quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Güneş Lekelerinden Korunma Yolları

Güneş Lekelerinden Korunma Yolları

Güneş Lekelerinden Korunma Yolları

Güneş lekeleri, güneşin zararlı ışınları nedeniyle oluşmakta ve kişilerin doğal cilt tonu üzerinde bozucu etkiler göstermektedir. Güneşten gelen zararlı UVA ve UVB ışınları, cilt dokularının doğal pigmentlerini bozmaktadır. Bu durum, cildin bazı kısımlarının daha koyu renkli olmasına neden olmaktadır.

Güneş lekeleri, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Cilt tonu eşitsizliğine neden olan cilt lekelerinin giderilmesi için doktor kontrolünde tedavi olmak gerekmektedir. Tıbbi amaçlarla üretilen beyazlatıcı kremler, cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm imzalı beyazlatıcı etki gösteren bakım ürünleri, cilt yüzeyinde oluşan güneş lekelerinin azalmasına destek olmaktadır. Bu ürünler; leke karşıtı özellik göstermeleri nedeniyle, cilt yüzeyinin güneş yanıklarına karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Maruderm beyazlatıcı bakım ürünleri şunlardır:

 1. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
 2. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Serumu
 3. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik

Güneş Lekesi Nedir?

Güneş lekesi, güneş ışınlarının zararlı etkileri nedeniyle ortaya çıkan ve kişilerin cilt tonu eşitsizliği problemi yaşamasına neden olan bir cilt problemi olarak tanımlanmaktadır. Güneş lekesi oluşumu, yaz veya kış aylarında ortaya çıkabilmektedir. Ancak, yaz aylarında güneş ışınlarının dünyaya daha dik açılarla gelmesi; güneş lekesi oluşumunu arttırmaktadır.

Güneş ışınlarının zararlı etkileri, cilt dokularının doğal pigmentlerini bozmaktadır. Pigmentasyon özelliği bozulan cilt dokuları, tahrip olarak siyahlaşmakta ve bu bağlamda güneş lekesi problemi ortaya çıkmaktadır. Bazı bakım ürünleri, güneş lekesi problemlerine çözüm sunsa da; bu lekelerin oluşmadan engellenmesi cilt sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Güneş Lekesi Neden Oluşur?

Güneş lekesi nedenleri, çevresel ve genetik olarak kategorize edilmektedir. Bazı kişiler, genetik olarak leke oluşturmaya eğilim gösterebilmektedir. Genetik faktörlerin önüne geçmek oldukça zor olsa da; güneş kremi ve bariyer koruyucu ürünler kullanarak güneş lekesi oluşumunun önüne geçilebilmektedir.

Yaz aylarının en sıcak zamanlarında, güneş ışınlarının altında çok fazla zaman geçirmek; güneş lekesi oluşumunun en güçlü nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle temmuz ve ağustos ayları, güneş lekesi oluşumunun en çok görüldüğü aylar olarak sıralanmaktadır. Güneş lekesi oluşumunun önüne geçmek için bu aylarda daha az dışarı çıkmak gerekmektedir.

Güneş kremi kullanımına özen göstermemek, güneş lekesi ve güneş yanığı problemlerinin sebepleri arasında yer almaktadır. Güneş koruyucu kremler, güneşin UV ışınlarına karşı cilt yüzeyinin kalkan geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Güneş kremi kullanımının dört mevsim boyunca devam ettirilmesi, güneş lekesi oluşumunun büyük ölçüde önüne geçmektedir.

Güneş Lekelerinden Korunma Yöntemleri

Güneş lekesi, kişilerin cilt bütünlüğü bozması nedeniyle oldukça can sıkıcı bir durum olarak nitelendirilmektedir. Güneş lekesi oluşumunun engellenmesi için bazı ürünlerin düzenli kullanılması ve bazı önerilerin dikkate alınması gerekmektedir. Güneş lekelerinden korunma yolları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Güneş Kremi Kullanmak

Güneş kremi kullanmak, leke oluşumunun önüne geçmesinin yanında; yaşlanma karşıtı etki göstermesi nedeniyle de önem arz etmektedir. UV ışınları, cildin doğal nem ve yağ dengesini bozmakta ve güneş kreminin kullanılmadığı durumlarda cildi çok daha hızlı tahrip etmektedir.

Güneş kremi kullananlar, güneş lekesi ve kırışıklık oluşumuna karşı daha dirençli olmaktadır. Bu bağlamda güneş kreminin kış ayları da dâhil olmak üzere dört mevsim düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Piyasada bulunan güneş koruyucu ürünler, kişilerin cilt tiplerine özel olarak formüle edilmektedir. Kişiler, cilt tiplerine uyum sağlayacak en iyi ürünü; kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler arasından kolaylıkla seçebilmektedir.

 1. Cilt Yüzeyini Bol Bol Nemlendirmek

Bilimsel araştırmalar, nemsiz ciltlerin leke oluşumuna daha yatkın olduğunu göstermektedir. Nem açısından yetersiz kalan cilt dokuları, güneşin zararlı ışınlarına karşı daha dirençsiz olmaktadır. Cildin doğal nem dengesinin korunması için günlük en az iki litre kadar su içilmesi ve sıvı bazlı yiyeceklerin düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

Cilt yüzeyinin doğal içerikli ürünlerle düzenli olarak nemlendirilmesi, güneş lekelerinden korunma yöntemleri arasında yer almaktadır. Uygun nemlendiricilerle yapılan nemlendirme işlemi, kişilerin daha canlı ve daha taze bir cilde sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

 1. Güneş Gözlüğü ve Şapka Kullanmak

Yaz aylarında, güneş gözlüğü ve şapka kullanımına özen göstermek; cilt lekesi problemlerinin engellenmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle şapka kullanımı, güneşin tüm zararlı ışınlarının cilt yüzeyine değmesini engellemektedir. Bu sayede, UVA ve UVB ışınları cilt yüzeyine ulaşamamakta ve cilt yüzeyi leke oluşumuna karşı dirençli hale gelmektedir.

Güneş gözlüğü ve şapka kullanımı, göz çevresinin korunması açısından da önem arz etmektedir. Güneşin zararlı ışınları, göz çevresinin kırışmasına ve gözaltlarında morluklar oluşmasına sebebiyet vermektedir. Şapka ve güneş gözlüğü birlikte kullanılarak, yaz aylarının yakıcı etkilerinden korunmak mümkün hale gelmektedir.

 1. Güneşin En Tepede Olduğu Saatlerde Dışarı Çıkmamak

Yaz aylarında, saat 11.00 ve 16.00 arasında geçen zaman dilimi; yakıcı güneş ışınlarının daha dik açılarla gelmesi nedeniyle son derece tehlike arz etmektedir. Güneşin en tepede olduğu saatlerde, mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamak; güneş lekesi oluşumunun önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Güneşin en tepede olduğu saatlerde güneş ışınlarına karşı savunmasız bir şekilde dışarı çıkmak, cilt lekelerinin hızlı bir şekilde oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bu saatlerde zarurî nedenlerle dışarı çıkıldığında, güneş kremi kullanmayı ve şapka takmayı ihmal etmemek gerekmektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..