quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne, birçok kadının en fazla dert yandığı cilt problemlerinin başında gelmektedir. Akne, cildimizdeki gözeneklerin üzerinde yerleşen, kırmızı renkli ve ciltten kabarık olan görülen, genellikle de içi iltihap olan sivilce çeşididir. Genellikle yüz bölgesinde görülen akneler; sırt, omuz başları ve göğüs bölgelerinde de görülebilir. İnsanlarda ergenlik sorunları olduğu için 12 – 25 yaş aralığında daha fazla görünen akneler, günümüzdeki yaş aralığını özellikle de kız çocuklarında 9 ile 11 yaşa kadar indirmiştir. Özellikle de yağlanmış olan ciltlerde kendisini daha fazla gösteren bu problemin tedavisi için de bir takım aşamalar ve dikkate alınması gereken unsurlar bulunuyor. Öyle ki akne tedavisi birden fazla bakım ürünüyle gerçekleştiği zaman olumlu sonuçlar oluşturabilir.

Akne tedavisi için en önemli kural, cildinizi düzenli olarak hem sabah, hem de akşam ılık suyla ve akneli ciltlere özel jellerle yıkamak olmaktadır. Cilt bakım ürünleri açısından da aknelerin yok olmasını destekleyen birçok önemli ürün var. Jellerle yıkama aşaması sonrasında da tonik yardımıyla kalan yağı uzaklaştırmalı ve gözenek içlerini daha iyi temizlemelisiniz. Bu işlem için tonik her zaman tavsiye edilen ilk malzemedir.

Bunun yanı sıra temizlenen ciltlere akne tedavisi için nemlendiriciler de destek takviye olarak değerlendirilebilir. Eğer ki cildiniz nemli ise buna gerek yoktur. Ancak nemsiz olan ciltler için nemlendirici krem kullanmak, aknenin yok olma sürecini de desteklemiş olacaktır.

Akne Tedavisinde İlaç Şart Mı?

Akne ile sivilceyi ayırmanız, bu cilt sıkıntısının tedavisi için çok önemlidir. Çünkü akneler, sivilcelere oranla içerisinde daha fazla iltihap barındıran cilt hastalığını oluşturuyor. Akne tedavisi için elbette ilk etapta belirtmiş olduğunuz kremler ve cilt bakım ürünlerinden destek almalısınız. Ancak doktorunuz önerdiği takdirde, onun talimatları doğrultusunda akne ilaçlarını da düzenli olarak kullanmanız önemlidir. Bilindiği üzere özellikle yüz bölgesinde çıkan cilt problemleri, birçok kişiyi psikolojik açıdan zorlayabilir. Bu tarz durumlarda sabırlı davrandığınız takdirde, 2 ile 4 ay içerisinde yaşamış olduğunuz akne derdinden kurtulabilirsiniz. Ancak aknenin kendisini tekrarlayabilecek bir cilt problemi olduğunu da unutmamak gerekir…

Aknelerden Nasıl Kurtulmalıyım? 

Akne cilt bakım seti kullanımını belli bir düzene çekip, nemlendirici krem ve doktorunuzun önerdiği ilaç takviyeleri sayesinde akne tedavi sürecinizi verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Burada satın alıp kullanacağınız ürünler de her zaman önemlidir. Bu konuda sizler için Maruderm akne karşıtı bakım kremini öneririz. Tamamen sağlık standartlarına uyumlu ve uzun vadeli çözümlere müsait olan bu krem sayesinde, cildinizdeki sivilce ve akne problemlerinden kurtulmayı başarabilirsiniz.

Unutmayın ki, bu tarz problemler her zaman siz üzerine gidip yoğunlaştığınız müddetçe başa çıkılabilir ve kurtulabilir bir sürece dönüşür. Bu yüzden akne sorunlarınızı geciktirmeden harekete geçmelisiniz.

 

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..