Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları İşe Yarar mı?

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları İşe Yarar mı?

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları İşe Yarar mı?

Günümüzde, teknolojik gelişmelerin hız kazanması; bölgesel zayıflama konusuna da yeni çözümler sunmaktadır. Bölgesel zayıflama amacıyla kullanılan cihazlar, son teknolojik sistemlerle üretilmekte ve kişilerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel zayıflama uygulamaları, vücut bölgelerindeki fazla yağ miktarının hızlı bir şekilde giderilmesine olanak tanımaktadır. Orantısız bir şekilde kilo alan kişiler ve sadece bir bölgelerinden rahatsızlık duyan kişiler, bölgesel zayıflama yöntemlerinden sıklıkla yararlanmaktadır.

Ameliyatlı veya ameliyatsız olabilen bölgesel incelme yöntemleri, diyet ve spor yapmadan kilo verdirmeyi vaat etmektedir. Bu uygulamaların tümü, müşteri talebine göre değişen bölgeleri hedef almakta ve söz konusu bölgenin hızlı bir şekilde zayıflatılmasına olanak tanımaktadır.

Bölgesel zayıflama yöntemleri; kalça, göbek, kol, basen ve gıdık gibi bölgeleri hedef almaktadır. Kişiler, ihtiyaç duydukları bölgeleri seçerek; bölgesel zayıflama hizmetlerinin avantajlı özelliklerinden yararlanmaktadır. Birçok kişi, hızlı ve zahmetsiz bir şekilde incelmeyi sağlayan bölgesel zayıflama yöntemlerini; işlevsel kabul etmekte ve sıklıkla tercih etmektedir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel incelme, orantısız bir şekilde şişen vücut bölgelerinin; çeşitli teknolojik uygulamalarla zayıflatılması olarak tanımlanmaktadır. Güzellik merkezleri ve estetik cerrahi doktorları, bölgesel zayıflama hizmetini en iyi şekilde vermektedir. Bölgesel zayıflama ile istenmeyen yağ ve kilo görünümünden hızlı bir şekilde kurtulmak mümkün hale gelmektedir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri, ameliyatlı ve ameliyatsız olarak ikiye ayrılmaktadır. Liposuction, ameliyatlı inceltme yöntemleri arasında yer almakta ve uzun iyileşme sürelerine sahip olması nedeniyle tercih edilmemektedir. Bununla birlikte; lipoliz, radyofrekans, kavitasyon ve emsculpt gibi uygulamalar, ağrısız ve kolay uygulanabilir olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Ne İşe Yarar?

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin, inceltme dışında birçok yararlı etkisi bulunmaktadır. Cilt yüzeyindeki kusurları düzenlemekte ve kişinin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasına olanak tanımaktadır. Bölgesel zayıflama işlemlerinin avantajlı yönleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Diyet veya spor yapmaksızın kilo vermeyi mümkün kılmaktadır.
 2. Uygulanan bölgelerdeki selülit oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır.
 3. Cilt yüzeyini gererek yaşlanma karşıtı etki göstermektedir.
 4. Vücut kitle indeksini düzenlemekte ve kişilerin daha sağlıklı olmasına olanak tanımaktadır.
 5. Cilt yüzeyine zarar vermemesi nedeniyle, işlevsel kabul edilmekte ve birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.
 6. Sadece yağ kütlesini hedef almakta ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Güzellik merkezleri ve estetik cerrahi doktorları, birçok bölgesel zayıflama yöntemi kullanmaktadır. Yöntemlerin her biri zararsız ve acısız olsa da uzman ellerde yapıldığı takdirde sonuç vermektedir. Bu nedenle, bölgesel zayıflama hizmetlerinin; alanında uzman olan ve profesyonel hizmet veren kişilerden alınması önem arz etmektedir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri; cryo lipoliz, radyofrekans, kavitasyon, LPG Endermoloji, Emsculp, Vanguish Me ve Lazer Destekli İncelme olarak sıralanmaktadır. Bu uygulamaların her biri, kişilerin bölgesel olarak zayıflamasına yardımcı olmaktadır. Bölgesel zayıflama seans sayıları, uygulanan yöntemin türüne ve kişinin yağ yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

 1. Cryo Lipoliz

Soğuk lipoliz olarak da adlandırılan Cryo Lipoliz, bölgesel zayıflama yöntemleri arasında en fazla tercih edilen çeşit olarak tanımlanmaktadır. Cilt dokusuna gönderilen soğuk akım, yağ dokularının parçalanmasına ve hızlı bir şekilde erimesine olanak tanımaktadır. Deforme olan yağ dokuları, idrar ve ter yoluyla atılmakta bu sayede kişi bölgesel olarak zayıflamaktadır.

cryo lipoliz

 1. Radyofrekans

Radyofrekans, vücut bölgesinde bulunan yağların; ısıtma yöntemiyle eritilmesine olanak tanımaktadır. Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında, kolay uygulanabilmesi nedeniyle öne çıkan radyofrekans; cilt yenileyici masaj etkisi de göstermektedir. G5 Masajı yöntemleriyle yakın bir prensipte çalışan radyofrekans, cilt dokularının incelmesine ve cilt yüzeyinin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

Radyofrekans

 1. Kavitasyon

Kavitasyon, düşük yoğunluklu ultrason dalgalarıyla çalışmakta ve bölgesel zayıflama için mükemmel bir sonuç vermektedir. Ultrason dalgaları, yağ dokularının kimyasını bozmakta ve bölgesel incelmeyi mümkün kılmaktadır. Kimyası bozulan yağ dokuları, ter ve idrar olarak vücut dışına atılmaktadır ve kişi bölgesel olarak zayıflama elde etmektedir.

Kavitasyon Yöntemiyle Bölgesel İncelme

 1. LPG Endermoloji

LPG Endermoloji, yalnızca bölgesel incelme amacıyla değil; selülit tedavisi ve sıkılaşma amacıyla da kullanılmaktadır. Yağ hücrelerinin büyümesiyle oluşan cilt deformasyonu, selülit veya sarkma olarak kendini göstermektedir. Selülit kremleri, bu oluşumların azalmasına yardımcı olmakta ve LPG gibi yöntemlerle bu süreç desteklenmektedir.

LPG Endermoloji

 1. Emsculpt

Emsclup, ses ve ultrason dalgası kullanarak bölgesel incelme vaat etmektedir. Vücut kasları, emsculpt cihazının titreşim etkisiyle aktif hale getirilmekte ve kişi hiçbir çaba sarf etmeden kas geliştirmektedir. Bölgesel incelme yöntemleri arasında, kas gelişimini desteklemesi nedeniyle öne çıkan emsculpt; kısa sürede kalıcı çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

 1. Vanguish Me

Bölgesel incelme uygulamasını, temassız bir şekilde yapan Vanguish me; radyo dalgaları aracılığıyla vücut dokularına ulaşmaktadır. Vücutta bulunan fazla yağ, vanguish me teknolojisi ile yakılmakta ve kişi istediği bölgeyi daha zayıf hale getirebilmektedir. Sıkılaştırıcı ve cilt yenileyici etki gösteren vanguish me, birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmektedir.

 1. Lazer Destekli İncelme

Lazer destekli incelme, cilt üzerine açılan ufak delikler ile yağ dokularına ulaşmakta ve söz konusu dokuların yakılmasına olanak tanımaktadır. Lazer teması ile eriyen yağ dokuları, hızlı bir şekilde vücut dışına atılmakta ve kişi bölgesel olarak zayıflama şansı yakalamaktır. Birçok kişi tarafından güvenle tercih edilen lazer destekli incelme, cilt yenileyici etki göstermesi nedeniyle de öne çıkmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..