quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Güneş Lekelerinden Hangi Kremlerle Korunmalıyız?

Güneş Lekelerinden Hangi Kremlerle Korunmalıyız?

Sonbahar ile birlikte bir nevi ciltte leke sezonu da açılmaya başladı. Öyle ki geride kalmaya hazırlanan yazın ardından güneş ve denizin etkisiyle cildimizde beliren irili ufaklı kahverengi benekler, bütün bir sene en büyük düşman konumunda olabilir. İşte bu tarz cilt düşmanlarına karşı mevcut savaşı erken başlatmamız gerek. Cilt bakımınızı rutine yerleştirmeli ve her adımınıza da dahil edeceğiniz bir bakım süreci oluşturmalısınız. Güneş lekelerine karşı cildinizi koruma konusunda sizlere sunacağımız yazıdaki bilgi derlemeleri sayesinde daha da verimli adımlar atabilirsiniz. Cilt lekeleri, güneş ışınlarının yanı sıra yaş ve hormonal değişimler sonucu da kendisini göstermeye başlayabilir. Bu tarz pigmentesyon görünümlerini hafifletmek ve cilt tonunu eşitlemek, cildi aydınlık bir görünüm düzenine kavuşturmak için düzenli bakım süreçlerini gerçekleştirmeniz çok önemli.

Leke Temizliğinde Etkileyici Ürünler

Maruderm markasının leke giderici krem ürünleri ve birçok cilt bakım seti seçeneğini cildinizde oluşan lekelerin giderimi konusunda önerebiliriz. Bu marka, kozmetik sektöründe tüketicinin sağlıklı ve etkili sonuçlara erişmesini destekleyecek etkileri elinde bulundurmaktadır. Bu sebepten dolayı da gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir marka diyebiliriz.

Bunun yanı sıra da sizlerin leke temizliğinde hem doğal hem de bahsetmiş olduğumuz üzere destekleyici ürünlerle cildinizi koruma altına almanızı öneriyoruz. Çünkü cilt, her zaman bakıma muhtaç bir pozisyondadır. Cildinize ihtiyacı olan ilgiyi gösterdiğiniz müddetçe, kendinizi çok daha sağlıklı bir konumda hissetme olanağı da bulabilirsiniz.

Yüz Temizleme Jelleri

Yüz ve cilt temizleyici jeller, leke karşıtı bakımında çok önemli bir rol üstlenebilirler. Çoğu jelin içeriğinde bulundurduğu C vitamini, antibakteriyel özelliğinde olmasını destekler. Aynı zamanda da C vitamininin yanı sıra E, A vitamini destekleyiciyle de güçlü olan kremler, cilt lekelerine karşı savaş açarak cildin kurutmayacak şekilde derinlemesine temiz kalmasını desteklemektedir. Bu tarz temizleyici jeller, leke tedavisinde cildin hassasiyetini de güçlü bir konuma taşırlar. Bu sebepten dolayı da cildi aşındırmadan nazikçe soyan eksfoliasyon ürünleri tercih etmenizi de öneriyoruz. İçerisinde kantaron özleri içeren jeller, hassas ciltlerin lekelerini çıkartmanın yanı sıra, yenilenen cildin eşit renklerde kalmasını da destekleyici bir etkileşim oluşturabilmektedir. Bu sebepten dolayı da yüz temizliğine her zaman önem vermeli ve bahsetmiş olduğumuz jellerle cildinizin bakımlı kalmasını desteklemelisiniz. Çünkü cildiniz ve özellikle de yüz bölgeniz her daim temizlik konusunda belli başlı ihtiyaçların açığını verecek kapasiteye sahiptir. Yüzünüzü mümkün oldukça temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Ne çok soğuk ne de çok sıcak suyla yıkayın. Ilık bir suyun yardımıyla günde en az üç kere yüzünüzü yıkamalısınız. Akabinde de yüz temizleme jellerinin de desteğiyle cildinizde oluşan lekelerin giderilme aşamalarını çok daha kolay bir etkileşimle şekillendirme şansına erişmiş olacaksınız.

Yüz Temizleme Losyonları

Yüz ve cilt temizleyici losyonlar, özellikle bizim ülkemizde son 5 sene içerisinde çok daha yaygın bir şekilde kullanılıp tercih edilmeye başladı. Tercih eden birçok kadının da bu tarz losyonların faydasını gördüğü söylenebilir. Genelleme yapacak olursak da yüz temizleme losyonları, içerisinde losyon ve serum karışımı bulundurduğu esans sayesinde, oluşturduğu aktif bileşenlerin daha kolay kullanımını sağlayarak cilt bakımı ve leke temizlemenin bir sonraki adımını çok daha hızlandırıcı bir altyapı kurar. Özellikle de gözeneklerin altına yerleşmiş olan ölü hücrelerin arınması, cilt tonunun biraz daha normale dönmesi konusunda bu tarz losyon takviyelerinde muhakkak bulunmanızı öneriyoruz. Cildin çok daha rahat nefes alıp vermesini kolaylaştıran, aynı zamanda da derin bir ferahlık hissi kazandıran yüz temizleyici losyonlar, kullanan her kadına bu etkileri fazlasıyla verebilecek özelliklere sahip. Bu etkileri de sizlerin cildinize en az 3 ya da 4 aylık periyotlar halinde düzenli olarak uygulamanız gerektiği konusunda uzmanlar hem fikir. Neticede, yaz ayları ister deniz kenarında, isterse de şehirde günlük koşturmacalarınız eşliğinde geçsin, her zaman güneş ışınlarının yoğun etkisine maruz kalma olasılığınız artış göstermiş olacak. İşte bu süreci en aza indirip biraz daha yoğunlaştırıcı bir etkileşim kuracak olduğunuzda, serum ve temizleyici jellerin yanı sıra bu tarz yüz temizleyici losyonlarını da kullanarak cildinizdeki ferahlama ve bakterilerin yok olması etkisini keşfe çıkabilirsiniz.

Leke Giderici Serumlar

Yeni ortaya çıkmış ya da uzun zamandır cildinizde yer edinmiş olan lekeler dahil her türlü lekeye karşı leke giderici serum takviyesi de önerilir. Ki az önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi, serum takviyeleri de cildin korunup kendisini dengeli bir şekilde yenilemesini destekleyici bir sürece girmesini sağlar. Lekelere karşı gece ve gündüz yoğun tedavi sunan konsantre formüllü serumların kullanımı en az 2 ay olmalıdır. İçeriğinde manolya ve beyaz misk birleşimleri bulunan çiçeksi ve hoş kokulara sahip serum kullanımları sayesinde, cildinizi yumuşatmış olacak, daha temiz ve hoş görünümlü bir yapıyla buluşmanız da desteklenmiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da leke giderici serumların kullanımını da her daim öneririz.

Nemlendirici Kremler

Cildimiz her zaman neme ve suya ihtiyaç duyar. Ancak belli dönemlerde, özellikle de yaz sürecinde cildimize ihtiyaç duyduğu nemi verememe gibi bir durum ortaya çıkabilir. İşte nemlendirici krem takviyeleri de bu gibi durumlarda en etkili yardımcılardan birisine dönüşecektir. Ki cildin içerisinde hapsolan bakterileri, gözeneklerden arındırıp daha nefes alabilir bir konuma taşıyabilmesi açısından da bu tarz nemlendirici krem uygulamalarını aktarmanız daima önemlidir. Sizlerin genel olarak baktığınız zaman iyi bir bakım sürecini gerçekleştirme, aynı süreç içerisinde de cilde ihtiyacı olan nemi aktarma konusunda Maruderm en etkili nemlendirici krem seçenekleri ideal bir tercih olacaktır. Bu süreçte cildin yoğun bir şekilde bakım altına alınması, nefes alınabilir bir konuma erişebilmesi açısından da bu tarz bir nemlendirici etki muhakkak gerçekleşmeli. Bu süreci sağlayıp uygulamaya aldığınız an itibaren de, çok daha yoğun sonuçlar alabilirsiniz. Nemli bir cilt, her zaman yaşlandırma karşıtı bir cilde dönüşmüş olacaktır. Bu da cilde gerekli olan bakımı gösterdiğiniz takdirde elde edebileceğiniz bir süreci ortaya çıkaracaktır. Nemlendirici krem formüllü ürünleri kullanarak cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı her daim aktarabilirsiniz. Ayrıca vücudunuzu sarmış olan lekelerin yok edilmesini de bu sayede çok daha çabuk bir süreçte gerçekleştirmeyi başarmış olacaksınız.

Lekelerin Yok Edilmesinde Yüz Maskeleri

Güneş lekelerine karşı pek çok kadının tercihi yüz maskeleri olmaktadır. Leke karşıtı bakım rutininizde haftada bir veya iki kere hücre yenilenmesini hızlandıran bir maske yapımını gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Bu maskeler, leke temizlemede atacağınız adımların çok daha yoğun ve kullanışlı bir süreçte gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bu konuda hem ürün bazlı maskeleri kullanabilir, hem de evde kendi imkanlarınızla oluşturabileceğiniz, doğal yollardan da faydalar edinilebilecek türden maskelerle cildinizin nefes alıp vermesini destekleyebilirsiniz. Bu sebepten dolayı da cilt temizliğinde muhakkak yüz maskelerinden destek alın. Hem kendinize olan bakım ve önemin artmasını, hem de cildin kötü hücrelerden arınmasını bu tarz maskelerle sağlamayı başarmış olacaksınız.

İşte evde kendi imkanlarınızla hazırlayacağınız leke giderici yüz maskeleri;

Ballı leke maskesi:

Cam kasenin içerisine 1 yemek kaşığı bal, 1 adet taze sıkılmış limon ve 1 tatlı kaşığı zerdeçal tohumunu koyup katı bir kıvama dönüşene kadar iyice karıştırın. Balın ve limonun içerisinde bulundurduğu asit özelliği, cilde yerleşmiş olan bakterilerinin yok olmasını destekleyici bir yapı kuracaktır. Bu sebepten dolayı da haftada en az 5 akşam yüz bölgenize ve isterseniz de vücudunuzda leke olan bölgelere bu formülü muhakkak uygulamalısınız. Doğal ve ferahlatıcı bir yapıya sahip olan bu karışım sayesinde, ciltteki lekelerin yok olmasını destekleyici bir süreç elde etmiş olacaksınız. Hatta bu karışımı fazlaca yaparak, ağzı kapalı bir kabın içerisinde muhafaza edebilirsiniz.

Yoğurt ve Zeytinyağı Maskesi:

Yoğurdun güneş yanıklarına da doğrudan etkisi olduğunu bilmeyen yoktur. Bu maske formülünde ise 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı karbonat ve 2 tatlı kaşığı limonu bir kabın içerisinde iyice karıştırmanız gerekmektedir. Saymış olduğumuz tüm bu ürünler, cilde nüfus etmiş bakterilerin ve ölü hücrelerin yenilenmesin, lekelerin de giderilmesini destekleyici etkilere sahiptir. Bu maskeyi yüzünüze haftada bir ya da iki defa uygulamanız gerekiyor. Özellikle de yağlı ve karma cilt tipine sahip olanlar için önerilmekte olan bu maske, cildin yoğun bir şekilde rahatlamasını desteklemiş olacaktır.

Maydanoz ve Limonlu Leke Kürü:

Maydanoz ile limonun birleşimi ciltteki lekelerin yok olması açısından birebir etkileşimler kuracaktır. Bunun için yarım demet maydanozu yıkadıktan sonra büyük parçalar halinde doğramalısınız. Bir cezve ya da küçük bir tencere içerisinde 10 dakika kaynatmaya bırakın. O esnada da hafif hafif karıştırın. Soğuduktan sonra da limon suyunu içerisine ekleyin ve kapaklı bir kavanoz içerisinde saklayarak yüzünüz ile cildinizde lekelerin olduğu bölgeye her gün pamuk yardımıyla sürmeye özen gösterin. Bu kür, sizin cildinizin çok daha yoğun bir şekilde nefes alıp vermesini desteklemiş olacaktır. Cildinizin görünümünü destekleyici bir yapıya sahip olması da bu tarz bir kür desteğiyle mümkün hale gelmiş olacaktır.

En Etkili Leke Giderici Kremler

Güneş ışınlarının yoğunluğu ve birçok farklı faktörden kaynaklanarak oluşan vücut lekeleri için en etkili leke giderici krem takviyelerinde bulunabilirsiniz. Maruderm markası, leke karşıtı krem ürünleri sayesinde cildinizdeki yoğunluğun dinmesini destekleyici bir markadır. Bu markanın cilt bakım setleri sayesinde, cildinizi daima koruma altına almayı başarabilirsiniz. Ki zaten genele baktığımızda da bahsetmiş olduğumuz bütün bu ürün ve doğal yöntemler de cildin bir nebze rahatlayıp nefes alıp vermesini hızlandırmayı başaracak türde kremlerdir. Bu sebepten dolayı da muhakkak cildin en derininden rahatlamasını destekleyici formüllerle bakım uygulamanızı öneriyoruz. Bu bakım süreci sayesinde çok daha rahat ve nefes alıp verebilecek bir cilde sahip olacaksınız.

Sonuç itibariyle vücudunuzda oluşan lekelerden kurtulmayı destekleyici birçok ürün söz konusu. Önemli olan şey de sizlerin cildinize ihtiyaç duyulan bakım ve temizliği aktarmanız, bu sayede çok daha ferah bir cilde ulaşmanızdır. Bu da leke giderici krem ve cilt bakım ürünleri, nemlendirici etkili ürünler ve bizzat sizin kendi imkanlarınızla oluşturabileceğiniz doğal yüz maskeleri sayesinde mümkün hale gelebilir. Unutmamak gerekir ki, cildin ihtiyacı olan her türlü vitamin ve minerali bu tarz takviyelerle sağladığınız takdirde, çok daha çabuk sonuçlara erişim imkanını da yakalamış olursunuz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..