quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Gözenek Sıkılaştırmak İçin Kullanılması Gereken Ürünler

Gözenek Sıkılaştırmak İçin Kullanılması Gereken Ürünler

Gözenek sıkılaştırmak için kullanılması gereken ürünler arasında evde de yapabileceğiniz tarifler vardır. Bu tarifleri zamanında uygulama yaparak gözeneklerinizi küçültebilirsiniz. Uygulama adımlarına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Başarılı bir uygulama yapabilmek için belirlenen ölçülere uymanız gerekir. Fazla ya da az uygulamanız durumunda istenilen sonucu alamayabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz gözenek sıkılaştırma uygulamalarından birisi soğuk su kullanarak yıkama işlemidir. Yaz ya da kış mevsimi fark etmeden her zaman soğuk su kullanarak yıkama işlemi yapmanız önerilir. Sıcak su ile sürekli olarak vücudu yıkamak gözeneklerin açılmasına neden olacaktır. Açılmayı engellemek ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak için soğuk su kullanarak yıkama işlemi yapabilirsiniz.

Karbonat Maskesi İle Gözenekleri Sıkılaştırın

Cildinizde özellikle yüz bölgenizde yer alan kötü gözeneklerin sıkılaşması için karbonat maskesi yapabilirsiniz. Karbonat kullanarak yapılacak maske için limon ve birkaç damla karbonat kullanabilirsiniz. Karbonat kullanılacak alan için daha öncesinde temizleme işlemi yapmanız gerekir. Cilt üzerinde yara ya da iltihaplı sivilce var ise bu alanlara uygulama yapılmamalıdır. Cildinize yapacağınız bu maske için macun kıvamına gelene kadar limon eklemesi yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise karbonat eklemesi yaparak kıvamını tutturabilirsiniz. Ardından gereken işlem ise sırası ile cilde uygulanır. Cildinize masaj yaparak olabildiğince nazik hareketler ile uygulama yapmanız gerekir. Hızlı bitirmek adına işlemi baştan savmayın. Maske sürüldükten sonra 15-20 dakika karbonatın kurumasını beklemelisiniz. Karbonat kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Ardından nemlendirici ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Daha iyi bir sonuç alabilmek için sıklıkla uygulama yapmanız gerekir. Haftada 2 kere uygulama yapabilirsiniz.

Doğanın Mucizesi Olan Balı Kullanın

Evde bulunan malzemeler ile maske yaparken bal da kullanabilirsiniz. Bal ile yapacağınız maske de yine gözenek sıkılaştırma özelliği olan ve aynı zamanda nem veren bir maskedir. 1 çay kaşığı bal içine birkaç damla limon sıkarak balın kendisini bırakmasını sağlayın. Bal kendisini bıraktıktan sonra sıvı bir hal alacaktır. Daha sonrasında cildinize uygulamak üzere sürebilirsiniz. Bal yoğun nem veren bir üründür. Bu nedenden dolayı cildinizin nemsiz olduğunu hissettiğiniz her an sürebilirsiniz. Özellikle çok su içmenize rağmen düzelmeyen cilt kuruluğu için de yapabilirsiniz. Sağlıkla ışıldayan gözeneksiz bir cilt için bu uygulamaları belirli bir düzen içerisinde yapmalısınız. Örnek vermek gerekir ise kendinize zaman belirleme açısından planlayıcı kullanabilirsiniz.

Yağ İçeren Besinlerden Uzaklaşın

Yağ içeren besinleri sıklıkla tüketmeniz, cildinizde aşırı yağlanmaya neden olur. Aynı zamanda gözeneklerin açılmasına neden olur. Trans yağ içeren tüm gıdalardan uzak durmalısınız. Cildinizin esnek olmasına neden olduğu için zamanla yaşlı bir görüntü çizebilir. Bu konulara dikkat ederek eski cildinize kısa sürede kavuşabilirsiniz. Vücudunuzun alması gereken su miktarına dikkat ederek bol bol su içmelisiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..