quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

Cilt bakımı söz konusu olduğunda akıllara ilk olarak yüz gelir elbette… Ancak bununla birlikte vücudu da bir bütün olarak değerlendirmeli, cilt bakımında vücudumuzun her bir noktasına aynı özeni göstermeliyiz. Keza bölgesel çözümler kısa vadeli sonuçlar getirecektir. Bu noktada da özellikle de eller sürekli göz önündedir. İletişimi desteklemek amacıyla sürekli ellerimizden yardım alırız. Ayak bakımı ise kişinin kendisini çok daha sağlıklı ve iyi hissedebilmesi açısından önemlidir. Bu sebepten dolayı da el ve ayak bakımına gerekli olan ilgiyi göstermeniz, cildinize de doğudan katkı sağlayacaktır. Ellerimiz ve ayaklarımız bizlerin hayatta en fazla destek aldığı organlar olmaktadır. Onların bakımını üstlenip belli bir rutin kurduğunuz zaman, yaşlanma karşıtı çok daha sağlıklı bir hayata sahip olabilirsiniz.

Yaz ve kış ayları ya da mevsim geçişleri cildi ciddi anlamda yorabilir. Bu tarz yorulmalar da belli bir süre sonrasında yıpranma durumlarını ortaya çıkarmış olacaktır. Özellikle de yaz aylarında aşırı güneş ışınları, tuzlu ve klorlu sular, aynı zamanda sık duş alınması cildi yoracaktır. Bunun yanı sıra yaz mevsimi ayaklar için de biraz sıkıntılı durumları ortaya çıkarabilir. Aşırı sıcak, tercih edilen açık ayakkabılar, kumsal ve deniz içerisinde karşılaşılan yabancı maddeler ve bulaşıcı cilt hastalıkları ayaklar için de çeşitli sorunların oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu gibi hastalıklar bazı dönemlerde öyle raddelere ulaşabilir ki, kişi adım atma konusunda bile belli başlı sıkıntılarla uğraşma zorunda kalabilir. Bu sebepten dolayı da ayak ve el bakımı için muhakkak belli başlı detay ve tüyoları göz önüne alarak hareket etmenizde yarar görülmektedir.

El ve Ayak Bakımında Alınabilecek Önlemler

El bakımında özellikle de yaz aylarında bahçede toprakla ilgilenirken ya da bulaşık yıkarken muhakkak eldiven kullanımına özen gösterin. Eldiven kullanımı hem cildinizin aşınıp yıpranmasını engeller, hem de bakterilere karşı daha iyi bir koruma alanı açmanızı sağlar. Keza birçok insan bulaşık deterjanlarındaki kimyasallar yüzünden sorunlar yaşamaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur da amacına uygun eldivenler kullanmaya özen göstermek olmalıdır. Hemen hemen her işleme uygun eldiven tasarımları bulunmaktadır. Bu sebepten de yapmak istediğiniz işte size yardımcı olacak ve zarar vermeyecek tarzda eldiven kullanmanız, elinizin bakımında iyi bir denge kurmanızı da destekleyici etkiler oluşturmuş olacaktır.

Eller İçin Nemlendirici Kremler

Eller sıklıkla yıkansa dahi, banyolar ve deniz sonrasında bir yıpranma söz konusu olacaktır. Bu da nemlendirici krem takviyeleriyle ellerinize ihtiyaç duyduğu bakımı vermenizi gerekli kılabilir. Nemlendirici krem takviyesi cilt bakımı için çok önemlidir. Maruderm en etkili nemlendirici krem ürünü ile sizler cildinizin ihtiyaç duyduğu nem oranını kazandırma başarısı bulabilirsiniz. Burada önemli olan şe de zaten cildin kuruluğunu azaltmak, aynı zamanda da cildin gözeneklerinde oluşan bakterilerin yok olmasını desteklemektir. İşte bu sebepten dolayı da hem gündüz, hem de geceleri nemlendirici bakım kremi takviyeleriyle el ve ayaklarınızın bakımını muhakkak gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Bunu rutin bir düzene yerleştirdiğiniz müddetçe ortaya daha verimli sonuçların çıkacağını da kesinlikle unutmamalısınız. Ayrıca tıpkı eller gibi ayakların da nemlendirici kremlere ihtiyaç duyduğunu bilmelisiniz. Nemlendirici krem takviyeleri, birçok cilt sorununun önüne geçebilecek kadar önem taşıyan aşamaları beraberinde getirir. Bu sebepten dolayı hem ayak hem de eller için her zaman cildinizi belli bir nem oranında tutmaya özen göstermelisiniz. Bu süreci sağlarsanız eğer, daha verimi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ayakkabı Seçimine Dikkat!

Ayaklarda meydana gelecek olan sorun ve hastalıkları engelleyebilmek adına ayakkabı seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sizin her zaman göz önünde tutmanız gereken önemli faktörlerden birisidir. Keza her amaç için uygun ve farklı ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Mesela yürüyüş, koşu veya günlük yaşantılar için farklı ayakkabı tercihlerinde bulunmak büyük önem taşımaktadır. Yani her amaç için farklı ayakkabı tercihinde bulunduğunuz takdirde, çok daha verimli sonuçlara ulaşma imkanını da yakalama şansına erişmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra da yüksek topuklu ayakkabılar da sadece gerekli görülen zamanlarda, davetler ve özel geceler için giyilmelidir. Bunun aşırıya kaçması ayaklarınızda çok daha farklı sorunların oluşmasına da sebebiyet verebilir.

Unutmamak gerekir ki ayaklar, ayakkabının içerisine hapsolduğu için gün içerisinde şişmektedir. Bu sebepten dolayı da ayakkabı alışverişinde geç saatleri tercih etmeniz de önemlidir. Bu sizin ayağınızın en fazla ihtiyaç duyacağı ayakkabıyı seçmeniz konusunda da yardımcı olacaktır. Cilt bakımı açısından da uygun ayakkabı seçimi yaparak, ayak topuklarınız ve parmaklarınızın arasındaki tahrişlenmeleri engelleyebilirsiniz. Ayaklar, her daim terlemeye açık organlardır. Çoraplarınızı sürekli değiştirmeye, düzenli bir ayak bakımı uygulamaya da özen göstermelisiniz ki, daha verimli sonuçlara erişiminiz de mümkün hale gelmeyi başarsın. Bu kapsamda daz zaten sizlerin kişisel bakımlarınızı düzenli bir şekilde sağlayarak çok önemli sonuçlara erişiminiz de daha çabuk bir süreçte gerçekleşebilir.

Ayak ve Ellere Bakımı Asla Aksatmayın

Ayak ve el bakımını destekleyici ürünler ve kozmetik takviyelerin yanı sıra evde kendi imkanlarınızla da sağlayacağınız bir kontrol oluşturabilirsiniz. Öyle ki pek çok kesim evde oluşturacağı bakım kürleriyle de cildini daha sağlıklı bir konuma taşıma olasılığı da artmış olacaktır. Bunun dışında da çeşitli yağlar, nemlendirici takviyeli ürünlerle ayaklarınızın ve ellerinizin bakımını sağlama şansı da bulabilirsiniz. Bu kapsamda bakıldığında da doğal yollardan da el ve ayaklarınıza iyi gelecek bakım kürleri hazırlayabilir, bu sayede de daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşma şansı da elde edebilirsiniz. Bu süreci desteklemek adına da her zaman belli bir bakım düzenini gün gün yayarak gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Tüm bunlarla birlikte de Maruderm en etkili nemlendirici krem kullanımını muhakkak denemenizi öneririz. Unutmamak gerekir ki el ve ayaklarınız ne kadar bakımlı ve sağlıklı olursa, günlük hayattaki etkileşiminiz de o denli pratik ve sağlıklı bir konuma yerleşir. Bahsetmiş olduğumuz bütün bu detayları düzenli bir şekilde göz önüne alarak cilt bakımınızı uygulamaya odaklanmalısınız. Bu sayede daha sağlıklı el ve ayak görünümüne ulaşmış olacaksınız.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..