Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

En iyi Cilt Bakım Seti Hangisidir? Cilt Tipine Uygun Tavsiyeler

En iyi Cilt Bakım Seti Hangisidir? Cilt Tipine Uygun Tavsiyeler

En İyi Cilt Bakım Seti Hangisidir? Cilt Tipine Uygun Tavsiyeler

En iyi cilt bakım seti, kişilerin cilt tiplerine uyum sağlayan doğal bileşenlerden oluşmakta ve cilt sağlığı problemlerini en aza indirmeyi hedeflemektedir. Piyasada bulunan onlarca farklı bakım ürünü, kişilerin daha sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olması için üretilmektedir. Kişiler, piyasada bulunan ürünler arasından; kendi cilt tiplerine uyum sağlayacak en iyi bakım ürünlerini, kolaylıkla seçebilmektedir.

Maruderm, doğal bileşenlerin güzellik sektörüne dâhil edilmesi hedefiyle çıktığı bu yolda; bünyesinde bulunan onlarca farklı çeşit bakım ürünü ile müşterilerinin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamaktadır. Maruderm cilt bakım ürünleri, kişilerin daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmasına ve sosyal yaşamlarını daha kaliteli geçirmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm cilt bakım setleri, kişilerin sıklıkla yaşadığı cilt sağlığı problemlerini özel olarak hedef almaktadır. Dermatolojik olarak test edilmiş onlarca farklı çeşit bakım ürünü, en kaliteli haliyle ve uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Cilt tipine uygun bakım setleri, en kaliteli haliyle müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır.

Kuru Cilt Yapısı İçin Ürün Önerileri

Kuru cilt yapısı, kişilerin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etki göstermekte ve cilt yüzeyinin kademeli olarak soyulmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu problemlerinin azalması için dermatoloji uzmanlarından yardım almak ve kuru cilt tipi için bakım seti çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Kuru cilt yapısı için ürün önerileri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli: Kuru cilt yapısı için mükemmel bir ürün olan yüz yıkama jeli, hassas cilt yapısına sahip olan kişiler için özel olarak formüle edilmektedir. Cilt yüzeyini tahriş etmeden temizleyen bu ürün, içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde cilt dokularının beslenmesine de yardımcı olmaktadır.
 2. Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi: İçerdiği yoğun hyalüronik asit düzeyi sayesinde, cildin doğal nem dengesini koruyan bu ürün; cilt kuruluğu problemi yaşayan kişilerin, en iyi yardımcısı olarak nitelendirilmektedir. Cilt bakım kremi, tüm vücut bölgelerine uygulanabilmekte ve kişilerin cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 3. Maruderm Cica Centella Cilt Bakım Kremi: Besleyici ve onarıcı centella bitkisinden elde edilen bu ürün, cilt bariyerinin güçlenmesine ve dış etkenlere karşı daha dirençli olabilmesine olanak tanımaktadır. Söz konusu ürünün düzenli olarak kullanılması, cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Yağlı Cilt Yapısı İçin Ürün Önerileri

Yağlı cilt yapısı, cilt dokularının aşırı düzeyde sebum üretmesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Cilt yüzeyindeki sebum dengesinin bozulmasına neden olan faktörler; aşırı düzeyde yağlı besin tüketmek, yeteri kadar su içmemek ve stres faktörlerine sürekli olarak maruz kalmak olarak sıralanmaktadır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin, temizleyici bakım seti çeşitlerini; düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

 1. Maruderm Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli: Yağlı ve karma ciltler için özel olarak formüle edilen bu ürün, cilt yüzeyindeki fazla yağı en mükemmel şekilde temizlemektedir. Salisilik asit içermesi nedeniyle, sivilce oluşumunu azaltan bu yüz yıkama jeli; gözenek sıkılaştırıcı etki göstermekte ve kişilerin daha genç bir cilt görünümüne sahip olmasına yardımcı olmaktadır.
 2. Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu: Peeling uygulaması, cilt yüzeyinin fazla yağdan ve ölü derilerden arınmasına yardımcı olmaktadır. En iyi cilt bakım ürünü kategorisinde yer alan bu peeling, cilt dokularının doğal sebum dengesine kavuşmasına ve kişinin daha sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Anti – Age Özelliği Olan Bakım Ürünü Önerileri

Anti – Age bakım seti ve ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Anti – Age özelliği gösteren ürünlerin, düzenli olarak kullanılması halinde; cilt kırışıklıkların hızlı bir şekilde azalması mümkün hale gelmektedir. Anti – Age özelliği olan bakım ürünü önerileri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Kremi: Marudem’in en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alan bu krem; içerdiği yoğun kolajen miktarı sayesinde, cilt kırışıklığı problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Kırışıklık karşıtı bakım kremi, doğal bileşenli ürünlerle elde edilmekte ve en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır.
 2. Maruderm Caffeine Peptides + Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu: Yaygın bir yaşlılık belirtisi olan göz çevresi problemleri, Maruderm imzalı bu göz çevresi serumu ile en aza indirilmektedir. İçerdiği yoğun peptid miktarı ve kahve özleri; gözaltı morlukları gibi yaşlılık belirtilerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 3. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Bakım Serumu: Ginseng özlerinin mucizesi, Maruderm imzalı bu ürün ile müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi yaşlılık belirtilerini, en aza indiren bu bakım serumu; en iyi yaşlanma karşıtı olarak nitelendirilmekte ve kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.

Maruderm cilt bakım ürünleri, kişilerin cilt sağlığı problemlerini özel olarak hedef almakta ve cildin istenilen görünüme hızlı bir şekilde kavuşturulmasına olanak tanımaktadır. Maruderm bünyesinde bulunan en iyi cilt bakım seti ve besleyici yüz serumları, cilt sağlığı problemlerinin azalmasına yardımcı olması nedeniyle; diğer cilt bakım ürünleri arasında öne çıkmakta ve kullanıcı memnuniyeti kazanmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..