quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Dip Boyası Gelenler İçin Çözüm Önerileri

Dip Boyası Gelenler İçin Çözüm Önerileri

Saç boyaması kadınlar için gerçekten de bazı dönemler eziyete dönüşebilir. Özellikle de her ay saçlarınızı dipten uca boyamak hem zaman hem de mali açıdan biraz külfet olabilir. Üstelik bu şekilde bir boya düzeni saçlarınızın yıpranmasına, uçlarının kırılmasına da doğrudan etkiler oluşturacaktır. Bu sebepten dolayı da saçların diplerini boyamanın çok daha mantıklı bir formülü olabileceğini düşünmekteyiz. Bu noktada dip boyası gelenler ne şekilde ilerlemeli ve ne kadar süre içerisinde dip boya yapmalı gibi tüm soruların cevaplarını yazımızda işlemek istedik. Bu sayede saç bakımında daha sağlıklı ve çok daha düzenli bir şekilde sonuç elde edebilirsiniz.

Biraz önce de belirttiğimiz gibi saçlarınız daima kökten boyamak sorundur. Her kadın da saçlarını boyattıktan sonra dip boyası sıkıntısını sürekli çekmektedir. Özellikle de röfleli saçlar renk değişimi çok daha fazla meydana geleceği için, dip boya ihtiyacı da aynı şekilde açığa çıkar. Fakat dip boyası da sanıldığı kadar uygun maliyetli bir uygulama değildir. Dip boyasının fiyatları da bir hayli yüksek olduğu için, sizleri dip boyası satın almaktan kurtaracak, çok daha uygun bir şekilde dip boyasını giderme üzerine çözüm önerileri geliştirmenizi destekleyici bilgiler sunabiliriz. Bu sayede saç diplerinize bakım uygulayarak çok daha sağlıklı bir görünüm kazanma olasılığı mümkün.

Saçlarınızı Hacimlendirin

Dip boyasını gizlemenin en pratik ve basit yollarından biri de saçları hacimlendirmektir. Bu her kadının denediği bir yoldur. Ki bize göre de etkisi olan bir deneme diyebiliriz hacimli saçları. Saçlarınıza kıvırcık şekiller vererek dip boyasının gözükmesini de bir nevi engelleyebilirsiniz. Bu süreçte bakıldığı zaman zaten düzenli bir bakıma dahil edeceğiniz saçlarınız, çok daha temiz bir görünüme de kavuşma ihtimali de yakalamış olacaktır. Bu da saç diplerinin de bir nevi bir süreliğine rahat kalmasını sağlayacaktır. Sizler saçlarınızın hacimlendirme işlemlerini de fırça ve tarak yardımıyla çok daha çabuk bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreç sayesinde de daha güzel bir saç görünümü de elde edebilirsiniz.

Saç Bandı Kullanmaya Çalışın

Saç modelinize göre saç bandı takarak da saçlarınızdaki mevcut dip boyası sorununu ört pas edebilirsiniz. Bu gibi yöntemlerde saçınız modeli de önemlidir. Yani uzun saçlı hanımlar farklı, kısa saçlı hanımlar da farklı modeller üzerine dip boyalarını bant yardımıyla kapatabilir. Saçları hacimli bir yapıya dönüştürmesinin yanı sıra, bu tarz bir bant yardımının da gayet yerinde sonuçlar oluşturabileceğini kesinlikle unutmamalısınız. Bu sayede çok daha iyi bir görünüm de edinme şansı bulacaksınız. Ki saç bant yanı sıra fular ve eşarp gibi seçenekler sayesinde de saç diplerinizin görünmesine engel olabilirsiniz.

Kuru Saç Boyası Kullanın

Son dönemlerde dip boyası gelenlerin en fazla tercih ettiği yöntemlerden birisi de kuru saç boyaları olmaktadır. Kuru saç boyaları ve kuru şampuanlar da saç diplerinin daha uygun bir fiyat dahilinde düzenlenmesine ve boyanmasına yardımcı olmaktadır. Bu süreçte saçlarınıza ihtiyaç duyacağınız nemi ve rengi de verebilir, bu sayede de çok daha sağlıklı bir yapı kurabilirsiniz. Saçların daha güzel bir görünüme kavuması açısından bu tarz adımlar atmanız, en azından daha orijinal bir görünüm kazanmanızı da desteklemiş olacaktır. Bu süreçte bakıldığında zaten önemli olan şey de cildinizi ve saçlarınızı gerekli görüldüğü şekilde bakıma dahil etmektir. Saç bakımı her zaman çok daha canlı bir görünüme kavuşmayı da destekleyecektir.

Öte yandan saç boyalarında saçınıza uyum sağlayacak doğal bir renk seçiminde bulunmanız da daima önemli sonuçları ortaya çıkarmış olacaktır. Yani saç renginize yakın bir renkte saçınızı boyatırsanız, saçınız uzadığında dip boyasındaki farklılığı da bir nevi görmüş olacaksınız. Saçınızı farklı renkte boyatmak isterseniz de, saçınıza en az iki ton yakın renk seçimi yapmanız çok ama çok önemlidir.

Saç boyası çok önemli bir süreçtir bu düzende. Çünkü saçları düzenli bir kontrol altında boyamadığınız müddetçe çok daha sıkıntılı bir sonuç elde ettirme olasılığı da ortaya çıkarmaktadır. Bu süreci göz önüne alarak baktığınızda da zaten düzenli bir saç bakımı gerçekleştirerek teninize de saçlarınıza da ferahlık kazandırabilirsiniz.

Saç Bakımı Neden Çok Önemlidir?

Saç bakımı sağlıklı ve genç bir görünüm için elbette çok önemlidir. Saç dökülmeleri ve kuruluğunun önüne geçmek ve çok daha dolgun bir saç görünümüne ulaşmak açısından da saçlarınıza cilt bakım seti destekli ürünlerle bakım uygulamanızı öneririz. Bu bakım sürecini de gelip geçici bir düzen içerisinde değil, üzerine yoğunlaşacak şekilde gerçekleştirmelisiniz ki, saçlarınız her zaman canlılık içerisinde kalabilsin. Ayrıca saç dipleri de bu canlılığı her daim almaya ihtiyacı olan bir deri yapısına sahip olduğu için, saç boyaları, dip boyası çözümleri ile birlikte saçlarınıza da gerekli olan bakımı muhakkak uygulamalısınız. Bunu sağlamak sizlerin çok daha ferah ve hoş görünümlü saçlara sahip olmanızı desteklemiş olacaktır. Bu sebeple maruderm saç bakım ürünlerini mutlaka denemelisiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..