quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Koltukaltı Kararması Neden Olur ve Nasıl Engellenir?

Koltukaltı Kararması Neden Olur ve Nasıl Engellenir?

Koltukaltı Kararması Neden Olur ve Nasıl Engellenir?

Cilt tonunun eşitsizliği, birçok kişinin zaman zaman yaşadığı olumsuz bir cilt problemidir. Özellikle koltukaltı kararması ve genital bölge kararması, cilt bütünlüğünü bozmakta ve kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Kadınlar, özgürce hareket edebilmek adına koltukaltlarını bembeyaz ve pürüzsüz olmasını istemektedirler.

Maruderm; kurulduğu günden bu yana cilt problemlerini tam hedef alan, doğal içerikli ürünler formüle etmektedir. Cilt lekeleri veya bölgesel kararmalar, Maruderm imzalı beyazlatıcı bakım ürünleriyle sorun olmaktan çıkmaktadır. Kaliteli ve uygun fiyatlı pek çok farklı ürün, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

Koltukaltı Kararması Nedir?

Koltukaltı kararmaları, koltukaltı bölgesinin diğer vücut kısımlarına nazaran daha siyah görünmesi olarak tanımlanmaktadır. Koltukaltı kararmasının rahatsız edici tarafı, yaz aylarında rahatlıkla kısa kollu ve askılı kıyafet giyilememesidir. Pek çok kadın, koltukaltı kararmasını yok edecek pratik çözümler aramaktadır.

Koltukaltı kararması, çeşitli dış etkenlerin cilt pigmentlerini bozması nedeniyle oluşmaktadır. Koltukaltı bölgesinin diğer vücut bölgelerine nazaran daha siyah olması, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Yanlış kozmetik ürün kullanımı, koltukaltı kararmasının temel nedenleri arasında yer almaktadır.

Koltukaltı Kararması Neden Olur?

Koltukaltı kararması, pek çok farklı nedenden dolayı oluşabilmektedir. Oluşturduğu kirli ve bakımsız görüntü, koltukaltı kararmasının rahatsız edici olmasına neden olmaktadır. Koltukaltı gibi hassas bir bölgenin çeşitli nedenlerle kararması, bölgenin ne yapılırsa yapılsın sağlıksız görünmesine neden olmaktadır.

Koltukaltı kararmasının en yaygın nedeni, koltukaltı bölgesinin jilet benzeri aletlerle epilasyon işlemine tâbi tutulmasıdır. Kıl ve tüylerin kökten alınmaması, cilt yüzeyinin giderek kararmasını neden olmaktadır. Jilet gibi aparatların, cilt yüzeyini büyük ölçüde tahrip ettiği ve cilt pigmentlerinin kimyasını bozduğu görülmektedir.

Epilasyon işlemi esnasında ağda ve epilatör kullanmak da kararma oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Ağda, içeriğindeki yoğun kimyasallar nedeniyle cilt dokularının normal işleyişini bozmaktadır. Koltukaltı bölgesine sürekli olarak ağda yapmak, o bölgenin giderek kararmasına ve sarkmasına neden olmaktadır.

Yanlış deodorant ve yanlış roll – on kullanımı, koltukaltı kararmasını hızlandırabilmektedir. Özellikle kalitesiz ve bilinmeyen markaların koltukaltı ürünleri, cilt dokularının renk kimyasını büyük ölçüde bozmaktadır. Koltukaltı kararmasının önlenmesi için cilt yapısına uygun ve kaliteli ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

Koltukaltı Kararması Nasıl Giderilir?

Koltukaltı ve vajina bölgesindeki kararmaları azaltmak için bazı kremler üretilmektedir. Bu kremlerin hemen hepsi, nişasta ve benzeri beyazlatıcı doğal bileşenler içermektedir. Bu kremlerin tam olarak işe yaraması için uzun vadede düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Beyazlatıcı bakım ürünlerinden ziyade, doğal ürünlerle de cilt beyazlatmak mümkündür. Kararmaya neden olan hücreler, bazı yöntemlerle vücut yüzeyinden uzaklaştırılabilmektedir. Patatesli ve limon gibi doğal olarak beyazlatma etkisi olan gıdalar, koltukaltı kararmalarının önüne geçebilmektedir.

Peeling uygulaması, cilt yüzeyinin işlevsiz doku ve hücrelerden arınmasını sağlamaktadır. Maruderm AHA ve BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, koltukaltı bölgesinde kararma yapan ölü hücrelerin yok olmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak kullanılması durumunda, kararmaların azalmasına ve yeni kararmaların engellenmesine olanak tanımaktadır.

Koltukaltı kararmasının azalmasını sağlayan bir diğer teknik ise lazer epilasyon uygulamalarıdır. Lazer epilasyon, kıl köklerini yakma esnasında cilt yüzeyinin daha canlı bir hale gelmesine olanak tanımaktadır. Düzenli olarak lazer epilasyona gitmek, kıllardan kurtulma esnasında bembeyaz ve pürüzsüz bir görünümün kazanmaya yardımcı olmaktadır.

Koltukaltı Kararması İçin Doğal Yöntemler

Teknik olarak beyazlatıcı etki sağlayan doğal ürünlerin, koltukaltı kararmasına iyi geldiği görülmektedir. Kimyasal ürün kullanmak istemeyen kişiler, doğal tedavi yöntemlerine sık sık başvurmaktadır. Doğal ürünlerin iyileştirici etkisi, koltukaltı kararmasının da önüne geçebilmektedir.

Nişasta maskesi, koltukaltı kararmasının azalmasına yardımcı olmaktadır. Nişasta ununun bir miktar suyla krem kıvamına getirilmesi ve duş öncesi koltukaltına uygulanması gerekmektedir. Düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde, koltukaltı ve bikini bölgesinin gözle görülür şekilde beyazlaması mümkündür.

Limon, güçlü bir asit olması nedeniyle cilt yüzeyini öldü derilerden arındırabilmektedir. Haftalık olarak koltukaltı bölgesine limon maskesi yapmak, o bölgenin renk pigmentlerini canlandırmakta ve siyah görünümü azaltabilmektedir. Limon, tahriş edici olması nedeniyle; bu uygulamanın günlük olarak yapılmaması gerekmektedir.

Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi

Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi, koltukaltı ve genital bölge kararmalarının azalmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki pepdit proteinleri ve doğal bitki özleri ile pigmentasyon problemlerini büyük ölçüde azaltmaktadır. Yüz, kol, bacak, koltukaltı ve vajina bölgesinde kullanıma uygun olan bu serum; içerdiği zengin mineral desteği sayesinde müşterilerinin memnuniyeti kazanmaktadır.

Cilt lekesi problemleri, kişilerin yaşam standartlarını düşürmekte ve özgüven problemi yaşamlarına neden olmaktadır. Maruderm, doğal ürünlerin güzellik sektörüne dâhil edilmesini sağlayarak; cilt lekesi problemlerini en aza indirecek bakım ürünleri üretmektedir. Maruderm, onlarca farklı çeşit bakım ürününü, en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

En Etkili Beyazlatıcı Krem

Koltukaltı kararması problemini yaşayan kişiler, en etkili beyazlatıcı krem seçmeye özen göstermektedir. Beyazlatıcı kremlerin etkili olabilmesi için renk pigmentlerini onarıcı bileşenlerden oluşması gerekmektedir.

Maruderm Bariyer Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi , cilt yüzeyinin kararmalara karşı daha dirençli olmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak kullanılması durumunda, cilt lekelerinin ve cilt kararmalarının önüne geçebilmektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..