quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

Zaman zaman kadınların kâbusu haline gelebilen istenmeyen tüyler, doğal yöntemler ile de yok edilebilmektedir. Peki, istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları nelerdir. İstenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulma imkânınız olduğu gibi bu durum biraz maliyetlidir. Teknolojinin ilerlemesi sonucunda epilasyon malzemeleri, tüy dökücü kremler, bitkisel yöntemler ve tüy azaltıcı ürünlere olan oldu giderek artmaya devam etmektedir. Halen tartışılan ve sağlığı olumsuz etkilediği düşünülen epilasyon yöntemi, kadınların bitkisel yöntemleri tercih etmesine sebep olmaktadır. Bu da istenmeyen tüyler için tüy dökebilen özelliğe sahip bitkileri kullanmaya sevk etmiştir.

İstenmeyen Tüylerden Nasıl Kurtulunur?

Limon Kürü

İstenmeyen tüylerin baş düşmanı limondur. Limon kürünün içerisinde bulunan limon ve tuz, kıl köklerinin zayıflamasına ve tüylerin azalmasına yardımcı olmaktadır. Limon kürünü ağda yaptıktan sonra 3-4 saat boyunca ağda yapılan bölgelerde bekletmeniz gerekmektedir. Kürü uygularken vücutta bir yanma hissediyorsanız, o bölgeyi hemen yıkamanız gerekmektedir. Bu kürü hazırlarken bir adet limon suyunun içine 2 cay kaşığı tuz ilave edilmelidir. Etkili bir sonuç almak için, bu işlemi her ağda yaptıktan sonra uygulamalısınız.

Soğan Kürü

İstenmeyen tüylerin diğer bir etkili çözümü de soğan kürüdür. Tüy köklerini zayıflatan soğan kürü, aynı zamanda tüylerin uzun süre çıkmasını engellemektedir. Bir adet soğanı rendeleyerek soğanın suyu çıkartılmalıdır. Elde edilen soğan suyu, ağda yapılan bölgeye uygulandıktan sonra 1 saat boyunca bekletilmelidir. Bu işlem sürekli bir şekilde uygulandığı zaman etkili olmaktadır.

Portakal Kürü

Kış aylarının vazgeçilmezi olan portakalın tüyleri azalttığı çok fazla kişi bilmemektedir. Portakal kabukları kremsi bir kıvam alana kadar, rondodan geçirilmelidir. Her ağda sonrasında ağda yapılan bölgeye uygulanarak 1 saat boyunca bekletilmelidir. Narenciye ürünlerinin içerisinde bulunan asit, kıl köklerinin üzerinde yakıcı etki uygulamaktadır.

Yumurta Akı

Halk arasında sıkça kullanılan bir yöntem olan yumurta akı, tüylerin önemli ölçüde azalmasına yardımcı olmaktadır. Yumurta akının içine mısır ununu ve şekeri ekledikten sonra iyice karıştırılmalıdır. Homojen bir kıvama ulaşıldıktan sonra, tüylerin alındığı bölgeye parmaklarınızla masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımlarda tüylerinizin ne kadar azaldığını gözlemleyebilirsiniz.


Bilinmeyen Yöntemlerle Tüylerden Kurtulma Yolları

Kolonya ile tüylerden kurtulma yöntemi, çok fazla kişinin bilmediği bir yöntemdir. Bu yöntem hem ekonomik hem de kullanımı pratik bir yöntemdir. Elinizde bulunan kolonyayı bir pamuğun üzerine dökerek kollarınıza hafifçe sürün. Kolunuza 3 dakika boyunca ponza taşı yardımıyla masaj yapın. Bu aşamada tüylerinizin azar azar döküldüğünü görebilirsiniz. Kısa bir sürede kurtulmuş olduğunuz tüyler, bu yöntemi belli bir süre uyguladıktan sonra yüzde kırk oranda tüy dökülmesini sağlamaktadır.Mercimek ve Patatesyine tüylerin dökülmesine yardımcı olan yöntemlerdendir. Patates zaten kendi başına, doğal ağartma özelliği taşımaktadır. Bu yöntemde bir gece önceden mercimekleri suda bekletmeniz gerekmektedir. Patatesleri de bir kaba alın ezin ve rendeleyin. Mercimek ve patatesi bir hamur haline getirin. İkisinin suyunun olmadığından emin olun. Daha sonra bu karışıma limon suyunu ekleyin. İstenmeyen tüylerinizin üzerine sürün. 20 ile 30 dakika boyunca vücudunuzda bu karışımı bekletin. Daha sonra elinizle çıkartın. Bu yöntemi etkili bir sonuç almak istiyorsanız 2 ile 3 kez bu uygulamayı yapın.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..