Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Saç Neden Kabarır? Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç Neden Kabarır? Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç kabarması sorunu, kuru saçlarda yaygın olarak görülmektedir. Saçların kuruma sebepleri arasında; yanlış yıkama ürünleri ve yöntemleri bulunmaktadır. Saç üzerinde sülfat ve alkol içerikli ürünler kullanmak; nem kaybına ve saç kabarmasına sebep olmaktadır. Saçın çok sıcak suyla, sık sık yıkanması da saç kabarıklığını tetiklemektedir. Saç kabarıkları, saç bakım ürünleri ve doğal yağlarla engellenebilmektedir.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Canlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir?

Canlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir?

Saçların sağlığı ve parlak görünmesi, kişinin güzellik algısı ve özgüveni üzerinde etkili olmaktadır. Sağlıklı ve parlak saçlar için, doğru ürünleri kullanmak, düzenli bakım yapmak ve doğru beslenmeye özen göstermek gerekmektedir. Saçların nem dengesini korumak için, doğal saç bakım yağları ve saç maskeleri kullanılmaktadır. Doğal yağlar saçları nemlendirmekte, beslemekte ve güçlendirmektedir.

Erkeklerde Saç Dökülmesine Neler İyi Gelir?

Erkeklerde Saç Dökülmesine Neler İyi Gelir?

Erkeklerde saç dökülmesi; genetik faktörler, dihidrotestesteron hormonu, stres ve vitamin eksikliği gibi çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Saç dökülmesinin sebebi genetik veya Dihidrotestesteron hormonu olduğunda; çözüm için doktora başvurulması gerekmektedir. Saç köklerinin yetersiz beslenmesinden ötürü oluşan saç dökülmeleri; doğru bakım ürünleri kullanılarak durdurulabilmektedir. Doğal bakım yağları kullanmak; saç dökülmesini azaltmakta ve saç tellerinin sağlığını korumaktadır.

Deniz Sonrasında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Deniz Sonrasında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Deniz sonrası saç bakımı, tuzlu su ve UV ışınlarının saç telleri üzerinde yarattığı olumsuz etkilerin azalmasına yardımcı olmaktadır. Saç bakım yağı ve saç maskesi çeşitlerinin, deniz veya havuz sonrasında düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Aksi takdirde, deniz suyu ve UV gibi etkenler; saç tellerinin yıpranmasına ve saç dökülmesi gibi problemlerin baş göstermesine neden olmaktadır.

Dip Boyası Gelenler İçin Çözüm Önerileri

Dip Boyası Gelenler İçin Çözüm Önerileri

Dip boyasının gelmesi oluşturduğu kötü görüntü nedeniyle; kadınlar tarafından can sıkıcı bir durum olarak nitelendirilmektedir. Dip boyası gelen kadınlar, mümkün olan en kısa sürede; daha önce yapılan işlemi yenilemek üzere çalışmalara başlamaktadır. Bununla birlikte, tamamen zararsız ve doğal dip boyası çözümleri de bulunmaktadır. Bu çözümler; geçici saç boyası, far efekti, hacimli sac modelleri ve bandana olarak sıralanmaktadır.

Evde Sık Yağlanan Saçlardan Kurtulmanın 7 Yolu

Evde Sık Yağlanan Saçlardan Kurtulmanın 7 Yolu

Yağlı saçlara sahip bireyler hem bakımının zor olmasından hem de estetik olarak güzel bir görüntü olmamasından dolayı saçlarından şikâyet etmekte ve sağlıklı bir saç görünümüne sahip olmak için bakım yöntemleri aramaktadırlar. Evde saç bakımı yapılırken saçların doğru bir şekilde şampuanlanıp durulanmasına, ısıl işlem uygulanmamasına, saç fırçasının düzenli olarak temizlenmesine, saçlarla oynamaktan kaçınılmasına, saçlara nazik davranılmasına ve yağlı saçlar için özel içerikli ürünler kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Lavanta Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Lavanta Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Lavanta yağı, saç ve cilt bakımı için sık kullanılan bitkisel ürünler arasında yer almaktadır. Saça birçok faydası bulunan lavanta yağı, akşam masaj yapılarak saç derisine uygulanmalı sabah da şampuanla yıkanıp durulanmalıdır. Lavanta yağı, saç dökülmesi ve saçkırana iyi gelmekte, saç derisinin nefes almasını sağlayarak kepek oluşumunu engellemekte, saçlara parlaklık ve canlılık kazandırmakta, egzama ve kaşıntı sorunlarını gidermekte, saç derisinde kan dolaşımını hızlandırarak yeni saçların çıkmasını sağlamakta, saçların beyazlamasını önlemekte ve daha birçok saç ve saç derisi problemine olumlu etkileri bulunmaktadır.

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..