maruderm
500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava !

Cilt Lekeleri ve Renk Eşitsizlikleri İçin Bakım Rehberi

Renk Tonu Eşitsizliklerini Gidermek İçin Bakım Rehberi

Cilt Lekeleri ve Renk Eşitsizlikleri İçin Bakım Rehberi

Cilt lekeleri, cildin bazı bölgelerinin diğer bölgelerden daha koyu halde görünmesine neden olmaktadır. Cilt yüzeyinde oluşan lekeler; kahverengi, siyah, gri, kırmızı ya da pembe lekeler şeklinde görülebilmektedir. Bu cilt lekelerine yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri ya da karaciğer lekeleri de denilebilmektedir.

Cilt lekeleri, vücudun yalnızca bir bölgesinde olabilmektedir. Ancak çoğu zaman bu cilt lekeleri vücudun farklı bölgelerinde de oluşum gösterebilmektedir.

Renk eşitsizliği ise güneş lekelerinin, yaşlanmanın, aknelerin ya da iltihap sonrasında cilt rengi değişikliğinin türü için kullanılan bir kavramdır.

Kadınlar, güzel bir cilde sahip olmak istemektedir. Genç yaşta cildin pürüzsüz ve kusursuz bir görünümde olması, insanların özgüvenini de olumlu bir şekilde etkilemektedir. Renk eşitsizlikleri, erken dönemde ciltteki yaşlılık belirtilerinin artmasına neden olmaktadır. Çevresel faktörler, fizyolojik değişimler, cilde yapılan yanlış uygulamalar ve cilt bakım ürünlerinin yanlış tercih edilmesi renk eşitsizliğinin başlıca nedenleri olarak gösterilebilir.

Cilt Lekelerinin Oluşum Nedenleri

Cilt rengini, cilt hücrelerinden almaktadır. Cilt hücreleri hasar gördüğü zaman ya da sağlıksız olduğunda çok fazla melanin üretimi gerçekleşmektedir. Melanin, belirli bir bölgede yoğunlaşmaktadır. O bölgenin daha koyu görünmesine de zemin hazırlamaktadır.

Güneş ve bronzlaşma, ciltte oluşan lekelerin başlıca nedenleridir. Cilt lekeleri, genel olarak orta yaşlarda ortaya çıksa da son zamanlarda yanlış uygulamalardan ve cilt bakım ürünlerinin yanlış tercih edilmesinden dolayı genç yaşlarda da görülmektedir.

Renk eşitsizliği de çeşitli unsurlara bağlı olarak oluşum göstermektedir. Eğer neden olan faktörleri bilirseniz, önlemini almanız da kolaylaşacaktır. Güneş ışınları, az su tüketimi, yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanımı, cilt tipi veya ortaya çıkardığı sorunlar, hormonal değişimler gibi unsurlar renk eşitsizliğine neden olabilmektedir.

Cilt Lekeleri İçin Bakım Tüyoları

Lekeler için Önerilen Ürün İçerikleri

Ciltte görülen lekeler için pek çok farklı ürün önerilmektedir. Bu noktada cilt tipinizin farkında olmanız, lekelerin nedenini anlayabilmeniz ve beraberinde doğru bir cilt bakım ürünü tercihi yapmanızın önemi büyüktür. Yanlış bir ürünü vücudunuza uygulamanız halinde daha fazla olumsuz sonuçla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Lekeler için önerilen ürünler; 3’ lü cilt bakım seti, leke karşıtı cilt beyazlatıcı bakım kremi, aydınlatıcı ve leke karşıtı tonik, leke karşıtı güneş kremi şeklinde örneklendirilebilir.

Cilt Tonunu Eşitleme Yöntemleri

UV ışınları ve çeşitli çevresel faktörler cilt tonununda eşitsizlikler meydana getirmektedir. Cilde zarar veren dış etkenler, yanlış uygulamalar çeşitli cilt sorunlarını beraberinde getirmektedir. Ciltteki renk değişikliğine sebep olan bu durumu iyileştirebilmek için de son derece dikkatli davranmak, doğru cilt bakım ürünleri kullanmak ve etkili yöntemlerden yararlanmak gerekmektedir. Cilt tonunu eşitleme yöntemleri kullanıldığında renk eşitsizliği sorunu ortadan kalkabilecektir.

Bol su tüketimi, meyve ve sebze tüketimi, zararlı alışkanlıkları terk etme ve doğru cilt bakım ürünlerini tercih etmek; cilt tonunun eşitlenmesine büyük katkı sağlayacaktır.

Doğal Leke Açıcı Önerileri

Ciltte meydana gelen lekelenme durumları, kişinin fiziksel ve psikolojik halini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Leke açıcı önerileriyle birlikte doğru bir yöntem kullanılarak lekelerden kurtulmak mümkündür.

Leke açıcı ürünleri içerisinde bulunan tonikler, bu yönde kullanılması gereken en önemli cilt bakımı ürünleridir. Leke karşıtı ve beyazlaştırıcı cilt bakım serumu da leke açıcı olarak kullanılabilmektedir.

Leke karşıtı ve beyazlatıcı cilt bakım serumu, parfüm ve paraben içermemektedir. Bu cilt bakım serumu; koyu lekelerin görünümünün azalmasına, cilt tonunun dengelenmesine büyük katkı sağlamaktadır. Cildi nemlendirerek cildin beslenme ihtiyacını karşılamaktadır.

Ciltte Renk Tonu Eşitleme Yöntemleri

UVA/ UVB Korumasının Önemi

Uva/ UVB koruması, sizi güneş yanıkları gibi güneşin anlık rahatsız edici etkilerine karşı korumaktadır. Bu durumdan kaynaklı oluşabilecek hasarların önüne geçmektedir. Bu ışınlar, dünyanın atmosferini oluşturmaktadır. UVB ışınları, cildin yüzeyinde kalmaktadır. UVA ışınları ise cildin derinliklerine nüfuz ederek cilt yüzeyinin oldukça altına inebilmektedir. Güneşli, bulutlu, açık hava fark etmeksizin UVA ışınları mutlaka cilde giriş yapmaktadır.

UVB ışınları cilde ulaştığı zaman kısa dönemli ve gözle görülür şekilde bir etki yaratmaktadır. Genel olarak hafif düzeyde bir zararı bulunur. UVA ışınlarının ise uzun süreli ve hemen fark edilemeyen etkileri olabilmektedir.

UVA/UVB korumasının önemi de bu doğrultuda şekillenmektedir. Bu ışınlardan korunmak için güneş kremi, tonik, bakım kremleri kullanılmalıdır. Ancak öncelikli olarak mutlaka cilt tipinizin ne olduğunu fark edebilmeniz gerekmektedir. Bu sizin doğru cilt bakım ürünü tercih etmenizi kolaylaştıracaktır.

Etiketler: ciltte renk tonu eşitsizlikleri
Ocak 14, 2024
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR