Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

Cilt bakımı söz konusu olduğunda akıllara ilk olarak yüz gelir elbette… Ancak bununla birlikte vücudu da bir bütün olarak değerlendirmeli, cilt bakımında vücudumuzun her bir noktasına aynı özeni göstermeliyiz. Keza bölgesel çözümler kısa vadeli sonuçlar getirecektir. Bu noktada da özellikle de eller sürekli göz önündedir. İletişimi desteklemek amacıyla sürekli ellerimizden yardım alırız. Ayak bakımı ise kişinin kendisini çok daha sağlıklı ve iyi hissedebilmesi açısından önemlidir. Bu sebepten dolayı da el ve ayak bakımına gerekli olan ilgiyi göstermeniz, cildinize de doğudan katkı sağlayacaktır. Ellerimiz ve ayaklarımız bizlerin hayatta en fazla destek aldığı organlar olmaktadır. Onların bakımını üstlenip belli bir rutin kurduğunuz zaman, yaşlanma karşıtı çok daha sağlıklı bir hayata sahip olabilirsiniz.

Yaz ve kış ayları ya da mevsim geçişleri cildi ciddi anlamda yorabilir. Bu tarz yorulmalar da belli bir süre sonrasında yıpranma durumlarını ortaya çıkarmış olacaktır. Özellikle de yaz aylarında aşırı güneş ışınları, tuzlu ve klorlu sular, aynı zamanda sık duş alınması cildi yoracaktır. Bunun yanı sıra yaz mevsimi ayaklar için de biraz sıkıntılı durumları ortaya çıkarabilir. Aşırı sıcak, tercih edilen açık ayakkabılar, kumsal ve deniz içerisinde karşılaşılan yabancı maddeler ve bulaşıcı cilt hastalıkları ayaklar için de çeşitli sorunların oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu gibi hastalıklar bazı dönemlerde öyle raddelere ulaşabilir ki, kişi adım atma konusunda bile belli başlı sıkıntılarla uğraşma zorunda kalabilir. Bu sebepten dolayı da ayak ve el bakımı için muhakkak belli başlı detay ve tüyoları göz önüne alarak hareket etmenizde yarar görülmektedir.

El ve Ayak Bakımında Alınabilecek Önlemler

El bakımında özellikle de yaz aylarında bahçede toprakla ilgilenirken ya da bulaşık yıkarken muhakkak eldiven kullanımına özen gösterin. Eldiven kullanımı hem cildinizin aşınıp yıpranmasını engeller, hem de bakterilere karşı daha iyi bir koruma alanı açmanızı sağlar. Keza birçok insan bulaşık deterjanlarındaki kimyasallar yüzünden sorunlar yaşamaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur da amacına uygun eldivenler kullanmaya özen göstermek olmalıdır. Hemen hemen her işleme uygun eldiven tasarımları bulunmaktadır. Bu sebepten de yapmak istediğiniz işte size yardımcı olacak ve zarar vermeyecek tarzda eldiven kullanmanız, elinizin bakımında iyi bir denge kurmanızı da destekleyici etkiler oluşturmuş olacaktır.

Eller İçin Nemlendirici Kremler

Eller sıklıkla yıkansa dahi, banyolar ve deniz sonrasında bir yıpranma söz konusu olacaktır. Bu da nemlendirici krem takviyeleriyle ellerinize ihtiyaç duyduğu bakımı vermenizi gerekli kılabilir. Nemlendirici krem takviyesi cilt bakımı için çok önemlidir. Maruderm en etkili nemlendirici krem ürünü ile sizler cildinizin ihtiyaç duyduğu nem oranını kazandırma başarısı bulabilirsiniz. Burada önemli olan şe de zaten cildin kuruluğunu azaltmak, aynı zamanda da cildin gözeneklerinde oluşan bakterilerin yok olmasını desteklemektir. İşte bu sebepten dolayı da hem gündüz, hem de geceleri nemlendirici bakım kremi takviyeleriyle el ve ayaklarınızın bakımını muhakkak gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Bunu rutin bir düzene yerleştirdiğiniz müddetçe ortaya daha verimli sonuçların çıkacağını da kesinlikle unutmamalısınız. Ayrıca tıpkı eller gibi ayakların da nemlendirici kremlere ihtiyaç duyduğunu bilmelisiniz. Nemlendirici krem takviyeleri, birçok cilt sorununun önüne geçebilecek kadar önem taşıyan aşamaları beraberinde getirir. Bu sebepten dolayı hem ayak hem de eller için her zaman cildinizi belli bir nem oranında tutmaya özen göstermelisiniz. Bu süreci sağlarsanız eğer, daha verimi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ayakkabı Seçimine Dikkat!

Ayaklarda meydana gelecek olan sorun ve hastalıkları engelleyebilmek adına ayakkabı seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sizin her zaman göz önünde tutmanız gereken önemli faktörlerden birisidir. Keza her amaç için uygun ve farklı ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Mesela yürüyüş, koşu veya günlük yaşantılar için farklı ayakkabı tercihlerinde bulunmak büyük önem taşımaktadır. Yani her amaç için farklı ayakkabı tercihinde bulunduğunuz takdirde, çok daha verimli sonuçlara ulaşma imkanını da yakalama şansına erişmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra da yüksek topuklu ayakkabılar da sadece gerekli görülen zamanlarda, davetler ve özel geceler için giyilmelidir. Bunun aşırıya kaçması ayaklarınızda çok daha farklı sorunların oluşmasına da sebebiyet verebilir.

Unutmamak gerekir ki ayaklar, ayakkabının içerisine hapsolduğu için gün içerisinde şişmektedir. Bu sebepten dolayı da ayakkabı alışverişinde geç saatleri tercih etmeniz de önemlidir. Bu sizin ayağınızın en fazla ihtiyaç duyacağı ayakkabıyı seçmeniz konusunda da yardımcı olacaktır. Cilt bakımı açısından da uygun ayakkabı seçimi yaparak, ayak topuklarınız ve parmaklarınızın arasındaki tahrişlenmeleri engelleyebilirsiniz. Ayaklar, her daim terlemeye açık organlardır. Çoraplarınızı sürekli değiştirmeye, düzenli bir ayak bakımı uygulamaya da özen göstermelisiniz ki, daha verimli sonuçlara erişiminiz de mümkün hale gelmeyi başarsın. Bu kapsamda daz zaten sizlerin kişisel bakımlarınızı düzenli bir şekilde sağlayarak çok önemli sonuçlara erişiminiz de daha çabuk bir süreçte gerçekleşebilir.

Ayak ve Ellere Bakımı Asla Aksatmayın

Ayak ve el bakımını destekleyici ürünler ve kozmetik takviyelerin yanı sıra evde kendi imkanlarınızla da sağlayacağınız bir kontrol oluşturabilirsiniz. Öyle ki pek çok kesim evde oluşturacağı bakım kürleriyle de cildini daha sağlıklı bir konuma taşıma olasılığı da artmış olacaktır. Bunun dışında da çeşitli yağlar, nemlendirici takviyeli ürünlerle ayaklarınızın ve ellerinizin bakımını sağlama şansı da bulabilirsiniz. Bu kapsamda bakıldığında da doğal yollardan da el ve ayaklarınıza iyi gelecek bakım kürleri hazırlayabilir, bu sayede de daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşma şansı da elde edebilirsiniz. Bu süreci desteklemek adına da her zaman belli bir bakım düzenini gün gün yayarak gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Tüm bunlarla birlikte de Maruderm en etkili nemlendirici krem kullanımını muhakkak denemenizi öneririz. Unutmamak gerekir ki el ve ayaklarınız ne kadar bakımlı ve sağlıklı olursa, günlük hayattaki etkileşiminiz de o denli pratik ve sağlıklı bir konuma yerleşir. Bahsetmiş olduğumuz bütün bu detayları düzenli bir şekilde göz önüne alarak cilt bakımınızı uygulamaya odaklanmalısınız. Bu sayede daha sağlıklı el ve ayak görünümüne ulaşmış olacaksınız.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..