quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Güzel bir cilde sahip olmak için bir numaralı kural; cildinize gerekli olan bakımı ve ilgiyi göstermelisiniz. Yani cildinize iyi bakmalısınız. Bu da iyi bir cilt bakım rutini kurarak mümkün hale gelir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki iyi bir cilt bakımı çok iyi ürünler kullanarak mümkün hale gelmez. Burada önemli olan şey doğru bakım ürünleriyle doğru bir bakım düzeni kurmaktır. Bu rutini oluşturursanız eğer, cildinizin ihtiyaç duyduğu sağlıklı düzene de çok daha çabuk ulaşım imkanı mümkün hale gelebilir. Bu sebepten dolayı çok fazla cilt bakım ürünü kullanarak cildinizin hassasiyet durumunu aşağılara çekmemelisiniz. Aksine bir düzen plan program süreci oluşturup, sahip olduğunuz ürünleri doğru bir sistemde kullanmanız gerek. Doğru ürün kullanmanız cilt bakımından sağlayacağınız verimi de doğrudan etkilemiş olacaktır. Yani ürünlerinizi doğru bir sırayla kullanmalısınız. Bu durum gündüz ve gece kremleri, serum uygulamaları ve çeşitli destekleyici kremlerin kullanımını sıraya dizmek gibi bir şey. Bu sebepten de günlük cilt bakımında sıralamaya önem göstermelisiniz. Bu doğrultuda da gece ve gündüz ayrı bakımları uygulayarak ilerlemeye çaba göstermelisiniz. En iyi cilt bakım setlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Cilt Bakımı Rutininde Günlük Adımlar

1.Adım:

Sabahları cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli kullanmanızı öneriyoruz. Güne yumuşak bir cilt temizleyici jelle başlamanız, cildinizin de kendisini ferah hissetmesini desteklemiş olacaktır. Bu tarz bir temizleyici jelle güne başlayın. Hatta bu jeli benimserseniz akşam için de kullanma durumunuzun olacağını da bilmenizi isteriz. Temizleme jelleri, cilt yüzeyindeki yaşlanmaya sebep olan ölü hücrelerinin rahat bir şekilde temizlenmesini destekleyici bir form oluşturmaktadır. Aynı zamanda bu temizleyici jellerin köpürme özellikleri de çok fazladır. Cildin doğal dengesini bozmayacak bir şekilde temizlenmesini sağladığı için, ölü hücrelerin yok olması kolaylaşacaktır. Ayrıca cildi yumuşaması ve nemlenmesi de destekleneceği için sağlıklı bir görünüme kavuşmanız konusunda da iyi bir seçenek olacaktır. Bu sebepten dolayı da cilt temizleme rutininizde ilk adımı sabahları cilt temizleyicisiyle cildinizi temizlemek üzerine atmalısınız.

2.Adım: 

Tonik yöntemiyle yüzünüzü silmek olmalı. Yüzünüzü temizleme işleminde bu da çok önemli bir süreçtir. Tonik temizleyici ürünler, cildin nefes almasını destekler. Ayrıca sıkı bir cilde sahip olmanız konusunda da destekleyici özelliklere sahiptir. Çoğu tonik gözeneklerin görünümünü düzelterek cildi anı anına nemlendirecek özelliklere sahiptir. Cilt tonunuzu bu tarz tonikleme yöntemleri sayesinde cildin zararlı maddelerinden arındırıp daha pürüzsüz bir konuma taşıma olasılığı bulabilirsiniz. Ayrıca cildin yumuşaması konusunda da tonikleme sisteminin desteğini alabilirsiniz. Tonik yöntemi, tüm ciltler ve her yaş grubu için kullanıma müsait bir yöntemdir.

3.Adım 

3. Adım özel bir ürün kullanmak isteyenler için. Aslında sivilce ve aknelere müsait olan ciltler için. Yani cilt doğru yağ salgılamadığı zaman sivilcelenme ve akne gibi problemler açığa çıkmaya başlar. İşte bu gibi durumlarda da cilt bakım jellerini devreye sokabilirsiniz. Sivilce kurutucu ve yok edici kremleri kullanarak cildinizin nem ve sağlık oranını her zaman dengede tutmayı da başarabilirsiniz. Bu aslında biraz da gerekli görülecek türden bir süreci desteklemektedir. Sivilce krem ve jelleri, cildin rahatlamasını ve sivilcelerden de arınmasını sağlayıcı etkilerden dolayı çok daha sağlam bir görünüme kavuşmanızı da desteklemiş olacaktır. Bu sebepten de günlük cilt rutininde bu tarz bir adımı atma konusunda da özenli olmaya çaba göstermeniz gerekiyor.

4.Adım: 

Yüz serumu kullanımına önem vermeniz gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle serum kullanmak cilde doğrudan etkiler sağlamış olacaktır. Yani kullandığınız serumu bırakmamaya özen göstermelisiniz. Serumlar konsantre ürünler oldukları için emilimleri çok iyidir. Cilde de doğrudan yarar sağlayacak etkileşimler oluşturabilir. Bu sebepten dolayı da nemlendirici takviyesi öncesinde serum kullanarak cildinizi çok daha sağlıklı bir konuma taşıma imkanını bulabilirsiniz. Serum kullanımı, cilt fonksiyonunun en iyi noktalara erişimini destekleyici bir yapı kurdurmaktadır. Bu da cildin her zaman sağlıklı ve hoş bir görünümde olmasını destekleyici bir yapı kurdurmaktadır. Sizler, cilde gerekli olan ilgi ve alakayı sağladığınız müddetçe, çok daha sağlam ve sıkıntısız bir görünüme de rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Bu da düzenli serum kullanımıyla da mümkün hale gelebilir.
 

5. Adım: 

Cilt bakım rutinindeki 5. adım ise tabi ki de nemlendirici krem takviyeleri olmaktadır. Nemlendirici kullanımını asla ama asla aksatmamanız gerekmektedir. Çünkü ciltler ne olursa olsun her zaman neme ve suya ihtiyaç duyar. Bu da düzenli olarak nemlendirici krem kullanımıyla mümkün hale gelebilir. En etkili nemlendirici krem tavsiyelerinde ise Maruderm markasını önermek isteriz. Maruderm nemlendirici krem tercihi sayesinde, cildinizin hassas olduğu birçok noktaya doğrudan müdahale etme olanağı da bulacaksınız. Cildinizin nem oranını sağlayarak çok daha hassas bir moda taşınmasını destekler, bu sayede de daha bakımlı bir süreçten destek alma olanağı da yakalayabilirsiniz. Bu kapsamda da zaten bu tarz bir rutin alanını açarak kendinize ayıracağınız küçük zaman dilimleriyle çok daha sağlıklı bir cilde kavuşma olasılığı da elde etmiş olacaksınız.

Cilt bakım rutinlerinde cildinize küçük ödüller verme konusunda da özenli olmanızı öneriyoruz. Mesela haftada bir ya da iki kere cildiniz için özel bakım maskeleri uygulamanız cildiniz için ferahlatıcı bir etkileşim ortaya çıkartıyor. Bu sebepten dolayı da her fırsatta cildinizin ihtiyaç duyacağı bakım alanlarına yoğunlaşmanız gerektiğini bilmenizi isteriz. Bu süreci desteklediğiniz zaman çok daha iyi sonuçlar ve sağlıklı bir cilt bakımı da sizin hayatınızın merkezlerinden birisine dönüşmüş olacaktır.

Cildiniz için en iyisini ve en düzenlisiniz uyguladığınız müddetçe, ortaya çıkacak sonuçlar da her zaman verimli olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..