quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Havaların ısınması ve tatil sezonun açılmasıyla beraber deniz kum ve güneş üçlüsü ile yapılan tatillerde başlamış oldu. Güneşin dik bir şekilde geldiği saatlerde yeterli korunma adımları uygulanmadan güneşin altında bronzlaşmak için saatlerce duranları bekleyen tehlikenin adı güneş yanığı olmaktadır. Cildin uzun bir süre boyunca güneşin altında kalması sonucunda cildin hassaslaşması ile birlikte güneş yanığı adını vermiş olduğumuz sorun kendini kaşıntı, kızarıklık ve acı gibi belirtiler ile göstermektedir.

Güneş koruyucu kremsürmeden ve şapka kullanmadan güneş ışınlarına maruz kalmanız sonucu oluşan güneş yanığı tatilinizi size zehir edecektir. Kıyafetleriniz giyerken temas sonucunda bile acı hissi veren ve kırmızı bir şekilde dolaşmanıza neden olan güneş yanığı problemi için etkin sonuçlar veren çözümler bulunmaktadır. Güneş yanığı için uygulanabilecek çözümler şu şekilde sıralanabilir.

·Yoğurt
Güneş yanığı denilince ilk akla yoğurt gelmektedir. Yoğurt cildin yatışıp soğuması için oldukça işe yaramaktadır.Yoğurt kullanımı yapılırken mutlaka dolapta bulunan soğumuş bir yoğurdun seçilmesine ve 3-4 dakika boyunca güneş yanığı olan bölgede tutulmasına dikkat edilmelidir.

·Zeytinyağı
Güneş ışınlarına fazla süre maruz kalan yüzde kurumalar meydana gelir. Cildin kuruması sonucunda ciltte gerilmeler oluşur. Bu gerilmeler fazlaca acı yaşanılmasına neden olmaktadır. Bu acıdan kurtulmak cin cildin yumuşamasını sağlayacak zeytinyağı oldukça etkili bir yöntem olarak bulunmaktadır. Zeytinyağını uygularken ilk önce cildinize düzgün bir şekilde sürün ve ardından bir havlu koyarak bir süre bekletin. Kısa bir süre içinde acı hissi yerine bir rahatlama hissi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

·Siyah Çay
Siyah çay güneş yanığı oluşmuş olan bölgeler için oldukça rahatlatıcı bir özelliğe sahip olmaktadır. Kullanımı için tek yapılması gereken demlenmiş ve adında soğutulmuş olan çay poşetlerini demlenmiş olan bölgeye sürmek olacaktır.

·Salatalık
Güneş yanığı için oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahip olan salatalık kabukları soyulmadan rendelenmelidir. Rendelendikten sonra suyunun sıkılması gerekmektedir. Salatalık suyunu güneş yanığı olan bölgeye koyarak rahatlama hissi elde edilebilir.

·Aloe Vera
Güneş yanığı için büyük bir kurtarıcı görev üstlenmekte ola Aloe vera aynı zamanda kızgın yağ ya da çaydanlık dökülmesi sonucu oluşmuş olan yanıklarda da işe yaramaktadır. Güneş yanığı olan bölgeye nazik bir şekilde sürerek cilt tarafından emilmesini beklemeniz gerekmektedir. Cilt tarafından emilmesi yapıldıktan sonra soğuk su ile yıkamayı unutmayın.

·Elma Sirkesi
Cildin PH dengesini düzenleyerek cildin rahatlamasını sağlayacak olan elma sirkesini ilk önce bir bardak su ile karıştırın. Elma sirkesinden 1 tatlı kaşığı koymanız yeteli olacaktır. Adından yüzünüzde oluşmuş olan güneş yanığı bölgesine karışımı uygulayın.

·Yulaf Ezmesi
Yüzünüzde güneş yanığı oluştuğu zaman yulaf ezmesi yüzünüzün yumuşamasını sağlayacaktır. Bunun için ilk önce 1 bardak suyun içerisine yarım bardak kadar yulaf ezmesini koyun. Oluşan karışımın soğuması için bırakın. Karışım tamamen soğuduktan sonra güneş yanığı oluşmuş olan bölgeye sürün ve 3- 4 dakika kadar bekletin. Ardından bol soğuk su ile yıkayın. Yüzünüzde kuruluk ve acının yerine rahatlama ve yumuşaklık hissi gelecektir.

Güneş yanığı problemleri sıklıkla yaşanılmakta olan problemlerdir. Yüzde meydana gelmesi halinde hoş olamayan bir görüntü oluşturduğu için dikkat edilmesi gerekmektedir. Tercih edeceğiniz iyi bir güneş kremi sizin kurtarıcınız olacaktır. Çok daha rahat ve keyifli bir tatil geçirmek ve sağlıklı şekilde bronzlaşmak için iyi bir güneş kremi ve şapkayı yanınızdan eksik etmeyin.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..