quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkek Cilt Bakım Tavsiyeleri

Erkek Cilt Bakım Tavsiyeleri

Erkeklerin ciltleri kadınlarınkinden farklılık göstermektedir. Kadınlara göre önceki dönemlerde daha az bakım yapan erkekler, son dönemde kendilerine çok daha fazla özen göstermeye başlamışlardır. Erkekler için sağlıklı ve güzel bir cildin sırrı yapılan cilt bakımı olmaktadır. Cildinize yapacağınız bakım öz güveninizin artmasını ve gireceğiniz ortamda daha rahat bir şekilde fark edilmenizi sağlar. Cildinizi sevin ve bakımlarını yapmayı ihmal etmeyin. Erkeklerin ciltleri için nasıl bakım yapmaları gerektiğini şu şekilde anlatabiliriz.

·Cildinizi Temizleyin
Cilt temizliği ilk aşamada bulunan ve oldukça önemli olan bir adım olarak bulunmaktadır. Cilt temizliğinin belirli periyotlar halinde yapılması gerekmektedir. Cildinizde oluşan kir ve tozdan arındırılması çok aha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Erkeklerin cilt bakımlarını yaparken unutmamaları gereken temiz bir cildin ferah bir cilt olacağıdır. Cildiniz ne kadar ferahsa sizde kendinizi o kadar rahat ve öz güvenli, hissedebilirsiniz. Cilt temizliğiiçin seçeceğiniz ürünlerin kaliteli kendisini ispatlamış olan ürünler arasından seçmeniz gerekmektedir.

·Erkekler Cildinizi Kesinlikle Nemlendirin
Her cildin kendisine has bir nem dengesi bulunmaktadır. Gün içerisinde nem miktarı ciltte azalmaktadır. Nem miktarı azalan ciltlerde kurumalar meydana gelmektedir. Nemsiz kalmış bir cilt kötü bir görüntünün oluşmasına nen olmaktadır. Bundan dolayı gün içinde cildinizin kaliteli bir nemlendirici ile düzgün bir şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu sayede cildiniz ideal bir nem dengesine kavuşacak ve çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Aynı zamanda nemlendirici yanında günde düzenli bir şekilde su içilmesi oldukça faydalı olacaktır. Maruderm Nemlendirici Cilt Bakım Setini kullanarak cildinizin gün boyuca ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsiniz.

·Sakal ve Bıyıklarınıza Özenli Davranın
Sakal ve bıyıklar eklerin yüzlerinde var olan kusurların gizlenmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı kadının makyajı erkeğin sakalı denilmektedir. Sakal bakımınız yapmak için özel olarak kullanılmakta olan sakal yağlarından faydalanabilirsiniz. Birçok markanın sakal ve bıyık bakımı için üretmiş olduğu sakal ve bıyık yağları bulunmaktadır.

·Tıraşta Peeling Etkisi
Erkeklerin yapacakları tıraş ciltte peeling etkisi yaratmaktadır. Tıraş yaptıktan sonra cildinizin çok daha düzgün ve temiz bir görünüme kavuşması sağlanır. Tıraş olduktan sonra cildin hassaslaşmasını sağlayan bir cilt bakımı uygulamanız gerekmektedir. Cilt tipinize uygun olarak seçim yapacağınız cilt bakım ürünü ile cildinizde oluşan hassasiyet durumuna son verebilirsiniz.

·Cildinizi Güneşten Yayılan Zararlı Işınlardan Muhafaza Edin
Güneşten yayılmakta olan zararlı ışınlardan güzel bir güneş kremi ile kurtulabilirsiniz. Cilt lekelerinin önlemesini sağlayan güneş kremleri oldukça sağlıklı bir etki yaratmaktadır. Güneşten yayılan zararlı ışınlar kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Kullanacağınız güneş kremleri sayesinde aynı zamanda kırışıklık karşıtı bir bakım yapmış olursunuz.

Erkeklerin bakım yapması ve bakım ürünlerinin kullanması önceki zamanlarda çok duyulduk bir durum değildi. Bakımlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olan erkekler etraftan çok daha rahat bir şekilde fark edilmektedir. Gerekli olan bakım adımlarını yapan erkekler için bu bakım sıralamasını yapmak olacaktır. Kadınlar için bakım ne kadar önemliyse aynı şekilde erkekler içinde o kadar önemlidir. Üstelik kadın bakım sıralaması ve erkek bakım sıralaması karşılaştırıldığı zaman erkeklerin çok rahat bir şekilde uygulayabilecekleri gözükmektedir. Erkekler unutmayın bakım yapmanız halinde çok daha sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun için küçük bakım adımlarını atlamadan yapın. Cildiniz için kullanacağınız ürünlerin kendisini kanıtlamış ve memnuniyet çıtası yüksek olan ürünleri tercih edin. Bakımlı bir erkek her zaman çok daha avantajlı ve dikkat çekici olacaktır. Bunu sakın unutmayın ve bakımınızı eksik etmeyin.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..