quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Koltuk Altı Kararmaları Neden Oluşuyor?

Koltuk Altı Kararmaları Neden Oluşuyor?

Her kadın, yaz ve bahar aylarında ciltlerindeki belli başlı sorunlara çözüm arama telaşına girerler. Ki bu sadece yaz aylarıyla da sınırlı bir durum değildir aslında. Hangi mevsim olursa olsun cildin güzel görünmesi daima mutluluk verici, sağlık açısından da verimli bir gelişme olarak kabul edilir. Özellikle de koltuk altı kararmalarına karşı pek çok hanımın çeşitli önlemler aldığı söylenebilir. Ki bu tarz kararmalar hanımların canını fazlaca sıkan, estetik açıdan da hoş olmayan kararmalardır. Cildin renk değişmesi sadece koltuk altı ile sınırlı bir durum değildir elbet. Ancak bikini ile plaj kenarında olan bir kadının kararmış bir koltuk altına sahip olmak istemeyeceğini de herkes bilir. Ayrı zamanda sağlık açısından da bir nevi tehlike olarak kabul görülen koltuk altı kararmalarına karşı belli başlı önlemler alınmasında yarar görülmektedir. Ki cilt sağlığı açısından da cildinizin güzel görünmesi, yaşlanmayı da bir nevi yavaşlatmış olacaktır. Bu yazımızda ise koltuk altı kararmalarının oluşma sebepleri ve ne şekilde çözüme ulaşabileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede can sıkıcı bir yapıda olan bu tarz cilt probleminizden kısa süre içerisinde kurtulma imkanı da yakalamış olacaksınız. Unutmamak gerekir ki, cilt bakımı daima özen gösterilip istikrarlı bir şekilde sağlandığı takdirde olumlu sonuçlar getirmiş olacaktır.

Koltuk Altı Kararmaları Neden Oluşabilir?

Koltuk altı kararmasını tetikleyici birçok unsurdan bahsedebilmemiz mümkün olabilir. Bu sıkıntı ciltteki pigmentinin yoğun bir şekilde bir araya gelmesi sonucunda bozuk bir yerleşime sebebiyet verir. Bu da koltuk altı kararmalarının meydana gelmesine sebebiyet verir. Ancak koltuk altının kararmasına neden olan birçok sebepten de bahsedebiliriz. Özellikle de yanlış epilasyonlar, koltuk altlarının tahriş olmasına sebebiyet verecektir. Tahriş olmuş bir cilt ise kararmaya çok daha müsait bir yapıya sahip olmaktadır. Epilasyon sonrasında kullanılan kremler, aşırı terleme, kötü marka deodorant kullanımı, sıcak ağda uygulamaları, tüy temizlerken jilet kullanmak, naylon iç çamaşırları giymek, sigara içmek ve obez olmak gibi birçok etmen de koltuk altlarındaki kararmaları doğrudan tetikleyici sebeplere dönüşebilir. Bu noktada da koltuk altı başta olmak üzere ciltteki kararmaların önüne geçebilmek adına belli başlı unsurları daima göz önünde bulundurarak hareket edilmesi gerektiğini de unutmamalısınız. Bunları sağlarsanız eğer, çok daha sağlıklı bir cilde kavuşma konusunda emin adımlarla ilerlemeyi de başarmış olursunuz.

Dar ve Sıkı Kıyafetler Giymemelisiniz

Özellikle de kilo probleminiz var ise dar ve sıkı olacak kıyafet giyiminden uzak durmanızı öneriyoruz. Çünkü dar kıyafetler sürtünmeleri pekiştirir. Sürtünmeler ise cildin tahrişlenmesinde büyük sıkıntıları ortaya çıkarabilir. Sıkıntılara maruz kalmamak adına özellikle de sıcak havalarda sürtünmeye sebebiyet verecek kıyafet seçiminden uzak durmanızı öneririz. Bu sayede daha sağlıklı bir cilt görünümüne erişim de mümkün hale gelebilir.

İç Çamaşırı Seçimine Dikkat

İç çamaşırı seçimi de ciltteki kararmaların önüne geçme konusunda etkili bir rol oynamaktadır. Bikini bölgesinin kararmasındaki en önemli nedenlerinden birisi hava almayan, sentetik kumaşlardır. Pamuklu ve ipeksi iç çamaşırı tercihlerinizde cildinizin hava almasını destekleyici bir etki oluşturmuş olacaksınız. Çünkü iç çamaşır tercihi söz konusu hanımlar olduğunda iki katı daha önem arz etmektedir. Ki bu yapıda bakıldığında da sağlıklı bir cilt düzenine erişimi çamaşır seçimi, hijyen düzeniyle mümkün hale getirmeniz de çabuk olacaktır. Koltuk altı kararmalarında çamaşır seçiminin büyük etkiler oluşturacağını, bu sebepten de tercihinizi ona göre gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Deodorant Kullanımında Dikkat Edilmeli

Cildimiz her zaman terler. Bu inkar edilecek bir durum değil. Ancak terlemeyi engelleyen ve kötü kokunun önüne geçecek olan deodorant seçiminde gerçekten de dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü kalitesiz deodorantlar koltuk altında kararmalara sebebiyet verebilecek etkilere sahiptir. Bu sebepten dolayı kullanacağınız deodorant doğal içerikli ve iyi bir marka olmak zorunda. Aşırı terlemeleri engellemek ile birlikte koltuk altı kararmalarının önüne de geçmek istiyorsanız eğer deodorant kullanımında doğru kararlar almalısınız. Cildimizin her türlü kimyasala karşı reaksiyon göstermesi muhtemel bir gelişme olacağı için, içeriği kalite arz edecek bir deodorant seçimini gerçekleştirerek çok daha verimli bir sonuç elde edebilirsiniz.

İstenmeyen Tüyler Güvenilir Bir Şekilde Temizlenmeli

Koltuk altı kararmalarında en fazla sebebiyet olan detaylardan birisidir istenmeyen tüylerin temizlenmesi. Özellikle epilasyon aşamalarında kullanacağınız cihazın cildinize zarar vermeyecek kalitede olması gerekiyor. Ki kıl diplerinin zarar görmesi, cildin nefes almasını zorlaştırır. Böylece de bakteri ve benzeri türden mikroplar cildin gözeneklerine yerleştiği için de bu tarz cilt rengi değişimleri de açığa çıkmaya başlar. Bu kapsamda bakıldığında da istenmeyen tüy temizliği esnasında titiz adımlar atılması gerektiğini savunanlardanız. Cildinizi gerektiği şekilde iyice beslemeli, aynı zamanda da ilgi ve alakadan mahrum bırakmamalısınız. Kadınların koltuk altı temizliğinde jilet kullanımından da uzak durması taraftayız. Çünkü jiletle gerçekleşecek temizlikte yapılacak en ufak hata, cildin daha fazla probleme maruz kalmasına da sebebiyet verecektir. Bu sebepten de kullanacağınız tüy temizleyici ürünlerine her zaman dikkat etmelisiniz. Cildin daima temiz ve güzel bir görünümde olmasını istiyorsanız eğer, sağlık açısından bu tarz detayları da göz önüne alarak ilerlemeli, epilasyon tercihinde dikkatli olmalısınız.

Koltuk Altı Kararmasını Engelleyici Ürünler

Koltuk altı kararmalarını limon, elma sirkesi ya da karbonat gibi doğal ürünlerle geçirme imkanınız var. Ancak bunun yanında verimli bir cilt bakım seti desteği alarak da cildinizi koruma altına alabilirsiniz. Güneş ışınlarından ve birçok çeşitli dış faktörden uzak kalıp, cildinizi daha sağlıklı bir forma taşıma olanağı bulabilir, bu sayede de cildin çeşitli renk problemlerinden de uzak kalabilirsiniz. Koltuk altı kararması leke giderici krem takviyeleri ve maruderm markasının ürünleri ile kısa süre içerisinde tarihe karışacaktır. Bu konuda her zaman birkaç detayı göz önüne alıp hareket etmelisiniz ki, cildin daha rahat nefes alıp vermesi de bir nevi kolay bir yapıya kavuşmuş olsun.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..