Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen tüyler hem kadın hem de erkek bireylerin yaşam kalitesini düşürmekte ve hijyen açısından sorun teşkil etmektedir. İstenmeyen tüylerin giderilmesi için yapılan geleneksel uygulamalar, hiçbir şekilde sonuç vermemekte ve cilt sağlığı problemlerinin gelişmesine neden olabilmektedir. Ağda ve jilet gibi geleneksel yöntemler, cildin doğal yağ dengesini bozmakta ve tahriş oluşumunun hızlanmasına neden olmaktadır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kesin yolu, lazer epilasyon yaptırmaktır. Lazer epilasyon, koyu renkli kıl foliküllerini parçalamakta ve yeni tüy oluşumunu engellemektedir. Lazer epilasyon işlemi acı verici olsa da ağda veya jilet gibi geleneksel yöntemlerin veremediği sonucu vermektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kesin yolu olan lazer epilasyon, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

İstenmeyen Tüyler İçin Kesin Çözüm: Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, yoğunlaştırılmış lazer ışınlarının; kıl köklerini ve kıl foliküllerini parçalaması anlamına gelmektedir. Lazer ışınları ile parçalanan kıl kökleri, birkaç seans sonunda tamamen yok olmakta ve kişi istenmeyen tüy probleminden sonsuza kadar kurtulmaktadır. İstenmeyen tüy probleminin bilinen en kesin çözümü olan lazer epilasyon, birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmektedir.

Lazer epilasyon, ağda ve jilet gibi geleneksel yöntemlerin tarihe karışmasını sağlamaktadır. Ağda, cilt yüzeyini tahriş etmekte ve sivilce oluşumunun hızlanmasına neden olmaktadır. Jilet ise kullanışlı çözümler sunmamakta ve cilt yüzeyinde kesikler oluşturmaktadır. Lazer epilasyon, tüm bu yöntemlerin işlevsiz kalmasına ve kişilerin istenmeyen tüylerden kurtulmasına olanak tanımaktadır.

Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

Lazer Epilasyon Etkili Midir?

Doğru yöntemlerle uygulanan lazer, kıl köklerinin tamamen yok olmasına olanak tanımaktadır. Yoğunlaştırılmış lazer ışınları, koyu renkli objeleri hedef almaktadır. Vücut bölgelerine göre değişen seans sayıları, her adımda biraz daha azalma sağlamaktadır. Bacak ve genital bölge tüyleri, lazer epilasyon sürecinden daha hızlı sonuç alırken; yüz ve kol gibi ince tüylerin bulunduğu bölgeler daha geç bitmektedir.

Güzellik merkezleri ve bazı özel hastaneler, süreğen olarak lazer epilasyon hizmeti vermektedir. Herhangi bir kuruluştan hizmet alırken, söz konusu kuruluşun niteliksel özelliklerinin dikkate alınması gerekmektedir. Etik kurallar çerçevesinde çalışan ve doğru yöntemlerle hizmet veren kurumlar, lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilere büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

Lazer epilasyon aletinin temel amacı, cilt yüzeyine zarar vermeksizin kıl köklerini yakarak yok etmektir. Yoğunlaştırılmış lazer ışınları, cilt yüzeyine zarar vermeden kıl foliküllerini bulmakta ve o foliküllere bağlı olan tüyleri yakmaktadır. Bu işlem esnasında cilt yüzeyine zarar verilmemesi, lazer cihazının açık renkleri algılamamasından kaynaklanmaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde, birçok farklı lazer epilasyon cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazların her biri farklı etki düzeyine sahip olup; farklı prensiplerle çalışmaktadır. Verimlilik düzeyi bakımından farklılık gösteren lazer epilasyon çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Aleksandrite: Alex lazer, bilinen en etkili epilasyon yöntemi olup; birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmektedir. Alexandrite lazer, cilt yüzeyine temas etmeden uygulanmakta ve kıl köklerinin en hızlı şekilde yakılmasını hedeflemektedir. Bu işlem, son derece acı verici olsa da; lazer başlığı üzerindeki soğutucu hortum, hissedilen acının azalmasını sağlamaktadır.
  2. Diod: Alex lazer ile benzer prensiplere sahip olan diod uygulaması, yüz veya kol gibi ince tüylerin bulunduğu bölgelerde uygulanmaktadır. Diod lazer uygulaması esnasında, cilt yüzeyi kayganlaştırıcı jel yardımıyla nemlendirilmektedir. Ütüleme yöntemi olarak da adlandırılan diod lazer, cilt yüzeyine temas eder uygulanmakta ve tüy probleminin azalmasına yardımcı olmaktadır.
  3. IPL: IPL ışınları, lazer epilasyon ışınlarıyla karıştırılsa da; tamamen farklı prensiplerle çalışmaktadır. IPL, kıl köklerinin bir çeşit elektroşok yardımıyla etkisiz hale getirilmesini sağlamaktadır. Bu uygulama, tüy probleminin azalmasına ve tüylerin daha geç çıkmasına olanak tanımaktadır. Bununla birlikte, alexandrite ve diod gibi uygulamalar; IPL uygulamalarına nazaran çok daha etkili olmaktadır.
  4. Buz Lazer: Standart diod lazerin, buz başlıklı versiyonu olan buz lazer; her geçen gün daha popüler hale gelmektedir. İsminden dolayı acısız olarak algılansa da buz lazer esnasında da acı hissedilmektedir. Tüm lazer epilasyon uygulamalarında olduğu gibi buz lazer uygulamasından alınan verim, cihaz kalitesi ve profesyonel işlem ile doğru orantılıdır.

Lazer Epilasyon Seansları

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon seansları, vücut bölgelerinin kıl yapısına ve kişilerin vücut direncine göre değişkenlik göstermektedir. Daha siyah ve daha kalın tüyler, lazer epilasyondan daha hızlı sonuç almaktadır. Lazer epilasyonun en hızlı sonuç verdiği vücut bölgeleri; genital bölge, alt bacak ve koltuk altı olarak sıralanmaktadır. Erkek bireylerde de durum aynı çerçevede ilerlemektedir.

Lazer epilasyon yaptıranlar, işlem esnasında hissettiği acıdan dolayı seviye düşüklüğü talep etmektedir. Lazer cihazının düşük seviyelerde ayarlanması, alınan verimin de aynı doğrultuda düşmesine neden olmaktadır. Yüksek ağrı eşiğine sahip olan kişiler, lazer epilasyon sürecinden daha hızlı sonuç almakta ve daha az seans ile istenmeyen tüylerden kurtulmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..