Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için pek çok kimse tarafından uygulanmaktadır. Cilt bakımı, evde yapılabileceği gibi cilt bakım uzmanları tarafından güzellik merkezlerinde ya da klinik ortamlarda da yapılmaktadır. Güzellik merkezlerinde ve klinik ortamlarda uygulanan profesyonel cilt bakımı fiyatları; kullanılan ürünler ve yapılan işlemlere bağlı olarak çok büyük farklılıklar göstermektedir.

Evde uygulanan cilt bakımı fiyatları ise yine kullanılan ürünlerin türüne ve markasına göre farklılaşmaktadır. Cilt bakımı fiyatları evde uygulanan cilt bakımı ve medikal cilt bakımı olarak iki ayrı başlıkta incelenmektedir.

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı, ciltteki eksikliklerin giderilmesini sağlayarak güzel ve sağlıklı bir cilt elde etmek için uygulanan işlemlerin tümüdür. Herkesin cilt yapısı birbirinden farklıdır. Cildi analiz edip sorunlarını ve eksikliklerini bilmek, cilt bakımının temelidir. Cildi doğru tanıyıp uygun şekilde bakım yapmak sağlıklı görünen, ışıl ışıl ve elastik bir cilde sahip olmayı sağlamaktadır.

Cilt bakım uygulamaları; akne, yara, komedon, yağ bezesi ve cilt tonu eşitsizliklerinin görülmesini engellemekte ve estetik olarak güzel bir görünüm sağlanmasına katkı sunmaktadır. Cildi doğru tanımak, doğru cilt bakımı yapmanın ilk kuralıdır.

Cilt Bakımının Yararları Nelerdir?

Cildin ihtiyaçlarını doğru tespit edip bu ihtiyaçları gidermek cilt sağlığı için çok önemlidir. Örneğin ciltte nem kaybı yaşanıyorsa nem sağlayacak ürünler kullanmak gerekmektedir. Maruderm hyalüronik asit nemlendirici yüz ve vücut cilt bakım kremi tam da bu sıkıntıda yardımcı olmaktadır. Cilde gerekli nemi sağlamakta ve cildin pul pul ve kırışık görünümünü ortadan kaldırmaya destek olmaktadır.

Ciltte akne, ton eşitsizliği, göz altlarında morarma, kızarıklık gibi pek çok sıkıntı görülebilmektedir. Her sıkıntı için özel formüller geliştiren maruderm hem cildin eksikliklerini büyük oranda karşılamakta hem de uygun fiyatlı cilt bakımı sunmaktadır.

Ne Sıklıkla Cilt Bakımı Yapılmalıdır?

Bu sorunun cevabı cilt problemlerine göre farklılık göstermektedir. Nemlendiriciler, güneş kremleri ve bazı vitaminler gün içinde birkaç kere uygulanabilirken asitli içerikler haftada 1 veya 2 kere uygulanabilmektedir. Cildin eksikliklerini gidermek bir yandan da cilt bariyerini korumak için ürünleri uygun aralıklarla kullanmak gerekmektedir. Ürünün nasıl kullanılması gerektiği öğrenilip ona göre bakım yapılırsa ve doğru içerikler birlikte kullanılırsa cilt bakımı etkisini göstermektedir.

Cilt Bakım Rutini Nedir?

Cilt bakım rutini, cilde uygun olan ürünleri cildin eksikliklerine yönelik olarak sıralı halde, düzenli ve doğru bir şekilde uygulamaktır.  Sabah ve akşam çift aşamalı olarak cildi temizlemek, nemlendirmek, güneş koruması sağlamak, cildin ihtiyacına yönelik serum ve asitleri kullanmak, peeling ve maske yapmak cilt bakımının vazgeçilmez parçalarıdır.

Cilt bakımı düzenlilik ve devamlılık istemektedir. Birlikte kullanılan ürünlere dikkat edilip cildin ihtiyaçları doğru bir şekilde sağlanırsa pürüzsüz, sağlıklı, canlı ve parlak bir cilde kavuşmak mümkündür.

Cilt Bakım Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

İlk olarak yağ bazlı bir temizleyici ile makyaj ve güneş kremi temizlenip sonrasında su bazlı bir temizleyici ile kir ve yağdan kurtulmak en önemli adımdır. Maruderm yağ bazlı temizleyici ve maruderm yüz yıkama jelleri tam da bu ihtiyacı karşılamaya yöneliktir.

Temizleme işleminden sonraki adım toniktir. Tonik cildi kirlerden arındırıp, ph dengesini sağlayarak kendinden sonra kullanılacak ürünlerin etkisini artırmaktadır. Gözeneklerin sıkılaşması vb. birçok sıkıntıyı gideren tonikler de bulunmaktadır. Maruderm AHA ve BHA içerikli tonikler gözeneklerin sıkılaşmasına, siyah nokta ve aknelerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bir sonraki adım ise serumlardır. Serumlar cilt bakımının vazgeçilmezleridir. Lekeler, kırışıklıklar, ton eşitsizlikleri, kızarıklıklar, göz altı morlukları gibi pek çok sıkıntıda etkilidirler. Daha canlı, neme doymuş, ışıl ışıl ve genç bir cilt için serum muhakkak kullanılmalıdır. Maruderm serumlar, her türlü ihtiyaca cevap verecek geniş bir ürün skalasına sahiptir.

Bu adımlardan sonra göz çevresi bakımı ve nemlendirme yapılmaktadır. Cildin eksikliklerine göre peeling ve maske uygulamaları da yapılabilmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, özel solüsyonlar ve üstün teknoloji cihazlar kullanılarak cilt yüzeyinde oluşmuş siyah nokta, ölü deri, sebum ve toksik gibi gözenek tıkayan ve estetik görünüme zarar veren cilt sorunlarının ortadan kaldırılarak cildin derinlemesine temizlenmesi işlemidir.

Medikal cilt bakımı ile cildin nefes alması sağlanmakta ve ihtiyaç duyulan bakım özel solüsyonlar ve maskelerle yapılmaktadır. Düzenli olarak 30 günde bir uygulanırsa etkili sonuçlar gözlenmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları Ne Kadardır?

Medikal cilt bakım fiyatları, işlemin yapıldığı merkeze ve uygulanan işleme göre farklılık göstermektedir. Klasik cilt bakımı, dermapen, akneli cilt bakımı gibi farklı işlemler bulunmakta hepsinin fiyatı da büyük farklılıklar içermektedir. Genel olarak 200 TL ile 450 TL arasında değişim göstermektedir.

Cilt Bakım Ürünleri Fiyatları Ne Kadardır?

Dünyaca ünlü yüzlerce kozmetik markası bulunmakta bunların hepsi de çok çeşitli fiyatlarda ve geniş skalada ürünler üretmektedir. Temizleme ürünleri, güneş kremleri, tonikler, serumlar, peelingler, maskeler, nemlendiriciler, kremler ve dahası yaygın olarak kullanılmaktadır. Cildin ihtiyacına uygun, etkili ve bütçe dostu ürünler bulmak günümüzde oldukça güçtür. Maruderm, çok çeşitli ürün skalası ve her ihtiyaca yönelik bütçe dostu ürünleriyle dikkat çekmektedir. Temizlikten nemlendirmeye, tonikten seruma kadar pek çok ürünüyle cilt sağlığına katkı sağlayan maruderm, bütçe dostu oluşuyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..