quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kalendula Kadife Çiçeği ve Cilt Sağlığına Etkileri

Kalendula Kadife Çiçeği ve Cilt Sağlığına Etkileri

Kalendula Kadife Çiçeği ve Cilt Sağlığına Etkileri

Doğal bitki özlerini, cilt bakım ürünü olarak kullanmak isteyen kişiler; kalendula kadife çiçeğini ve faydalarını merak etmektedir. Yüze ve tüm cilde büyük oranda fayda sağlayan kadife çiçeği; birçok cilt probleminin yavaşlatılmasına yardımcı olmaktadır. Piyasada yer alan pek çok bakım ürünü, kalendula kadife çiçeği özlerinden üretilmektedir.

Cilt, insan vücudunun en fazla hasar alan organı olarak nitelendirilmektedir. Dış etkenlere karşı ilk muhatap olan cilt, titizlikle korunması gereken bir yapıya sahiptir. Yüzün ve tüm cilt yapısının, çeşitli doğal ürünlerle güçlendirilmesi; dış etkenlerin oluşturduğu olumsuz sonuçları en aza indirilmektedir.

Cilt bakımı ürünlerinden biri olarak görülen kadife çiçeği, cilt yapısının güçlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Güçlü bir cilt bariyeri güçlendirici olan kadife çiçeği, kişilerin yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen etkilere sahiptir. Kadife çiçeği ve mucizevi faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kalendula Kadife Çiçeği Nedir?

Kalendula yani kadife çiçeği, ipeksi yaprakları ve turuncu rengi sayesinde oldukça dikkat çekici bir bitkidir. Hoş görüntüsü ve narin yapısı nedeniyle aynısefa ve portakal nergisi olarak da bilinmektedir. Kalendula çiçeği, koparıldığı bölgeden yeniden açabilmektedir. Hem güçlü hem de zarif bir çiçek olması nedeniyle hemen hemen herkesin övgüsünü kazanmaktadır.

Kalendula kadife çiçeği, papatya habitatının bit üyesidir. Ilıman iklimlerin çiçeği olması nedeniyle hemen hemen her coğrafyada yetişebilmektedir. Akdeniz ikliminin görüldüğü bölgelerde daha fazla kadife çiçeği bulunmaktadır. Hoş kokusu ve insan vücuduna sağladığı yararlar nedeniyle ülkelerin mutfaklarında da kullanılmaktadır.

Kalendula kadife çiçeği, güçlü bir renk pigmentasyonuna sahiptir. Yapraklarında barındırdığı mükemmel turuncu, çeşitli sektörlerde renklendirici ürün olarak kullanılmaktadır. Doğal bir renk pigmentine sahip olması nedeniyle, ekmek ve keklerin daha parlak bir renk almasını sağlamaktadır. Bununla beraber hoş kokusu ve tadı sayesinde, salata sosu olarak da kullanılabilmektedir.

Kalendula Kadife Çiçeğinin Özellikleri Nelerdir?

En eski kültürlerde yağmurun ve bereketin habercisi kabul edilen kadife çiçeği, hem doğaya hem de insan vücuduna yararlı olan pek çok özelliğe sahiptir. Kadife çiçeğinin mükemmel doğası, insan ve canlı yaşamının sorunsuz ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Kalendula kadife çiçeğinin özellikleri şunlardır:

 1. Ilıman iklimlerde yetişen bir çiçektir.
 2. Papatya habitatında yer almaktadır.
 3. Hoş kokuludur ve ipeksi yaprakları vardır.
 4. Aromatik bitki olması nedeniyle aromaterapi uygulamalarında kullanılır.
 5. İçerdiği yoğun turuncu renk, renklendirici olarak kullanılabilmektedir.

Kalendula kadife çiçeği, en eski çağlardan bu yana merhem olarak kullanılan bir çiçektir. Cilt yüzeyinin tazelenmesine yardımcı olan içerikleri sayesinde, oluşan yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bununla beraber kalendula kadife çiçeği, kurulmuş haliyle çay olarak da tüketilebilmektedir. Kadife çayının hoş tadı ve mis kokusu, kişilerin beğenisini kazanmaktadır.

Kalendula Kadife Çiçeğinin Faydaları

Kalendula kadife çiçeğinin hem genel vücut sağlığına hem de cilt sağlığına pek çok faydası bulunmaktadır. Kalendula kadife çiçeğinin içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller, insan sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır. İnsan vücuduna sağladığı yararlar nedeniyle, tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ekim ayında tamamen açan kadife çiçeği, bolca güneş alarak içerik açısından zengin bir hale gelmektedir. Güneşin yararlı etkileri, kadife çiçeğinin mineral ve vitamin deposu olmasını sağlamaktadır. Mis kokulu kalendula kadife çiçeği sayesinde, insan yaşamı daha kaliteli bir hale gelmektedir. Kalendula kadife çiçeğinin faydaları şunlardır:

 1. Güçlü bir antibiyotiktir.
 2. Çay olarak tüketildiğinde şişkinliğe iyi gelmektedir.
 3. Saç köklerinin güçlenmesine ve saç kepeği oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır.
 4. Kemik ve kas rahatsızlıklarının hafiflemesini sağlamaktadır.
 5. Ülser ve reflüye iyi gelmektedir.
 6. Gaz nedeniyle oluşan sancıyı yok etmektedir.
 7. Mide asidinin düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.
 8. Vücut için zararlı olan bakterilerin dışarı atılmasını sağlamaktadır.
 9. Karın bölgesindeki yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır.
 10. Soğuk havanın cilt sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin önüne geçebilmektedir.

Kalendula kadife çiçeği, çay olarak tüketilebilen bir bitkidir. Çay veya sos olarak tüketildiğinde, mide ve bağırsak problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt bakımı ürünü olarak da kullanılabilen kadife çiçeği özü, klinik serumların içerisinde yer almaktadır. Böylece cilt sağlığının gelişmesine ve korunmasına destek sağlamaktadır.

Kalendula Kadife Çiçeğinin Cilt Sağlığı Üzerindeki 8 Etkisi

Kalendula kadife çiçeği cilt bakım ürünü olarak kullanılması, cilt yüzeyinin güçlenmesine ve dış etkenlere karşı korunmasına yardımcı olmaktadır. Cilt bariyerinin güçlü bir yapıda olmaması, özellikle cilt kuruluğu gibi problemlerin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Cilt bariyeri onarıcı yapısı sayesinde, cilt yapısının dış etkenlere karşı korunmasını sağlamaktadır.

Kalendula kadife çiçeğinin cilt üzerindeki bir diğer faydası ise cildi kir ve ölü derilerden hızlı bir şekilde arındırabilmesidir. Peeling etkisi sağlayan kadife çiçeği, cilt gözeneklerinin hızlı bir şekilde arındırılmasına yardımcı olmaktadır. Sıkılaşan gözenekler, siyah nokta oluşumunun önüne geçmektedir. Tüm bu faydalı özellikler nedeniyle, cilt bakım ürünlerinin özü olan kadife çiçeği; cilt üzerinde şu etkilere neden olmaktadır:

 1. Gözenekleri Sıkılaştırır
 2. Cilt Bariyerini Güçlendirir
 3. Siyah Nokta ve Sivilce Oluşumunu Engeller
 4. Cildi Derinlemesine Temizler
 5. Cildi Sakinleştirir
 6. Cilt Beyazlatıcı Etki Gösterir
 7. Cildin Doğal Nem Dengesin Korur
 8. Cilt Yüzeyindeki Yağ Oluşumunu Azaltır

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..