quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Güneş Kremi Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Beş Detay

Güneş Kremi Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Beş Detay

Yaz aylarının gelmesiyle tatile gitmek isteyen insanlar alışveriş yapmaya başlamışlardır. Şüphesiz ki tatil alışverişinin alınan ilk ürünü güneş kremidir. Güneş kremi kullanılması gerektiğini söyleyen doktorlar aynı zamanda doğru güneş kremi kullanmanız gerektiğini de vurgulamaktadır. Farklı markalar tarafından üretilen ve birbirinden farklı içeriklere sahip olan kremler herkes için uygun değildir. Bu nedenle ihtiyacınız olan doğru güneş kremini alabilmek için göz önünde bulundurmanız gereken beş önemli detayı sizler için araştırdık. Güneş kremi seçerken dikkat edilmesi gereken beş önemli detayı açıklayacak olursak;

Cilt Yapısına Uygun Güneş Kremi

Güneş kremi kullanmanın asıl amacı cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumaktır. Bu nedenle ilk dikkat edilmesi gereken detay cilt yapımıza uygun içeriği olan ürünü seçmektir. Cildinizin yağlı, kuru ya da karma cilt yapısından hangisine sahip olduğunu belirlemelisiniz. Cildiniz yağlı ise losyon yani su bazlı krem ürünlerini alın. Ancak kuru bir cilt yapısına sahipseniz koyu ve yağ içeriği yüksek olanları almalısınız. Koruyucu faktör derecesi cilt renginize uygun yoğunlukta olmalıdır. Koyu ten rengine sahipseniz 30 koruma faktörü sizin için yeterli olabilir.

Suya Dayanıklı Olmalı

Özellikle tatilde havuza ve denize girdikten sonra sık sık krem sürmek zorunda kalmamak için suya dayanıklı krem formları almaya özen göstermelisiniz. Ayrıca çocuklar genellikle tüm günü havuzda geçirdiği için çocuklarınızda kullandığınız kremler suya dayanıklı olmalıdır.

Kimyasal Ürün İçeriği Nasıl Olmalı?

İçerisinde alkol ve paraben bulunduran güneş kremleri güneş ışınları ile birleştiğinde deriden kana karışır. Bu kimyasalların kana karışması sonucunda kanserojen etkiler görülür. Bu nedenle ürün aldığınızda mutlaka bu kimyasalları içerip içermediğini kontrol edin.

Güneş Kreminin Fiyatı

Güneş kreminin kullanılmasına olan talep arttıkça farklı markalar kendilerine ait ürünü piyasaya sunmuştur. Her marka kendi belirlediği fiyat politikası ile ürününü satar. Güneş kremi almak istediğinizde ilk önce fiyat araştırası yapmalısınız. Piyasa değerinin çok altında ya da üzerinde ürünler almanızı tavsiye etmiyoruz.

Kaliteli Güneş Kremi Seçilmeli

Güneş kremleri içerisinde E vitamini, nemlendirici ve güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma faktörü içermelidir. Kaliteli güneş kremlerinin içeriğinde bu üç ürün mutlaka yer alır. Bu nedenle krem almadan önce mutlaka içeriğinde bu ürünlere yer verip vermediğini kontrol etmelisiniz.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

İnsanların birçoğu güneş kremini yanlış şekilde kullanmaktadır. İlk önce cilt yapınıza uygun ve kaliteli bir güneş kremi seçin. Temiz cildinize önce nemlendirici herhangi bir krem uygulayın. Daha sonra güneş kremini homojen şekilde cildinize masaj yaparak uygulayın. Güneş kremini dışarıya çıkmadan yarım saat önce uygulamanız gerekir. Bilinen en önemli yanlışlardan birisi de sadece güneş varken bu kremin kullanılmasıdır. Havanın bulutlu olduğu zamanlarda yine dışarıya çıkarken güneş kremi kullanılmalıdır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..