Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

En iyi Cilt Bakım Seti Hangisidir? Cilt Tipine Uygun Tavsiyeler

En iyi Cilt Bakım Seti Hangisidir? Cilt Tipine Uygun Tavsiyeler

En İyi Cilt Bakım Seti Hangisidir? Cilt Tipine Uygun Tavsiyeler

En iyi cilt bakım seti, kişilerin cilt tiplerine uyum sağlayan doğal bileşenlerden oluşmakta ve cilt sağlığı problemlerini en aza indirmeyi hedeflemektedir. Piyasada bulunan onlarca farklı bakım ürünü, kişilerin daha sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olması için üretilmektedir. Kişiler, piyasada bulunan ürünler arasından; kendi cilt tiplerine uyum sağlayacak en iyi bakım ürünlerini, kolaylıkla seçebilmektedir.

Maruderm, doğal bileşenlerin güzellik sektörüne dâhil edilmesi hedefiyle çıktığı bu yolda; bünyesinde bulunan onlarca farklı çeşit bakım ürünü ile müşterilerinin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamaktadır. Maruderm cilt bakım ürünleri, kişilerin daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmasına ve sosyal yaşamlarını daha kaliteli geçirmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm cilt bakım setleri, kişilerin sıklıkla yaşadığı cilt sağlığı problemlerini özel olarak hedef almaktadır. Dermatolojik olarak test edilmiş onlarca farklı çeşit bakım ürünü, en kaliteli haliyle ve uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Cilt tipine uygun bakım setleri, en kaliteli haliyle müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır.

Kuru Cilt Yapısı İçin Ürün Önerileri

Kuru cilt yapısı, kişilerin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etki göstermekte ve cilt yüzeyinin kademeli olarak soyulmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu problemlerinin azalması için dermatoloji uzmanlarından yardım almak ve kuru cilt tipi için bakım seti çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Kuru cilt yapısı için ürün önerileri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli: Kuru cilt yapısı için mükemmel bir ürün olan yüz yıkama jeli, hassas cilt yapısına sahip olan kişiler için özel olarak formüle edilmektedir. Cilt yüzeyini tahriş etmeden temizleyen bu ürün, içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde cilt dokularının beslenmesine de yardımcı olmaktadır.
 2. Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi: İçerdiği yoğun hyalüronik asit düzeyi sayesinde, cildin doğal nem dengesini koruyan bu ürün; cilt kuruluğu problemi yaşayan kişilerin, en iyi yardımcısı olarak nitelendirilmektedir. Cilt bakım kremi, tüm vücut bölgelerine uygulanabilmekte ve kişilerin cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 3. Maruderm Cica Centella Cilt Bakım Kremi: Besleyici ve onarıcı centella bitkisinden elde edilen bu ürün, cilt bariyerinin güçlenmesine ve dış etkenlere karşı daha dirençli olabilmesine olanak tanımaktadır. Söz konusu ürünün düzenli olarak kullanılması, cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Yağlı Cilt Yapısı İçin Ürün Önerileri

Yağlı cilt yapısı, cilt dokularının aşırı düzeyde sebum üretmesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Cilt yüzeyindeki sebum dengesinin bozulmasına neden olan faktörler; aşırı düzeyde yağlı besin tüketmek, yeteri kadar su içmemek ve stres faktörlerine sürekli olarak maruz kalmak olarak sıralanmaktadır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin, temizleyici bakım seti çeşitlerini; düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

 1. Maruderm Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli: Yağlı ve karma ciltler için özel olarak formüle edilen bu ürün, cilt yüzeyindeki fazla yağı en mükemmel şekilde temizlemektedir. Salisilik asit içermesi nedeniyle, sivilce oluşumunu azaltan bu yüz yıkama jeli; gözenek sıkılaştırıcı etki göstermekte ve kişilerin daha genç bir cilt görünümüne sahip olmasına yardımcı olmaktadır.
 2. Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu: Peeling uygulaması, cilt yüzeyinin fazla yağdan ve ölü derilerden arınmasına yardımcı olmaktadır. En iyi cilt bakım ürünü kategorisinde yer alan bu peeling, cilt dokularının doğal sebum dengesine kavuşmasına ve kişinin daha sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Anti – Age Özelliği Olan Bakım Ürünü Önerileri

Anti – Age bakım seti ve ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Anti – Age özelliği gösteren ürünlerin, düzenli olarak kullanılması halinde; cilt kırışıklıkların hızlı bir şekilde azalması mümkün hale gelmektedir. Anti – Age özelliği olan bakım ürünü önerileri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Kremi: Marudem’in en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alan bu krem; içerdiği yoğun kolajen miktarı sayesinde, cilt kırışıklığı problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Kırışıklık karşıtı bakım kremi, doğal bileşenli ürünlerle elde edilmekte ve en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır.
 2. Maruderm Caffeine Peptides + Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu: Yaygın bir yaşlılık belirtisi olan göz çevresi problemleri, Maruderm imzalı bu göz çevresi serumu ile en aza indirilmektedir. İçerdiği yoğun peptid miktarı ve kahve özleri; gözaltı morlukları gibi yaşlılık belirtilerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 3. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Bakım Serumu: Ginseng özlerinin mucizesi, Maruderm imzalı bu ürün ile müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi yaşlılık belirtilerini, en aza indiren bu bakım serumu; en iyi yaşlanma karşıtı olarak nitelendirilmekte ve kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.

Maruderm cilt bakım ürünleri, kişilerin cilt sağlığı problemlerini özel olarak hedef almakta ve cildin istenilen görünüme hızlı bir şekilde kavuşturulmasına olanak tanımaktadır. Maruderm bünyesinde bulunan en iyi cilt bakım seti ve besleyici yüz serumları, cilt sağlığı problemlerinin azalmasına yardımcı olması nedeniyle; diğer cilt bakım ürünleri arasında öne çıkmakta ve kullanıcı memnuniyeti kazanmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..