maruderm
500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava !

En Etkili Leke Gidericiler ve Bitkisel Tedaviler

Leke gidericiler

Cilt lekeleri, çeşitli nedenlerle ortaya çıkmakta ve cilt tonu eşitsizliğine sebebiyet vermektedir. Cilt lekelerinin, koyu ve mat bir görünümü bulunmaktadır. Bu görüntü, cildin cansız ve olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Birçok kişi, cilt lekesi problemlerinden mustarip olmakta ve bu konuyu kökten çözecek yöntemler aramaktadır.

Leke gidericiler, cilt dokularının pigment işleyişini düzenleyerek; cildin eski beyaz dokusunu yeniden kazanmasına yardımcı olmaktadır. Doğal içerikli ve etkili bir sonuç veren leke karşıtı bakım ürünleri, birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve güvenle kullanılmaktadır. Kahverengi lekelerin azalmasına olanak tanıyan bu ürünler, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Maruderm, leke karşıtı bakım ürünleri ile müşterilerinin cilt problemlerini en aza indirmeyi hedeflemektedir. Maruderm leke karşıtı bakım ürünleri, tamamen doğal içeriklerden oluşmakta ve herhangi bir olumsuz etkiye neden olmamaktadırlar. Maruderm bünyesine yer alan kaliteli ve etkili leke karşıtı ürünler, en uygun fiyatlarla piyasaya sürülmekte ve kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur?

Cilt lekeleri, birçok farklı sebeple ortaya çıkmakta ve kişinin çökkün görünmesine neden olmaktadır. Cilt lekesi oluşumunun nedenleri, yaşam standartlarındaki düşüşle karakterize ilerlemekte ve cilt güzelliğinin bozulmasına sebebiyet vermektedir. Yaygın olarak görülen cilt lekesi nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Güneşin zararlı ışınları, cilt dokularının işleyişini bozmakta ve cilt lekelerinin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. UVA ve UVB olarak adlandırılan kanserojen ışınlar, cilt bariyeri delip geçerek; insan sağlığını riske atmaktadır.
 2. Stres, cilt lekesi oluşumunun en yaygın nedenleri arasında yer almaktadır. Yoğun stres altında kalan kişiler, cilt dokularındaki pigment bozukluğu nedeniyle; leke oluşumuna daha yatkın olmaktadır.
 3. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, cilt hücrelerinin yeteri kadar beslenememesine ve zamanla yıkma uğramasına neden olmaktadır. Trans yağ içeren ve işlenmiş gıdalar, cilt lekelerinin belirginleşmesine ve cildin renk tonu bütünlüğünün bozulmasına sebebiyet vermektedir.
 4. Yetersiz sıvı alımı, cilt lekelerinin yaygın nedenleri arasında yer almaktadır. Su, cilt dokularını besleyen en önemli faktördür. Sıvı kaybı yaşayan veya yeteri kadar su içmeyen kişiler, cilt lekesi oluşumuna daha yatkın olmaktadır.
 5. Yetersiz uyku ve yoğun iş temposu da cilt lekesi oluşumunu hızlandırmaktadır. Gece uykusu alamayan veya vardiyalı sistemde çalışan kişiler, cilt dokularında görülen yıkım nedeniyle; hızlı bir şekilde leke oluşturmaktadır.
 6. Kozmetik ürünlerin aşırı kullanımı ve yanlış cilt bakım ürünü seçimi, cilt lekelerinin kronikleşmesine neden olmaktadır. Organik cilt bakım ürünleri, leke yapmayan özellikleri nedeniyle; cilt bakım rutinlerine eklenmeli ve düzenli olarak kullanılmalıdırlar.

Cilt Lekelerinden Kurtulma Yolları

Cilt Lekeleri Nasıl Önlenebilir?

Cilt lekelerinin önlenmesi için yaşam standartlarının yükseltilmesi ve kişinin daha nitelikli bir cilt bakım rutinine sahip olması gerekmektedir. Özellikle stres nedeniyle oluşan cilt lekelerinin, dingin bir yaşam sürerek giderilmesi mümkündür. Bununla birlikte, etkili ve kaliteli cilt bakım ürünlerinin kullanımı; mevcut lekelerin azalmasına ve yeni leke oluşumunun önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Leke probleminin önlenmesi için güneş kremi kullanımına özen göstermek gerekmektedir. Güneş kremi, UVA ve UVB ışınlarının cilde temas etmesini önlemekte ve cildi lekelenme oluşumuna karşı korumaktadır. Günümüzde yaşayan her insanın, dört mevsim boyunca düzenli olarak güneş kremi kullanması gerekmektedir. Aksi takdirde, güneş lekeleri ve erken yaşlanma belirtileri; son hızla artmaktadır.

En Etkili Leke Gidericiler

Leke Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Maruderm, leke giderici cilt bakım ürünlerinin en mükemmel halini tasarlamakta ve müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Tamamen doğal özlerden ve renk açan bileşenlerden oluşan Maruderm ürünleri, cilt lekelerinin azalmasına ve uzun vadede kalıcı olarak yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Marudem leke karşıtı bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Maruderm leke karşıtı bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Bariyer Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi
 2. Maruderm Niancinamide Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Krem
 3. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Ceramide Nemlendirici Tonik
 4. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Nemlendirici Milk Serum
 5. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
 6. Maruderm Cica Centella Cilt Bakım Kremi
 7. Maruderm Azelaik Asit Cilt Bakım Kremi
 8. Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu

Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Leke Karşıtı Bitkisel Tedaviler

Evde yapılabilecek bazı bitkisel tedaviler, cilt lekelerinin azalmasına ve yeni leke oluşumunun önlenmesine yardımcı olabilmektedir. Özellikle nişasta içeren ve beyazlatıcı etki gösteren bitkisel ürünler, leke giderici etki göstermeleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken, bitkisel tedavilerin doktor kontrolünde kullanılmasıdır. Bitkisel ürünler, aşırı kullanımda aşındırıcı etki gösterebilmektedir.

Aloe vera, yoğun bir antioksidan olması nedeniyle; cilt yenileyici etki göstermektedir. Aloe vera bitkisinin iç kısmında bulunan jel, cilt yüzeyine doğrudan uygulanabileceği gibi Hindistan cevizi yağı ve badem yağı gibi ürünlerle de zenginleştirilebilmektedir. Her formuyla şifa veren aloe vera, leke oluşumunun azalmasına yardımcı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Salatalık, yoğun düzeyde su içeren ve beyazlatıcı etki gösteren bir besindir. Salatalık maskeleri, cilt lekelerinin azalmasına ve daha açık bir renge bürünmesine olanak tanımaktadır. Aşındırıcı veya tahriş edici etki göstermeyen salatalık maskesi, birçok kişi tarafından doğal bir bakım ürünü olarak kullanılmaktadır.  


 
Etiketler: leke-gidericiler
Aralık 29, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR