quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Akne problemi yediden yetmişe birçok kişinin uğraştığı ortak bir problemdir. Birçok kez kalıtsal olduğu düşünülse de aslında basit önlemleri alarak akne probleminden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Akne için tavsiye edilen veya reçete ile satılan birçok farklı ilaç bulunur. Düzenli kullanım ile kesin sonuç veren bu ürünlerden zarar görmemek ve yan etki problemimi yaşamamak için bazı durumlara dikkat etmek ve tedbirli olmak gerekir.

Akne Oluşumunu Tetikleyen Durumlar

Akne oluşumu çoğu durumda karşılaşılan bir durum olsa da bazen akneyi tetikleyen yan etkenlerden de söz etmek mümkündür. Akneyi tetikleyen unsurlar;

· Sağlıksız beslenme
· Stres
· Uyku bozukluğu
· Obezite
· Yüz ile oynama

Bunlara ek olarak makyajı uzun süre yıkamama, yüz temizliğine dikkat etmeme gibi durumlar sıralanabilir.

Su Tüketimine Ve Beslenmeye Dikkat Edilmeli

Akne tedavisine başlandığı andan itibaren bu dönemde sıvı alımına dikkat etmek ve su tüketimini maksimum seviyeye çıkarmak gerekir. Akne tedavisi için kullanılan ilaçlar direk böbrekler üzerinde temizleme işlevi gördüğü için, sıvı alımının yetersiz yapılması böbrekler üzerinde olumsuz etki yaratır. Sağlık açısından her anlamda önemli olan su tüketimine akne tedavisinde daha çok dikkat etmek gerekir.

Tedavi döneminde beslenmek ve yenilen içilen her türlü gıdaya dikkat etmek gerekir. Bu dönemde karbonhidratlardan uzak durmak gerekir. Yüksek düzeyde şeker ve tuz içeren besinler alınmamalıdır. Tatlı ve beyaz unlu gıdalar tedavi sürecini zora sokar. Olabildiğince hafif gıdalar ile beslenilmeli ve vücuda faydalı olabilecek besinlerden tüketilmelidir.

Dermatolog Kontrollerine Düzenli Olarak Gidilmeli

Dermatologlar genel anlamda cilt problemleri üzerinde doktora yapmış kişilerdir. Bu nedenle akne oluşumu için düzenli olarak doktora gitmek ve tedavi sürecinde dermatologlara güvenmek gerekir. Akne giderici için kullanılacak ürünler için dermatologlardan destek almak ve onların önerdiği ürünleri kullanmak gerekir. Piyasada akne giderici anlamda birçok ürün bulunmakla birlikte eğer doğru ürün tercih edilmezse, ciltte daha büyük problemler baş gösterebilir. Bu nedenle en azından önerilen bir ürün varsa da bunu dermatolog onayı ile kullanmak gerekir.

Güneş Kremi Kullanmadan Güneşe Çıkılmamalı

Özellikle yaz döneminde kullanılan birçok cilt ürünü için mutlaka güneş kreminden destek almakta fayda vardır. Güneş ısınları belirli bir miktar alındığında cilt üzerinde olumlu etki gösterir. Ancak aşırı güneşe maruz kalındığı durumlarda ciltte kullanılan her türlü bakım veya tedavi ürünü üzerinde olumsuz etki yapar. Olası bir alerjik reaksiyon ya da yan etki ile karşılaşmamak için, akne giderici ürünler kullanıldığı esnada üzerine güneş kremini sürdükten sonra dışarı çıkmak gerekir.

Yüz Temizliğine Önem Verilmeli

Akne giderici amacı ile kullanılan ürünler, cildin daima temizlik gerektiren ürünlerdir. Gözenekleri açmak ve ilaçların cilt üzerinde gözeneklerden içeriye nüfuz etmesini sağlamak için, cilt yüzeyi derinlemesine temizlendikten sonra akne giderici ürünler kullanılmalıdır.

 

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..