quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Saç Neden Kabarır? Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç Neden Kabarır? Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarınıza mükemmel bir form kazanması ve şekil alması için çok uzun çabalar sarf etmenize karşın saçlarınızdaki elektriklenme hala devam ediyor mu?

Birçok kadının kabarık saçlardan dolayı büyük sorunlar yaşadığı gerçeğini artık ört pas edemeyiz. Özellikle de banyodan sonra sıklıkla karşılaşılan bir durum diyebiliriz kabarık saçlar için. İnce telli saçlarda elektriklenme, kalın telli saçlarda ise kabarma şeklinde kendisini gösteren bu durum, kadınlar açısından günün en fazla uğraş verilen sıkıntılarından birisi olarak kabul görür. Öyle ki söz konusu yaz ayları olduğunda bu durum iki katı müzdarip bir hale dönüşeceği için, saç kabarmalarını engellemek adına bir takım engeller almanız gerektiğini düşünenlerdeniz. Keza saçların kabarması ve elektriklenmesi aslında saçların biraz da nem oranının az olmasından kaynaklı bir durumdur. Nemini kaybetmiş olan bir saç birçok dış etkene karşı savunmasız bir yapıda kalır. Bu kapsamda da birkaç detaya dikkat etmeniz, kullanacağınız şampuanı iyi seçmeniz ve saçlarınıza bakımı düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Yazımızda da kabarık saçlarla başı belada olan hanımlar için saç temizliği ve bu duruma ne tarz çözümler getirebileceğine dair bilgiler aktararak ilerlemek istiyoruz.

Saç Kabarmasına Çözümler

Kabarmış olan saçlar için pratik çözümler arayan birçok kadın var. Çoğu kadın da bu durumu durdurmak adına doğal bir şampuan arayışına girmiş durumdadır. Nitekim kuru saçlar nem ihtiyacını havadaki nem oranından karşılayacağından dolayı kabarma olasılığı çok fazladır. Bunu engellemek adına da nemlendirici özelliği bulunan saç bakım kremlerini kullanmanızda yarar bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da saç bakım aşamalarında belli başlı detayları muhakkak göz önüne alarak ilerlemenin gerekliliğini de unutmamak lazım. Saçlarınıza bakımı her zaman bırakmadan ilerlemeniz gerekmektedir. Bu sizin saç diplerinizin de kuvvet alması ve daha güçlü bir moda dönüşmesini desteklemiş olacaktır. Aynı zamanda da kabaran saçların cilt bakım seti olduğu gibi, bakıma doğrudan ihtiyaç duyduğu birçok detayı da bulunmaktadır. Bu gibi durumlara yoğunlaşıp saçlarınıza bakımı ekşitmemeniz adına sizlere bir sıralamada bulunmak istedik.

Öncelik piyasada saç kabarıklığına iyi gelen en etkili ürün maruderm ipek protein içerikli sıvı saç bakım kremidir.

1. Saçlarınızı Kuruturken Dikkat Edin

Birçok saç kurutma makinesi, saç yapısını bozup nem oranını azalttığı için saçların kabarık olmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden saçlarınızı bir kurutma makinesi yardımından ziyade kendi doğal ortamında kurumasına dikkat etmelisiniz. Bu durum kış aylarında biraz sıkıntı oluşturacaktır elbet. Bu gibi anlarda da saç kurutma makinenizin ucuna kurutmaya yakından dağıtıcı uçlardan yerleştirmenizi öneririz. Bu sayede saçlarınızı çok daha derli toplu bir biçimde kurutma olanağı yakalar, kabarma ve kırılma gibi can sıkıcı durumlarla uğraşmaya da asla maruz kalmadan hareket etmeye devam edebilirsiniz.

2. İpek Tercihi Önemli

Hem yastık kılıfında hem de kullanmaktaysanız eğer eşarplarda ipek ve pamuksu ürünler tercih etmenizi öneriyoruz. Bu tarz ürünler saç yapısını kesinlikle bozmak. Aynı zamanda da saçların nem oranını da korur. Sizler uykuya dalmadan önce saçınızı ipek bir eşarp ile sarıp uyursanız eğer, çok daha derli toplu bir saç yapısına erişimi de bir nevi desteklemiş olursunuz. Saç bakımında kabarık saçların önüne geçip, canlı ve berrak bir görünüme ulaşmak bu sayede mümkün hale gelebilir.

3. Şampuanınızı İyi Seçin

Saçlarınızda çok daha uzun soluklu sonuçlara erişim sağlamak istiyorsanız eğer, kullandığınız şampuanı iyi belirlemeniz gerekir. Genellikle pek çok uzman sülfatsız ve gliserinli şampuan kullanımlarını önermektedir. Sülfat saçları kuruttuğu için saçların kabarık ve sıkıntılı bir forma dönüşme olasılığında da artış gözlenir. Bu sebepten kullanacağınız şampuanın saçtaki nemi iyi kontrol altına alması ve çok daha sağlıklı bir saç bakım düzenine eriştirmesi açısından büyük önem taşımakta olduğunu da kesinlikle unutmamalısınız.

4. Alkollü Formüllerden Uzak Durun

Saçlarınızın bakımı ve şekillendirilmesinde alkolsüz formülleri kullanmaya özen gösterin. Alkollü formüller ve kimyasal maddeler içeren pek çok ürün, saçın derisine ve saç diplerine doğrudan zarar gösterici etkiler oluşturacaktır. Bu sebepten dolayı da cildinizi çok daha sağlıklı bir yapıda tutabilmek adına alkollü ürünlerden uzak durup, saçlarınızı belli bir doğallık üzerinden kontrol altına almaya çaba göstermelisiniz.

5. Saç Bakım Maskeleri

Kuru ve kabarık saçlar için ayrıca bir bakım maskesi yapılması da çok önemlidir. Çünkü bu tarz maskeler cildin ve saç diplerinin nem alması konusunda destek sunmaktadır. Alacağınız destek dahilinde de zaten saç diplerindeki işleyişi daha da verimli bir konuma taşır, bu sayede de cildin daha berrak ve çok daha sağlıklı bir yapıda olmasını da bir nevi desteklemiş olursunuz. Saçlarınızın daha bakımlı bir formda olabilmesi açısından hem doğal hem de hazır olarak tüketebileceğiniz saç bakım maskeleri bulunmaktadır. Bu maskeleri kullanarak saçlarınızın kabarıklıklar ve belli başlı sıkıntılarla uğraşmasının önüne de geçmeyi başarmış olacaksınız.

6. Tazeleyici Serum Takviyeleri

Kabarmış olan saçlarınızı gün içerisinde bakım içerisinde tutmak ve nem oranını dengelemek adına tazeleyici serum takviyeleri uygulayabilirsiniz. Birçok farklı saç serumu vardır. Ki serumlar cildin daha dengeli bir yapıda olmasını sağlar. Fiyat açısından biraz daha yüksek bir maliyete sahip olsalar dahi birçok faklı cilt bakım ürününün yapamayacağı derecede etkiler oluşturmaya da en fazla serumlar müsait olmaktadır. Saç diplerinin derinine nüfus ederek saçların çok daha bakımlı ve sağlıklı bir formda olması serumlar ile mümkün hale gelmiş olacaktır. Bu sebepten de serum kullanımını da saç bakım rutininizin içerisine dahil etmenizde yarar görülmektedir.

7. Saçlarınıza Küçük Dokunuşlarda Bulunun

Saç bakımında sizlerin de daima bir şeylere özenli bir yaklaşımla yaklaşmanız gerektiğini asla unutmayın. Özellikle de saçlarınız tamamen değil, bir kısmıyla kabarıyorsa eğer sadece küçük dokunuşlar, rötuşlar yaparak saçlarınızı kontrol altına almayı da başarabilirsiniz. Burada önemli olan ana unsur sizin saçınıza ne şekilde yaklaşıp, ne tarz bakımlar uygulayabileceğiniz olduğu için, gerekli bakım düzenlemeleriyle arzulamış olduğunuz saç görünümüne de kısa sürede erişim sağlamış olacaksınız.

8. Yatmadan Önce Gece Topuzu

Geceleri yatmadan önce duş aldıysanız eğer ertesi gün kabaracak olan saçlarınızın önüne geçmeniz açısından gece topuzu yöntemini kullanabilirsiniz. Uykunuza saçlarınıza burgu bir topuz sararak başlamanızı öneririz. Bu sayede saçlarınız gece boyunca kontrol altında olur ve bu da çok daha sağlıklı bir saç görünümüne erişimi doğrudan destekleyici etmenlerden birisi olur.

9. Nemlendirici Kremler

Eğer ki saçlarınızın gün içerisinde kabarma riskinin önüne geçme gibi bir derdiniz var ise, gün içerisinde nemlendirici krem takviyesi yapıp, kabaran saçlarınızı o anlık esnalarda dindirme imkanı bulabilirsiniz. Bu sistemli bir yapıdır ve saçlarınızın çok daha bakımlı bir formda kalmasını destekleyici etkileri de anbean ortaya çıkarmış olur. Bu sebepten dolayı da saç bakımında nemlendirici krem çeşitlerinden de yararlanmanızda her daim önemli yararlar gözlenebilir.

Bütün bunların yanı sıra kabarık saçlara karşı farklı saç bakım maskeleri de üretebileceğinizi bilmenizi isteriz. Öyle ki son dönemlerde karbonat, bal, zeytinyağı gibi birçok doğal ürünü kullanarak saçlarına kendi özel maskelerini yapmakta olan birçok insan var. Bu tarz adımlar ve kendi çabalarınızla doğrultusunda da saçlarınız için ihtiyaç duyduğu bakımı rahatlıkla uygulama olanağını yakalamış olacaksınız.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..