quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Güzel bir cilde sahip olmak için bir numaralı kural; cildinize gerekli olan bakımı ve ilgiyi göstermelisiniz. Yani cildinize iyi bakmalısınız. Bu da iyi bir cilt bakım rutini kurarak mümkün hale gelir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki iyi bir cilt bakımı çok iyi ürünler kullanarak mümkün hale gelmez. Burada önemli olan şey doğru bakım ürünleriyle doğru bir bakım düzeni kurmaktır. Bu rutini oluşturursanız eğer, cildinizin ihtiyaç duyduğu sağlıklı düzene de çok daha çabuk ulaşım imkanı mümkün hale gelebilir. Bu sebepten dolayı çok fazla cilt bakım ürünü kullanarak cildinizin hassasiyet durumunu aşağılara çekmemelisiniz. Aksine bir düzen plan program süreci oluşturup, sahip olduğunuz ürünleri doğru bir sistemde kullanmanız gerek. Doğru ürün kullanmanız cilt bakımından sağlayacağınız verimi de doğrudan etkilemiş olacaktır. Yani ürünlerinizi doğru bir sırayla kullanmalısınız. Bu durum gündüz ve gece kremleri, serum uygulamaları ve çeşitli destekleyici kremlerin kullanımını sıraya dizmek gibi bir şey. Bu sebepten de günlük cilt bakımında sıralamaya önem göstermelisiniz. Bu doğrultuda da gece ve gündüz ayrı bakımları uygulayarak ilerlemeye çaba göstermelisiniz. En iyi cilt bakım setlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Cilt Bakımı Rutininde Günlük Adımlar

1.Adım:

Sabahları cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli kullanmanızı öneriyoruz. Güne yumuşak bir cilt temizleyici jelle başlamanız, cildinizin de kendisini ferah hissetmesini desteklemiş olacaktır. Bu tarz bir temizleyici jelle güne başlayın. Hatta bu jeli benimserseniz akşam için de kullanma durumunuzun olacağını da bilmenizi isteriz. Temizleme jelleri, cilt yüzeyindeki yaşlanmaya sebep olan ölü hücrelerinin rahat bir şekilde temizlenmesini destekleyici bir form oluşturmaktadır. Aynı zamanda bu temizleyici jellerin köpürme özellikleri de çok fazladır. Cildin doğal dengesini bozmayacak bir şekilde temizlenmesini sağladığı için, ölü hücrelerin yok olması kolaylaşacaktır. Ayrıca cildi yumuşaması ve nemlenmesi de destekleneceği için sağlıklı bir görünüme kavuşmanız konusunda da iyi bir seçenek olacaktır. Bu sebepten dolayı da cilt temizleme rutininizde ilk adımı sabahları cilt temizleyicisiyle cildinizi temizlemek üzerine atmalısınız.

2.Adım: 

Tonik yöntemiyle yüzünüzü silmek olmalı. Yüzünüzü temizleme işleminde bu da çok önemli bir süreçtir. Tonik temizleyici ürünler, cildin nefes almasını destekler. Ayrıca sıkı bir cilde sahip olmanız konusunda da destekleyici özelliklere sahiptir. Çoğu tonik gözeneklerin görünümünü düzelterek cildi anı anına nemlendirecek özelliklere sahiptir. Cilt tonunuzu bu tarz tonikleme yöntemleri sayesinde cildin zararlı maddelerinden arındırıp daha pürüzsüz bir konuma taşıma olasılığı bulabilirsiniz. Ayrıca cildin yumuşaması konusunda da tonikleme sisteminin desteğini alabilirsiniz. Tonik yöntemi, tüm ciltler ve her yaş grubu için kullanıma müsait bir yöntemdir.

3.Adım 

3. Adım özel bir ürün kullanmak isteyenler için. Aslında sivilce ve aknelere müsait olan ciltler için. Yani cilt doğru yağ salgılamadığı zaman sivilcelenme ve akne gibi problemler açığa çıkmaya başlar. İşte bu gibi durumlarda da cilt bakım jellerini devreye sokabilirsiniz. Sivilce kurutucu ve yok edici kremleri kullanarak cildinizin nem ve sağlık oranını her zaman dengede tutmayı da başarabilirsiniz. Bu aslında biraz da gerekli görülecek türden bir süreci desteklemektedir. Sivilce krem ve jelleri, cildin rahatlamasını ve sivilcelerden de arınmasını sağlayıcı etkilerden dolayı çok daha sağlam bir görünüme kavuşmanızı da desteklemiş olacaktır. Bu sebepten de günlük cilt rutininde bu tarz bir adımı atma konusunda da özenli olmaya çaba göstermeniz gerekiyor.

4.Adım: 

Yüz serumu kullanımına önem vermeniz gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle serum kullanmak cilde doğrudan etkiler sağlamış olacaktır. Yani kullandığınız serumu bırakmamaya özen göstermelisiniz. Serumlar konsantre ürünler oldukları için emilimleri çok iyidir. Cilde de doğrudan yarar sağlayacak etkileşimler oluşturabilir. Bu sebepten dolayı da nemlendirici takviyesi öncesinde serum kullanarak cildinizi çok daha sağlıklı bir konuma taşıma imkanını bulabilirsiniz. Serum kullanımı, cilt fonksiyonunun en iyi noktalara erişimini destekleyici bir yapı kurdurmaktadır. Bu da cildin her zaman sağlıklı ve hoş bir görünümde olmasını destekleyici bir yapı kurdurmaktadır. Sizler, cilde gerekli olan ilgi ve alakayı sağladığınız müddetçe, çok daha sağlam ve sıkıntısız bir görünüme de rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Bu da düzenli serum kullanımıyla da mümkün hale gelebilir.
 

5. Adım: 

Cilt bakım rutinindeki 5. adım ise tabi ki de nemlendirici krem takviyeleri olmaktadır. Nemlendirici kullanımını asla ama asla aksatmamanız gerekmektedir. Çünkü ciltler ne olursa olsun her zaman neme ve suya ihtiyaç duyar. Bu da düzenli olarak nemlendirici krem kullanımıyla mümkün hale gelebilir. En etkili nemlendirici krem tavsiyelerinde ise Maruderm markasını önermek isteriz. Maruderm nemlendirici krem tercihi sayesinde, cildinizin hassas olduğu birçok noktaya doğrudan müdahale etme olanağı da bulacaksınız. Cildinizin nem oranını sağlayarak çok daha hassas bir moda taşınmasını destekler, bu sayede de daha bakımlı bir süreçten destek alma olanağı da yakalayabilirsiniz. Bu kapsamda da zaten bu tarz bir rutin alanını açarak kendinize ayıracağınız küçük zaman dilimleriyle çok daha sağlıklı bir cilde kavuşma olasılığı da elde etmiş olacaksınız.

Cilt bakım rutinlerinde cildinize küçük ödüller verme konusunda da özenli olmanızı öneriyoruz. Mesela haftada bir ya da iki kere cildiniz için özel bakım maskeleri uygulamanız cildiniz için ferahlatıcı bir etkileşim ortaya çıkartıyor. Bu sebepten dolayı da her fırsatta cildinizin ihtiyaç duyacağı bakım alanlarına yoğunlaşmanız gerektiğini bilmenizi isteriz. Bu süreci desteklediğiniz zaman çok daha iyi sonuçlar ve sağlıklı bir cilt bakımı da sizin hayatınızın merkezlerinden birisine dönüşmüş olacaktır.

Cildiniz için en iyisini ve en düzenlisiniz uyguladığınız müddetçe, ortaya çıkacak sonuçlar da her zaman verimli olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..