quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Bireylerin gençken cilt şikâyetleri daha azdır. Fakat yaş ilerledikçe cildin alt derisi farklı faktörlerden etkilenir ve cilt kolajenleri yaş itibariyle de elastikiyetliğini kaybetmeye başlamaktadır. Sonunda yüzde cilt kırışıklıkları ve çizgiler meydana gelmektedir. İnsan hayatında birçok problemle karşı karşıya kalmaktadır. Bu problemler sonucunda stres oluşmakta ve bu da cilt kırışıkların oluşmasına neden olmaktadır. Stres, depresyon, üzüntü gibi durumlar cildin yaşlanmasına neden olmaktadır. - Beslenme alışkanlıkları cilt sağlığını etkiler. Kafein, alkol tütün ve hazır gıda tüketimi cildin yaşlanmasında büyük etkenlerdir.Çevre kirliliklerinden ciltte nasibini almaktadır. Egzoz dumanları ve etraftaki diğer mikrobik durumlarda yaşlanmayı tetikler.Yeterince su tüketmemek de cilt kırışıklıklarına zemin hazırlamaktadır. - Yüz hareketleri de cilt kırışıklıklarına neden olabilmektedir.Kırışıklıklar yer çekiminin etkisiyle de oluşmaktadır.

Kırışıklara İyi Gelen Yöntemler Nelerdir?


Ciltteki kırışıklıkları en aza indirebilmek için bazı yollar izleyebilirsiniz. Bunlar; Maruderm Anti Age Krem

· Cildinizi düzenli olarak nemlendirmeniz gerekmektedir. Hyaluronik asit içeren ürünler tercih etmek daha sağlıklı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.
· Güneş ışınlarından kaçınmaya özen gösterin. Cildin kolajen ve elastik yapısının bozulmasını güneş tetiklemektedir. Güneş gözlüğü kullanarak bunun önüne geçebilirsiniz.
· Yüz yogası ile yüz kaslarınızı çalıştırarak, kırışıkların giderilmesini sağlayabilir hatta oluşmasının önüne geçebilirsiniz.
· Bol bol gülmek cilt kaslarınızın çalışmasına neden olacağı için, kırışıklıklarınızın da azalmasına yardımcı olacaktır.

Bu uygulamalar ile ciltte oluşan kırışıklıklardan az da olsa uzak kalabilirsiniz.

Kırışıklıklar Doğal Yöntemler İle Engellenebilir Mi?

İçermiş olduğu yüksek miktardaki kolajen ve elastin nedeniyle yumurta, cildinizdeki sarkmaların engellemesine yardımcı olmaktadır. Hem güzellik hem de şifa amaçlı yönüyle kullanılan zeytinyağı, çok yönlü bir mucizevî nimettir. Antioksidan, OMEGA 3 ve skualen içeren zeytinyağı, tamir edici ve yenileyici özelliğe sahiptir. Kabak çekirdeği yağı içermiş olduğu E vitamini ile, cilt üzerinde oluşan lekeleri yok edebilirsiniz. Ayrıca hücrelerinizi yenilerken, cilt kırışıklıklarınızın da kaybolmasına yardımcı olmaktadır. Cildi yaşlanma etkilerine karşı güçlendirmek istiyorsanız, bunu havuç tohumu yağı kullanarak yapabilirsiniz. İçinde bulunan karotenoidler cilt üzerinde oldukça etkili antioksidanların oluşmasını sağlamaktadır. Sıkılaştırıcı etkisiyle de kan dolaşımını etkiler. Oksijen miktarını artırırken, cildin yenilenmesine olanak tanır.

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Etkileri

Üzüm çekirdeği yağı, nemlendirici ve besleyici yapısıyla, cildi onarıp sağlıklı ve dinç görünmesinde ekili rol oynamaktadır. Yaşlanma belirtilerini minimum seviyeye çeken mucizevî yağ, ciltteki kırışıklıkları gözle görülür derecede engellemektedir. Zencefilin içeriğinde bulunan antioksidan, yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde tam da bir kurtarıcı görevi görmektedir. Daima genç bir görünüm elde etmek istiyorsanız zencefil ile bunu başarabilirsiniz. Diğer bir bitkisel tedavi yöntemi olan ananas, tam bir cilt dostudur. Ananasın düzenli kullanımı doğrultusunda, cildin sağlıklı bir yapıya kavuşması ve kırışıklardan arındırılması mümkündür. Tatlı badem yağı, yüksek oranda lif, E vitamini, demir, çinko, kalsiyum, folik asit barındırmaktadır. Ciltteki mevcut kırışıklıkları azaltan ve oluşabilecek kırışıkların önüne geçen tatlı badem yağı, cilt için oldukça etkilidir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..