quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve yoğun rağbet gören kaş pudralama; kaş diplerine yapılan kalıcı makyaj işlemi anlamına gelmektedir. Kaş pudralama tekniği, uzman kişiler aracılığıyla yürütülen profesyonel bir süreçtir. Kaş pudralama; her ne kadar kısa süreli ve kolay bir işlem olsa da bu hizmetin güvenilir ellerden alınması önem arz etmektedir.

Kaş pudralama, kaş seyrelmesi veya kaş dökülmesi gibi problemleri sıklıkla yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bitkisel boyaların, kaş diplerine iğne aracılığıyla enjekte edilmesi; kaş pudralama tekniğinin genel çerçevesini oluşturmaktadır. Kaş bölgesine verilen far efekti, kaşların daha gür ve sık görünmesine yardımcı olmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir?

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan kaş pudralama; kaş bölgesindeki derilerin, en üst katmanı olan epidermise boya enjekte edilmesi anlamına gelmektedir. Bitkisel özlerden elde edilen boyalar, steril iğne yardımıyla kaş bölgesine bırakılmaktadır. Bu sayede, kaş tüylerinin olduğundan daha gür görünmesi mümkün hale gelmektedir.

Kaş pudralama ile kaşlara verilen gölgelendirme efekti, kaş tüylerinin doğal bir görünümle çoğalmasına olanak tanımaktadır. Gür ve sık kaş yapısı, gözlerin ve diğer yüz hatlarının çok daha etkileyici görünmesine yardımcı olmaktadır. Kaş pudralama yaptıranlar, doğal görünümlü gür kasları ile çok daha özgüvenli hissetmektedir.

Kaş Pudralama Ne İşe Yarar?

Kaş seyrelmesi veya kaş dökülmesi gibi yaygın problemler, kişilerin özgüveni ve yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etki göstermektedir. Kadın veya erkek tüm kişiler, dolgun ve belirgin kaş yapısına sahip olmak istemektedir. Herhangi bir nedenden dolayı kaş seyrelmesi yaşayan kişiler, kaş kalemi ve sabitleyici gibi ürünlerle kaş bölgelerindeki boşlukları doldurmaya çalışmaktadır.

Mikro iğneler ile uygulanan kaş pudralama sayesinde, kişilerin sürekli olarak kaş bakımı yapmasına gerek kalmamaktadır. Kaş pudralama tekniği, kalıcı makyaj uygulamaları kategorisinde yer almaktadır ve bu teknik sonrasında kaş bölgesine herhangi bir müdahale yapmak gerekmemektedir. Kaş pudralama tekniği sayesinde kişiler, dolgun ve gür kaşlara zahmetsiz bir şekilde sahip olmaktadır.

Kaş Pudralama Nasıl Yapılır?

İşlem öncesi, söz konusu işlemi yaptıran kişinin yüz şekline göre bir kaş taslağı çıkarılmaktadır. Yüz ebatlarına ve gözlerin konumuna göre ayarlanan bu kaş tasarımı, sonraki adımların daha sistematik ilerlemesi açısından önem arz etmektedir.

Kaş pudralama tekniğinin ikinci adımı; cilt tipinin ve cilt dokularının detaylı bir analizden geçmesi ve analiz sonuçlarına göre uygun ürünlerin belirlenmesi olarak yürütülmektedir. Cilt tipinin hassasiyet düzeyine göre; kullanılacak boyanın rengi ve niteliği belirlenmektedir.

Son adım ise kaş bölgesinin temizlenmesi, uyuşturulması ve pudralama işleminin yapılması faaliyetleriyle ilerlemektedir. Tek kullanımlık iğneler ile yapılan kaş pudralama işleminin sonunda, kişi hiçbir rahatsızlık hissetmeden mükemmel kaş görünümüne kavuşabilmektedir.

Kaş Pudralama Kimlere Uygulanır?

Kaş bölgesinin gölgelendirme efektiyle doldurulması anlamına gelen bu teknik, son derece güvenilir ve zararsız olması nedeniyle her yaştan kişiye uygulanabilmektedir. Kaş bölgesinde seyrelme olan veya genetik olarak seyrek bir kaş yapısına sahip olan herkes, kaş pudralama işleminin yararlarından faydalanabilmektedir.

Kaş pudralama işleminin, cilt hassasiyeti olan kişilere daha dikkatli uygulaması gerekmektedir. İşlem esnasında kullanılan iğneler, cilt yüzeyini tahriş etme potansiyeline sahiptir ve bu durumun önüne geçmek adına cilt tipinin en iyi şekilde analiz edilmesi önem arz etmektedir.

Kaş Pudralama Kaç Seans Uygulanır?

Kaş pudralama, pratik ve uygun fiyatlı bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Kalıcı olarak gür bir kaş yapısına sahip olmak isteyen kişiler, kaş pudralama tekniğinin avantajlı yönlerinden yararlanmaktadır. Kaş pudralama tekniğinin tam olarak etki göstermesi için en az iki seans uygulanması gerekmektedir.

İki veya daha fazla seans uygulanan bu işlem, kişilerin doğal görünümlü bir kaş efekti kazanmalarına olanak tanımaktadır. Hiçbir yan etki göstermeyen bu işlemden, tam olarak verim alınabilmesi için seans aralıklarının ideal sürelerle belirlenmesi ve seans zamanlarının aksatılmaması gerekmektedir.

Kaş Pudralama Kalıcı Mıdır?

Kaş bölgesine yapılan pudralama işleminin kalıcılık düzeyi, kullanılan pigmentlerin kalitesine ve yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Diğer kaş doldurma yöntemlerine nazaran, daha uzun vadede kullanılabilen pudralama kaş; ortalama olarak 12 ila 18 ay kadar kaş bölgesinde kalmaktadır.

Uygun prosedürlerle yürütülen kaş pudralama tekniği, kişilerin uzun vadede gür ve dolgun görünümlü kaşlara sahip olmasına olanak tanımaktadır. En az bir yıl olmak üzere uzun bir süre rahatlıkla kullanılabilen pudralanmış kaşlar, kişilerin klasik kaş doldurma işlemlerine olan ihtiyacını azaltmaktadır.

Kaş Pudralama Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Kaş yapısının seyrek olduğunu düşünen veya herhangi bir nedenden dolayı kaş dökülmesi problemi yaşayan kişiler, güzellik merkezlerinde uygulanan bu teknikten gönül rahatlığıyla yararlanabilmektedir. Son derece basit ve hızlı bir yöntem olan kaş pudralama, işlem sonunda da zahmetsiz bir tavır sergilemektedir.

Kaş pudralama işlemi esnasında minik hasarlar alan kaş derisi, bir hafta kadar sonra tamamen iyileşmektedir. Bu bir hafta içinde kaş bölgesine temas etmemek veya kaş bölgesinin darbe almasını engellemek oluşabilecek enfeksiyonların önlenmesi açısından önem arz etmektedir. Kaş alma sonrası bakım işlemlerinin, bu süreç içerisinde devam etmesi; bölgenin iyileşme sürecine katkı sağlamaktadır.

Bu işlemi yaptıran kişilerin, ilk bir hafta içerisinde duş almaması önerilmektedir. Su, işlem gören bölgeyi tahriş etmesi nedeniyle; sıvı temasından mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Bu süreçte, besleyici özelliği bulunan kremlerin bölgeye uygulanması; kaş diplerinin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..