quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Saç Neden Kabarır? Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç Neden Kabarır? Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarınıza mükemmel bir form kazanması ve şekil alması için çok uzun çabalar sarf etmenize karşın saçlarınızdaki elektriklenme hala devam ediyor mu?

Birçok kadının kabarık saçlardan dolayı büyük sorunlar yaşadığı gerçeğini artık ört pas edemeyiz. Özellikle de banyodan sonra sıklıkla karşılaşılan bir durum diyebiliriz kabarık saçlar için. İnce telli saçlarda elektriklenme, kalın telli saçlarda ise kabarma şeklinde kendisini gösteren bu durum, kadınlar açısından günün en fazla uğraş verilen sıkıntılarından birisi olarak kabul görür. Öyle ki söz konusu yaz ayları olduğunda bu durum iki katı müzdarip bir hale dönüşeceği için, saç kabarmalarını engellemek adına bir takım engeller almanız gerektiğini düşünenlerdeniz. Keza saçların kabarması ve elektriklenmesi aslında saçların biraz da nem oranının az olmasından kaynaklı bir durumdur. Nemini kaybetmiş olan bir saç birçok dış etkene karşı savunmasız bir yapıda kalır. Bu kapsamda da birkaç detaya dikkat etmeniz, kullanacağınız şampuanı iyi seçmeniz ve saçlarınıza bakımı düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Yazımızda da kabarık saçlarla başı belada olan hanımlar için saç temizliği ve bu duruma ne tarz çözümler getirebileceğine dair bilgiler aktararak ilerlemek istiyoruz.

Saç Kabarmasına Çözümler

Kabarmış olan saçlar için pratik çözümler arayan birçok kadın var. Çoğu kadın da bu durumu durdurmak adına doğal bir şampuan arayışına girmiş durumdadır. Nitekim kuru saçlar nem ihtiyacını havadaki nem oranından karşılayacağından dolayı kabarma olasılığı çok fazladır. Bunu engellemek adına da nemlendirici özelliği bulunan saç bakım kremlerini kullanmanızda yarar bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da saç bakım aşamalarında belli başlı detayları muhakkak göz önüne alarak ilerlemenin gerekliliğini de unutmamak lazım. Saçlarınıza bakımı her zaman bırakmadan ilerlemeniz gerekmektedir. Bu sizin saç diplerinizin de kuvvet alması ve daha güçlü bir moda dönüşmesini desteklemiş olacaktır. Aynı zamanda da kabaran saçların cilt bakım seti olduğu gibi, bakıma doğrudan ihtiyaç duyduğu birçok detayı da bulunmaktadır. Bu gibi durumlara yoğunlaşıp saçlarınıza bakımı ekşitmemeniz adına sizlere bir sıralamada bulunmak istedik.

Öncelik piyasada saç kabarıklığına iyi gelen en etkili ürün maruderm ipek protein içerikli sıvı saç bakım kremidir.

1. Saçlarınızı Kuruturken Dikkat Edin

Birçok saç kurutma makinesi, saç yapısını bozup nem oranını azalttığı için saçların kabarık olmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden saçlarınızı bir kurutma makinesi yardımından ziyade kendi doğal ortamında kurumasına dikkat etmelisiniz. Bu durum kış aylarında biraz sıkıntı oluşturacaktır elbet. Bu gibi anlarda da saç kurutma makinenizin ucuna kurutmaya yakından dağıtıcı uçlardan yerleştirmenizi öneririz. Bu sayede saçlarınızı çok daha derli toplu bir biçimde kurutma olanağı yakalar, kabarma ve kırılma gibi can sıkıcı durumlarla uğraşmaya da asla maruz kalmadan hareket etmeye devam edebilirsiniz.

2. İpek Tercihi Önemli

Hem yastık kılıfında hem de kullanmaktaysanız eğer eşarplarda ipek ve pamuksu ürünler tercih etmenizi öneriyoruz. Bu tarz ürünler saç yapısını kesinlikle bozmak. Aynı zamanda da saçların nem oranını da korur. Sizler uykuya dalmadan önce saçınızı ipek bir eşarp ile sarıp uyursanız eğer, çok daha derli toplu bir saç yapısına erişimi de bir nevi desteklemiş olursunuz. Saç bakımında kabarık saçların önüne geçip, canlı ve berrak bir görünüme ulaşmak bu sayede mümkün hale gelebilir.

3. Şampuanınızı İyi Seçin

Saçlarınızda çok daha uzun soluklu sonuçlara erişim sağlamak istiyorsanız eğer, kullandığınız şampuanı iyi belirlemeniz gerekir. Genellikle pek çok uzman sülfatsız ve gliserinli şampuan kullanımlarını önermektedir. Sülfat saçları kuruttuğu için saçların kabarık ve sıkıntılı bir forma dönüşme olasılığında da artış gözlenir. Bu sebepten kullanacağınız şampuanın saçtaki nemi iyi kontrol altına alması ve çok daha sağlıklı bir saç bakım düzenine eriştirmesi açısından büyük önem taşımakta olduğunu da kesinlikle unutmamalısınız.

4. Alkollü Formüllerden Uzak Durun

Saçlarınızın bakımı ve şekillendirilmesinde alkolsüz formülleri kullanmaya özen gösterin. Alkollü formüller ve kimyasal maddeler içeren pek çok ürün, saçın derisine ve saç diplerine doğrudan zarar gösterici etkiler oluşturacaktır. Bu sebepten dolayı da cildinizi çok daha sağlıklı bir yapıda tutabilmek adına alkollü ürünlerden uzak durup, saçlarınızı belli bir doğallık üzerinden kontrol altına almaya çaba göstermelisiniz.

5. Saç Bakım Maskeleri

Kuru ve kabarık saçlar için ayrıca bir bakım maskesi yapılması da çok önemlidir. Çünkü bu tarz maskeler cildin ve saç diplerinin nem alması konusunda destek sunmaktadır. Alacağınız destek dahilinde de zaten saç diplerindeki işleyişi daha da verimli bir konuma taşır, bu sayede de cildin daha berrak ve çok daha sağlıklı bir yapıda olmasını da bir nevi desteklemiş olursunuz. Saçlarınızın daha bakımlı bir formda olabilmesi açısından hem doğal hem de hazır olarak tüketebileceğiniz saç bakım maskeleri bulunmaktadır. Bu maskeleri kullanarak saçlarınızın kabarıklıklar ve belli başlı sıkıntılarla uğraşmasının önüne de geçmeyi başarmış olacaksınız.

6. Tazeleyici Serum Takviyeleri

Kabarmış olan saçlarınızı gün içerisinde bakım içerisinde tutmak ve nem oranını dengelemek adına tazeleyici serum takviyeleri uygulayabilirsiniz. Birçok farklı saç serumu vardır. Ki serumlar cildin daha dengeli bir yapıda olmasını sağlar. Fiyat açısından biraz daha yüksek bir maliyete sahip olsalar dahi birçok faklı cilt bakım ürününün yapamayacağı derecede etkiler oluşturmaya da en fazla serumlar müsait olmaktadır. Saç diplerinin derinine nüfus ederek saçların çok daha bakımlı ve sağlıklı bir formda olması serumlar ile mümkün hale gelmiş olacaktır. Bu sebepten de serum kullanımını da saç bakım rutininizin içerisine dahil etmenizde yarar görülmektedir.

7. Saçlarınıza Küçük Dokunuşlarda Bulunun

Saç bakımında sizlerin de daima bir şeylere özenli bir yaklaşımla yaklaşmanız gerektiğini asla unutmayın. Özellikle de saçlarınız tamamen değil, bir kısmıyla kabarıyorsa eğer sadece küçük dokunuşlar, rötuşlar yaparak saçlarınızı kontrol altına almayı da başarabilirsiniz. Burada önemli olan ana unsur sizin saçınıza ne şekilde yaklaşıp, ne tarz bakımlar uygulayabileceğiniz olduğu için, gerekli bakım düzenlemeleriyle arzulamış olduğunuz saç görünümüne de kısa sürede erişim sağlamış olacaksınız.

8. Yatmadan Önce Gece Topuzu

Geceleri yatmadan önce duş aldıysanız eğer ertesi gün kabaracak olan saçlarınızın önüne geçmeniz açısından gece topuzu yöntemini kullanabilirsiniz. Uykunuza saçlarınıza burgu bir topuz sararak başlamanızı öneririz. Bu sayede saçlarınız gece boyunca kontrol altında olur ve bu da çok daha sağlıklı bir saç görünümüne erişimi doğrudan destekleyici etmenlerden birisi olur.

9. Nemlendirici Kremler

Eğer ki saçlarınızın gün içerisinde kabarma riskinin önüne geçme gibi bir derdiniz var ise, gün içerisinde nemlendirici krem takviyesi yapıp, kabaran saçlarınızı o anlık esnalarda dindirme imkanı bulabilirsiniz. Bu sistemli bir yapıdır ve saçlarınızın çok daha bakımlı bir formda kalmasını destekleyici etkileri de anbean ortaya çıkarmış olur. Bu sebepten dolayı da saç bakımında nemlendirici krem çeşitlerinden de yararlanmanızda her daim önemli yararlar gözlenebilir.

Bütün bunların yanı sıra kabarık saçlara karşı farklı saç bakım maskeleri de üretebileceğinizi bilmenizi isteriz. Öyle ki son dönemlerde karbonat, bal, zeytinyağı gibi birçok doğal ürünü kullanarak saçlarına kendi özel maskelerini yapmakta olan birçok insan var. Bu tarz adımlar ve kendi çabalarınızla doğrultusunda da saçlarınız için ihtiyaç duyduğu bakımı rahatlıkla uygulama olanağını yakalamış olacaksınız.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..