmaktadır. Koltukaltı kararmasının önlenmesi için cilt yapısına uygun ve kaliteli ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

Koltukaltı Kararması Nasıl Giderilir?

Koltukaltı ve vajina bölgesindeki kararmaları azaltmak için bazı kremler üretilmektedir. Bu kremlerin hemen hepsi, nişasta ve benzeri beyazlatıcı doğal bileşenler içermektedir. Bu kremlerin tam olarak işe yaraması için uzun vadede düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Beyazlatıcı bakım ürünlerinden ziyade, doğal ürünlerle de cilt beyazlatmak mümkündür. Kararmaya neden olan hücreler, bazı yöntemlerle vücut yüzeyinden uzaklaştırılabilmektedir. Patatesli ve limon gibi doğal olarak beyazlatma etkisi olan gıdalar, koltukaltı kararmalarının önüne geçebilmektedir.

Peeling uygulaması, cilt yüzeyinin işlevsiz doku ve hücrelerden arınmasını sağlamaktadır. Maruderm AHA ve BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, koltukaltı bölgesinde kararma yapan ölü hücrelerin yok olmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak kullanılması durumunda, kararmaların azalmasına ve yeni kararmaların engellenmesine olanak tanımaktadır.

Koltukaltı kararmasının azalmasını sağlayan bir diğer teknik ise lazer epilasyon uygulamalarıdır. Lazer epilasyon, kıl köklerini yakma esnasında cilt yüzeyinin daha canlı bir hale gelmesine olanak tanımaktadır. Düzenli olarak lazer epilasyona gitmek, kıllardan kurtulma esnasında bembeyaz ve pürüzsüz bir görünümün kazanmaya yardımcı olmaktadır.

Koltukaltı Kararması İçin Doğal Yöntemler

Teknik olarak beyazlatıcı etki sağlayan doğal ürünlerin, koltukaltı kararmasına iyi geldiği görülmektedir. Kimyasal ürün kullanmak istemeyen kişiler, doğal tedavi yöntemlerine sık sık başvurmaktadır. Doğal ürünlerin iyileştirici etkisi, koltukaltı kararmasının da önüne geçebilmektedir.

Nişasta maskesi, koltukaltı kararmasının azalmasına yardımcı olmaktadır. Nişasta ununun bir miktar suyla krem kıvamına getirilmesi ve duş öncesi koltukaltına uygulanması gerekmektedir. Düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde, koltukaltı ve bikini bölgesinin gözle görülür şekilde beyazlaması mümkündür.

Limon, güçlü bir asit olması nedeniyle cilt yüzeyini öldü derilerden arındırabilmektedir. Haftalık olarak koltukaltı bölgesine limon maskesi yapmak, o bölgenin renk pigmentlerini canlandırmakta ve siyah görünümü azaltabilmektedir. Limon, tahriş edici olması nedeniyle; bu uygulamanın günlük olarak yapılmaması gerekmektedir.

Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi

Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi, koltukaltı ve genital bölge kararmalarının azalmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki pepdit proteinleri ve doğal bitki özleri ile pigmentasyon problemlerini büyük ölçüde azaltmaktadır. Yüz, kol, bacak, koltukaltı ve vajina bölgesinde kullanıma uygun olan bu serum; içerdiği zengin mineral desteği sayesinde müşterilerinin memnuniyeti kazanmaktadır.

Cilt lekesi problemleri, kişilerin yaşam standartlarını düşürmekte ve özgüven problemi yaşamlarına neden olmaktadır. Maruderm, doğal ürünlerin güzellik sektörüne dâhil edilmesini sağlayarak; cilt lekesi problemlerini en aza indirecek bakım ürünleri üretmektedir. Maruderm, onlarca farklı çeşit bakım ürününü, en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

En Etkili Beyazlatıcı Krem

Koltukaltı kararması problemini yaşayan kişiler, en etkili beyazlatıcı krem seçmeye özen göstermektedir. Beyazlatıcı kremlerin etkili olabilmesi için renk pigmentlerini onarıcı bileşenlerden oluşması gerekmektedir.

Maruderm Bariyer Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi , cilt yüzeyinin kararmalara karşı daha dirençli olmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak kullanılması durumunda, cilt lekelerinin ve cilt kararmalarının önüne geçebilmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..