Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkek Cilt Bakım Tavsiyeleri

Erkek Cilt Bakım Tavsiyeleri

Erkek Cilt Bakım Tavsiyeleri

Erkekler, en az kadınlar kadar; cilt bakımı rutinlerine ve cilt bakım ürünlerine ilgi duymaktadır. Erkek cilt bakım, işlevsel özellikleri ve etkili sonuçları sayesinde; erkek bireylerin ilgisini çekmektedir. Cilt temizliğinin yapılmasına ve cilt sağlığının en iyi şekilde korunmasına olanak tanıyan erkek cilt bakımı, birçok farklı uygulamadan oluşmakta ve erkeklerin daha pürüzsüz bir yüze sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Erkek cilt bakım rutini, kadın bireylerin bakım rutinlerine nazaran daha fazla temizleyici ürün içermektedir. Bu durumun nedeni, erkek cildinin kadın cildine göre daha yağlı bir yapı sergilemesine dayanmaktadır. Sebum üretimi bakımından daha aktif olan erkekler, yağlı bir cilde sahip olmaları nedeniyle daha fazla gözenek problemi yaşamaktadır. Cilt yüzeyinde gelişen gözenek problemleri, sivilce ve siyah nokta oluşumunun hızlanmasına neden olmaktadır.

Maruderm, bünyesinde bulunan doğal içerikli bakım ürünleri ile erkek cilt bakım rutinlerinin daha kaliteli olmasına olanak tanımaktadır. Maruderm ürünleri, erkek kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamakta ve cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Her geçen gün daha fazla kişiye ulaşan ve beğenilerek tercih edilen Maruderm, erkek müşterilerinin de memnuniyetini kazanmaktadır.

Erkek Cilt Bakım Rutini

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Erkek cilt bakım, kadın cilt bakımına nazaran daha kapsamlı olmalıdır. Erkek cilt bakımının nitelik kazanması için birçok bakım uygulamasının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Kadın cildine nazaran daha fazla yağ barındıran erkek cildi, uygun bakım ürünleriyle daha sağlıklı bir hale getirilebilmektedir. Söz konusu ürünlerin her biri, erkek cilt bakımının daha nitelikli olabilmesine olanak tanımaktadır.

Cilt temizliği, erkek cilt bakımının en önemli aşaması olarak nitelendirilmektedir. Erkek bireylerin de en az kadınlar kadar cilt temizliğine özen göstermesi gerekmektedir. Kir ve yağ kalıntıları, cilt temizliği uygulamaları ile bertaraf edilebilmektedir. Peeling, tonik ve temizleme jeli; erkek cilt bakımının en işlevsel ürünleri olarak sıralanmaktadır. Cilt temizliği, bu ürünlerin düzenli olarak kullanılması ile mükemmel bir şekilde korunmaktadır.

Erkek cilt bakımının en önemli hususlarından biri tıraş sonrası cilt temizliğidir. Tıraş losyonu ve tıraş köpüğü, kimyasal maddeler içermeleri nedeniyle, erkek bireylerin cilt sağlığını riske atmaktadır. Bu riskin giderilebilmesi için tıraş sonrası cilt temizliğinin iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. pH değeri düşük sabun ve yüz yıkama jeli gibi ürünler, bu amaca en iyi şekilde hizmet edebilmektedir.

Erkek Cilt Bakım Rutini Neden Önemlidir?

Dış görünüşün bu denli önem arz ettiği günümüz dünyası, hem erkek hem de kadın bireylerin cilt bakım ürünlerine rağbet göstermesine neden olmaktadır. Cilt yüzeyinin pürüzsüzlüğü ve cildin daha sıkı görünmesi; hem erkek hem de kadın bireylerin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Bu hayallerin gerçekleşmesi ise uygun nitelikteki cilt bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması ile mümkün hale gelmektedir.

Erkek cilt bakımı ve erkek cilt bakım ürünleri; erkek bireylerin daha sağlıklı bir cilde sahip olması için özel olarak tasarlanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri, sivilce ve leke gibi cilt problemlerinin en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır. Günümüzde, hemen hemen her erkek; cilt bakım ürünlerine ve cilt sağlığına önem vermektedir. Bu nedenle, erkek cilt bakım ürünlerine ciddi bir rağbet gösterilmektedir.

Erkek Cilt Bakım Rutini

Erkek Cilt Bakım Rutininde Hangi Uygulamalar Bulunmaktadır?

  1. Cilt Temizliği

Erkek cilt bakımının olmazsa olmaz uygulaması olan cilt temizliği, cilt yüzeyinin ölü deri ve kir kalıntılarından arınmasına yardımcı olmaktadır. Erkek bireyler, yüz yıkama jeli gibi ürünleri günlük olarak kullanmaya özen göstermelidir. Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici, yüz ve vücut kullanımı için uyum sağlamakta ve erkek cilt bakımının en verimli şekilde yapılmasına olanak tanımaktadır.

  1. Tıraş Sonrası Temizliği

Tıraş sonrası temizliği, neredeyse bütün erkekler tarafından atlansa da; tıraş losyonunun olumsuz etkilerinin azaltılması açısından önem arz etmektedir. Erkeklerin, tıraş sonrasında yüzlerini bol su ile durulamaları gerekmektedir. Bu aşama, cildin kimyasal içerikli maddelerden arındırılmasına olanak tanımaktadır. Bu işlem esnasında, pH değeri düşük olan sabun veya temizleme jeli gibi ürünler de kullanılabilmektedir.

  1. Tonik Uygulaması

Erkek cilt bakım ürünleri arasında yer alan tonik, gözeneklerin açılmasına ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Toplum genelinde yaşayan erkeklerin ortak problemi olan gözenek tıkanması, Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı Tonik ile en iyi şekilde bertaraf edilebilmektedir. Doğal içerikli yapısı ile öne çıkan gözenek sıkılaştırıcı tonik, erkek bireylerin cilt bakım sürecine katkı sağlamaktadır.

Erkek Cilt Bakımı Adımları

  1. Arındırıcı Maske Uygulaması

Kil maskesi, sivilce maskesi ve peeling maskesi gibi ürünler; erkek bireylerin cilt bakım süreçlerini kusursuzlaştırmaktadır. Maruderm AHA BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, cilt yüzeyinde biriken ölü derilerin temizlenmesi için özel olarak formüle edilmektedir. Erkek cilt bakımı rutinine en iyi şekilde uyum sağlayan bu ürün, üstün arındırma gücü sayesinde öne çıkmaktadır.

  1. Nemlendirici Krem ve Güneş Koruyucu Kullanımı

Erkek cilt bakımının en önemli aşamaları arasında yer alan nemlendirici krem uygulaması, gün boyu yorulan cilt dokularının beslenmesine olanak tanımaktadır. Güneş koruyucu ise hem yaz hem de kış aylarında kullanılmakta ve erkek bireylerin cilt sağlığını korumaktadır. Maruderm SPF + 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi, erkek cildinin güneşin zararlı ışınlarına karşı en iyi şekilde korunabilmesine olanak tanımaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..