Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Evde Cilt Bakımı Önerileri - Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Önerileri - Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Önerileri – Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde cilt bakımı, ekonomik olması ve pratik çözümler sunması nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Evde yapılan cilt bakım uygulamaları, kişilerin kendilerini daha iyi hissetmesine ve konfor alanlarından çıkmadan bakım yapabilmesine olanak tanımaktadır.

Hem kadın hem de erkek bireyler, güzellik merkezlerinde yapılan bakım uygulamalarından ziyade; evde cilt bakım yöntemlerine rağbet göstermektedir. Evde cilt bakımı, güzellik merkezlerindeki bakım uygulamalarıyla benzer parametreler içermekte ve cilt dokularının beslenmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm, bünyesinde bulunan onlarca farklı bakım ürünü ile evde cilt bakımı yapmak isteyen kişilerin en iyi yardımcısı olarak nitelendirilmektedir. Doğal içerikli bakım ürünleri, evde kullanıma uygun olup; Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

Evde Cilt Bakım Önerileri

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde cilt bakımı, doğal bakım yağları veya cilt bakım ürünleriyle yapılabilmektedir. Cilt tipine uyum sağlayacak bakım ürünleri, cildin doğal olarak yenilenmesine ve daha sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır. Evde yapılabilen cilt bakım yöntemleri, birçok farklı aşama içermektedir ve her aşamanın dikkatli bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Cilt temizliği, evde cilt bakımının ilk aşamasıdır. Tamamen temiz ve makyaj kalıntılarından arınmış cilt, diğer bakım aşamalarına hazır hale gelmektedir. Cilt temizliği için kullanılabilecek ürünler; elma sirkesi, doğal sabun ve yüz yıkama jeli olarak sıralanmaktadır. Bu ürünler, cilt yüzeyinde kalan makyaj ürünlerinin ve yağ kalıntılarının giderilmesine olanak tanımaktadır.

Tonik uygulaması, cilt temizliğinden sonraki adımdır ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Gül suyu, ozon suyu ve doğal yağ bazlı temizleyiciler; tonik uygulaması için son derece uygundur. Bu ürünler ile cildin doğal nem dengesi korunmakta ve gözenek yapıları derinlemesine temizlenmektedir.

Evde yapılan peeling, cilt yüzeyindeki ölü derilerin temizlenmesine olanak tanımaktadır. Pirinç ve yaban mersini gibi doğal ürünler, peeling etkisi göstermekte ve evde uygulanabilen bakım rutinlerine eşlik etmektedir. Peeling uygulaması, cilt yenileyici etki göstermektedir ve cilt bakım rutinine muhakkak eklenmelidir.

Besleyici serumlar, tonik ve peeling ile temizlenen gözenekler tarafından emilmekte ve cilt dokularının onarılmasına olanak tanımaktadır. Özellikle C vitamini desteği içeren serumlar, cilt lekelerinin azalmasına ve cildin tazelenmesine yardımcı olmaktadır. Evde yapılan bakım rutinlerinin yüz serumu ürünleriyle noktalanması, etkili bir cilt bakımının son aşamasını oluşturmaktadır.

Cilt Sağlığı

Evde Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde cilt bakımı, son derece hassas bir işlem olup; dikkatli bir şekilde yapılmadığı takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Evde yapılan cilt bakımından verim alabilmek için tüm aşamaların dikkatle uygulanması gerekmektedir. Evde cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Cilt tipinin en iyi şekilde analiz edilip uygun ürünlerin tespit edilmesi önem arz etmektedir. Yağlı, karma ve hassas olarak sınıflandırılan cilt tipleri; farklı yapılardaki cilt bakımı ürünlerine ihtiyaç duymaktadır.
  2. Cildin tam olarak neye ihtiyaç duyduğunun, en iyi şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Bazı ciltler, sadece serum ve nemlendirici kreme ihtiyaç duyarken; bazı ciltlerin ise derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir.
  3. Evde yapılan cilt bakımında, kullanılan ürünlerin doğal içerikli olup olmadığının analiz edilmesi; yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçebilmek adına önem arz etmektedir. Organik cilt bakım ürünleri, evde yapılan cilt bakım rutinine en iyi şekilde eşlik etmektedir.
  4. Evde cilt bakımı yaparken, uygulamalarının sıklığına ve düzeyine dikkat edilmesi gerekmektedir. Peeling uygulamasının maksimuma haftada dört kez uygulanması gerekirken; yüz temizleme jelinin her gün kullanılması gerekmektedir.

Cilt Bakım Önerileri

Evde Cilt Bakımı İçin Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir?

Evde cilt bakımı yaparken, doğal içerikli bakım ürünlerinden yararlanmak; cilt sağlığı problemlerinin azaltılmasına ve cildin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Maruderm doğal içerikli bakım ürünleriyle evde cilt bakımına destek vermekte ve kişilerin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır. Evde cilt bakımı için kullanılması gereken bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

Temizleyici Jel

Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici, güneş kremi kalıntısı ve makyaj ürünlerini en hızlı şekilde temizlemektedir. İçeriğinde bulunan doğal yağ bileşenleri, cildin tahriş edilmeden temizlenmesine olanak tanımaktadır. Nemlendirici özelliği bulunması nedeniyle, cilt yüzeyinin ışıl ışıl görünmesini sağlayan yağ bazlı temizleyici; Maruderm’in en popüler ürünleri arasında yer almaktadır.

Tonik

Maruderm Glikolik Asit Aydınlatıcı Leke Karşıtı Tonik, gözenek diplerine kadar ulaşmakta ve cildi en mükemmel şekilde arındırmaktadır. Glikolik asit tonik sayesinde, cilt gözenekleri sıkılaşmakta ve sivilce problemleri önlenmektedir. Yüz ve vücut kullanımı için uygun olan glikolik asit ürünleri, birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve güvenle kullanılmaktadır.

Peeling

Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, içeriğindeki asit bazlı bileşenler ile cilt yüzeyini tahriş etmeden yenilemektedir. Ölü derilerin hızlı bir şekilde temizlenmesine olanak tanıyan peeling maske, aydınlatıcı etki göstermesi nedeniyle de öne çıkmaktadır. Düzenli kullanımda cilt bariyerini onararak, kişilerin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Cilt Bakım Ürünleri ve Fiyatları

Besleyici Serum

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, yoğun C vitamini desteği sayesinde cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Saf C vitamini serumu, cilt tonu eşitsizliğinin giderilmesine yardımcı olmakta ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlamaktadır. Düzenli olarak kullanıldığında, yaşlanma karşıtı etki de gösteren yüz C vitamini serumu; birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..