quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir. Özellikle ergenlik dönemi ve mevsimsel geçişlerde pek çok erkek yüzünde ve vücudunun belli başlı bölgelerinde kendisini gösteren sivilce ve aknelerden şikayetçi olmaktadır. Hele ki özel bir randevu gününde ortaya çıkan sivilceler, insanı çıldırtıcı boyutlara kadar ulaştırabilir. Bu noktada da tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerin de sivilce durumlarında birkaç önemli detaya ve bakım adımlarına dikkat etmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Bu sebepten dolayı da erkeklerin sivilcelere karşı önlemler alması gerektiğine dair bir araştırmada bulunduk. Yazımızın detaylarında sivilcelerin çıkma sebebi ve erkeklerin bu sivilcelerden ne şekilde kurtulabileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz.

Sivilceler Nasıl Meydana Gelir?

Sivilcelerin meydana gelmesi için birçok farklı sebep vardır aslında. Özellikle de yağ bezlerinin çok büyük kısmı kıl köklerinin içerisinde yer almaktadır. Bu bezlerin de cilde açılan kanalları vardır. Bu kanalların tıkanmasıyla birlikte de sivilceler meydana gelmeye başlar. Yağ bezlerinden sebum denilen bir madde salgılamaya başlar. Sebum da kıl kökünden dışarı doğru çıkamadığı zaman sivilce ve akne gibi bir oluşumun meydana gelmesine sebebiyet verir. Çünkü burada biriken madde ölü hücrelerin artmasına sebebiyet verir. Bu da bakterilerin üremesine ortam hazırladığı için sivilcelerin çıkma olasılığı da çok çabuk bir şekilde artış göstermeye başlar.

Erkeklerin Sivilce Durumunda Neler Yapması Gerekir?

Belirttiğimiz gibi sivilce hem erkek hem de kadınlar için önemli bir cilt hastalığı olarak kabul görmektedir. Erkeklerin de sivilcelerden kurtulmak ve temiz bir cilde sahip olmak adına bir takım detayları göz önüne alarak ilerlemesi şarttır. Özellikle de sivilceli bir erkeğin mutlaka yüzünü ve cildini temiz tutması ilk şart. Bunun dışında da cilt bakım ürünleri ile takviye yapması gerekiyor. Sağlam bir akne karşıtı cilt bakım seti, erkeğin cildinde oluşan sivilcelerin giderilmesi açısından ideal bir kaynağa dönüşebilir. Ki bu konuda bakıldığında da iyi cilt ve yakışıklı bir görünüme ulaşabilmeniz açısından da belli başlı takviyelerin uygulanarak adımların atılması da şarttır. Tabii bu durum sadece bununla sınırlı kalmamalı elbette. Sivilcelerin erkek bedeni ve yüzünde de çıkma durumlarını engellemek, böyle bir durumda da yapılacak olan şeyleri sıralamak istiyoruz. Unutmayın ki her erkek de atacağı adımlar sayesinde daha temiz ve parlak bir yüz cildine sahip olabilir. Üstelik kimi sakallı erkeklerin sivilcelenme durumları daha fazla olur. Sakaldan kaynaklı olarak da sivilcelerin tedavisi çok daha zor olabileceği için birkaç önemli detayı atlamadan hareket etmeniz, sizin açınızdan çok daha etkin sonuçları meydana getirmesini de başarmış olacaktır haliyle.

İşte Erkeklerin Sivilcelerden Kurtulması Açısından Atması Gereken Önemli Adımlar;

1.Yüzünüzü Her Fırsatta Yıkayın

Temizlik, sağlıklı ve berrak bir cilt açısından olmazsa olmazdır. Cildinizi sabah ve akşam ölü hücrelerden arındırmanız açısından muhakkak temiz tutmalısınız. Yüzünüzü de sürekli yıkamalı ve bu temizliği destekleyici şeyler yapmalısınız. Özellikle de ne çok soğuk ne de çok sıcak suyla yıkayın yüzünüzü. Ilık bir suyla düzenli olarak yıkayıp, sabun takviyesiyle de desteklemenizi öneririz. Bu sayede çok daha çabuk bir şekilde sivilce sorununu öteleme imkanı bulabilirsiniz. Ki zaten sivilcelerin genel yapısı göz önüne alındığında da hijyenik adımlarla ilerlediğiniz zaman çok daha verimli sonuçlar edinebilir, daha bakımlı bir cilt sağlığına erişebilirsiniz. Ayrıca kıyafet ve iç çamaşırı değişimine de önem vermeli, duş düzenizi de asla aksatmadan ilerlemelisiniz.

2. Nemlendirici Kremlerle Takviye

Nemli bir cilt, her zaman sivilcelerin ötelenmesi konusunda bir numaralı destekçilerden birisidir. Bu sebepten dolayı da cildiniz yağlı bile olsa nemlendirici krem desteğinden asla kaçınmayın. Düzenli olarak kullanacağınız nemlendirici cilt bakım seti sayesinde, cildinizin sivilcelerden uzak bir şekilde temiz kalmasını da desteklemiş olacaksınız. Bu tutum ve düzeni ilerletmek ve aynı zamanda da daha temiz bir cilde ulaşmak basit olacak. Özellikle de geceleri bu kremi muhakkak kullanmanızı öneririz. Çünkü sivilce ve aknelerin geceleri ölü hücreleri de çabuk yok olabilir. Bu sayede de daha çabuk ve verimli bir şekilde sizleri sivilceleri öteleme olanağınız da artmış olacaktır.

3.Kimsayal Kremlerden Uzak Durun

Güneş kremleri sivilcelerin tedavisi için önemli olabilir. Özellikle güneş ışınlarına aşırı duyarlı olanların bu tarz bir sorunla karşılaşması açısından iyi bir takviye. Ancak yine de kimyasal kremlerden uzak durmanız da önemli. Öyle ki o kadar fazla zararlı ve ne olduğu belirsiz krem var ki, bu kremler sivilcelerin giderilmesi yerine çok daha fazla artış yaşamasına sebebiyet verecek konumlara erişmektedir. Bu sebepten dolayı da kimyasal kullanımından uzak durmanızı öneriyoruz iyi bir sivilce tedavisi için, doğal yollarla ilerlemek her zaman çok daha sağlıklı sonuçlara erişimi de destekleyici bir etkene dönüşebilir. Unutmamak gerekir ki sivilce tedavilerinde temizlik ve doğallık her zaman bir numaralı etkenlerden birisine dönüşebilir.

4. Spor Sonrası Temizlik – Kıyafet Değişimi

Yorgun geçen bir günün sonrası ve yapılan sporlar sonrasında da temizliğe önem vermelisiniz. Özellikle aynı havluyu kullanmamaya çalışın. Her spor sonrasında tüm kıyafetlerinizi değiştirip kendinizi de duşa atmalısınız. Ki bununla birlikte terli kıyafetlerin de çok fazla beklemeden yıkanması gerekmektedir. Bu gibi unsurların her birisini göz önüne alarak adımlarınızı ilerlettiğiniz zaman zaten sonuç odaklı bir işleyişe erişim sağlar, bu sayede de temiz ve cildinizin çok daha rahat nefes alabileceği bir konum oluşturabilirsiniz. Bu konuma odaklanmak ve sağlıklı bir cilde erişmek her zaman sizi memnun edecektir.

5. Cildinize Doğal Maskeler Uygulayın

Evet, belki de söz konusu erkekler olduğu zaman bu tarz bir şey ilk başta abes gelebilir, ancak cildinize doğal maskeler uygulayarak çok daha temiz tutma olanağı bulabilirsiniz. Bunu başardığınız an itibariyle de zaten bakımlı bir erkek olma yolunda sağlam bir noktaya da erişme şansı bulacaksınız. Eve bal, süt, yumurta, salatalık, sirke gibi malzemelerle oluşturabileceğiniz birbirinden doğal ve etkili yüz maskeleri var. Bu maskelerin düzenli kullanımı ile sivilceleri kurutabilir, bu sayede de çok sağlıklı bir görünüme erişim imkânı da bulabilirsiniz. Sivilcelerin bu tarz bir yöntemle de kurutulup yok edilme olanakları çok fazla. Bu sebepten de düzenli olarak kullanmalı ve cildinize ne iyi geliyorsa eğer, onu uygulamaya özen göstermelisiniz.

Tüm bu adımların yanı sıra sizler için Maruderm markasının cilt bakım seti ile nemlendirici krem seçeneklerini de öneririz. Bu markadaki ürünleri kullanarak cildinizdeki sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulma olanağına da erişim sağlayabilirsiniz. Başarılı ve kaliteli bir ürün olan ve gerçekten de cildin nefes almasını destekleyici bir yapıya sahip olan bu markanın olanaklarıyla da sivilce ve akne derinden kısa sürede kurtulmuş olacaksınız. Cilt bakımı her zaman çok önemli bir konuma tutmanız gereken detayların başında geliyor. Cildinizi temiz ve bakımlı bir şekilde muhafaza ettiğiniz takdirde de, çok daha sağlıklı bir insan olma şansını da rahatlıkla yakalamış olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..