quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç yapısı her kadının cildine ve tenine göre değişimler gösterir. Bu noktada saçların zarar görmeye fazlaca müsait bir konumda olduğunu da asla unutmamanız gerekmektedir. Özellikle de saç kırıkları birçok kadının korkulu rüyası ve içinden çıkma konusunda zorlandığı sorunlarından birisi olmaktadır. Saçlarınızın cansız ve solgun bir görünümde olmasına sebebiyet veren saç kırıklıklarını ortadan kaldırabilmek adına da birbirinden farklı yöntemler denemeniz mümkün. Aslında bu biraz da sizlerin kendinize özen göstermeniz ve bir miktar zamanınızı ayırmanız ile de alakalı bir durum. Tabi bu aşamalarda da yazımızın devamında sizlerin nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair bir takım bilgiler sunarak ilerlemek istiyoruz. Saç bakımında belli başlı unsurlar göz önüne alınarak ilerlendiği müddetçe, çok daha verimli bir sonuç ortaya çıkar. Böylece dolgun ve kolayına kırılmayan saç yapılarına da sahip olmayı başarabilirsiniz. maruderm kuru ve yıpranmış saçlara özel 3'lü saç bakım setini kullanarak saçınızın ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri sağlayabilirsiniz. Bu setle saç kırılmaları ortadan kalkar ve saçınız daha sağlıklı bir şekilde uzar

Saçlar Neden Kırılır?

Saçların kırılıp dökülmesine sebebiyet verecek birçok etmenden bahsedebiliriz aslında. Saçlarınız sürekli olarak ısılı işleme maruz kaldığında ya da kimyasal boyalar sebebiyle uçlarında bir takım kırılmalar meydana gelebilir. Bunlar için sıklıkla kuaför randevusu alıp bakım uygulamalarından yararlanmanız gereksiz ve daha farklı zararlara da yol açabilir. Burada sizlerin dikkat etmeniz gereken belli başlı adımlar olduğunu belirtmek istiyoruz. Ki saçlar dış etkenler, hava kirliliği, güneş ışınları, yanlış şampuan kullanımı ve birçok sebepten dolayı dökülebilir formdadır. Bunun önüne geçip saçlardaki kırılmaların engellenmesini sağlamak adına da bir takım detaylarla pratik çözümler üretebilirsiniz. Çünkü bunun ciddiyetinde olmadığınız takdirde, saçlarınız zamanla dökülüp çok daha sıkıntılı bir forma da maruz kalmaya başlar. Bunu engellemek biraz da sizlerin elinde olan bir şey.

Saç Bakımında Dikkat Edilecekler

Saçlarınız kırılmaya müsait bir konumdaysa eğer, daima koruma altına almalısınız. Bu da duş esnasında nemlendirici destekli bakım kremleri sürmekle mümkün hale gelebilir. Çünkü kuru saç dökülmeye daima müsait olan bir saçtır. Daha çabuk zarar görür ve çok daha sıkıntılı bir yapıda kalması da mümkün hale gelebilir kurumuş olan saçların. Bu sebepten de duş sonrasında nemlendirici krem masajı yaparak saçlarınızın çok daha sağlıklı bir düzende olmasını destekleyebilirsiniz. Duş almak daima önemlidir saç yapısında. Çünkü duş sonrasında saçlarınıza gerekli duyulan bakım kompleksini uygulamadığınız takdirde, daha fazla sıkıntıya maruz kalma olasılığınız da bir nevi artış göstermiş olacaktır.

Bunun dışında da saçlarınızın uçlarınızda kırılma gibi durumlar var ise evde her ay ufak ufak kesmeleri kendiniz de yapabilirsiniz. Bu saçlarınızın biraz daha nefes almasını bir nevi desteklemiş olacaktır. Bu kapsamda bakıldığında da saç bakımı daima çok daha verimli ve çok daha sağlıklı bir sürece ilerleyeceği için muhakkak bu tarz detayları göz önünde bulundurun. Ki sizler saçlarınızın kırılma ve gereksiz kabarma ile dökülmelerinin önüne geçebilmeniz açısından da doğal yollardan birçok farklı saç bakım maskesi üretebilirsiniz aslında.

Bu tarz saç bakım maskeleri, saçlarınızın nemli kalmasını desteklemesinin yanı sıra, çok daha fazla canlı olmasını da sağlar. Bu sebepten de sizler için son dönemlerde oldukça popüler olan ve kullanıldığında da sağlam geri dönüşler elde ettiren doğal saç bakım maskeleri hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Doğal Bakım Maskeleri:

Avakado Maskesi:

Avakadonun gerçekten de hem saç yapısı hem de cilde doğrudan muazzam etkiler oluşturabileceğini biliyor muydunuz? Gerçekten de öyle… Bir adet avakado ile iki yemek kaşığı zeytinyağını bir kabın içerisinde macun kıvamına gelene kadar karıştırmalısınız. Bu karışımı da saçlarınıza sürdükten sonra yarım saat beklemelisiniz. Sonrasında ılık suyla yıkayıp çıkaracağınız bu maskeyi haftada en az bir kere saçlarınıza uygulamanız, saçlarınızın çok daha bakımlı ve sağlıklı görünmesine vesile olacaktır. Aynı zamanda satın alacağınız avakadonun bir süre bekleyip yumuşamış olmasına da dikkat edin. Böylece çok daha sağlıklı bir şekilde cildinizin dinlenmesine ve sağlık kazanmasına da olanaklar tanımış olursunuz. Avakado maskesi, cilt yapısına ve saçların genel bütününe doğrudan etki edecek türden kaliteli bir saç bakım maskesidir.

Argan Yağı Maskesi:

En az avakado maskesinde olduğu kadar argan yağının da cilde gerçekten çok yönlü etkiler oluşturacağını unutmamalısınız. Özellikle de argan yağını iki yemek kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı ile karıştırıp saçlarınıza o şekilde yedirin. Saçlara sürme aşamalarında da saç diplerinize masajlar gerçekleştirmeniz de saçlarınızın çok daha fazla beslenmesini sağlamış olacaktır. Bu karışımı en az saçlarınızda bir saat tutup ılık suyla yıkamanızı öneriyoruz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir saç yapısına da erişimi destekleyici bir maske edinmiş olacaksınız. Argan yağı son dönemlerde pek çok saç bakım uzmanının da tavsiye ettiği yağlardan birisidir. Bu yağın maskesini yaparak saçlarınızın üzerindeki ölü topraktan kısa süre içerisinde kurtulmayı da başarmış olacaksınız bir nevi.

Zeytinyağı Maskesi:

Zeytinyağı başlı başına bir organik mucizedir. Zeytinyağının faydalarını saymaya kalksak zaten ayrı bir makale açıp incelememiz gerekir. Haftada en az 2 defa saçlarınıza zeytinyağı bakım maskesi ile masaj yaptığınız vakit, çok daha sağlıklı ve parlak bir saç bakım düzenine de erişim sağlayabilirsiniz. Zeytinyağını hafif su ile karıştırabilir ya da doğrudan saçlarınız için bakım yapabileceğiniz bir forma dönüştürebilirsiniz. Bu işleyiş göz önüne alındığı zaman zaten zeytinyağı bakım düzeninde sağlıklı, sonuçlara rahatlıkla erişimi mümkün bir yapı da elde etmeyi başaracaksınız. Zeytinyağı ile beslenen pek çok saç yapısı, daha sağlıklı ve dayanıklı bir formda olmayı da başarabilmektedir.

Hardal Yağı Maskesi:

Saç bakımında hardal yağı maskesini de deneyince önemli sonuçlara erişim sağlayan insanlar bir hayli fazla. Bir yemek kaşığı zeytinyağı, Hint yağı ve hardal yağını bir kasenin içerisinde iyice karıştırmalısınız. Hazır hale gelen karışımı da saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Sonrasında geçen bir saat ile birlikte saçlarınızı ılık bir suyla yıkayıp biraz da dinlenmeye bırakın. Bu sayede çok daha sağlıklı ve kırılmaları engelleyici bir saç yapısı elde etme olanağı da bulabilirsiniz. Saçların genel yapısı göz önüne alındığı zaman gerçekten de bu tarz bir bakım düzeni de daha berrak ve dolgun bir saç düzenine erişimi de desteklemiş olacaktır.

Bütün bu saç bakım önerileri ve doğal yollardan elde edebileceğiniz saç bakım maskeleri sayesinde de kolay kırılmaya müsait olan saçlarınızın çok daha güçlü ve verimli bir konumda olmasını da desteklemiş olacaksınız. Bu sistemi göz önüne alarak ilerlemeli ve saçlarınıza gerekli olan bakımı da daima uygulama konusunda özenli olmalısınız. Unutmamalısınız ki saçlarınız, sizlerin daima güzel görünmenizi sağlayacak en önemli enstrümanlarınızdan birisi. Bu sebepten de saç bakımınız daim kontrol altında olmalı.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..