quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Evde Cilt Bakımı Yapma Taktikleri

Evde Cilt Bakımı Yapma Taktikleri

Evde Cilt Bakım Nedir? Evde Cilt Bakım Taktikleri

Hemen hemen her kadın, uygun fiyatlı ve pratik olması nedeniyle; evde cilt bakımı yapmaya özen göstermektedir. Güzellik merkezlerine ayıracak bütçesi olmayan kişiler, ev ortamında yapacakları bakım uygulamalarına ilgi duymaktadır. Uygun fiyatlı ve kaliteli bakım ürünleriyle evde yapılacak olan rutin, kişilerin daha mutlu olmasına ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm, bünyesinde bulunan onlarca farklı çeşit ürün sayesinde; kullanıcılarının evde cilt bakımı yapabilmesine olanak tanımaktadır. Cilt problemlerine ayrı ayrı hitap eden çeşit çeşit doğal içerikli ürün, en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Maruderm imzalı cilt bakım ürünleri, evde bakım yapmak isteyen kişiler için titizlikle hazırlanmaktadır.

Maruderm, kurulduğu günden bu yana doğal içerikli ürünlerin güzellik sektörüyle buluşmasını hedeflemektedir. Vizyon edindiği “doğadan gelen güzellik!” mottosu; kişilerin en mükemmel güzelliğe doğal yollarla ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Uygun fiyatlı ve doğal içerikli onlarca farklı çeşit ürün, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

Evde Cilt Bakım Nasıl Yapılır?

Güzellik merkezlerine ayıracak bütçesi ve zamanı olmayan kişiler, “evde cilt bakımı nasıl yapılır?” sorusuna en güvenilir cevabı aramaktadır. Evde yapılabilen güzellik rutinleri, çoğu zaman hayat kurtarıcı olmaktadır. Bu rutin, güzellik marketlerinde satılan ürünlerle yapılacağı gibi; evde bulunan doğal ürünlerle de yapılabilmektedir.

Evde cilt bakımı yapanlar, kendi cilt türlerine en uygun olan ürünü detaylı şekilde araştırarak bulmaktadır. Cilt tipine ve cilt problemine hitap eden en doğru ürün, kişilerin cilt bakım rutinlerinin en değerli parçalarından biri haline gelmektedir. Özellikle kronik olarak cilt problemi yaşayan kişiler, doktor kontrolünde kullanacakları ürünlere rağbet göstermektedir.

Bazen dolaptan alacağınız bir kase yoğurt, bazen de büyük bir kaşık bal; cilt bakımı rutininizin bir parçası olabilmektedir. Doğal ürünlerin mucizeleri, cilt problemlerinin azalmasına ve cildin çok daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle uygun beslenme alışkanlıkları ile birleştiğinde, kişilerin çok kısa zamanda sonuç almasına olanak tanımaktadır.

Hayat Kurtaran 5 Evde Cilt Bakım Taktiği

Evden hiç çıkmadan ve konfor alanından uzaklaşmadan uygulanabilecek pek çok evde cilt bakım taktiği bulunmaktadır. Cildinin daha güzel ve daha genç görünmesini isteyen kişiler, evde yapabilecekleri bakım taktiklerine çok fazla ilgi göstermektedir. Maruderm olarak, evde uygulanabilen ve uzun vadede etki gösteren 5 cilt bakım taktiğini sizler için derledik. Hayat kurtaran 5 cilt bakım taktiği şunlardır:

  1. Bol Bol Su İçmek

Bol bol su içmenin cilt bakımı için ne düzeyde önemli olduğu herkesin malumudur. Ancak çoğu kişi bu konuya yeteri kadar önem vermemekte ve cilt problemlerini dış etkenlerle gidermeye çalışmaktadır. Sıvı kaybı ve vücuda yeteri kadar su girmemesi, en faza cilt sağlığını etkilemektedir. Nem oranı azalan ciltler, gittikçe daha yaşlı ve daha çökük görünmektedir. Ayrıca cilt yüzeyinde çıkan bazı hormonsal sivilceler, düzenli olarak su içerek azaltılabilmektedir.

  1. Yağlı Gıdalardan Uzak Durmak

Yağlı ve aşırı baharatlı gıdalar, cilt problemlerine sebebiyet veren faktörler arasında yer almaktadırlar. Özellikle işlenmiş gıdalar, cilt problemlerinin hızlanmasına ve geri dönüşü olmayacak şekilde çoğalmasına neden olmaktadır. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları, cilt sağlığı da dahil olmak üzere genel vücut sağlığının korunması için son derece önem arz etmektedir. Meyve, sebze, yoğurt ve peynir gibi doğal ürünlerin; beslenme alışkanlıklarına dahil edilmesi ve düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

  1. Günlük Olarak Temizleyici Jel Kullanmak

Cilt yüzeyinin, uyumadan önce veya gün sonunda; iyi bir temizleyici jel ile temizlenmesi gerekmektedir. Gün boyu cilt yüzeyinde kalan makyaj, cildin doğal yağ ve nem dengesini bozmaktadır. Makyajın ve havadan alınan kirlerin, en uygun temizleyici jel ile düzenli olarak temizlenmesi önem arz etmektedir. Temizlenmeyen cilt yapıları, sivilce oluşumuna daha fazla meyil göstermektedir.

Maruderm Yağlı ve Karma Ciltlere Özel Temizleme Jeli, cilt yüzeyinde biriken tüm yağ ve makyaj kalıntılarını derinlemesine temizlemektedir. İçerdiği besleyici özler ve doğal bileşenler, cildin tahriş olmadan temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

  1. Haftada İki Kez Peeling Yapmak

Peeling, cilt yüzeyinin ölü deri oluşumundan arınmasına yardımcı olmaktadır. Giderek kuruyan ve kir toplayan cilt yüzeyi, peeling sayesinde hızlı bir şekilde temizlenmektedir. Peeling uygulaması, cilt yüzeyini bir nebze de olsa aşındırdığı için bu uygulamanın haftada bir kez yapılması gerekmektedir.

Maruderm Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, cilt yüzeyinin en iyi şekilde temizlenmesine yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki AHA ve BHA asitleri, tıkanan gözeneklerin açılmasına ve sivilcelerin engellenmesine destek vermektedir. Peeling maske cilt bakım serumunu düzenli olarak kullanmak, uzun vadeli cilt problemlerinin önüne geçebilmektedir.

  1. Besleyici Serum Kullanmak

Besleyici serum, cildin daha fazla kollajen üretmesine ve bu sayede daha geç yaşlanmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle C vitamini desteği sağlayan cilt bakım serumları, cilt yüzeyindeki leke oluşumunu en aza indirmekte ve cildin hyalüronik asit üretimini desteklemektedir. Cilt yüzeyine düzenli olarak besleyici serum uygulamak, cildin uzun vadede daha sağlıklı olmasına olanak tanımaktadır.

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, içerdiği kollajen desteği ve C vitamini ile cilt dokularının beslenmesine yardımcı olmaktadır. Antiseptik özellik göstermesi nedeniyle, cildin su tutma kabiliyetini arttırmakta ve kuruluk probleminin engellenmesine destek olmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..