quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri vücutta normal cilt renginden farklı tonlarda belirginleşmeye başlayan durumlardır. Genelde bu lekeler gençlerde çok sık görülür ve psikolojik anlamda sıkıntılı haller yaratır. Cilt lekeleri yanlış beslenme, genetik yapı, kirli hava gibi nedenlerle cilt lekelerine etkili olan faktörlerdir. Cilt lekeleri çeşitleri arasında yaşa bağlı lekeler vardır. Bunlar genellikle yaşlılık lekeleri olarak adlandırılır. Genellikle koyu renklidir ve kaybolmazlar. Bir başka leke çeşidi doğum lekeleridir. Doğum lekeleri derideki kan damarlarından kaynaklıdır. Cilt lekeleri kadınlarda kırışıklık sorunlarından sonra en sık görülen sorunlardan biridir. Cilt lekeleri oluşumunda özellikle kadınlar için güneş ışınları ile direkt temas halinde oluşumlar söz konusudur. Cildin yaşlanması, doğum kontrol hapı kullanması, lazer ya da peeling kullanımları da leke oluşumlarına sebeptir. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Bakım Seti ile bu lekelerden tamamen kurtulmanız artık mümkün!

Cilt Lekelerine Neden Olan Faktörler

Cilt lekelerine neden olan faktörler arasında sir ağda, lazer epilasyon, akne ilaçları, doğum kontrol hapları, gebelik zamanları, hormon tedavileri, enfeksiyon hastalıkları, genetik hastalıklar, yaşlanma, gebelik, kozmetik ürünlerin yanlış kullanımı esnasında oluşumlar yaşanabilir.

Lazerle Cilt Lekeleri Tedavisi

Leke tedavilerinde lazer uygulaması yapılır. Genelde sorunlu deri soyulma işlemi yapılır. Lekelerde başarı oranları yüksek olmakla birlikte bazı lekelerde %100 başarı sağlanamaz. Lazerle tedavi özellikle çil ve yaşlılık lekelerinde etkilidir.

C Vitamini Takviyeleri ile Lekelere Çözüm

Lekelere karşı herhangi bir tedavi ya da korunma gerçekleşmezse lekeler gittikçe artış gösterir. Bu nedenle özellikle sonbahar ve kış aylarında tedavilerin yapılması için ilk adımlar atılmalıdır. Leke tedavisinde önemli olan tedavi bitse de lekelerin tekrar oluşumunun gerçekleşmemesi için önlemler alınması gerekliliğidir. Bu yüksek faktörlü krem kullanımı ya da C vitamini takviyeleridir. Bunlarla lekelerde gözle görülür renk farklılıkları oluşacaktır.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt lekelerinin oluşumunun tamamlanmasından önce önlem almak her şeyden önemlisidir. Bu da yaz kış koruyucu kullanmadan geçer. Bunu bir alışkanlık haline getirmek, güneşle çok fazla iç içe olmak en doğru seçenektir. Cilt lekeleri ile sorun yaşayan bir kişi cilt bakımına aşırı önem göstermelidir. Kullandığı kozmetik üründen bunun temizlenmesine kadar titizlik önemlidir.

· Leke oluşumları için yaşam boyunca türlü nedenler vardır.
· Leke tedavileri için genelde en etkili neden olan güneşle irtibat mümkün olduğunca azaltılmalıdır.
· Lekeler tedavi ile aşılabilecek sorunlardır.
· Kadınlarda cilt lekeleri çok daha sık görülür.
· Leke tedavileri bitse dahi tekrar oluşumun önlenmesi için özenli olunmalıdır.

Kadınlarda gebelik döneminde cilt lekeleri oluşur. Bunlar bazen doğumla kaybolur bazen de kalıcı olabilir. Derinin üst tabakasında kahverengi görünümlü lekelerin tedavi edilme şansı yüksektir. Eğer ten açık renkliyse lekeler yine ortadan kaldırılabilir ancak tekrarlanma olasılığı yüksek olduğundan önlem alınmalıdır. Koyu tenli kişilerde de aynı durum geçerlidir. Cilt lekeleri için günümüzde birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunların başında Mezoterapi gelir. Bu uygulamada cilde leke açıcı maddeler enjekte edilir, böylelikle yeni hücre oluşumları ile lekeler giderilmiş olunur. Kimyasal peeling bir başka çözümdür. Leke giderici krem ya da serumlar lekenin durumuna göre karar verilir. PRP uygulaması ya da lazer tedavisi de seçenekler arasındadır. Konu cilt lekeleri olduğunda öncelikli olarak önlemli davranmak en önemli husustur.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..