quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Evde Cilt Bakımı Önerileri - Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Önerileri - Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Önerileri/Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı, cildin sağlığı ve güzelliği için başta kadınlar olmak üzere herkesin önem verdiği bir konudur. Bakımsızlık ya da yanlış bakım, yanlış beslenme, düzensiz uyku, sigara ve alkol kullanımı ve çevresel bazı faktörler cilde büyük zararlar vermekte ve cildin hızlıca yaşlanmasına sebep olmaktadır. Uyku ve beslenme düzenine dikkat etmek, zararlı alışkanlıklardan uzak durmak ve doğru cilt bakımı yapmak cildin olumsuz etkilerden uzak kalmasında rol oynamaktadır.

Evde cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Cildi zararlı etkilerden korumanın en iyi yolu doğru bakım yapmaktır. Bunun içinde evde uygulanan bakım ürünleri ve tekniklerine özen gösterilmelidir. Evde cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Cildi Temiz Tutmak

Cilt bakımının ilk adımı temizliktir. Çift aşamalı gerçekleştirilmesi gereken temizlik işleminde ilk olarak yağ bazlı bir temizleyici ile cilt makyaj ve güneş kreminden arınmaktadır. Sonrasında ise gün içinde ciltte biriken kir, yağ ve tozdan kurtulmak için su bazlı bir temizleyici ile cildi derinlemesine temizlemek gerekmektedir.

Maruderm yağ bazlı temizleyici, ciltteki makyajı etkili bir şekilde temizlemekte, salisilik asit yüz yıkama jeli de cildi temizleyerek gözenekleri arındırmakta ve yağ dengesini sağlayarak cilde aydınlık bir görünüm kazandırmaktadır.

Tonik, Peeling ve Maske ile Cildi Arındırmak

Temizleme işleminden sonra tonik kullanılması gözeneklerin temizlenmesi için önemlidir. Gözeneklerin temizlenmesiyle siyah nokta ve sivilce oluşumunun önüne geçilmektedir. Maruderm gözenek sıklaştırıcı siyah nokta ve akne karşıtı tonik tüm bu sıkıntıların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Evde cilt bakımı yapılırken kullanılması gereken bir diğer ürün peelingdir. Peeling, cildi ölü derilerden arındırmakta böylece leke ve akne izlerinin giderilmesine katkı sağlamaktadır. Maruderm AHA ve BHA içeren peeling ölü deriyi ciltten uzaklaştırarak akne ve siyah noktayı önlemeye yardımcı olmaktadır.

Cilde uygulanan maskeler, cildi derinlemesine arındırarak gözeneklerin temizlenmesini ve ölü derilerin atılmasını sağlamakta böylece ciltte akne ve siyah nokta oluşumunu önlemektedir. Ayrıca cildi gerginleştirerek kırışıklık sorununu da gidermektedir.

Cildi Düzenli Olarak Nemlendirmek

Evde cilt bakımı yapılırken uygulanması gereken en önemli adımlardan birisi de nemlendirme adımıdır. Sağlıklı, dolgun, canlı ve parlak bir cilde sahip olmak için nemlendirme işlemi yapılması şarttır. Düzenli beslenmeye dikkat etmek ve bol su içmek cildin nemli kalması için çok önemlidir.

Gün içinde iki kere cilt tipine uygun bir nemlendirici krem kullanılması genellikle yeterli nemi sağlamaktadır. Ancak mevsim geçişlerinde ve ısı değişimi gibi durumlarda ciltte kuruluk oluşmakta ve cilt nemini kaybetmektedir. Böyle durumlarda nemlendirici serumlar ve nem maskelerinin kullanımı önerilmektedir.

Düzenli Olarak Güneş Kremi Kullanmak

Yaz kış her mevsimde güneşin zararlı ışınları cildi etkilemektedir. Bu nedenle güneşten gelen UV ışınlardan korunmak gerekmektedir. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için muhakkak güneş kremi kullanılmalı ve gün içerisinde yenilenmelidir.

Cilt Tipine Uygun Bakım Yapmak

Her cildin yağ oranı, nem ihtiyacı ve hassasiyet düzeyi birbirinden farklıdır. Evde cilt bakımı yapılmak istenilse de cilt analizi yapılması ihmal edilmemeli ve cilt tipine uygun ürünler kullanılmalıdır. Örneğin hassas ve atopiğe eğilimli ciltler için kullanılan ürünlerin bu cilt tipine uygun olması gerekmektedir, eğer uygun ürünler kullanılmazsa cilt bariyeri zarar görmekte ve cilt daha hassas bir hale gelmektedir.

İhtiyaca Yönelik Bakım Yapmak

Cildin neye ihtiyacı olduğunun bilinmesi için cilt analizi yapılması önemlidir. Cildin ihtiyacı neyse ona uygun ürünler kullanılmalı ve cildin ihtiyaç duymadığı ürünlerle gereksiz bakım yapılmamalıdır. Cildin eksiği neyse cilt onunla beslenmelidir. Örneğin sivilce ve yağlanma problemi olanlar yağ oranını düzenleyici ve akne karşıtı ürünler kullanmalıdır. Böylece hem gereksiz ürünler kullanılmamış hem de cildin ihtiyaçları karşılanmış olmaktadır.

Cilde Maskelerle ve Serumlarla Destek Sağlamak

Cildin temizliğini tamamlayıp, nemlendirme işlemini bitirdikten ve diğer cilt bakımı rutinlerini yerine getirdikten sonra cilde vitamin ve mineral desteği sağlanması gerekmektedir. Evde cilt bakımı yapılırken bu desteği sağlamanın en kolay yolu da serumlardan ve maskelerden faydalanmaktır.

Çeşitli vitamin, mineral ve asitleri içeriğinde bulunduran serumlar ve maskeler cildin aydınlık, parlak, canlı ve genç görünmesine katkıda bulunmaktadırlar. Maruderm, her biri farklı içeriklere sahip serumlarıyla cildi beslemekte ve cilde aydınlık kazandırmaktadır.

Bol Su Tüketmek

Su, vücudun tüm sistemlerinin düzenli çalışması için gereklidir. Vücudumuz gibi cildimizdeki hücrelerin de yarısından fazlası sudan oluşmaktadır. Ciltteki nem oranı da içilen suyla doğru orantılıdır. Sağlıklı cilt hücreleri ve güzel bir cilde sahip olmak için vücudun ihtiyaç duyduğu su miktarını karşılamak gerekmektedir.

Beslenme Alışkanlıklarına Dikkat Etmek

Beslenme alışkanlıklarımız tüm vücudumuzu etkilediği gibi cildimizi de etkilemektedir. Yağ ve nem dengesinin sağlanması için tüketilen besinlere dikkat edilmelidir. Sağlıksız beslenen bireylerin ciltlerinde fazla yağlanma, kuruluk, cilt tonu eşitsizliği, sivilcelenme, gözeneklerde büyüme ve daha pek çok problem ortaya çıkabilmektedir. Beslenme düzenine dikkat edilmezse yapılan cilt bakımları etkili ve kalıcı olmamaktadır.

Uyku Düzenine Özen Göstermek

Vücut uyku esnasında dinlenmekte ve kendini bu sırada yenilemektedir. Cildin yenilenmesi için ihtiyaç duyduğu pek çok hormon da uyku esnasında salgılanmaktadır. Uyku düzenine dikkat ederek hem cildin dinlenmesine hem de kendini yenilemesine katkıda bulunmuş olunmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..