Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Cilt bakım rutini, cilt sağlığının gelişmesi ve kişinin daha canlı görünmesi için sistematik olarak uygulanan bakım aşamalarını içermektedir. Her bir birey, kendi cilt bakım rutinini özel olarak tasarlamaktadır ve kendi cildine uygun olan ürünleri kullanmaktadır. Cilt bakım rutini, etkili ve nitelikli olduğunda; çeşitli cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır.

Cilt bakım rutini oluştururken, dikkat edilmesi ve atlanmaması gereken birçok husus bulunmaktadır. Etkili bir cilt bakımı, söz konusu hususların özenle uygulanmasıyla mümkün hale gelmektedir. Sağlıklı ve taze bir yüzün, en önemli eşlikçisi olan cilt bakımı; birbirinden farklı ürünlerle ve doğal içerikli özlerle yürütülmektedir.

Maruderm, 2021 yılında çıktığı bu yolda; her geçen gün daha fazla kişiye ulaşarak, marka ismini büyütmektedir. Doğal içerikli Maruderm ürünleri, cilt bakım rutinini en etkili şekilde yapmak isteyen kişiler için özel olarak formüle edilmektedir. Doğanın mucizelerinden elde edilen Maruderm cilt bakım ürünleri, en uygun fiyat aralıklarıyla piyasaya sürülmekte ve kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.

Organik Cilt Bakım Ürünleri

Cilt Bakım Rutini Nedir?

Cilt bakım rutini, kişilerin kendi cilt tipi ve ihtiyaçlarına göre tasarladığı ve cilt problemlerini hedef alan ürünler kullandığı, sistematik cilt bakım uygulamalarıdır. Cilt bakım rutininden alınan verim, sağlıklı ve genç görünen bir cilt yapısı ile doğru orantılıdır. Güzelliğine önem veren ve daha geç yaşlanmak isteyen kişiler, cilt bakım rutinleri geliştirmenin yollarını aramaktadır.

Her cilt tipinin, farklı ihtiyaçları ve farklı beklentileri vardır. Cildin ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimlerin sağlanması, doğru planlanan bir cilt bakım rutini ile mümkün hale gelmektedir. Cilt bakımının en etkili şekilde yürütülebilmesi için şu faktörlerin dikkate alınması gerekmektedir:

 1. Cilt bakım rutini, kaliteli ve uygun bakım ürünleriyle düzenli olarak uygulanmalıdır.
 2. Organik cilt bakım ürünleri, cilt bakım rutinlerinin daha nitelikli olmasını sağlamakta.
 3. Kişiler, cilt tiplerini en iyi şekilde analiz etmeli ve ciltlerinin ihtiyaç duyduğu şeyleri anlamalıdır.
 4. Cilt bakım rutini içerisinde yer alan uygulamaların, istikrarlı ve düzenli bir şekilde yapılması önem arz etmektedir.

Cilt Bakım Rutini Neden Önemlidir?

Cilt bakımı, hem erkek hem de kadın bireylerin en vazgeçilmez rutinleri arasında yer almaktadır. Güzel bir gün, güzel bir davet ve güzel bir ömür; sağlıklı ve genç görünen bir cilt ile mümkün hale gelmektedir. Cilt problemlerinin dikkate alınması ve cildin ihtiyaç duyduğu şekilde onarılması; genel vücut sağlığı ve sosyal yaşantının daha kaliteli olmasına olanak tanımaktadır.

Cilt bakım rutinleri, kişilerin kendilerini daha özgüvenli hissetmelerine ve sosyal hayatta daha başarılı olmalarına olanak tanımaktadır. Güzel ve bakımlı görünen kişiler, iş yaşamı ve günlük hayatta daha başarılı olmaktadır. Bu durumun yegâne nedeni, kendini sevmenin yaratmış olduğu üst düzey özgüvendir. Özgüvenli ve kararlı kişilerin, hayatın her alanında başarılı olması muhtemeldir.

Cilt bakımının önemini ortaya koyan diğer faktörler ise cilt sağlığı problemlerinin azalması, yaşlılık belirtilerinin engellenmesi, cildin dolgun ve sağlıklı görünmesi, kendine bakıyor olmanın verdiği haz ve beden algısını olumlu anlamda etkilemesi olarak sıralanmaktadır. Tüm bu avantajlar, etkili bir cilt bakımı ile mümkün hale gelerek; kişinin yaşam kalitesini ve özgüvenini geliştirmektedir.

Cilt Bakım Rutini Aşamaları

Cilt Bakım Rutini Aşamaları Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini aşamaları, belirli ve sistematik bir sırayla ilerlemektedir. Aşamalar, kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte; her birinin farklı bir amacı ve işlevi bulunmaktadır. İdeal cilt bakım rutinini aşamaları şu şekilde açıklanmaktadır:

 1. Cilt Temizliği

Etkili bir bakım rutininin, cilt temizliği ile başlaması; sonraki aşamaların daha verimli olmasını sağlamaktadır. Cilt temizliği, cilt yüzeyinin her türlü kir ve makyaj kalıntılarından arınmasına olanak tanımaktadır. Maruderm, yüz yıkama jeli çeşitleriyle; cilt bakım rutininin ilk aşamasını daha işlevsel hale getirmektedir. Maruderm temizleyici ürünler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici
 2. Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli
 3. Maruderm Yağlı ve Karma Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli

Cilt Bakım Rutini

 1. Tonik Uygulaması

Tonik, cilt bakım rutini aşamalarının olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır. Tonik bazlı ürünler, gözeneklerin daha sıkı görünmesine ve gözenek tıkanması problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Maruderm tonik çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Glikolik Asit Aydınlatıcı Leke Karşıtı Tonik
 2. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Ceramide Nemlendirici Tonik
 3. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik
 4. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik
 1. Peeling Uygulaması

Peeling, cilt bakımı rutininin en önemli aşamaları arasında yer almaktadır. Maruderm AHA BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, içeriğindeki doğal asitler sayesinde, cilt yüzeyinde biriken ölü derilerin en iyi şekilde temizlenmesine olanak tanımaktadır. Cildi daha canlı ve genç göstermekte ve hücre yenilenmesi sürecini hızlandırmaktadır.

Peeling Kullanımının Önemi

 1. Besleyici Yüz Serumu Kullanımı

Yüz serumları, yoğun içerikli yapıları ve iyileştirici güçleri nedeniyle; cilt bakım rutinini daha verimli olmasına olanak tanımaktadır. Maruderm yüz serumları, tamamen doğal bileşenlerden oluşmakta ve cilt problemlerini doğrudan hedef almaktadır. Etki düzeyleriyle öne çıkan bazı Maruderm yüz serumları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Glutatyon Beyazlatıcı Leke Karşıtı Milk Serum
 2. Marudem Azelaik Asit Solüsyon Aydınlatıcı Leke Karşıtı Cilt Bakım Serumu
 3. Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu
 4. Maruderm Caffeine Peptid Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..