Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Sivilce problemi, ergenlik döneminde bulunan 14-16 yaşları arasındaki gençlerde yaygın olarak görülmektedir. İçinde bulunulan dönemin etkisiyle vücut gereğinden fazla sebum üretmektedir. Salgılanan sebumda bulunan bakteriler, ciltte iltihaplanmaya yol açmaktadır. Sivilcelerin giderilmesi ve yeni sivilcelerin oluşmasını önlemek için; düzenli beslenmeye, yağlı yiyeceklerden uzak durmaya ve sivilce karşıtı ürünlerle cilt bakımı yapmaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Sivilcelerin sıkılması halinde; enfeksiyon oluşumu, yayılma ve iz oluşumu gibi problemler görülebilmektedir.

Akne Nedir, Neden Oluşur? Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir, Neden Oluşur? Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Akne, insan hayatının her döneminde ortaya çıkabilecek ve kişilerin özgüven problemi yaşamasına neden olan bir cilt problemidir. Bu bağlamda oluşan aknelerin yok edilmesi ve yeni akne oluşumunun engellenmesi için; dermatoloji uzmanlarından ve akne oluşumunu azaltacak bitkisel ürünlerden yardım almak gerekmektedir. Yeterince su içmek, yağ tüketimini azaltmak ve cilt bakım rutinlerine önem vermek; akne oluşumunu azaltan diğer faktörler olarak sıralanmaktadır.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkeklerde sivilce oluşumu; testesteron hormonunun aşırı düzeyde sebum üretmesiyle doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Erkek cilt yapısına uygun olarak hazırlanan cilt bakım ürünlerini ve sivilce karşıtı bakım kremlerini düzenli olarak kullanmak, ciltteki sivilce oluşumunu en aza indirmeye katkı sağlamaktadır. Sivilce karşıtı bakım kremlerinin kullanımı; sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve doğal ürünlerin kullanımıyla desteklenerek, sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Günümüzde birçok kişi, sivilceli cilt oluşumunu önlemek ve sivilceleri tedavi etmek için medikal yollara başvurmaktadır. Bu tedavi sürecini, cilde doğrudan uygulanan doğal ürünler ve doğal içerikli bakım kremleri ile desteklemek; sivilce oluşumundan korunmaya ve cilt bariyerini güçlendirmeye katkı sağlamaktadır. Evde kolayca hazırlanabilen maske ve kürler, sivilce eğilimli ciltlerin bakımına oldukça katkı sağlamaktadır.

Akne Protokolü Nedir?

Akne Protokolü Nedir?

Akne protokolü; sivilce oluşumunu kontrol altına almak, sivilce izlerinin giderilmesini sağlamak ve cilt yüzeyini yenilemek amacıyla kullanılan bir dizi uygulamayı içermektedir. Güzellik uzmanları tarafından uygulanan akne protokolü, tedavi alacak olan kişinin cilt yapısına göre planlanmaktadır. Cilt yüzeyi, işlem sonunda kusursuz bir şekilde temizlenmekte ve kişinin daha sağlıklı bir görünüm elde etmesi mümkün hale gelmektedir.

Leke Protokolü Nedir?

Leke Protokolü Nedir?

Leke protokolü, cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olacak işlemler içermekte ve sıklıkla tercih edilmektedir. Güzellik uzmanları tarafından uygulanan leke tedavileri, güneş ışınları veya hormonal bozukluklar nedeniyle oluşan lekelerin azalmasına ve cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olmaktadır. Leke protokolü, besleyici serum ve lazer tedavileri içermektedir. Uygulanan tedaviler, kişilerin daha genç ve sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır.

Ekran Işığının Akneyi Tetiklediğini Biliyor Muydunuz?

Ekran Işığının Akneyi Tetiklediğini Biliyor Muydunuz?

Ekran ışığı, cilt sağlığına önemli ölçüde zarar vermektedir. Tablet, bilgisayar ve telefon gibi dijital aletlerden yayılan ekran ışığı; kişilerin çeşitli sağlık problemleri yaşamasına neden olmaktadır. Özellikle cilt yüzeyinde yarattığı olumsuz etkiler, nedeniyle ekran ışığına karşı önlem alınması gerekmektedir. Ekran ışığının zararlı etkilerinden korunmak adına uygulanabilecek pek çok önleyici yöntem bulunmaktadır.

Hormonal Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Hormonal Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Testosteron ve östrojen hormonlarında görülen değişimler, hormonal sivilce oluşumunun kaynağı olarak görülmektedir. Hormon düzensizlikleri nedeniyle yağlanan cilt, sivilce oluşumuna müsait hale gelmektedir. Hormonal sivilcelerin azaltılması için, uzman cildiye doktorlarından yardım almak gerekmektedir. Hormonal sivilcelerin kaynağı genetik faktörler ve hormonal dengesizlikler olması nedeniyle, doktor kontrolünde ilaç kullanmak sivilce oluşumunun önüne geçebilmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..