quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, günümüzde oldukça popüler bir hale gelmektedir. Bu ufacık şişeler cildimizde oluşan tüm hassasiyet ve problemlere karşı etkin bir şekilde savaşmaktadır. Peki bu konsantre cilt bakım ürünleri nedir ve nasıl kullanılmaktadır?

Cilt ampulleri, serumların en ince formunu oluştururlar. Pek çok cilt sorunu için kullanılan ampuller özellikle cildin yaşlanmasına karşın kullanılmaktadır. İnce yapısı sayesinde hızlı bir emilime sahip olan ampuller özel içerikleri ile de cildin ihtiyacı olan pek çok şeyi karşılamaktadır.

Saç bakımı ve cilt bakımının gözdelerinden olan ampuller özellikle hassas ciltli bireyler için vazgeçilmezdir. Farklı içeriklere sahip olan onlarca cilt bakım ampulü bulunmaktadır. İçeriğinde pek çok vitamin, mineral ve asit içeren ampuller sayesinde neme doymuş, parlak ve genç bir cilde sahip olmak mümkündür.

Cilt Bakım Ampulü Nedir?

Cilt ampulleri, ciltte oluşan sorunlara karşı kullanılan ufak serumlardır. Kullanımları oldukça basit ve pratiktir. Cilt problemlerine karşı en etkili ürünler arasındadır. Serum gibi kullanılmakla beraber dermapen ya da dermaroller gibi aparatlarla uygulanan bakım işlemlerinden sonra da kullanılmaktadır. İhtiyaç halinde detoks kürü olarak da uygulanabilmektedirler.

Cilt Bakım Ampulleri ile Serumların Farkları Nelerdir?
Bazı zamanlarda ciltte geçici ya da dönemsel sıkıntılar oluşmaktadır. Böyle zamanlarda özel bir cilt bakımı yapılması gerekmektedir. İşte cilt bakım ampulleri tam bu noktada devreye girmektedir. Sorunlara özel geliştirilen ampuller yoğun içeriği ve konsantre formülüyle hızlı bir şekilde etki etmektedir.

Dönemsel kullanıma uygun bir şekilde hazırlanan ampuller, ufak tüpler içerisinde tek kullanımlık olarak hazırlanmaktadır. Serumlarla benzer özellikler gösterirler fakat ampuller yoğun yapısı sayesinde hızlı bir etki göstermektedir. İnce yapısı sayesinde de hızlı emilim sağlamaktadır.

Cilt Bakım Ampulleri Nasıl Kullanılır?

Uygulama olarak cilt bakım serumları ile aynıdır. Farklı bir işlem gerekmemektedir. Ciltte oluşan sıkıntıya göre hangi formülde bir ampul seçileceğine karar verip sonrasında ayda bir ya da birkaç kür şeklinde uygulanmaktadır. Temiz cilde dairesel hareketlerle uygulama yapılmakta, bir süre bekledikten sonra da nemlendirici sürülmektedir. Gün içindeyse güneş kremi kullanılması da gerekmektedir.

Cilt bakım ampullerinin gece kullanılması daha doğru olacaktır. Çünkü vücut gece dinlemeye geçer ve onarıcı hormonlar bu süreçte işlev görürler. Cilt bakım ürünleri bu aşamada uygulanırsa cildi yenileme ve iyileştirmeye büyük katkı sağlamaktadırlar.

Cilt Bakım Ampulünün Etkileri Nelerdir?

Cilt bakım ampulleri, ciltteki sorunlara yönelik doğrudan ve hızlı bir iyileşme sağlamaktadır. Dönemsel ya da başka bir sıkıntıdan kaynaklı olarak ortaya çıkan cilt problemleri için bire bir çözüm sunmaktadır. Ampullerin faydalarından bazıları şunlardır:

Hassas Ciltler Üzerine Etki Göstermektedir

Nem kaybı yaşanmışsa ya da cilt bariyeri zedelenmişse deri tabakası oldukça ince ve hassas bir hale gelmektedir. Bu durum cildin tahriş olmasına, kızarıklığa ve kuruluğa yol açmaktadır. Cilt ampulleri içeriğindeki C ve E vitaminleri ile nemlendiren ve onaran bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda cildi güçlendirmeye de katkı sağlamaktadır.

Mat ve Soluk Cilde Etki Göstermektedir

Cilt bakımı yapılırken hedeflenen şeylerin başında parlak, neme doymuş ve canlı bir görünüme sahip olmak gelmektedir. Bunun için hangi formülde bir ampul kullanmak gerektiğine karar verilmelidir. Antioksidan ve onarıcı etkilere sahip C vitaminini içeriğinde barındıran bir ampul, mat ve soluk görüntünün ortadan kalkıp yerine ışıltılı ve parlak bir görünümün oluşmasına katkı sağlamaktadır.

Anti Aging Bakım Etkisi Göstermektedir

Yaşın ilerlemesiyle beraber ciltte bazı yaşlılık belirtileri görülmektedir. Kırışık, daha gözenekli ya da esnekliğini kaybetmiş bir görünümden kurtulmak için ampuller sıkça tercih edilmektedir. İçeriklerindeki kolajen üretimini artıran özler ve nemlendirme etkisi sağlayan maddeler sayesinde onarıcı bir bakım sunmaktadır.

Cildi Yenileyici Etkiler Göstermektedir

Akneye meyilli ciltlerin en büyük sorunlarından birisi de aknenin ardında bıraktığı lekelerdir. Lekelerden kurtulmak için de iyi bir cilt bakımı yapılmalıdır. Akneyle savaşırken bir yandan da cilt bariyerini onarmak ve lekelerden kurtulmak için bakım yapılması gerekmektedir. C vitamini bu konuda etkin çözümler sunmakta ve lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Maruderm C vitamini ve peptid aydınlatıcı cilt bakım serum da lekelerin giderilmesine katkı sağlamaktadır.

Cilt Bakım Ampulleri Neden Kullanılmalıdır?

Ciltte aniden bir problem ortaya çıktığında, mevsimsel bir kuruluk oluştuğunda ya da acil önlem alınması gereken bir durum olduğunda ampuller kurtarıcı görevi üstlenmektedir. Kuru, lekeli, kırışık ya da ışıltısını kaybetmiş bir cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlarken ampuller etkin görev görmektedir.

Ampuller, hızlı bir etki görülmek istenen durumlarda serumlar ve diğer bakım ürünleri yerine tercih edilmektedir. Çünkü serumlar ve diğer bakım ürünleri düzenli kullanımda etki gösterirken ampuller, konsantre ve yoğun formülleri sayesinde hızlıca iyileşme sağlamaktadırlar.

Cilt Bakım Ampulünün Faydaları Nelerdir?

Serumlar gibi ama daha hızlı etki eden ampuller, cilde pek çok fayda sağlamaktadır. Bu faydalar şunlardır:

  1. Ciltte oluşan güneş lekelerinin ve koyu lekelerin giderilmesine katkı sağlar,
  2. Kuru cilde nem sağlar,
  3. Hücreleri yenileyerek yaşlanmayı geciktirir,
  4. Cilt bariyerini ve cilt hasarlarını önler,
  5. Cildin ihtiyacı olan E vitaminini sağlar,
  6. Cilt lekelerinin oluşmasını engellemeye yardımcı olur.

Cilt Bakım Ampulleri Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Kullanım alanına ve hangi sorun için kullanıldığına bağlı olarak bu sıklık değişmektedir. Yoğunlaştırılmış olduğu için çok sık kullanılması tercih edilmemektedir. Düzenli olarak haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez uygulama yapmak yeterli olmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..