Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen tüyler hem kadın hem de erkek bireylerin yaşam kalitesini düşürmekte ve hijyen açısından sorun teşkil etmektedir. İstenmeyen tüylerin giderilmesi için yapılan geleneksel uygulamalar, hiçbir şekilde sonuç vermemekte ve cilt sağlığı problemlerinin gelişmesine neden olabilmektedir. Ağda ve jilet gibi geleneksel yöntemler, cildin doğal yağ dengesini bozmakta ve tahriş oluşumunun hızlanmasına neden olmaktadır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kesin yolu, lazer epilasyon yaptırmaktır. Lazer epilasyon, koyu renkli kıl foliküllerini parçalamakta ve yeni tüy oluşumunu engellemektedir. Lazer epilasyon işlemi acı verici olsa da ağda veya jilet gibi geleneksel yöntemlerin veremediği sonucu vermektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kesin yolu olan lazer epilasyon, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

İstenmeyen Tüyler İçin Kesin Çözüm: Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, yoğunlaştırılmış lazer ışınlarının; kıl köklerini ve kıl foliküllerini parçalaması anlamına gelmektedir. Lazer ışınları ile parçalanan kıl kökleri, birkaç seans sonunda tamamen yok olmakta ve kişi istenmeyen tüy probleminden sonsuza kadar kurtulmaktadır. İstenmeyen tüy probleminin bilinen en kesin çözümü olan lazer epilasyon, birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmektedir.

Lazer epilasyon, ağda ve jilet gibi geleneksel yöntemlerin tarihe karışmasını sağlamaktadır. Ağda, cilt yüzeyini tahriş etmekte ve sivilce oluşumunun hızlanmasına neden olmaktadır. Jilet ise kullanışlı çözümler sunmamakta ve cilt yüzeyinde kesikler oluşturmaktadır. Lazer epilasyon, tüm bu yöntemlerin işlevsiz kalmasına ve kişilerin istenmeyen tüylerden kurtulmasına olanak tanımaktadır.

Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

Lazer Epilasyon Etkili Midir?

Doğru yöntemlerle uygulanan lazer, kıl köklerinin tamamen yok olmasına olanak tanımaktadır. Yoğunlaştırılmış lazer ışınları, koyu renkli objeleri hedef almaktadır. Vücut bölgelerine göre değişen seans sayıları, her adımda biraz daha azalma sağlamaktadır. Bacak ve genital bölge tüyleri, lazer epilasyon sürecinden daha hızlı sonuç alırken; yüz ve kol gibi ince tüylerin bulunduğu bölgeler daha geç bitmektedir.

Güzellik merkezleri ve bazı özel hastaneler, süreğen olarak lazer epilasyon hizmeti vermektedir. Herhangi bir kuruluştan hizmet alırken, söz konusu kuruluşun niteliksel özelliklerinin dikkate alınması gerekmektedir. Etik kurallar çerçevesinde çalışan ve doğru yöntemlerle hizmet veren kurumlar, lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilere büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

Lazer epilasyon aletinin temel amacı, cilt yüzeyine zarar vermeksizin kıl köklerini yakarak yok etmektir. Yoğunlaştırılmış lazer ışınları, cilt yüzeyine zarar vermeden kıl foliküllerini bulmakta ve o foliküllere bağlı olan tüyleri yakmaktadır. Bu işlem esnasında cilt yüzeyine zarar verilmemesi, lazer cihazının açık renkleri algılamamasından kaynaklanmaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde, birçok farklı lazer epilasyon cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazların her biri farklı etki düzeyine sahip olup; farklı prensiplerle çalışmaktadır. Verimlilik düzeyi bakımından farklılık gösteren lazer epilasyon çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Aleksandrite: Alex lazer, bilinen en etkili epilasyon yöntemi olup; birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmektedir. Alexandrite lazer, cilt yüzeyine temas etmeden uygulanmakta ve kıl köklerinin en hızlı şekilde yakılmasını hedeflemektedir. Bu işlem, son derece acı verici olsa da; lazer başlığı üzerindeki soğutucu hortum, hissedilen acının azalmasını sağlamaktadır.
  2. Diod: Alex lazer ile benzer prensiplere sahip olan diod uygulaması, yüz veya kol gibi ince tüylerin bulunduğu bölgelerde uygulanmaktadır. Diod lazer uygulaması esnasında, cilt yüzeyi kayganlaştırıcı jel yardımıyla nemlendirilmektedir. Ütüleme yöntemi olarak da adlandırılan diod lazer, cilt yüzeyine temas eder uygulanmakta ve tüy probleminin azalmasına yardımcı olmaktadır.
  3. IPL: IPL ışınları, lazer epilasyon ışınlarıyla karıştırılsa da; tamamen farklı prensiplerle çalışmaktadır. IPL, kıl köklerinin bir çeşit elektroşok yardımıyla etkisiz hale getirilmesini sağlamaktadır. Bu uygulama, tüy probleminin azalmasına ve tüylerin daha geç çıkmasına olanak tanımaktadır. Bununla birlikte, alexandrite ve diod gibi uygulamalar; IPL uygulamalarına nazaran çok daha etkili olmaktadır.
  4. Buz Lazer: Standart diod lazerin, buz başlıklı versiyonu olan buz lazer; her geçen gün daha popüler hale gelmektedir. İsminden dolayı acısız olarak algılansa da buz lazer esnasında da acı hissedilmektedir. Tüm lazer epilasyon uygulamalarında olduğu gibi buz lazer uygulamasından alınan verim, cihaz kalitesi ve profesyonel işlem ile doğru orantılıdır.

Lazer Epilasyon Seansları

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon seansları, vücut bölgelerinin kıl yapısına ve kişilerin vücut direncine göre değişkenlik göstermektedir. Daha siyah ve daha kalın tüyler, lazer epilasyondan daha hızlı sonuç almaktadır. Lazer epilasyonun en hızlı sonuç verdiği vücut bölgeleri; genital bölge, alt bacak ve koltuk altı olarak sıralanmaktadır. Erkek bireylerde de durum aynı çerçevede ilerlemektedir.

Lazer epilasyon yaptıranlar, işlem esnasında hissettiği acıdan dolayı seviye düşüklüğü talep etmektedir. Lazer cihazının düşük seviyelerde ayarlanması, alınan verimin de aynı doğrultuda düşmesine neden olmaktadır. Yüksek ağrı eşiğine sahip olan kişiler, lazer epilasyon sürecinden daha hızlı sonuç almakta ve daha az seans ile istenmeyen tüylerden kurtulmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..