quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Güneş Lekelerinden Hangi Kremlerle Korunmalıyız?

Güneş Lekelerinden Hangi Kremlerle Korunmalıyız?

Sonbahar ile birlikte bir nevi ciltte leke sezonu da açılmaya başladı. Öyle ki geride kalmaya hazırlanan yazın ardından güneş ve denizin etkisiyle cildimizde beliren irili ufaklı kahverengi benekler, bütün bir sene en büyük düşman konumunda olabilir. İşte bu tarz cilt düşmanlarına karşı mevcut savaşı erken başlatmamız gerek. Cilt bakımınızı rutine yerleştirmeli ve her adımınıza da dahil edeceğiniz bir bakım süreci oluşturmalısınız. Güneş lekelerine karşı cildinizi koruma konusunda sizlere sunacağımız yazıdaki bilgi derlemeleri sayesinde daha da verimli adımlar atabilirsiniz. Cilt lekeleri, güneş ışınlarının yanı sıra yaş ve hormonal değişimler sonucu da kendisini göstermeye başlayabilir. Bu tarz pigmentesyon görünümlerini hafifletmek ve cilt tonunu eşitlemek, cildi aydınlık bir görünüm düzenine kavuşturmak için düzenli bakım süreçlerini gerçekleştirmeniz çok önemli.

Leke Temizliğinde Etkileyici Ürünler

Maruderm markasının leke giderici krem ürünleri ve birçok cilt bakım seti seçeneğini cildinizde oluşan lekelerin giderimi konusunda önerebiliriz. Bu marka, kozmetik sektöründe tüketicinin sağlıklı ve etkili sonuçlara erişmesini destekleyecek etkileri elinde bulundurmaktadır. Bu sebepten dolayı da gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir marka diyebiliriz.

Bunun yanı sıra da sizlerin leke temizliğinde hem doğal hem de bahsetmiş olduğumuz üzere destekleyici ürünlerle cildinizi koruma altına almanızı öneriyoruz. Çünkü cilt, her zaman bakıma muhtaç bir pozisyondadır. Cildinize ihtiyacı olan ilgiyi gösterdiğiniz müddetçe, kendinizi çok daha sağlıklı bir konumda hissetme olanağı da bulabilirsiniz.

Yüz Temizleme Jelleri

Yüz ve cilt temizleyici jeller, leke karşıtı bakımında çok önemli bir rol üstlenebilirler. Çoğu jelin içeriğinde bulundurduğu C vitamini, antibakteriyel özelliğinde olmasını destekler. Aynı zamanda da C vitamininin yanı sıra E, A vitamini destekleyiciyle de güçlü olan kremler, cilt lekelerine karşı savaş açarak cildin kurutmayacak şekilde derinlemesine temiz kalmasını desteklemektedir. Bu tarz temizleyici jeller, leke tedavisinde cildin hassasiyetini de güçlü bir konuma taşırlar. Bu sebepten dolayı da cildi aşındırmadan nazikçe soyan eksfoliasyon ürünleri tercih etmenizi de öneriyoruz. İçerisinde kantaron özleri içeren jeller, hassas ciltlerin lekelerini çıkartmanın yanı sıra, yenilenen cildin eşit renklerde kalmasını da destekleyici bir etkileşim oluşturabilmektedir. Bu sebepten dolayı da yüz temizliğine her zaman önem vermeli ve bahsetmiş olduğumuz jellerle cildinizin bakımlı kalmasını desteklemelisiniz. Çünkü cildiniz ve özellikle de yüz bölgeniz her daim temizlik konusunda belli başlı ihtiyaçların açığını verecek kapasiteye sahiptir. Yüzünüzü mümkün oldukça temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Ne çok soğuk ne de çok sıcak suyla yıkayın. Ilık bir suyun yardımıyla günde en az üç kere yüzünüzü yıkamalısınız. Akabinde de yüz temizleme jellerinin de desteğiyle cildinizde oluşan lekelerin giderilme aşamalarını çok daha kolay bir etkileşimle şekillendirme şansına erişmiş olacaksınız.

Yüz Temizleme Losyonları

Yüz ve cilt temizleyici losyonlar, özellikle bizim ülkemizde son 5 sene içerisinde çok daha yaygın bir şekilde kullanılıp tercih edilmeye başladı. Tercih eden birçok kadının da bu tarz losyonların faydasını gördüğü söylenebilir. Genelleme yapacak olursak da yüz temizleme losyonları, içerisinde losyon ve serum karışımı bulundurduğu esans sayesinde, oluşturduğu aktif bileşenlerin daha kolay kullanımını sağlayarak cilt bakımı ve leke temizlemenin bir sonraki adımını çok daha hızlandırıcı bir altyapı kurar. Özellikle de gözeneklerin altına yerleşmiş olan ölü hücrelerin arınması, cilt tonunun biraz daha normale dönmesi konusunda bu tarz losyon takviyelerinde muhakkak bulunmanızı öneriyoruz. Cildin çok daha rahat nefes alıp vermesini kolaylaştıran, aynı zamanda da derin bir ferahlık hissi kazandıran yüz temizleyici losyonlar, kullanan her kadına bu etkileri fazlasıyla verebilecek özelliklere sahip. Bu etkileri de sizlerin cildinize en az 3 ya da 4 aylık periyotlar halinde düzenli olarak uygulamanız gerektiği konusunda uzmanlar hem fikir. Neticede, yaz ayları ister deniz kenarında, isterse de şehirde günlük koşturmacalarınız eşliğinde geçsin, her zaman güneş ışınlarının yoğun etkisine maruz kalma olasılığınız artış göstermiş olacak. İşte bu süreci en aza indirip biraz daha yoğunlaştırıcı bir etkileşim kuracak olduğunuzda, serum ve temizleyici jellerin yanı sıra bu tarz yüz temizleyici losyonlarını da kullanarak cildinizdeki ferahlama ve bakterilerin yok olması etkisini keşfe çıkabilirsiniz.

Leke Giderici Serumlar

Yeni ortaya çıkmış ya da uzun zamandır cildinizde yer edinmiş olan lekeler dahil her türlü lekeye karşı leke giderici serum takviyesi de önerilir. Ki az önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi, serum takviyeleri de cildin korunup kendisini dengeli bir şekilde yenilemesini destekleyici bir sürece girmesini sağlar. Lekelere karşı gece ve gündüz yoğun tedavi sunan konsantre formüllü serumların kullanımı en az 2 ay olmalıdır. İçeriğinde manolya ve beyaz misk birleşimleri bulunan çiçeksi ve hoş kokulara sahip serum kullanımları sayesinde, cildinizi yumuşatmış olacak, daha temiz ve hoş görünümlü bir yapıyla buluşmanız da desteklenmiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da leke giderici serumların kullanımını da her daim öneririz.

Nemlendirici Kremler

Cildimiz her zaman neme ve suya ihtiyaç duyar. Ancak belli dönemlerde, özellikle de yaz sürecinde cildimize ihtiyaç duyduğu nemi verememe gibi bir durum ortaya çıkabilir. İşte nemlendirici krem takviyeleri de bu gibi durumlarda en etkili yardımcılardan birisine dönüşecektir. Ki cildin içerisinde hapsolan bakterileri, gözeneklerden arındırıp daha nefes alabilir bir konuma taşıyabilmesi açısından da bu tarz nemlendirici krem uygulamalarını aktarmanız daima önemlidir. Sizlerin genel olarak baktığınız zaman iyi bir bakım sürecini gerçekleştirme, aynı süreç içerisinde de cilde ihtiyacı olan nemi aktarma konusunda Maruderm en etkili nemlendirici krem seçenekleri ideal bir tercih olacaktır. Bu süreçte cildin yoğun bir şekilde bakım altına alınması, nefes alınabilir bir konuma erişebilmesi açısından da bu tarz bir nemlendirici etki muhakkak gerçekleşmeli. Bu süreci sağlayıp uygulamaya aldığınız an itibaren de, çok daha yoğun sonuçlar alabilirsiniz. Nemli bir cilt, her zaman yaşlandırma karşıtı bir cilde dönüşmüş olacaktır. Bu da cilde gerekli olan bakımı gösterdiğiniz takdirde elde edebileceğiniz bir süreci ortaya çıkaracaktır. Nemlendirici krem formüllü ürünleri kullanarak cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı her daim aktarabilirsiniz. Ayrıca vücudunuzu sarmış olan lekelerin yok edilmesini de bu sayede çok daha çabuk bir süreçte gerçekleştirmeyi başarmış olacaksınız.

Lekelerin Yok Edilmesinde Yüz Maskeleri

Güneş lekelerine karşı pek çok kadının tercihi yüz maskeleri olmaktadır. Leke karşıtı bakım rutininizde haftada bir veya iki kere hücre yenilenmesini hızlandıran bir maske yapımını gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Bu maskeler, leke temizlemede atacağınız adımların çok daha yoğun ve kullanışlı bir süreçte gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bu konuda hem ürün bazlı maskeleri kullanabilir, hem de evde kendi imkanlarınızla oluşturabileceğiniz, doğal yollardan da faydalar edinilebilecek türden maskelerle cildinizin nefes alıp vermesini destekleyebilirsiniz. Bu sebepten dolayı da cilt temizliğinde muhakkak yüz maskelerinden destek alın. Hem kendinize olan bakım ve önemin artmasını, hem de cildin kötü hücrelerden arınmasını bu tarz maskelerle sağlamayı başarmış olacaksınız.

İşte evde kendi imkanlarınızla hazırlayacağınız leke giderici yüz maskeleri;

Ballı leke maskesi:

Cam kasenin içerisine 1 yemek kaşığı bal, 1 adet taze sıkılmış limon ve 1 tatlı kaşığı zerdeçal tohumunu koyup katı bir kıvama dönüşene kadar iyice karıştırın. Balın ve limonun içerisinde bulundurduğu asit özelliği, cilde yerleşmiş olan bakterilerinin yok olmasını destekleyici bir yapı kuracaktır. Bu sebepten dolayı da haftada en az 5 akşam yüz bölgenize ve isterseniz de vücudunuzda leke olan bölgelere bu formülü muhakkak uygulamalısınız. Doğal ve ferahlatıcı bir yapıya sahip olan bu karışım sayesinde, ciltteki lekelerin yok olmasını destekleyici bir süreç elde etmiş olacaksınız. Hatta bu karışımı fazlaca yaparak, ağzı kapalı bir kabın içerisinde muhafaza edebilirsiniz.

Yoğurt ve Zeytinyağı Maskesi:

Yoğurdun güneş yanıklarına da doğrudan etkisi olduğunu bilmeyen yoktur. Bu maske formülünde ise 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı karbonat ve 2 tatlı kaşığı limonu bir kabın içerisinde iyice karıştırmanız gerekmektedir. Saymış olduğumuz tüm bu ürünler, cilde nüfus etmiş bakterilerin ve ölü hücrelerin yenilenmesin, lekelerin de giderilmesini destekleyici etkilere sahiptir. Bu maskeyi yüzünüze haftada bir ya da iki defa uygulamanız gerekiyor. Özellikle de yağlı ve karma cilt tipine sahip olanlar için önerilmekte olan bu maske, cildin yoğun bir şekilde rahatlamasını desteklemiş olacaktır.

Maydanoz ve Limonlu Leke Kürü:

Maydanoz ile limonun birleşimi ciltteki lekelerin yok olması açısından birebir etkileşimler kuracaktır. Bunun için yarım demet maydanozu yıkadıktan sonra büyük parçalar halinde doğramalısınız. Bir cezve ya da küçük bir tencere içerisinde 10 dakika kaynatmaya bırakın. O esnada da hafif hafif karıştırın. Soğuduktan sonra da limon suyunu içerisine ekleyin ve kapaklı bir kavanoz içerisinde saklayarak yüzünüz ile cildinizde lekelerin olduğu bölgeye her gün pamuk yardımıyla sürmeye özen gösterin. Bu kür, sizin cildinizin çok daha yoğun bir şekilde nefes alıp vermesini desteklemiş olacaktır. Cildinizin görünümünü destekleyici bir yapıya sahip olması da bu tarz bir kür desteğiyle mümkün hale gelmiş olacaktır.

En Etkili Leke Giderici Kremler

Güneş ışınlarının yoğunluğu ve birçok farklı faktörden kaynaklanarak oluşan vücut lekeleri için en etkili leke giderici krem takviyelerinde bulunabilirsiniz. Maruderm markası, leke karşıtı krem ürünleri sayesinde cildinizdeki yoğunluğun dinmesini destekleyici bir markadır. Bu markanın cilt bakım setleri sayesinde, cildinizi daima koruma altına almayı başarabilirsiniz. Ki zaten genele baktığımızda da bahsetmiş olduğumuz bütün bu ürün ve doğal yöntemler de cildin bir nebze rahatlayıp nefes alıp vermesini hızlandırmayı başaracak türde kremlerdir. Bu sebepten dolayı da muhakkak cildin en derininden rahatlamasını destekleyici formüllerle bakım uygulamanızı öneriyoruz. Bu bakım süreci sayesinde çok daha rahat ve nefes alıp verebilecek bir cilde sahip olacaksınız.

Sonuç itibariyle vücudunuzda oluşan lekelerden kurtulmayı destekleyici birçok ürün söz konusu. Önemli olan şey de sizlerin cildinize ihtiyaç duyulan bakım ve temizliği aktarmanız, bu sayede çok daha ferah bir cilde ulaşmanızdır. Bu da leke giderici krem ve cilt bakım ürünleri, nemlendirici etkili ürünler ve bizzat sizin kendi imkanlarınızla oluşturabileceğiniz doğal yüz maskeleri sayesinde mümkün hale gelebilir. Unutmamak gerekir ki, cildin ihtiyacı olan her türlü vitamin ve minerali bu tarz takviyelerle sağladığınız takdirde, çok daha çabuk sonuçlara erişim imkanını da yakalamış olursunuz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..