quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Aralıklarda Kullanılmalı?

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Aralıklarda Kullanılmalı?

Cilt bakım ürünlerinin kullanım zamanları kişilerin sosyal yaşamlarına göre değişir. Özellikle sürekli makyaj yapan kadınların bakım ürünlerini sıklıkla kullanması gerekir. Makyaj yapmaya başlamadan önce kullanılan makyaj bazları içerisinde yer alan değerli yağların cilt üzerine bakım yaptığı bilinir. Bu nedenden dolayı değerli yağları içeren ürünleri kullanarak makyajın cildinize daha az zarar vermesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca makyajınızı temizlemek için Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Cilde daha az zarar verdiğinden dolayı dermo kozmetik alanında kullanılan bir üründür. Cildinizi korumak için yapacağınız diğer bir adım ise güneş koruyucu ürünlerini kullanmanızdır. Güneş koruyucu ürünü sürmeden dışarı çıkmamalısınız. Sağlıkla ışıldayan bir cilt için bu konulara özen göstermeniz tavsiye edilir. Maruderm Cilt Bakım Ürünlerini kullanarak parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak artık çok kolay!

Kendinize Özel Bir Kullanım Takvimi Oluşturabilirsiniz

Kendinize özel bakım zamanı belirleyebilirsiniz. Bu zamana uyum sağlamak için diğer planlarınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilmek adına liste hazırlayabilirsiniz. Evde bulunan ürünler ile cilt bakımı yapabilmek için haftada 1 günü kendinize ayırabilirsiniz. Elinizin altında hazır olarak bulunan bu ürünleri temin etme sorunu olmadığından dolayı 1 gün sizin için yeterli olabilir. Bunun dışında geri kalan günlerde de basit uygulamalar yapabilirsiniz. Cildinizin gün içerisinde kaybettiği nemi geri kazanması için bol bol su tüketmeye çalışın. Özellikle kış aylarında kuruyan cildinizi nemlendirmek için nemlendirici ürünler yeterli gelmeyebilir. Yaz ayları için nemlendirmek kolay olduğu için sonbahar ve kış aylarına dikkat etmelisiniz.

Sonuç Almak İçin Sabırlı Olmalısınız

Cilt bakım ürünlerini kullandığınızda belirli bir zaman geçirmelisiniz. Birçok cilt bakım ürünü, kullanıldığı zaman hemen sonuç vermeyebilir. Bu nedenden dolayı belirli bir süre, cilt bakım ürünlerinin özelliklerine göre kullanmanız gerekir. Bu süre ürünlerin özelliklerine göre değişken olmaktadır. Örnek vermek gerekir ise sivilce giderici ürünlerin kullanımında 5-6 hafta arasında değişen bir süre olabilir. Ancak bu süre, ürünleri kullanım miktarınıza göre artabilir ya da azalabilir. Cilt bakım ürünlerini kullanırken dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise miktardır. Ürünlerin kullanımı esnasında fazlaya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Fazla ürün kullanılması beklediğiniz sonucun tersini gösterebilir. Bu nedenden dolayı aşırıya kaçmamalısınız.

Cildinizin Bakım Zamanını Siz Bilirsiniz

Cildiniz bakım zamanına yakın size sinyaller verebilir. Örnek olarak siyah nokta probleminiz varsa yakın zamanda bu alanlar daha fazla dikkatinizi çekebilir. Bakım zamanlarını kendi yaşamınıza göre belirleyebilirsiniz. Cilt bakımı yaparken ürünlerin sırası ile kullanılması gerekir. Öncelikli olarak cilt temizleme işlemi yapmalısınız. Cildinizde makyaj ürünleri olmasa bile yağ ve kirin temizlenmesi gerekir. Ardından tonik kullanarak kenarlarda kalan kirleri de temizleyebilirsiniz. Peeling işleminden sonra ise gereken bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Bakım yağlarını kullanırken az miktarlarda almalısınız. Fazla kullanıldığı zamanlarda cildinizde sivilce çıkmasına neden olabilir. Sadece bakım ürünlerinin kullanılması yetmeyebilir, aynı zamanda yediklerinize de dikkat etmelisiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..