quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Evde Cilt Bakımı Yapma Taktikleri

Evde Cilt Bakımı Yapma Taktikleri

Bir kadını en mutlu edecek olaylardan birisi de şüphesiz ki ayna karşısında kendisini güzel görmesidir. Bu durum her kadın için geçerlidir. Ancak gel gelelim günlük hayat koşturmacalarımız içerisinde bazen kendi kişisel bakımlarımıza zaman ayıramayabiliriz. Güneş ışınları, hava kirliliği ve sürekli dışarıda oradan oraya koşturmacalar, cildin yıpranmasına ve kurumasına sebebiyet verebilir. Bu noktada nemlendirici krem takviyesiyle cildinizi ilk etapta nemli ve ihtiyaç duyduğu sıvıya ulaştırabilirsiniz. Ancak bununla birlikte de evde kendinize en fazla bir saat ayırarak cildinize derinlemesine bir bakım yapmak da artık çok kolay. Bunun için sizlere evde cildinize ne tarz bakımlar uygulayabileceğinize dair önemli bilgilerin derlemesini yaptık.

Yüzünüzü Temiz Tutun

Cilt bakım ürünleri kullanımına geçmeden önce sizlerin cildinizi ve en önemlisi de yüzünüzü her zaman temiz tutmanız gerekmektedir. Çünkü yüz temizliği, iyi bir cilt için önemlidir. Cildin temiz suya ve nefes almaya ihtiyacı vardır. Bu sebepten dolayı da fırsat buldukça yüzünüzü ılık suyla yıkamaya özen gösterin. Nemli bir cilt her zaman sizin ölmüş dokularınızı harekete geçirmiş olacaktır. Aynı zamanda da daha berrak bir görüntü edinmenizi de destekleyecektir. Bu sebepten dolayı hem yüzünüzü yıkamalı, hem de günde en az bir kere de olsa duş almaya özen göstermelisiniz.

Nemlendirici Krem Takviyeleri Yapın

Maruderm nemlendirici krem seti sayesinde, cildinizin ihtiyacı olan nem ve bakıma ulaşabilirsiniz. Ürünü günde en az iki kere yüz ve ihtiyaç bulunan cildinizdeki bölgelere uyguladığınız zaman, kısa süre içerisinde beklenilen ferahlığa ulaşabilirsiniz. Çünkü biraz önce de bahsettiğimiz üzere cilt bakımlarında cildin nemli tutulması çok önemlidir. Cildinizi Maruderm en iyi nemlendirici krem takviyesiyle çok daha bakımlı ve herhangi bir kimysasal maddeye maruz kalmadan sağlıklı bir kıvamda tutabilirsiniz. Kullanacağınız nemlendirici kremler sayesinde, cildiniz beklenilenin de ötesinde kısa bir süre içerisinde hava almaya başlayacak ve bu sayede de daha sağlıklı ve bakımlı bir yüze, nefes alan gözeneklere sahip olmayı başaracaksınız.

Evde Hangi Yüz Maskelerin Yapabilirim?

Cilt bakım seti ile birlikte sizler de evinizde yüzünüze çok iyi gelebilecek, tamamen doğal yüz maskeleri yapabilirsiniz. Bu maskeler, cildinizi hem daha hoş bir görünüme kazandırabilir, hem de daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekleyebiliriz. Evinizde, birkaç malzeme ile kısa süre içerisinde hazırlama imkânı bulacağınız bu maskeler sayesinde, çok daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

İşte sizin için önerebileceğimiz cilt maskelerinden birkaçı;

Yoğurt ve Limon Yüz Maskesi

Yoğurtun cilde doğrudan katkı sağlayabilecek bir gıda olduğunu herkes bilir. Özellikle yazın güneş yanıklarında bir numaralı tedavi yöntemlerinden birisidir yoğurt sürmek. Kadınların en fazla canını sıkan siyah noktalardan kurtulmak içinse yoğurt ve limon karışımı bir maske üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bir kâsenin içine yoğurdu koyup 1 adet limonu içine sıkarak karıştırmalısınız. Sonrasında da bu karışımı yüzünüze sürüp en fazla 15 dakika boyunca beklemelisiniz. Bu karışım sonrasında da yüzünüzü ılık suyla yoğun bir şekilde yıkamalı ve bu maskeyi en az 10 gün boyunca yüzünüze uygulamalısınız. Bu sayede yüzünüzdeki rahatlamayı ve siyah noktaların giderildiğini kısa sürede fark etmeye başlamış olacaksınız.

Sirke Maskesi – Tonik Uygulama

Elma ve üzüm sirkesinin cilde çok önemli katkılar bulunmaktadır. Özellikle de yağlı ciltler, bir takım yağları kullanmak yerine elma sirkesi takviyesiyle çok daha bakımlı olabilir. Bunun için iki su bardağı suya ekleyeceğiniz bir yemek kaşığı sirkeyi tonikleme yöntemiyle cildinize aktarmalısınız. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak yapmanızı öneririz. Cildinizin görünmeyen bölgeleri ve gözeneklerindeki tüm mikropların kırılmasını ve iyileşmesini sağlayacak bir düzen kurmuş olursunuz. Bu da daha iyi bir bakım düzenine erişimi desteklemiş olacaktır.

Salatalık Yüz Maskesi

Tabii ki yüz bakımı söz konusu olduğunda salatalık maskesinden bahsetmemek olmaz. Çünkü her kadın bu maskeden verim alabilir. Salatalığın yüzü dinlendirme ve yumuşatma özelliği var. Gece yatmadan önce dilimleyip yüzünüze uygulayacağınız salatalık maskesi sayesinde, gerçekten de ciltteki siyah noktalardan kısa süre içerisinde kurtulabilir, bu sayede de daha pürüzsüz bir cilde erişimi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Kahvesi Yüz Maskesi

Yüzünüzün nefes alıp pürüzsüz bir kıvama kavuşmasını Türk kahvesiyle de sağlayabilirsiniz. Bunun için 4 yemek kaşığı Türk kahvesi, 4 yemek kaşığı kakao, 8 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı limonu karıştırıp cildinize maske olarak sürün. En fazla 1 saat beklettiğiniz cildinizi yıkadıktan sonra ne denli ferahlayabileceğini de keşfetmiş olacaksınız. Üstelik bu aşamalarda sizler cildinizi doğal bir şekilde bakıma dahil edeceğiniz için yüzünüzü hem pürüzsüz hem de hassas bir kıvama eriştirme olanağı da yakalamış olacaksınız.

Domates Yüz Maskesi

Domatesin içerisinde bulunan asitler, cildinizin gözeneklerinin çok daha temiz olmasın sağlar. Aynı zamanda cildinizi sıkılaştırır da. Hatta domates suyunu yüzünüze sürüp bir gece boyunca bekletebilirsiniz. Bu sayede cildiniz sıkılaşacak ve gözeneklerin küçülmesine şahit olacaksınız.

Tüm bu maske önerilerinin yanı sıra Maruderm nemlendirici krem seti ve cilt bakım ürünleriyle de sizler cildinizi amaçlamış olduğunuz sağlıklı güzelliğe eriştirebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki iyi bir cilt bakımı, sağlıklı ve güzel görünümleri her zaman destekleyecektir. Bu da hanımlar açısından artı puanlar anlamına gelir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..