quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Havaların ısınması ve tatil sezonun açılmasıyla beraber deniz kum ve güneş üçlüsü ile yapılan tatillerde başlamış oldu. Güneşin dik bir şekilde geldiği saatlerde yeterli korunma adımları uygulanmadan güneşin altında bronzlaşmak için saatlerce duranları bekleyen tehlikenin adı güneş yanığı olmaktadır. Cildin uzun bir süre boyunca güneşin altında kalması sonucunda cildin hassaslaşması ile birlikte güneş yanığı adını vermiş olduğumuz sorun kendini kaşıntı, kızarıklık ve acı gibi belirtiler ile göstermektedir.

Güneş koruyucu kremsürmeden ve şapka kullanmadan güneş ışınlarına maruz kalmanız sonucu oluşan güneş yanığı tatilinizi size zehir edecektir. Kıyafetleriniz giyerken temas sonucunda bile acı hissi veren ve kırmızı bir şekilde dolaşmanıza neden olan güneş yanığı problemi için etkin sonuçlar veren çözümler bulunmaktadır. Güneş yanığı için uygulanabilecek çözümler şu şekilde sıralanabilir.

·Yoğurt
Güneş yanığı denilince ilk akla yoğurt gelmektedir. Yoğurt cildin yatışıp soğuması için oldukça işe yaramaktadır.Yoğurt kullanımı yapılırken mutlaka dolapta bulunan soğumuş bir yoğurdun seçilmesine ve 3-4 dakika boyunca güneş yanığı olan bölgede tutulmasına dikkat edilmelidir.

·Zeytinyağı
Güneş ışınlarına fazla süre maruz kalan yüzde kurumalar meydana gelir. Cildin kuruması sonucunda ciltte gerilmeler oluşur. Bu gerilmeler fazlaca acı yaşanılmasına neden olmaktadır. Bu acıdan kurtulmak cin cildin yumuşamasını sağlayacak zeytinyağı oldukça etkili bir yöntem olarak bulunmaktadır. Zeytinyağını uygularken ilk önce cildinize düzgün bir şekilde sürün ve ardından bir havlu koyarak bir süre bekletin. Kısa bir süre içinde acı hissi yerine bir rahatlama hissi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

·Siyah Çay
Siyah çay güneş yanığı oluşmuş olan bölgeler için oldukça rahatlatıcı bir özelliğe sahip olmaktadır. Kullanımı için tek yapılması gereken demlenmiş ve adında soğutulmuş olan çay poşetlerini demlenmiş olan bölgeye sürmek olacaktır.

·Salatalık
Güneş yanığı için oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahip olan salatalık kabukları soyulmadan rendelenmelidir. Rendelendikten sonra suyunun sıkılması gerekmektedir. Salatalık suyunu güneş yanığı olan bölgeye koyarak rahatlama hissi elde edilebilir.

·Aloe Vera
Güneş yanığı için büyük bir kurtarıcı görev üstlenmekte ola Aloe vera aynı zamanda kızgın yağ ya da çaydanlık dökülmesi sonucu oluşmuş olan yanıklarda da işe yaramaktadır. Güneş yanığı olan bölgeye nazik bir şekilde sürerek cilt tarafından emilmesini beklemeniz gerekmektedir. Cilt tarafından emilmesi yapıldıktan sonra soğuk su ile yıkamayı unutmayın.

·Elma Sirkesi
Cildin PH dengesini düzenleyerek cildin rahatlamasını sağlayacak olan elma sirkesini ilk önce bir bardak su ile karıştırın. Elma sirkesinden 1 tatlı kaşığı koymanız yeteli olacaktır. Adından yüzünüzde oluşmuş olan güneş yanığı bölgesine karışımı uygulayın.

·Yulaf Ezmesi
Yüzünüzde güneş yanığı oluştuğu zaman yulaf ezmesi yüzünüzün yumuşamasını sağlayacaktır. Bunun için ilk önce 1 bardak suyun içerisine yarım bardak kadar yulaf ezmesini koyun. Oluşan karışımın soğuması için bırakın. Karışım tamamen soğuduktan sonra güneş yanığı oluşmuş olan bölgeye sürün ve 3- 4 dakika kadar bekletin. Ardından bol soğuk su ile yıkayın. Yüzünüzde kuruluk ve acının yerine rahatlama ve yumuşaklık hissi gelecektir.

Güneş yanığı problemleri sıklıkla yaşanılmakta olan problemlerdir. Yüzde meydana gelmesi halinde hoş olamayan bir görüntü oluşturduğu için dikkat edilmesi gerekmektedir. Tercih edeceğiniz iyi bir güneş kremi sizin kurtarıcınız olacaktır. Çok daha rahat ve keyifli bir tatil geçirmek ve sağlıklı şekilde bronzlaşmak için iyi bir güneş kremi ve şapkayı yanınızdan eksik etmeyin.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..