quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç yapısı her kadının cildine ve tenine göre değişimler gösterir. Bu noktada saçların zarar görmeye fazlaca müsait bir konumda olduğunu da asla unutmamanız gerekmektedir. Özellikle de saç kırıkları birçok kadının korkulu rüyası ve içinden çıkma konusunda zorlandığı sorunlarından birisi olmaktadır. Saçlarınızın cansız ve solgun bir görünümde olmasına sebebiyet veren saç kırıklıklarını ortadan kaldırabilmek adına da birbirinden farklı yöntemler denemeniz mümkün. Aslında bu biraz da sizlerin kendinize özen göstermeniz ve bir miktar zamanınızı ayırmanız ile de alakalı bir durum. Tabi bu aşamalarda da yazımızın devamında sizlerin nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair bir takım bilgiler sunarak ilerlemek istiyoruz. Saç bakımında belli başlı unsurlar göz önüne alınarak ilerlendiği müddetçe, çok daha verimli bir sonuç ortaya çıkar. Böylece dolgun ve kolayına kırılmayan saç yapılarına da sahip olmayı başarabilirsiniz. maruderm kuru ve yıpranmış saçlara özel 3'lü saç bakım setini kullanarak saçınızın ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri sağlayabilirsiniz. Bu setle saç kırılmaları ortadan kalkar ve saçınız daha sağlıklı bir şekilde uzar

Saçlar Neden Kırılır?

Saçların kırılıp dökülmesine sebebiyet verecek birçok etmenden bahsedebiliriz aslında. Saçlarınız sürekli olarak ısılı işleme maruz kaldığında ya da kimyasal boyalar sebebiyle uçlarında bir takım kırılmalar meydana gelebilir. Bunlar için sıklıkla kuaför randevusu alıp bakım uygulamalarından yararlanmanız gereksiz ve daha farklı zararlara da yol açabilir. Burada sizlerin dikkat etmeniz gereken belli başlı adımlar olduğunu belirtmek istiyoruz. Ki saçlar dış etkenler, hava kirliliği, güneş ışınları, yanlış şampuan kullanımı ve birçok sebepten dolayı dökülebilir formdadır. Bunun önüne geçip saçlardaki kırılmaların engellenmesini sağlamak adına da bir takım detaylarla pratik çözümler üretebilirsiniz. Çünkü bunun ciddiyetinde olmadığınız takdirde, saçlarınız zamanla dökülüp çok daha sıkıntılı bir forma da maruz kalmaya başlar. Bunu engellemek biraz da sizlerin elinde olan bir şey.

Saç Bakımında Dikkat Edilecekler

Saçlarınız kırılmaya müsait bir konumdaysa eğer, daima koruma altına almalısınız. Bu da duş esnasında nemlendirici destekli bakım kremleri sürmekle mümkün hale gelebilir. Çünkü kuru saç dökülmeye daima müsait olan bir saçtır. Daha çabuk zarar görür ve çok daha sıkıntılı bir yapıda kalması da mümkün hale gelebilir kurumuş olan saçların. Bu sebepten de duş sonrasında nemlendirici krem masajı yaparak saçlarınızın çok daha sağlıklı bir düzende olmasını destekleyebilirsiniz. Duş almak daima önemlidir saç yapısında. Çünkü duş sonrasında saçlarınıza gerekli duyulan bakım kompleksini uygulamadığınız takdirde, daha fazla sıkıntıya maruz kalma olasılığınız da bir nevi artış göstermiş olacaktır.

Bunun dışında da saçlarınızın uçlarınızda kırılma gibi durumlar var ise evde her ay ufak ufak kesmeleri kendiniz de yapabilirsiniz. Bu saçlarınızın biraz daha nefes almasını bir nevi desteklemiş olacaktır. Bu kapsamda bakıldığında da saç bakımı daima çok daha verimli ve çok daha sağlıklı bir sürece ilerleyeceği için muhakkak bu tarz detayları göz önünde bulundurun. Ki sizler saçlarınızın kırılma ve gereksiz kabarma ile dökülmelerinin önüne geçebilmeniz açısından da doğal yollardan birçok farklı saç bakım maskesi üretebilirsiniz aslında.

Bu tarz saç bakım maskeleri, saçlarınızın nemli kalmasını desteklemesinin yanı sıra, çok daha fazla canlı olmasını da sağlar. Bu sebepten de sizler için son dönemlerde oldukça popüler olan ve kullanıldığında da sağlam geri dönüşler elde ettiren doğal saç bakım maskeleri hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Doğal Bakım Maskeleri:

Avakado Maskesi:

Avakadonun gerçekten de hem saç yapısı hem de cilde doğrudan muazzam etkiler oluşturabileceğini biliyor muydunuz? Gerçekten de öyle… Bir adet avakado ile iki yemek kaşığı zeytinyağını bir kabın içerisinde macun kıvamına gelene kadar karıştırmalısınız. Bu karışımı da saçlarınıza sürdükten sonra yarım saat beklemelisiniz. Sonrasında ılık suyla yıkayıp çıkaracağınız bu maskeyi haftada en az bir kere saçlarınıza uygulamanız, saçlarınızın çok daha bakımlı ve sağlıklı görünmesine vesile olacaktır. Aynı zamanda satın alacağınız avakadonun bir süre bekleyip yumuşamış olmasına da dikkat edin. Böylece çok daha sağlıklı bir şekilde cildinizin dinlenmesine ve sağlık kazanmasına da olanaklar tanımış olursunuz. Avakado maskesi, cilt yapısına ve saçların genel bütününe doğrudan etki edecek türden kaliteli bir saç bakım maskesidir.

Argan Yağı Maskesi:

En az avakado maskesinde olduğu kadar argan yağının da cilde gerçekten çok yönlü etkiler oluşturacağını unutmamalısınız. Özellikle de argan yağını iki yemek kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı ile karıştırıp saçlarınıza o şekilde yedirin. Saçlara sürme aşamalarında da saç diplerinize masajlar gerçekleştirmeniz de saçlarınızın çok daha fazla beslenmesini sağlamış olacaktır. Bu karışımı en az saçlarınızda bir saat tutup ılık suyla yıkamanızı öneriyoruz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir saç yapısına da erişimi destekleyici bir maske edinmiş olacaksınız. Argan yağı son dönemlerde pek çok saç bakım uzmanının da tavsiye ettiği yağlardan birisidir. Bu yağın maskesini yaparak saçlarınızın üzerindeki ölü topraktan kısa süre içerisinde kurtulmayı da başarmış olacaksınız bir nevi.

Zeytinyağı Maskesi:

Zeytinyağı başlı başına bir organik mucizedir. Zeytinyağının faydalarını saymaya kalksak zaten ayrı bir makale açıp incelememiz gerekir. Haftada en az 2 defa saçlarınıza zeytinyağı bakım maskesi ile masaj yaptığınız vakit, çok daha sağlıklı ve parlak bir saç bakım düzenine de erişim sağlayabilirsiniz. Zeytinyağını hafif su ile karıştırabilir ya da doğrudan saçlarınız için bakım yapabileceğiniz bir forma dönüştürebilirsiniz. Bu işleyiş göz önüne alındığı zaman zaten zeytinyağı bakım düzeninde sağlıklı, sonuçlara rahatlıkla erişimi mümkün bir yapı da elde etmeyi başaracaksınız. Zeytinyağı ile beslenen pek çok saç yapısı, daha sağlıklı ve dayanıklı bir formda olmayı da başarabilmektedir.

Hardal Yağı Maskesi:

Saç bakımında hardal yağı maskesini de deneyince önemli sonuçlara erişim sağlayan insanlar bir hayli fazla. Bir yemek kaşığı zeytinyağı, Hint yağı ve hardal yağını bir kasenin içerisinde iyice karıştırmalısınız. Hazır hale gelen karışımı da saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Sonrasında geçen bir saat ile birlikte saçlarınızı ılık bir suyla yıkayıp biraz da dinlenmeye bırakın. Bu sayede çok daha sağlıklı ve kırılmaları engelleyici bir saç yapısı elde etme olanağı da bulabilirsiniz. Saçların genel yapısı göz önüne alındığı zaman gerçekten de bu tarz bir bakım düzeni de daha berrak ve dolgun bir saç düzenine erişimi de desteklemiş olacaktır.

Bütün bu saç bakım önerileri ve doğal yollardan elde edebileceğiniz saç bakım maskeleri sayesinde de kolay kırılmaya müsait olan saçlarınızın çok daha güçlü ve verimli bir konumda olmasını da desteklemiş olacaksınız. Bu sistemi göz önüne alarak ilerlemeli ve saçlarınıza gerekli olan bakımı da daima uygulama konusunda özenli olmalısınız. Unutmamalısınız ki saçlarınız, sizlerin daima güzel görünmenizi sağlayacak en önemli enstrümanlarınızdan birisi. Bu sebepten de saç bakımınız daim kontrol altında olmalı.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..