quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Ürünü Alırken Detaylara Dikkat Edin

Cilt Bakım Ürünü Alırken Detaylara Dikkat Edin

Cilt insanların tüm görüntüsünü oluşturan, hem fiziksel hem manevi açıdan özen gösterilmesi gereken bir organdır. Cilt bakımı da bu nedenle aslında insanların düşündüğünden daha önemlidir.

Günlük hayatta cildin insan duruşunu fazlası ile değiştirdiği su götürmez bir gerçektir. Bakımsız, kuru ya da yağlı bir cilt, akneli ve siyah noktalı bir yüz ya da pul pul dökülmeler, insanı günlük hayatta zor durumlara sokabilmektedir. Duruşu tamamen değiştirmesi, cilt bakımını daha da önemli bir hale getirmektedir.

Cilt Bakımı Neye Göre Yapılmalıdır?
Cilt bakımında esas bilinmesi gereken şey cilt tipidir. Cilt tipi belirlenmeden yapılan cilt bakımı işlevsel olmaz. Örneğin kuru bir cilde sahip bir kişi kuru ciltler için kullanılan bakım ürünlerini kullanmazsa yaptığı bakım cildi daha da kurutabilir. Aynı durum yağlı ve karma cilt tipindeki insanlar için de geçerlidir. Bu nedenle bakım yapmak isteyen kişilerin cilt tipini bilmesi çok önemlidir.

Cilt tipine göre seçim yapılması bazen yeterli olmamaktadır. Cilt bakımı, gerek doğal yollarla olsun, gerek kozmetik ürünler ile olsun, artık çok kapsamlı bir hale gelmeye başlamıştır. Mevsimsel değişikliklerin de cilt üzerindeki etkileri düşünüldüğünde, sadece cilt tipine göre değil, mevsime ve yaşanılan yerin durumuna göre seçim yapmak da oldukça önemlidir. Kış mevsimi ile yaz mevsiminin bakım ürünleri birbirinden farklıdır. Aynı şekilde geçiş mevsimler için de birbirinden farklı onlarca bakım ürünü vardır.

Cilt Tiplerine Göre Bakım Ürünleri
Cilt tipine göre bakım ürünleri seçmek çok önemlidir. Ayrıca kişinin kullanmak istediği ürünlerin sadece cilt tipine uygun olması bazı durumlarda yetersizdir. Kişiler cilt bakım ürünleri seçerken, ürünün bileşenlerinin ne olduğuna bakmalı ve bu bileşenlerden bir ya da birkaçına alerjisi olup olmadığını da kontrol etmelidirler.

Ciltler genel anlamda kuru, yağlı, normal ve karma olmak üzere dört sınıfa ayrılmaktadırlar. Kuru ciltler isimlerinden de anlaşılacağı üzere nemini kaybetmiş ve dışarıdan nem takviyesi alması gereken cilt tipidir. Kuru cilde sahip kişiler cilt bakımını ihmal ederlerse ciltlerinde kaşıntı ve dökülmeler gerçekleşebilir. Kuruma oranı yüksek ciltlerde, ilerleyen dönemlerde egzama tarzı hastalıklar çıkması mümkündür. Kuru ciltlere bakım yaparken, nemlendirme oranı yüksek krem ve losyonlar tercih edilmelidir. Doğal yolarla kuru ciltleri nemlendirmek için saf bitki yağları kullanılabilir. Argan yağı, kakao yağı ve zeytinyağı bu bitkisel yağların başında gelir. Ayrıca kokuya önem veren kişiler b yağlara, gül lavanta gibi esansa sahip yağlar da karıştırabilirler.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?
Yağlı ciltlere bakım yapılırken, ciltteki fazla yağı emecek ve böylece sivilce ve akne oluşumunun önüne geçecek ürünler tercih edilmelidir. Arındırıcı maskeler, peelingler, kil ve karbon maskeleri yağlı ciltler için uygundur. Yağlı cilde sahip kişilerin cilt temizliğine iki kat daha fazla önem göstermeleri gerekir. Çünkü ciltleri içerden yağ üretmeye meyillidir ve bu yağlı görünüm sıklıkla kendini tekrarlar.

Normal cilde sahip kişilerin cilt bakımına ihtiyaç duymaması inanışı tamamen yanlıştır. Çünkü bakımsız kalan cilt türünü değiştirmeye meyillidir ve normal ciltler zamanla yağlı ya da kuru cilt tipine dönebilmektedir. Bu nedenle normal ciltler için de üretilen birçok bakım maskesi ve losyonlar mevcuttur. Doğal yöntemlerle normal ciltli kişiler cilt bakımını salatalık avokado gibi vitamin içeren besinler sayesinde maske yapıp rahatlıkla kullanabilir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..