Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için pek çok kimse tarafından uygulanmaktadır. Cilt bakımı, evde yapılabileceği gibi cilt bakım uzmanları tarafından güzellik merkezlerinde ya da klinik ortamlarda da yapılmaktadır. Güzellik merkezlerinde ve klinik ortamlarda uygulanan profesyonel cilt bakımı fiyatları; kullanılan ürünler ve yapılan işlemlere bağlı olarak çok büyük farklılıklar göstermektedir.

Evde uygulanan cilt bakımı fiyatları ise yine kullanılan ürünlerin türüne ve markasına göre farklılaşmaktadır. Cilt bakımı fiyatları evde uygulanan cilt bakımı ve medikal cilt bakımı olarak iki ayrı başlıkta incelenmektedir.

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı, ciltteki eksikliklerin giderilmesini sağlayarak güzel ve sağlıklı bir cilt elde etmek için uygulanan işlemlerin tümüdür. Herkesin cilt yapısı birbirinden farklıdır. Cildi analiz edip sorunlarını ve eksikliklerini bilmek, cilt bakımının temelidir. Cildi doğru tanıyıp uygun şekilde bakım yapmak sağlıklı görünen, ışıl ışıl ve elastik bir cilde sahip olmayı sağlamaktadır.

Cilt bakım uygulamaları; akne, yara, komedon, yağ bezesi ve cilt tonu eşitsizliklerinin görülmesini engellemekte ve estetik olarak güzel bir görünüm sağlanmasına katkı sunmaktadır. Cildi doğru tanımak, doğru cilt bakımı yapmanın ilk kuralıdır.

Cilt Bakımının Yararları Nelerdir?

Cildin ihtiyaçlarını doğru tespit edip bu ihtiyaçları gidermek cilt sağlığı için çok önemlidir. Örneğin ciltte nem kaybı yaşanıyorsa nem sağlayacak ürünler kullanmak gerekmektedir. Maruderm hyalüronik asit nemlendirici yüz ve vücut cilt bakım kremi tam da bu sıkıntıda yardımcı olmaktadır. Cilde gerekli nemi sağlamakta ve cildin pul pul ve kırışık görünümünü ortadan kaldırmaya destek olmaktadır.

Ciltte akne, ton eşitsizliği, göz altlarında morarma, kızarıklık gibi pek çok sıkıntı görülebilmektedir. Her sıkıntı için özel formüller geliştiren maruderm hem cildin eksikliklerini büyük oranda karşılamakta hem de uygun fiyatlı cilt bakımı sunmaktadır.

Ne Sıklıkla Cilt Bakımı Yapılmalıdır?

Bu sorunun cevabı cilt problemlerine göre farklılık göstermektedir. Nemlendiriciler, güneş kremleri ve bazı vitaminler gün içinde birkaç kere uygulanabilirken asitli içerikler haftada 1 veya 2 kere uygulanabilmektedir. Cildin eksikliklerini gidermek bir yandan da cilt bariyerini korumak için ürünleri uygun aralıklarla kullanmak gerekmektedir. Ürünün nasıl kullanılması gerektiği öğrenilip ona göre bakım yapılırsa ve doğru içerikler birlikte kullanılırsa cilt bakımı etkisini göstermektedir.

Cilt Bakım Rutini Nedir?

Cilt bakım rutini, cilde uygun olan ürünleri cildin eksikliklerine yönelik olarak sıralı halde, düzenli ve doğru bir şekilde uygulamaktır.  Sabah ve akşam çift aşamalı olarak cildi temizlemek, nemlendirmek, güneş koruması sağlamak, cildin ihtiyacına yönelik serum ve asitleri kullanmak, peeling ve maske yapmak cilt bakımının vazgeçilmez parçalarıdır.

Cilt bakımı düzenlilik ve devamlılık istemektedir. Birlikte kullanılan ürünlere dikkat edilip cildin ihtiyaçları doğru bir şekilde sağlanırsa pürüzsüz, sağlıklı, canlı ve parlak bir cilde kavuşmak mümkündür.

Cilt Bakım Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

İlk olarak yağ bazlı bir temizleyici ile makyaj ve güneş kremi temizlenip sonrasında su bazlı bir temizleyici ile kir ve yağdan kurtulmak en önemli adımdır. Maruderm yağ bazlı temizleyici ve maruderm yüz yıkama jelleri tam da bu ihtiyacı karşılamaya yöneliktir.

Temizleme işleminden sonraki adım toniktir. Tonik cildi kirlerden arındırıp, ph dengesini sağlayarak kendinden sonra kullanılacak ürünlerin etkisini artırmaktadır. Gözeneklerin sıkılaşması vb. birçok sıkıntıyı gideren tonikler de bulunmaktadır. Maruderm AHA ve BHA içerikli tonikler gözeneklerin sıkılaşmasına, siyah nokta ve aknelerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bir sonraki adım ise serumlardır. Serumlar cilt bakımının vazgeçilmezleridir. Lekeler, kırışıklıklar, ton eşitsizlikleri, kızarıklıklar, göz altı morlukları gibi pek çok sıkıntıda etkilidirler. Daha canlı, neme doymuş, ışıl ışıl ve genç bir cilt için serum muhakkak kullanılmalıdır. Maruderm serumlar, her türlü ihtiyaca cevap verecek geniş bir ürün skalasına sahiptir.

Bu adımlardan sonra göz çevresi bakımı ve nemlendirme yapılmaktadır. Cildin eksikliklerine göre peeling ve maske uygulamaları da yapılabilmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, özel solüsyonlar ve üstün teknoloji cihazlar kullanılarak cilt yüzeyinde oluşmuş siyah nokta, ölü deri, sebum ve toksik gibi gözenek tıkayan ve estetik görünüme zarar veren cilt sorunlarının ortadan kaldırılarak cildin derinlemesine temizlenmesi işlemidir.

Medikal cilt bakımı ile cildin nefes alması sağlanmakta ve ihtiyaç duyulan bakım özel solüsyonlar ve maskelerle yapılmaktadır. Düzenli olarak 30 günde bir uygulanırsa etkili sonuçlar gözlenmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları Ne Kadardır?

Medikal cilt bakım fiyatları, işlemin yapıldığı merkeze ve uygulanan işleme göre farklılık göstermektedir. Klasik cilt bakımı, dermapen, akneli cilt bakımı gibi farklı işlemler bulunmakta hepsinin fiyatı da büyük farklılıklar içermektedir. Genel olarak 200 TL ile 450 TL arasında değişim göstermektedir.

Cilt Bakım Ürünleri Fiyatları Ne Kadardır?

Dünyaca ünlü yüzlerce kozmetik markası bulunmakta bunların hepsi de çok çeşitli fiyatlarda ve geniş skalada ürünler üretmektedir. Temizleme ürünleri, güneş kremleri, tonikler, serumlar, peelingler, maskeler, nemlendiriciler, kremler ve dahası yaygın olarak kullanılmaktadır. Cildin ihtiyacına uygun, etkili ve bütçe dostu ürünler bulmak günümüzde oldukça güçtür. Maruderm, çok çeşitli ürün skalası ve her ihtiyaca yönelik bütçe dostu ürünleriyle dikkat çekmektedir. Temizlikten nemlendirmeye, tonikten seruma kadar pek çok ürünüyle cilt sağlığına katkı sağlayan maruderm, bütçe dostu oluşuyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..