quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

Cilt bakımı söz konusu olduğunda akıllara ilk olarak yüz gelir elbette… Ancak bununla birlikte vücudu da bir bütün olarak değerlendirmeli, cilt bakımında vücudumuzun her bir noktasına aynı özeni göstermeliyiz. Keza bölgesel çözümler kısa vadeli sonuçlar getirecektir. Bu noktada da özellikle de eller sürekli göz önündedir. İletişimi desteklemek amacıyla sürekli ellerimizden yardım alırız. Ayak bakımı ise kişinin kendisini çok daha sağlıklı ve iyi hissedebilmesi açısından önemlidir. Bu sebepten dolayı da el ve ayak bakımına gerekli olan ilgiyi göstermeniz, cildinize de doğudan katkı sağlayacaktır. Ellerimiz ve ayaklarımız bizlerin hayatta en fazla destek aldığı organlar olmaktadır. Onların bakımını üstlenip belli bir rutin kurduğunuz zaman, yaşlanma karşıtı çok daha sağlıklı bir hayata sahip olabilirsiniz.

Yaz ve kış ayları ya da mevsim geçişleri cildi ciddi anlamda yorabilir. Bu tarz yorulmalar da belli bir süre sonrasında yıpranma durumlarını ortaya çıkarmış olacaktır. Özellikle de yaz aylarında aşırı güneş ışınları, tuzlu ve klorlu sular, aynı zamanda sık duş alınması cildi yoracaktır. Bunun yanı sıra yaz mevsimi ayaklar için de biraz sıkıntılı durumları ortaya çıkarabilir. Aşırı sıcak, tercih edilen açık ayakkabılar, kumsal ve deniz içerisinde karşılaşılan yabancı maddeler ve bulaşıcı cilt hastalıkları ayaklar için de çeşitli sorunların oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu gibi hastalıklar bazı dönemlerde öyle raddelere ulaşabilir ki, kişi adım atma konusunda bile belli başlı sıkıntılarla uğraşma zorunda kalabilir. Bu sebepten dolayı da ayak ve el bakımı için muhakkak belli başlı detay ve tüyoları göz önüne alarak hareket etmenizde yarar görülmektedir.

El ve Ayak Bakımında Alınabilecek Önlemler

El bakımında özellikle de yaz aylarında bahçede toprakla ilgilenirken ya da bulaşık yıkarken muhakkak eldiven kullanımına özen gösterin. Eldiven kullanımı hem cildinizin aşınıp yıpranmasını engeller, hem de bakterilere karşı daha iyi bir koruma alanı açmanızı sağlar. Keza birçok insan bulaşık deterjanlarındaki kimyasallar yüzünden sorunlar yaşamaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur da amacına uygun eldivenler kullanmaya özen göstermek olmalıdır. Hemen hemen her işleme uygun eldiven tasarımları bulunmaktadır. Bu sebepten de yapmak istediğiniz işte size yardımcı olacak ve zarar vermeyecek tarzda eldiven kullanmanız, elinizin bakımında iyi bir denge kurmanızı da destekleyici etkiler oluşturmuş olacaktır.

Eller İçin Nemlendirici Kremler

Eller sıklıkla yıkansa dahi, banyolar ve deniz sonrasında bir yıpranma söz konusu olacaktır. Bu da nemlendirici krem takviyeleriyle ellerinize ihtiyaç duyduğu bakımı vermenizi gerekli kılabilir. Nemlendirici krem takviyesi cilt bakımı için çok önemlidir. Maruderm en etkili nemlendirici krem ürünü ile sizler cildinizin ihtiyaç duyduğu nem oranını kazandırma başarısı bulabilirsiniz. Burada önemli olan şe de zaten cildin kuruluğunu azaltmak, aynı zamanda da cildin gözeneklerinde oluşan bakterilerin yok olmasını desteklemektir. İşte bu sebepten dolayı da hem gündüz, hem de geceleri nemlendirici bakım kremi takviyeleriyle el ve ayaklarınızın bakımını muhakkak gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Bunu rutin bir düzene yerleştirdiğiniz müddetçe ortaya daha verimli sonuçların çıkacağını da kesinlikle unutmamalısınız. Ayrıca tıpkı eller gibi ayakların da nemlendirici kremlere ihtiyaç duyduğunu bilmelisiniz. Nemlendirici krem takviyeleri, birçok cilt sorununun önüne geçebilecek kadar önem taşıyan aşamaları beraberinde getirir. Bu sebepten dolayı hem ayak hem de eller için her zaman cildinizi belli bir nem oranında tutmaya özen göstermelisiniz. Bu süreci sağlarsanız eğer, daha verimi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ayakkabı Seçimine Dikkat!

Ayaklarda meydana gelecek olan sorun ve hastalıkları engelleyebilmek adına ayakkabı seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sizin her zaman göz önünde tutmanız gereken önemli faktörlerden birisidir. Keza her amaç için uygun ve farklı ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Mesela yürüyüş, koşu veya günlük yaşantılar için farklı ayakkabı tercihlerinde bulunmak büyük önem taşımaktadır. Yani her amaç için farklı ayakkabı tercihinde bulunduğunuz takdirde, çok daha verimli sonuçlara ulaşma imkanını da yakalama şansına erişmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra da yüksek topuklu ayakkabılar da sadece gerekli görülen zamanlarda, davetler ve özel geceler için giyilmelidir. Bunun aşırıya kaçması ayaklarınızda çok daha farklı sorunların oluşmasına da sebebiyet verebilir.

Unutmamak gerekir ki ayaklar, ayakkabının içerisine hapsolduğu için gün içerisinde şişmektedir. Bu sebepten dolayı da ayakkabı alışverişinde geç saatleri tercih etmeniz de önemlidir. Bu sizin ayağınızın en fazla ihtiyaç duyacağı ayakkabıyı seçmeniz konusunda da yardımcı olacaktır. Cilt bakımı açısından da uygun ayakkabı seçimi yaparak, ayak topuklarınız ve parmaklarınızın arasındaki tahrişlenmeleri engelleyebilirsiniz. Ayaklar, her daim terlemeye açık organlardır. Çoraplarınızı sürekli değiştirmeye, düzenli bir ayak bakımı uygulamaya da özen göstermelisiniz ki, daha verimli sonuçlara erişiminiz de mümkün hale gelmeyi başarsın. Bu kapsamda daz zaten sizlerin kişisel bakımlarınızı düzenli bir şekilde sağlayarak çok önemli sonuçlara erişiminiz de daha çabuk bir süreçte gerçekleşebilir.

Ayak ve Ellere Bakımı Asla Aksatmayın

Ayak ve el bakımını destekleyici ürünler ve kozmetik takviyelerin yanı sıra evde kendi imkanlarınızla da sağlayacağınız bir kontrol oluşturabilirsiniz. Öyle ki pek çok kesim evde oluşturacağı bakım kürleriyle de cildini daha sağlıklı bir konuma taşıma olasılığı da artmış olacaktır. Bunun dışında da çeşitli yağlar, nemlendirici takviyeli ürünlerle ayaklarınızın ve ellerinizin bakımını sağlama şansı da bulabilirsiniz. Bu kapsamda bakıldığında da doğal yollardan da el ve ayaklarınıza iyi gelecek bakım kürleri hazırlayabilir, bu sayede de daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşma şansı da elde edebilirsiniz. Bu süreci desteklemek adına da her zaman belli bir bakım düzenini gün gün yayarak gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Tüm bunlarla birlikte de Maruderm en etkili nemlendirici krem kullanımını muhakkak denemenizi öneririz. Unutmamak gerekir ki el ve ayaklarınız ne kadar bakımlı ve sağlıklı olursa, günlük hayattaki etkileşiminiz de o denli pratik ve sağlıklı bir konuma yerleşir. Bahsetmiş olduğumuz bütün bu detayları düzenli bir şekilde göz önüne alarak cilt bakımınızı uygulamaya odaklanmalısınız. Bu sayede daha sağlıklı el ve ayak görünümüne ulaşmış olacaksınız.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..