Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir. Özellikle ergenlik dönemi ve mevsimsel geçişlerde pek çok erkek yüzünde ve vücudunun belli başlı bölgelerinde kendisini gösteren sivilce ve aknelerden şikayetçi olmaktadır. Hele ki özel bir randevu gününde ortaya çıkan sivilceler, insanı çıldırtıcı boyutlara kadar ulaştırabilir. Bu noktada da tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerin de sivilce durumlarında birkaç önemli detaya ve bakım adımlarına dikkat etmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Bu sebepten dolayı da erkeklerin sivilcelere karşı önlemler alması gerektiğine dair bir araştırmada bulunduk. Yazımızın detaylarında sivilcelerin çıkma sebebi ve erkeklerin bu sivilcelerden ne şekilde kurtulabileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz.

Sivilceler Nasıl Meydana Gelir?

Sivilcelerin meydana gelmesi için birçok farklı sebep vardır aslında. Özellikle de yağ bezlerinin çok büyük kısmı kıl köklerinin içerisinde yer almaktadır. Bu bezlerin de cilde açılan kanalları vardır. Bu kanalların tıkanmasıyla birlikte de sivilceler meydana gelmeye başlar. Yağ bezlerinden sebum denilen bir madde salgılamaya başlar. Sebum da kıl kökünden dışarı doğru çıkamadığı zaman sivilce ve akne gibi bir oluşumun meydana gelmesine sebebiyet verir. Çünkü burada biriken madde ölü hücrelerin artmasına sebebiyet verir. Bu da bakterilerin üremesine ortam hazırladığı için sivilcelerin çıkma olasılığı da çok çabuk bir şekilde artış göstermeye başlar.

Erkeklerin Sivilce Durumunda Neler Yapması Gerekir?

Belirttiğimiz gibi sivilce hem erkek hem de kadınlar için önemli bir cilt hastalığı olarak kabul görmektedir. Erkeklerin de sivilcelerden kurtulmak ve temiz bir cilde sahip olmak adına bir takım detayları göz önüne alarak ilerlemesi şarttır. Özellikle de sivilceli bir erkeğin mutlaka yüzünü ve cildini temiz tutması ilk şart. Bunun dışında da cilt bakım ürünleri ile takviye yapması gerekiyor. Sağlam bir akne karşıtı cilt bakım seti, erkeğin cildinde oluşan sivilcelerin giderilmesi açısından ideal bir kaynağa dönüşebilir. Ki bu konuda bakıldığında da iyi cilt ve yakışıklı bir görünüme ulaşabilmeniz açısından da belli başlı takviyelerin uygulanarak adımların atılması da şarttır. Tabii bu durum sadece bununla sınırlı kalmamalı elbette. Sivilcelerin erkek bedeni ve yüzünde de çıkma durumlarını engellemek, böyle bir durumda da yapılacak olan şeyleri sıralamak istiyoruz. Unutmayın ki her erkek de atacağı adımlar sayesinde daha temiz ve parlak bir yüz cildine sahip olabilir. Üstelik kimi sakallı erkeklerin sivilcelenme durumları daha fazla olur. Sakaldan kaynaklı olarak da sivilcelerin tedavisi çok daha zor olabileceği için birkaç önemli detayı atlamadan hareket etmeniz, sizin açınızdan çok daha etkin sonuçları meydana getirmesini de başarmış olacaktır haliyle.

İşte Erkeklerin Sivilcelerden Kurtulması Açısından Atması Gereken Önemli Adımlar;

1.Yüzünüzü Her Fırsatta Yıkayın

Temizlik, sağlıklı ve berrak bir cilt açısından olmazsa olmazdır. Cildinizi sabah ve akşam ölü hücrelerden arındırmanız açısından muhakkak temiz tutmalısınız. Yüzünüzü de sürekli yıkamalı ve bu temizliği destekleyici şeyler yapmalısınız. Özellikle de ne çok soğuk ne de çok sıcak suyla yıkayın yüzünüzü. Ilık bir suyla düzenli olarak yıkayıp, sabun takviyesiyle de desteklemenizi öneririz. Bu sayede çok daha çabuk bir şekilde sivilce sorununu öteleme imkanı bulabilirsiniz. Ki zaten sivilcelerin genel yapısı göz önüne alındığında da hijyenik adımlarla ilerlediğiniz zaman çok daha verimli sonuçlar edinebilir, daha bakımlı bir cilt sağlığına erişebilirsiniz. Ayrıca kıyafet ve iç çamaşırı değişimine de önem vermeli, duş düzenizi de asla aksatmadan ilerlemelisiniz.

2. Nemlendirici Kremlerle Takviye

Nemli bir cilt, her zaman sivilcelerin ötelenmesi konusunda bir numaralı destekçilerden birisidir. Bu sebepten dolayı da cildiniz yağlı bile olsa nemlendirici krem desteğinden asla kaçınmayın. Düzenli olarak kullanacağınız nemlendirici cilt bakım seti sayesinde, cildinizin sivilcelerden uzak bir şekilde temiz kalmasını da desteklemiş olacaksınız. Bu tutum ve düzeni ilerletmek ve aynı zamanda da daha temiz bir cilde ulaşmak basit olacak. Özellikle de geceleri bu kremi muhakkak kullanmanızı öneririz. Çünkü sivilce ve aknelerin geceleri ölü hücreleri de çabuk yok olabilir. Bu sayede de daha çabuk ve verimli bir şekilde sizleri sivilceleri öteleme olanağınız da artmış olacaktır.

3.Kimsayal Kremlerden Uzak Durun

Güneş kremleri sivilcelerin tedavisi için önemli olabilir. Özellikle güneş ışınlarına aşırı duyarlı olanların bu tarz bir sorunla karşılaşması açısından iyi bir takviye. Ancak yine de kimyasal kremlerden uzak durmanız da önemli. Öyle ki o kadar fazla zararlı ve ne olduğu belirsiz krem var ki, bu kremler sivilcelerin giderilmesi yerine çok daha fazla artış yaşamasına sebebiyet verecek konumlara erişmektedir. Bu sebepten dolayı da kimyasal kullanımından uzak durmanızı öneriyoruz iyi bir sivilce tedavisi için, doğal yollarla ilerlemek her zaman çok daha sağlıklı sonuçlara erişimi de destekleyici bir etkene dönüşebilir. Unutmamak gerekir ki sivilce tedavilerinde temizlik ve doğallık her zaman bir numaralı etkenlerden birisine dönüşebilir.

4. Spor Sonrası Temizlik – Kıyafet Değişimi

Yorgun geçen bir günün sonrası ve yapılan sporlar sonrasında da temizliğe önem vermelisiniz. Özellikle aynı havluyu kullanmamaya çalışın. Her spor sonrasında tüm kıyafetlerinizi değiştirip kendinizi de duşa atmalısınız. Ki bununla birlikte terli kıyafetlerin de çok fazla beklemeden yıkanması gerekmektedir. Bu gibi unsurların her birisini göz önüne alarak adımlarınızı ilerlettiğiniz zaman zaten sonuç odaklı bir işleyişe erişim sağlar, bu sayede de temiz ve cildinizin çok daha rahat nefes alabileceği bir konum oluşturabilirsiniz. Bu konuma odaklanmak ve sağlıklı bir cilde erişmek her zaman sizi memnun edecektir.

5. Cildinize Doğal Maskeler Uygulayın

Evet, belki de söz konusu erkekler olduğu zaman bu tarz bir şey ilk başta abes gelebilir, ancak cildinize doğal maskeler uygulayarak çok daha temiz tutma olanağı bulabilirsiniz. Bunu başardığınız an itibariyle de zaten bakımlı bir erkek olma yolunda sağlam bir noktaya da erişme şansı bulacaksınız. Eve bal, süt, yumurta, salatalık, sirke gibi malzemelerle oluşturabileceğiniz birbirinden doğal ve etkili yüz maskeleri var. Bu maskelerin düzenli kullanımı ile sivilceleri kurutabilir, bu sayede de çok sağlıklı bir görünüme erişim imkânı da bulabilirsiniz. Sivilcelerin bu tarz bir yöntemle de kurutulup yok edilme olanakları çok fazla. Bu sebepten de düzenli olarak kullanmalı ve cildinize ne iyi geliyorsa eğer, onu uygulamaya özen göstermelisiniz.

Tüm bu adımların yanı sıra sizler için Maruderm markasının cilt bakım seti ile nemlendirici krem seçeneklerini de öneririz. Bu markadaki ürünleri kullanarak cildinizdeki sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulma olanağına da erişim sağlayabilirsiniz. Başarılı ve kaliteli bir ürün olan ve gerçekten de cildin nefes almasını destekleyici bir yapıya sahip olan bu markanın olanaklarıyla da sivilce ve akne derinden kısa sürede kurtulmuş olacaksınız. Cilt bakımı her zaman çok önemli bir konuma tutmanız gereken detayların başında geliyor. Cildinizi temiz ve bakımlı bir şekilde muhafaza ettiğiniz takdirde de, çok daha sağlıklı bir insan olma şansını da rahatlıkla yakalamış olacaksınız.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..