Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları İşe Yarar mı?

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları İşe Yarar mı?

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları İşe Yarar mı?

Günümüzde, teknolojik gelişmelerin hız kazanması; bölgesel zayıflama konusuna da yeni çözümler sunmaktadır. Bölgesel zayıflama amacıyla kullanılan cihazlar, son teknolojik sistemlerle üretilmekte ve kişilerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel zayıflama uygulamaları, vücut bölgelerindeki fazla yağ miktarının hızlı bir şekilde giderilmesine olanak tanımaktadır. Orantısız bir şekilde kilo alan kişiler ve sadece bir bölgelerinden rahatsızlık duyan kişiler, bölgesel zayıflama yöntemlerinden sıklıkla yararlanmaktadır.

Ameliyatlı veya ameliyatsız olabilen bölgesel incelme yöntemleri, diyet ve spor yapmadan kilo verdirmeyi vaat etmektedir. Bu uygulamaların tümü, müşteri talebine göre değişen bölgeleri hedef almakta ve söz konusu bölgenin hızlı bir şekilde zayıflatılmasına olanak tanımaktadır.

Bölgesel zayıflama yöntemleri; kalça, göbek, kol, basen ve gıdık gibi bölgeleri hedef almaktadır. Kişiler, ihtiyaç duydukları bölgeleri seçerek; bölgesel zayıflama hizmetlerinin avantajlı özelliklerinden yararlanmaktadır. Birçok kişi, hızlı ve zahmetsiz bir şekilde incelmeyi sağlayan bölgesel zayıflama yöntemlerini; işlevsel kabul etmekte ve sıklıkla tercih etmektedir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel incelme, orantısız bir şekilde şişen vücut bölgelerinin; çeşitli teknolojik uygulamalarla zayıflatılması olarak tanımlanmaktadır. Güzellik merkezleri ve estetik cerrahi doktorları, bölgesel zayıflama hizmetini en iyi şekilde vermektedir. Bölgesel zayıflama ile istenmeyen yağ ve kilo görünümünden hızlı bir şekilde kurtulmak mümkün hale gelmektedir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri, ameliyatlı ve ameliyatsız olarak ikiye ayrılmaktadır. Liposuction, ameliyatlı inceltme yöntemleri arasında yer almakta ve uzun iyileşme sürelerine sahip olması nedeniyle tercih edilmemektedir. Bununla birlikte; lipoliz, radyofrekans, kavitasyon ve emsculpt gibi uygulamalar, ağrısız ve kolay uygulanabilir olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Ne İşe Yarar?

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin, inceltme dışında birçok yararlı etkisi bulunmaktadır. Cilt yüzeyindeki kusurları düzenlemekte ve kişinin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasına olanak tanımaktadır. Bölgesel zayıflama işlemlerinin avantajlı yönleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Diyet veya spor yapmaksızın kilo vermeyi mümkün kılmaktadır.
 2. Uygulanan bölgelerdeki selülit oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır.
 3. Cilt yüzeyini gererek yaşlanma karşıtı etki göstermektedir.
 4. Vücut kitle indeksini düzenlemekte ve kişilerin daha sağlıklı olmasına olanak tanımaktadır.
 5. Cilt yüzeyine zarar vermemesi nedeniyle, işlevsel kabul edilmekte ve birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.
 6. Sadece yağ kütlesini hedef almakta ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Güzellik merkezleri ve estetik cerrahi doktorları, birçok bölgesel zayıflama yöntemi kullanmaktadır. Yöntemlerin her biri zararsız ve acısız olsa da uzman ellerde yapıldığı takdirde sonuç vermektedir. Bu nedenle, bölgesel zayıflama hizmetlerinin; alanında uzman olan ve profesyonel hizmet veren kişilerden alınması önem arz etmektedir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri; cryo lipoliz, radyofrekans, kavitasyon, LPG Endermoloji, Emsculp, Vanguish Me ve Lazer Destekli İncelme olarak sıralanmaktadır. Bu uygulamaların her biri, kişilerin bölgesel olarak zayıflamasına yardımcı olmaktadır. Bölgesel zayıflama seans sayıları, uygulanan yöntemin türüne ve kişinin yağ yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

 1. Cryo Lipoliz

Soğuk lipoliz olarak da adlandırılan Cryo Lipoliz, bölgesel zayıflama yöntemleri arasında en fazla tercih edilen çeşit olarak tanımlanmaktadır. Cilt dokusuna gönderilen soğuk akım, yağ dokularının parçalanmasına ve hızlı bir şekilde erimesine olanak tanımaktadır. Deforme olan yağ dokuları, idrar ve ter yoluyla atılmakta bu sayede kişi bölgesel olarak zayıflamaktadır.

 1. Radyofrekans

Radyofrekans, vücut bölgesinde bulunan yağların; ısıtma yöntemiyle eritilmesine olanak tanımaktadır. Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında, kolay uygulanabilmesi nedeniyle öne çıkan radyofrekans; cilt yenileyici masaj etkisi de göstermektedir. G5 Masajı yöntemleriyle yakın bir prensipte çalışan radyofrekans, cilt dokularının incelmesine ve cilt yüzeyinin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

 1. Kavitasyon

Kavitasyon, düşük yoğunluklu ultrason dalgalarıyla çalışmakta ve bölgesel zayıflama için mükemmel bir sonuç vermektedir. Ultrason dalgaları, yağ dokularının kimyasını bozmakta ve bölgesel incelmeyi mümkün kılmaktadır. Kimyası bozulan yağ dokuları, ter ve idrar olarak vücut dışına atılmaktadır ve kişi bölgesel olarak zayıflama elde etmektedir.

 1. LPG Endermoloji

LPG Endermoloji, yalnızca bölgesel incelme amacıyla değil; selülit tedavisi ve sıkılaşma amacıyla da kullanılmaktadır. Yağ hücrelerinin büyümesiyle oluşan cilt deformasyonu, selülit veya sarkma olarak kendini göstermektedir. Selülit kremleri, bu oluşumların azalmasına yardımcı olmakta ve LPG gibi yöntemlerle bu süreç desteklenmektedir.

 1. Emsculpt

Emsclup, ses ve ultrason dalgası kullanarak bölgesel incelme vaat etmektedir. Vücut kasları, emsculpt cihazının titreşim etkisiyle aktif hale getirilmekte ve kişi hiçbir çaba sarf etmeden kas geliştirmektedir. Bölgesel incelme yöntemleri arasında, kas gelişimini desteklemesi nedeniyle öne çıkan emsculpt; kısa sürede kalıcı çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

 1. Vanguish Me

Bölgesel incelme uygulamasını, temassız bir şekilde yapan Vanguish me; radyo dalgaları aracılığıyla vücut dokularına ulaşmaktadır. Vücutta bulunan fazla yağ, vanguish me teknolojisi ile yakılmakta ve kişi istediği bölgeyi daha zayıf hale getirebilmektedir. Sıkılaştırıcı ve cilt yenileyici etki gösteren vanguish me, birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmektedir.

 1. Lazer Destekli İncelme

Lazer destekli incelme, cilt üzerine açılan ufak delikler ile yağ dokularına ulaşmakta ve söz konusu dokuların yakılmasına olanak tanımaktadır. Lazer teması ile eriyen yağ dokuları, hızlı bir şekilde vücut dışına atılmakta ve kişi bölgesel olarak zayıflama şansı yakalamaktır. Birçok kişi tarafından güvenle tercih edilen lazer destekli incelme, cilt yenileyici etki göstermesi nedeniyle de öne çıkmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..