quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Evde Cilt Bakımı Önerileri - Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Önerileri - Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir kadının ayna karşısında cildini pırıl pırıl ışıldarken görmesi, onun için önemi mutluluk kaynaklarından birisidir. Bu durum hemen hemen her kadın için geçerlidir. Ancak yoğun çalışma hayatı, kirli hava, aşırı derece güneş ışınlarına maruz kalınması ve gündelik koşturmacalar derken cilt bakımına vakit ayırmak günden güne zorlaşmaya başlamıştır. Bu kapsamda da her kadının gün içerisinde çok az zamana ayırıp ilgilenebileceği ve bu sayede de cildini çok daha bakımlı bir sürece taşıyabileceği cilt bakım önerilerini sizler için derledik. En iyi cilt bakım ürünleri takviyesiyle birlikte, evde kendinizin de gerçekleştirebileceğiniz aşamalar sayesinde, cildinizi her zaman berrak ve güzel bir görünümde tutma şansı bulabilirsiniz.

Cilt bakımında bir numaralı kural; yüzünüzü temizleyin!
Cilt bakımında ilk ve en önemli adım cildin ve yüzün temizliğidir. Temiz olan bir yüz için de cildi bol bol yıkamak gerekmektedir. Bunun için yüz bölgesine nemlendirici krem uygulamaları da yapabilirsiniz. Nemli bir cilt her zaman daha sağlıklı ve temiz olur. Aynı zamanda cildin o bölgelerinde sivilcelenmeler ve aknelerin oluşmasını engeller. Bu sebepten dolayı yüz temizliği sizlerin iyi bir cilt bakımı açısından dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında. Ayrıca sadece yüzünüz de değil, mümkün oldukça vücudunuzun her bölgesini yıkamaya ve günde en az 1 kere de olsa duşa girmeye özen göstermelisiniz.

Öte yandan cilt temizliği için tonikleme işlemleri de önem taşımaktadır. Bu işlemin esas amacı da cildin gözeneklerini arındırmak ve siyah nokta ile sivilcelerin önüne geçmek. Yüzü temizledikten sonra gerçekleştireceğiniz tonikleme işlemlerinde gözeneklerin arındırılması da desteklenmiş olacaktır. Kimyasal madde içermeyen tonikler sayesinde, cildinizi her zaman bakımlı bir konuma aktarma olanağı da bulabilirsiniz. Bu süreçte bakıldığı zaman cildinizi eskisinde de daha da sağlıklı ve çok daha pürüzsüz bir konuma aktarıp, düzenli bakım süreçlerine dahil olma şansı da yakalayabilirsiniz.

Nemlendirici Kremler Kullanın
Cilt bakımlarında biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi cildin nemli tutulması çok önemlidir. Bunun için cilt yapınıza uygun olacak kremi seçmeniz de çok büyük önem taşır. Her krem cilde iyi gelmez ve aksine daha da sorunlar oluşturacak bir etki kurabilir. Bu noktada da Jeuvenile en iyi nemlendirici krem ve setini denemenizi öneriyoruz. Bu sayede cildiniz her zaman daha nemli bir konumda kalır ve bu da cildin olası problemlere karşı kendisini korumasını destekler. İyi bir cilt bakımı için takviye setler ve kremler alarak uygulamaya geçerseniz eğer, cildinizdeki sorunlar kısa süre içerisinde ortadan da kalkmış olur.

Sonuç olarak evde cilt bakım aşamalarına hem kendinizin hem de destek ürünlerin yardımıyla cildinize var olan problemleri kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilir, daha sağlıklı bir cilt bakımına erişebilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..