quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı doğru ve düzenli bir şekilde yapılmadığı takdirde cildin matlaşması ve çabuk yıpranmasına sebebiyet verebilir. Peki sağlıklı bir cilt bakımı için neler yapmak gerekli? Cildi eski parlaklığına kavuşturmanın yolları nelerdir?

Tüm bu soruların cevapları yazımızın detaylarında…

Her insanın cildi özellikle de kış aylarında neme ihtiyaç duyar. Bu durum kadın ciltlerinde ise iki katı ihtiyaç halini ortaya çıkartır. Aynı zamanda soğuk havaların yanı sıra yeteri kadar su içmemek de ciltte kurumaya, kepeklenmeye ve parlaklığının sönmesine sebebiyet vermektedir. Bu gibi durumlarda takviye olarak cilt bakım ürünleri seçeneklerini kullanmanız cildinizi yavaş yavaş eski haline dönüştürmeyi başarabilir. Ancak matlaşmış olan cildi iyileştirmek adına sizlerin de izlemeniz gereken bir takım adımlar bulunuyor.

Sizin için bu adımları numaralandırarak aktarmak istedik;

1.Adım: Vücudunuzu Fırçalayın

En iyi cilt bakım ürünleri takviyesiyle birlikte vücudunuzu alacağınız bir cilt fırçasıyla muhakkak fırçalamalısınız. Çünkü cildin yumuşak ve pürüzsüz bir hale gelmesi, kan dolaşımının hızlandırılmasıyla mümkün olabilir. Bunun için de cildinizi her gün düzenli olarak fırçalamanız gerekmektedir. Fırçalama aşamaları temiz kanın yüzeye çıkmasını, toksinlerin atılmasını vücudun doğal yağ üretiminin gerçekleşmesini sağlar. Sabahları, doğal filtrelere sahip olan bir fırça ile vücudunuza en az 5 dakikalık bir uygulama yaparsanız eğer, cildinizdeki sıkıntıların giderilmesine de yardımcı etmiş olacaksınız.

2.Adım: Vücudunuza Kese Yapın

Vücudunuza kese yapmanız, vücuda yerleşmiş olan ölü deriyi atarak kan dolaşımının çok daha hızlı bir şekilde yön bulmasını sağlayacaktır. Maruderm cilt bakım ürünleriiçerisinde de cildin daha nemli ve pürüzsüz olması adına bu tarz bir seçenek de kendisini göstermektedir. Bu işlem için de vücudunuzu ve keseyi sıcak suyla ıslattıktan sonra, topuklarınıza, dizlerinize ve dirseklerinize önem vererek uygulamalısınız. Hemen hemen her duş esnasında bu tarz bir keselenme evresine geçiş gerçekleştirdiğinizde de, cildinizin beklenilen berraklığına dönüşme aşamaları da çok daha çabuk gerçekleşebilir.

3. Adım: Soğuk Duş Almaya Özen Gösterin

Söz konusu kan dolaşımının hızlanmasıyla birlikte cildin daha verimli ve temiz bir konuma ulaşmasıysa eğer, soğuk suyun da etkilerini asla görmezden gelmemelisiniz. Dayanabildiğiniz kadar soğuk suyla duş almaya özen gösterin bu süreçte. Soğuk su kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olacaktır. Hatta bu evrelerde duş esnasında sizler ilk önce ılık, sonrasında soğuk, sonra tekrar ılık ve soğuk su ile duş yapabilirseniz eğer, çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Cildinizi bu tarz bir düzende bakım aşamalarına dahil ederseniz zaten, kısa süre içerisinde daha güzel sonuçlara erişme olasılığınızda da artış gözlenmiş olacaktır.

4.Adım: Vücudunuzu Nemlendirin

Cildinizdeki ölü deri ve hücreleri arındırıp, toksinleri attıktan sonra yapmanız gereken en önemli şey cildinizi nemlendirmek olacaktır. Maruderm olarak nemlendirici cilt bakım seti seçeneğimiz, sizin cildinizi sağlıklı koşullarda nemlenmesi konusunda bir numaralı yardımcı olabilir. Özellikle duş esnasında vücudunuza bu kremi sürerek cildinizin nemlenmesi konusunda yardımcı olabilirsiniz. Tamamen sağlık standartlarında olan cilt bakım ve nemlendirici setler sayesinde, cildinizdeki ölü hücreler de harekete geçmiş olacak ve bu sayede özlem duyduğunuz cilde kavuşma olasılığınız da artış göstermiş olacaktır. Bu süreçte de bahsetmiş olduğumuz bütün aşamaları adım adım uygulayabilir, cildinizi amaçlanan hassaslığa, sağlıklı bir şekilde kavuşturma başarısına ulaşabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..