quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Her yaştan kadın ve erkeği etkileyen akne, cildin orta tabakasında bulunmakta olan cilt yağını salgılayan yağ bezlerinin, cildin üst kısmına açılan kanallarının çeşitli nedenler ile tıkanması sonucu başlamakta olan olaylar zinciridir. Gözeneklerin tıkanması ile salgılanması gereken yağ salgısı kanalı, cilt dokusunda uygun bir üreme ortamına dönüşmekte ve neticesinde inflamasyon ile enfeksiyon gelişmektedir. Gelişen enfeksiyon ve inflamasyona bağlı olarak ise şişlik durumunun eşlik ettiği kızarıklık oluşmakta ve akne görünümü ortaya çıkmaktadır. Her yaştan herkesin karşılaşabileceği akne, özellikle ergenlik döneminde bulunan kişilerde yoğunlukla görülmesinin yanı sıra orta yaşlarda ise yetişkin aknesi olarak yeniden tekrarlayabilmektedir. Maruderm Akne Giderici Bakım Seti / Kiti ürününü kullanarak akne problemlerinden kurtulmak artık mümkün!

Akne Oluşumuna Etki Eden Faktörler

Genetik faktörler, beslenme ve çevresel faktörler akne oluşumunda etki sahibi olduğu kadar hormonlarında akne oluşumunda etkileri bulunmaktadır. Anne ya da baba da akne bulunması durumu ise çocuklarında da aknenin ortaya çıkmasını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca bazı ilaçların da akne oluşumunda etkisi bulunmaktadır. Özellikle hormon ilaçlarının akne oluşumunu arttırıcı özelliği bulunmaktadır. Kalitesiz kozmetik ürünler de akne oluşumuna sebep olabileceği gibi cildin aşırı yağlı olması da akne oluşumunu arttıran bir faktördür.

Akne Bir Hastalık Belirtisi midir?

Akne, genellikle kişinin görünümüne etkileyen kozmetik bir problem gibi görünüyor olsa da kimi zaman bazı hastalıkların etkisi ile de ortaya çıkabilmektedir. Bazı hastalıklarında akneye sebep olması nedeni ile konusunda uzman bir hekime danışılması teşhis ve tedavi açısından büyük önem taşımaktadır. Şayet kadınlarda ya da genç kızlarda akneye eşlik eden adet düzensizliği, aşırı tüylenme ve hızlı kilo alıp verme gibi durumlar mevcut ise bu belirtiler önemsenerek, mutlaka doktora başvurulmalıdır. Çünkü bu tür belirtiler, yumurtalık kisti habercisi olabileceği gibi hormonal testler yapılarak, altta yatmakta olan hastalığın tedavisinin yapılması gerekmektedir. Ayrıca böbrek üstü tümörlerinde de aşırı hormonal salınımına bağlı olarak akne oluşumu gözlenebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra uzun dönem güçlü antibiyotik kullanan kişilerde de antibiyotiğe dirençli akne ortaya çıkabilmektedir.

Akne Oluşumuna Sebep Olan Gıdalar

Bazı gıdalar, akne oluşumuna sebep olabilmektedir. Akne oluşumuna sebep olan gıdalar arasında ise süt ve süt ürünlerinin fazla tüketilmesi bulunmaktadır. Süt ve süt ürünlerinin yanı sıra pasta ve tatlılar gibi gıdaların da akneyi arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca akne oluşumuna sebep olmaması için işlenmiş karbonhidrat tüketiminden de kaçınmak gerekmektedir.

Akne Kimlerde Daha Fazla Görülmektedir?

Akneye sebep olabilecek tıbbi bir rahatsızlığı bulunan kişiler ile aşırı stres altında olan kişilerde akne oluşumu gözlemlenmektedir. Hormonal ilaç tedavisi görenlerde ve kalitesi kozmetik ürün kullananlarda da akne oluşumu diğer kişilere oranla daha fazla görülmektedir. Yağlı cilt tipine sahip olanlarda akne oluşumu daha fazla olduğu gibi fazla sigara tüketimi de aknenin şiddetinde artışa neden olmaktadır. Ayrıca kimyasal maddeler ile teması gerektiren bir mesleğe sahip olan kişilerde de akne oluşumu görülmektedir.

Akneler Sıkılmalı mı?

Aknelere hiçbir şekilde el ile müdahale edilmeyerek, sıkılmamalı ya da üst kısımları koparılmamalıdır. Çünkü akneler sıkıldığı zaman cilt dışına bulaşan bakteri ile iltihap, aynı zamanda cilt altında da yayılmaya sebep olmaktadır. Aynı zamanda kendiliğinden patlayan veya iyileşme sürecinde olan akneler üzerindeki kabuklarda koparılmamalıdır. Çünkü yanlış müdahaleler, cilt üzerinde kalıcı yara izleri ile lekelerin oluşumuna sebep olmaktadır.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..