quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde saç bakımı, uygun fiyatlı olması ve pratik çözümler sunması nedeniyle; birçok kişinin başvurduğu yöntemler arasında yer almaktadır. Yıpranan veya yanan saçlar, evde uygulanabilecek yöntemlerle daha güçlü hale getirilebilmektedir. Saçlarının daha canlı ve daha parlak görünmesini isteyen kişiler; evde saç bakımı yöntemlerini büyük ölçüde merak etmektedir. Evde bulunan doğal ürünlerle yapılan saç maskeleri, kişilerin saç problemlerini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı saçların bakımı, diğer saç renklerine nazaran çok daha külfetli bir süreçtir. Sarı rengin elde edilme sürecinde, saç telleri ve saç dipleri büyük ölçüde hasar almaktadır. Bu nedenle sarı renge boyanan saçların, daha sağlıklı ve daha parlak olabilmesi için; bazı saç bakım rutinlerinden yararlanmak gerekmektedir. Badem yağı ve argan yağı içeren bakım ürünleri, sarı saçların bakım sürecine katkı sağlamaktadır.

Saç Bakım Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Bakım Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç bakım yağı, saç dökülmesi ve saç kepeği gibi sorunları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Saç bakım yağı kategorisinde; badem yağı, argan yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve mısır filizi yağı gibi yağ çeşitleri bulunmaktadır. Saç derisinin ve saç tellerinin daha güçlü olmasını sağlayan bu yağlar; saç problemlerinin en aza indirilmesi için piyasaya sürülmektedir. Kişiler, saç bakımı yağı çeşitleri arasında; kendi saç tellerine uygun en kaliteli yağı kolaylıkla seçebilmektedir.

Hindistan Cevizi Yağının 5 Farklı Kullanım Alanı

Hindistan Cevizi Yağının 5 Farklı Kullanım Alanı

Mis kokusu ve doğal özleri sayesinde, hemen hemen her bakım ürününde kullanılan Hindistan cevizi yağı; kişilerin genel sağlığını ve cilt sağlığını büyük oranda geliştirmektedir. Hindistan cevizi yağının doğal etkileri, cilt yapısının hızlı bir şekilde onarılmasına, tazelenmesine ve parıldamasına olanak tanımaktadır. Bu bağlamda Hindistan cevizi yağı, kişilerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bakım ürünleri arasında yer almaktadır.

Yıpranmış ve Yanmış Saçların Onarımı Nasıl Olmalıdır?

Yıpranmış ve Yanmış Saçların Onarımı Nasıl Olmalıdır?

Yıpranmış ve yanmış saçlar, sağlıksız görünmekte ve kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Yanlış ürün ve fazla miktarda açıcı kullanımı, saçların yanmasına neden olmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya gelen kişilerin, saç onarma işlemlerine başvurması gerekmektedir. Uzmanlar sarımsak ve zeytinyağı içeren şampuan ve saç bakım ürünlerinin saç sağlığının korunmasına yardımcı olduğunu ifade etmektedir.

Melatonin ve Saç Dökülmesi Arasındaki İlişki

Melatonin ve Saç Dökülmesi Arasındaki İlişki

Saç dökülmesi kadın erkek fark etmeksizin ergenlik döneminden itibaren her yaş ve her cinsiyet grubundaki bireyi rahatsız eden önemli bir sorundur. Çevresel ve kalıtsal pek çok faktöre bağlı olarak ortaya çıkabilen saç dökülmesi sorununun; alın bölgesinde açılma ve saçın seyrelmesine neden olmadan kısa süre içerisinde tedavi edilmesi gerekmektedir. Melatonin gece saatlerinde salgılanan ve saç sağlığı üzerinde önemli rol oynayan bir hormondur. Bu nedenle vücuttaki melatonin miktarının azalması saç dökülmelerine neden olmakta ve saç sağlığına zarar vermektedir.

Sirkenin Saça Faydaları

Sirkenin Saça Faydaları

Fermantasyon işlemi sonucunda elde edilen sirke, başta ağız ve diş sağlığı olmak üzere tüm vücut sistemlerine önemli ölçüde fayda sağlamaktadır. Sirkenin faydaları arasında cilt ve saç yapısını güçlendirmesi de bulunmaktadır. Pek çok kişinin sıklıkla yaşadığı saç dökülmeleri ve saç kırılmaları, sirke kullanımı ile minimum düzeye indirilebilmektedir. Ayrıca saçları sirkeli su ile durulamak, saçların parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..