quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler ve hormonsal değişimler vücutta birtakım sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Öte yandan cildimizde sivilcelerin çıkmasındaki baş aktörlerden birisi de, tercih edip tükettiğimiz besinlerdir. Her ne kadar yüzdeki değişimler genel olarak hormonsal sıkıntılardan oluşsa da, yediğimiz ve içtiğimiz bazı yağ yapıcı ve zararlı besinlerin de ciltte bu tarz bir problemi destekleyip beslediği söylenebilir. Bu kapsamda da sizler için sivilcelerin çıkmasıyla birlikte ne tarz önlemler almanız gerektiğini ve hangi besinlerin sivilceye sebebiyet vereceğini paylaşmak istiyoruz. Neticede iyi bir cilt bakım seti desteği ve yağlı ciltlere için nemlendirici krem takviyesiyle sivilcelerden daha rahat bir şekilde kurtulma olanağı bulabilirsiniz. Ancak bununla birlikte de sizlerin bir takım besin ve içeceklerden de uzak durmanız, bu tarz sivilce ve akne dönemleri için kendinize göre bir program oluşturmanız gerekmektedir.

Sivilceler Neden Ortaya Çıkar?

Belirttiğimiz gibi sivilcelerin meydana gelmesini pekiştirecek birçok etmenden bahsedebiliriz. Özellikle de cilt belli dönemlerde sebum salgılamaz. Bu gibi durumlarda ciltteki gözeneklerin çabuk tıkanmasına sebebiyet verebilir. İşte bu sebepten dolayı da sivilcelerin ortaya çıkma olasılıklarında artış gözlenir. Elbette ki besin tüketiminde de sivilce faktörü kendisini çok fazla ortaya çıkartacak. Ergenlik dönemlerinde tüketmemiz gereken besinleri çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bu besinleri tüketirken her zaman kontrollü ve aşırıya kaçmadan ilerlemek, cildin sivilcelerle dolup taşmasının önüne geçebilir. Sivilceler genellikle yüz bölgelerinde çıkar, ancak cildin belli başlı bölgelerinde de bu problemle karşılaşma olasılığınız artış gösterebilir. Sırt bölgeleri de sivilcelere müsait ve yağlanmaya çabuk adapte olan bir konumdur. Bu sebepten sivilce dönemlerinde olabildiğince titiz adımlar atmalı, besin düzeninizi kontrol altına almalı ve her zaman kıyafetler giyip cildinize de bu temiz bakmaya özen göstermelisiniz. Bu düzene uyum sağladığınız takdirde de, mevcut cilt sorununuzdan kısa süre içerisinde kurtulmayı başarmış olacaksınızdır.

Sivilceler İçin Doktor Kontrolü Gerekli Mi?

Sivilcelerinizin ve aknelerin kontrolünde elbette ki bir doktorla iletişim kurmalı, doktora görünmelisiniz. Cilt rahatsızlıkları görmezden gelinecek bir türden değildir kesinlikle. Bu gibi durumlarda uzman tavsiyesi almalı, doktorunuzun önerilerine göre bir besin düzeni oluşturmalısınız. Ki kendi alanında uzman bir dermatolog tarafından cildiniz kontrol edildiğinde, çok daha düzenli bir bakım sürecine geçiş yapmayı da başarmış olacaksınız. Tabii bunun yanı sıra sivilcelerin yok edilme aşamalarında sizlerin de titiz davranmanız, cildinizi sabah ve akşam olmak üzere sabunlu ılık suyla düzenli bir şekilde yıkamanız ve bir kez daha tekrarlamak gerekirse de besin düzeninize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Hangi Yiyeceklerden Uzak Durulmalı?

Sivilcelerin meydana çıkmasını pekiştiren birçok yiyecek söz konusu. Bu aslında biraz da vücudun yapısıyla alakalı bir durumdur. Hangi insanın ne çeşit yiyeceğe tepki göstereceği belli olmuyor. Kiminin acıya aşırı duyarlılığı var, kimi ise şekerli yiyecekler sonrasında aşırı derecede sivilceye maruz kalabiliyor. Bu sebepten dolayı da bizler de sizin için bir genelleme yaparak sivilcelerin meydana çıkması gereken yiyecek ve besin türlerinden bahsetmek istedik. Bu sayede mevcut dönemlerde hangi tarz yiyeceklerden ne şekilde uzak durulması gerektiğine dair de fikir sahibi olabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki düzenli beslenme, sizleri birçok cilt probleminden de arındırmış olacaktır.

1.Acı Baharatlı Yiyecekler

Baharatlı birçok yiyecek, doğrudan sivilceye sebebiyet vermese de, yüzdeki kan akışını hızlandırdıkları için bir takım kızarıklıklara yol açabilir. Özellikle acının cilde doğrudan etkileri söz konusu. Kırmızı biber, domates ve baharatlı yiyeceklerin gereğinden fazla kullanılmaması gerek. Bu tarz yiyecekler cildin kızarıklıklara maruz kalmasına sebep olmakla birlikte, özellikle de ergenlik dönemindeyseniz eğer daha fazla sivilcelenmesine de sebep olabilir. Bu tarz dönemlerde çoğu gencin baharatlı cipleri tüketme isteğini de görmezden gelemeyiz. Acı soslu, peynir parçacıklı birçok cips de sivilcelenmeyi tetikleyecek türde sonuçlara sebebiyet verebilir. Cildi yağlandıracak ve biraz da yıpratacak etkilere sahip olan bu tarz baharatlı yiyeceklerden mümkün oldukça sakınmaya çaba gösterelim.

2. Çikolata ve şekerli yiyecekler

Çikolata ve şekerli yiyecekler, düzenli olarak tüketildiğinde bağışıklık sistemini doğrudan etkiler. Güçsüzleştirir. Bu da cildimize yansıyacaktır öncelikle. Fazlaca çikolata tüketimi, cildin yağlanması ve sivilcelenmesi demektir. Aynı zamanda bağışık sistemindeki güçsüzlükten dolayı da ciltteki gözenekler tıkanacağı için, sivilcelerin artışı da fazlaca mümkün hale gelmiş olacak. Çikolata tüketimi özellikle de ergenlik dönemlerinde en aza indirilip kontrol edilmelidir. Ekmeğe sürülen Nutella tarzındaki birçok krem çikolatadan mümkün oldukça uzak durulmalı. Ki bu çikolataları kaşık kaşık yiyen insanlar da var ve bu gerçekten de sivilcenin de ötesinde, iltihaplı aknelerin de ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu sebepten dolayı hem çikolata, hem de şekerli yiyeceklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz.

3. Süt ve Süt Ürünleri

Süt ve süt ürünlerinin tüketimi insan sağlığı için her zaman önemlidir. Fakat cildinizde sivilcelenme gibi hassas bir dönem söz konusuysa eğer bu ürünleri fazla kullanmamaya özen göstermelisiniz. Zaten her şeyin fazla tüketimi bir nevi zarar. Bu tüketim kapsamında bakıldığında da zaten sizlerin özellikle de peyniri azaltmanız, süt içimini de günde en fazla 1’e indirmenizi öneriyoruz. Ayrıca süte şeker katmamalı, bal ya da çikolatalı takviyelerde kesinlikle bulunmamalısınız. Süt ürünleri çok doğal olmadığı, marketlerden satılan sütlerden olması gibi durumlarda sivilcelenme riskini çok daha fazla arttırmaya başlar. Bu sebepten dolayı biraz da titiz hareket etmelisiniz.

4. Asitli İçecekler

Kola, enerji içeceği, beyaz ve sarı gazozların hem asitli hem de şekerli olduğu faktörünü kesinlikle görmezden gelemeyiz. Bu gibi içeceklerin içerisindeki şeker oranı da çok fazladır. Biraz önce de belirttiğimiz gibi şekerin bağışıklık sistemine doğrudan etkileri var. Bunun üzerine bir de asitli yiyecekler faktörünü koyduğumuz zaman bu içecekler günlük su tüketiminin önüne geçmektedir. Susuz kalan bir cildin sivilcelenme olasılığı çok daha çabuk olmaktadır. Bu sebepten dolayı asitli içeceklerin tüketim seviyesini tutabildiğiniz kadar aşağılarda tutmanızı öneriyoruz. Bu sayede cildinize ihtiyacı olan su takviyesini yapabilir, çok daha sağlıklı bir cilt için adımlarınızı sağlamlaştırabilirsiniz.

5. Fastfood Ürünleri – İşlenmiş Gıdalar

Kimse inkar etmesin artık bir fastfood nesli var. Hatta kendimizi bile bu neslin içerisinde gösterebiliriz. Fastfood tarzı yiyecekleri tüketmek pek çok gencin, hatta orta yaşlı kesimin hoşuna gidiyor. Hamburgerler, pizzalar, şimdilerde lahmacuncular ve pidecilerde keyifli geçen vakitleri asla abartmamak gerekiyor. Beyaz ekmek ve işlenmiş gıdalar vücuttaki insülin direncini dengesiz bir konuma düşürmektedir. Bu da gerçekten de cildin daha güçsüz ve sağlıksız bir şekilde kalmasına sebep olur. Bu kapsamda bakıldığında da cildin nefes alıp verebilmesi açısından bu tarz besinleri mümkün oldukça az şekilde tüketmeye özen göstermenizi öneriyoruz. Bunu başardığınız takdirde, sivilcelenme riskinin artışını da durdurma ihtimali çok ama çok fazla olacaktır.

6. Hazır Meyve Suları

Asitli içecekler gibi hazır meyve sularının da içerisinde gereğinden fazla tatlandırıcı ve renklendirici maddeler bulunmaktadır. Çünkü son dönemlerde meyve sularının hazır üretimlerinin de çok sağlıklı bir süreçten geçtiği söylenemez. Bir de şöyle bir durum var ki, her şeyin en doğalı en sağlıklısı olarak kabul görür. Bu sebepten dolayı da evinizde bizzat kendinizin hazırlayacağı meyve sularının tüketimine önem vermelisiniz. Özellikle de kış aylarında greyfurt ve portakal suları sizin cildinizin de nefes alıp vitamin kazanmasına vesile olacaktır. Bu tarz meyve sularını tüketmeniz, çok daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı destekleyecektir. Günde en az bir adet taze sıkılmış meyve suyunu tüketmenizi öneriyoruz.

7. Kahvaltılık Gevrekler

Kahvaltının özellikle de bizim kültürümüzde insanı çok ama çok mutlu eden faktörler oluşturduğu bir gerçek. Ancak kahvaltıyı da kuralına göre yapmak şart. Birçok insan artık geçiştirici bir şekilde kahvaltı yapmaya çalışıyor. Hele ki mısır gevrekleri… Mısır gevrekleri genelde hazır gıda takviyelerinden oluştuğu için, üzerine bir de süt eklendiği zaman cildin dirençsiz kalmasına sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda da haftada en az 5 gün boyunca bu tarz bir mısır gevreği tüketimi, insanın bağışıklık sistemine de doğrudan zarar verir. Bu sebepten dolayı da kahvaltı düzenine her zaman önem göstermenizi şart olarak görüyoruz. Bu tarz aşamalarda siz gerekli olan özeni gösterirseniz, elde edeceğiniz sonuçlara daha çabuk ulaşabilirsiniz.

8. Soğan Halkaları ve Patates Kızartması

Bu başlık aslında bir nevi fastfood bölümüyle alakalı ancak ayrı bir paragraf açmayı da hak etmektedir. Öyle ki geçtiğimiz günlerde sadece patates kızartması yiyen bir çocuğun kör olduğuna dair bir haber çıkmışken, hem patates kızartmaları hem de soğan halkası tarzı besinlerin tüketiminin belli bir noktada tutulması gerektiği düşüncesindeyiz. Bu tarz ürünleri vazgeçilmez olarak görüyorsanız eğer, 10 günde bir tüketmeniz, hatta ayda bir tüketmenizi öneriyoruz. Mayonez ve ketçap takviyesiyle tüketeceğiniz bu tarz besinler, cildin kısa süre içerisinde yıpranmasına sebebiyet verebilecek etkilere de sahip olabilir. Bu sebepten dolayı da kontrollü tüketilmesi gerektiği düşüncesindeyiz.

Tüm bu bahsetmiş olduğumuz yiyecek ve içecekler, cildin sivilcelenmesine doğrudan etki edecek içerikleri içerisinde bulunduruyor. Tabii ki bu besinleri hayatınızdan bir çırpıda çıkarıp atın diyemiyoruz. Elbette ki tüketimi mümkün mertebe sağlanmalı. Ancak bununla birlikte sivilcelerin oluşmasının önüne geçecek adımlar da atmalısınız. Bu adımların başında besin tercihiniz elbette ki önemli. Bunun yanı sıra sizlerin de cilt bakımı için bir takım tercihler yapmanız, ona göre program düzenlemenizi öneriyoruz. Ki beslenme programı da bu tercihler arasındaki ilk yapmanız gereken şey.

Sivilcelere doğrudan etki edecek ve sizlerin de cildinizi iyileştirmek adına uygulayacağınız formül ve yöntemlerden nelerdir?

Temizliğinize Dikkat Etmelisiniz

Sivilcelerin baş düşmanlarından birisi aşırı terleme ve hijyenden uzak bir beden. Sizler mümkün mertebe kıyafetlerinizin ve iç çamaşırlarınızın değişmesine özen göstermelisiniz. Yüzünüzü ise stabil bir ortamda tutmanız önemli. Giriş kısmında da belirttiğimiz gibi sabah ve akşam ılık suyla yıkamalısınız. Soğuk ya da çok sıcak su bakterilerin beslenip türemesine sebebiyet verebilir. Bu sebepten cildi kontrol altına almalı, ihtiyaç duyduğu doğrultuda bakım gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Bu önemi ve özeni gösterdiğiniz zaman, tüketeceğiniz besin düzenini de araya katacağınız için, sivilce ve aknelerden kurtulmak adına önemli bir adım atmış olacaksınız. Bu düzeni mutlaka ömrünüz boyunca bedeniniz ve cildiniz için oluşturmaya özen göstermelisiniz.

Doğal Yüz Maskeleri Yapın

Evinizde kendi imkanlarınızla hazırlayıp, çok da masrafa girmeden oluşturacağınız doğal yollu yüz maskeleri var. Zeytinyağı, sirke, yumurta ve daha birçok üründen yüz maskesi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle de sivilcelerin bakımı için bu tarz maskeleri muhakkak kullanmanızı öneriyoruz. Öyle ki haftada bir ya da iki defa geceleri kendinize sadece yarım saat ayırarak en güzel cilt maskelerini hazırlama imkanı da bulabilirsiniz. Bu maskeleri uygulayıp yüzünüzde beklettiğiniz zaman, cildin içerisindeki gözeneklerin de daha çabuk nefes almasını desteklemiş olacaksınız. Ki bu süreç göz önüne alındığında sizlerin cildinize önem vermesiyle birlikte olumlu sonuçların ortaya çıkma aşamaları da çok fazla olacaktır.

Sivilce Giderici Kremler Kullanın

En iyi cilt bakım seti seçeneklerini Maruderm markasında bulabilirsiniz. Bu marka kozmetik alanında son dönemlerde gerçekten de tercih edilmesi gereken seçeneklerden birisi olmakta. Kullanacağınız sivilce giderici kremler sayesinde, cildinizdeki o tarz problemleri en aza indirmeyi de başarabilirsiniz.Cilt bakım ürünleri, cildin içerisine nüfus etmiş olan sivilcelerin adeta kurumasına ve yok olmasına sebebiyet verecektir. Bu sebepten dolayı da düzenli bir şekilde kullanılmasını önerdiğimiz cilt bakım ürünlerini düzenli olarak cildinize uygulamalısınız. Bu sayede cildinizin eskisi kadar sağlıklı bir şekilde nefes alıp verme düzeni dengelenir, olası sivilce ve akneler de kısa süre içerisinde kaybolmaya başlamış olur.

Nemlendirici Kremler Kullanın

Sağlıklı bir cilt için nemlendirici krem takviyesi de çok önemli. Her ne kadar kimi insanlar yağlı cildin yaşlanma karşıtı olduğunu iddia etse de, bu durum tam tersidir. Kuru ve yağlı ciltler sivilcelerin tetikleyicisidir. En etkili nemlendirici krem takviyesiyle, sivilcelerin yok edilme süreçleri de hızlanmış olacaktır. Bu sebepten dolayı da sizlerin cildinize nemlendirici krem takviyelerinde bulunmanız çok önemli. Bu kremlerin düzenli bir şekilde tüketilmesi ve bu sayede de sağlıklı bir cilt elde edilmesi gerekiyor. Bu aşamalarda Maruderm markası da en başarılı nemlendirici krem ürünlerini ortaya çıkardığı için, gerçekten de hızlı bir şekilde akne ve sivilcelerin yok olmasını destekleyici bir sürecin içerisine girmeniz mümkün olabilir.

Sivilce Sonrası Leke Giderici Kremler Kullanın

Sivilcelerin düzenli beslenme ve çeşitli takviyelerle giderilme aşamaları sonrasında lekelenme durumu elbette olabilir. İşte bu gibi lekeler ve siyah noktalar da leke giderici krem takviyeleriyle ortadan kaldırılmak zorundadır. Öyle ki Maruderm leke karşıtı birçok ürünü de bünyesinde bulunduran bir marka. Önemli olan şey de cildinizi doğrudan iyileştirip eski ferahlığına kavuşturacak bir etkileşim olduğu için, bu tarz bir tercihte bulunduğunuz takdirde de, daha sağlıklı sonuçlara erişme olasılığı da artış göstermiş olacak. Cildinizin sahip olacağı potansiyelin farkına varıp, bahsetmiş olduğumuz bütün takviyeleri de uygulamanızı öneriyoruz. Bu gibi bir süreci gerçekleştirdiğiniz takdirde, daha sağlıklı bir hayata kavuşmayı da başarmış olacaksınız.

Sonuç itibariyle sivilcelerin tedavisi için beslenme düzeni her zaman kontrol altına alınmalıdır. Çünkü beslenme düzeninizi belli bir dengede tutmak, sivilce ve akne durumlarının ortaya çıkmasını her zaman engeller. Aynı zamanda da cildinizin bahsetmiş olduğumuz bakım sürecine de dahil olması, bu tarz problemlere maruz kalma olasılığınızı da azaltmış olacaktır. Bu sebepten dolayı belli bir noktaya kadar sizlerin cildinize gerek duyduğu bakımı uygulamanızı öneriyoruz. Bu çok daha sağlıklı ve nefes alabileceğiniz türden bir cilt bakımını da fazla fazla ortaya çıkaracaktır. Beslenmenizden tutup da cildinize uygulayacağınız pek çok formüle kadar her zaman sizin özverili bir şekilde ilerleteceğiniz adımlarla bağlantılı bir süreci ortaya çıkartacaktır.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..