quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

Cilt bakım ürünlerinin birçoğunda bulunan Matrixyl, Palmitoyl Pentapeptide 4 maddesinin kozmetikteki adıdır. 2000’li yılların başından itibaren yaygınlaşan bu maddede 5 farklı amino asit bulunur. Sarkma, çizgilenme ve yıpranmaları azaltabildiği için kremlerdeki başlıca aktifler arasındadır. Matrixyl krem içeriği olarak kullanıldığı gibi toniklerde ve jellerde de bulunabilir.

Ürünlerin “İçindekiler” kısmında Palmitoyl Pentapeptide 4 ismiyle de karşınıza çıkabilir. Fakat ürünlerdeki miktarı çeşitlilik gösterir. Düzenli olarak cilde uygulanması halinde cildin sıkılaşması mümkündür. Matrixyl içeren ürünler, yaklaşık 4-8 haftalık süreçte gözle görülür faydalar sağlayabilir.

Matrixyl Hangi Etkilere Sahiptir? Matrixyl Ne İşe Yarar?

Matrixyl faydaları kolayca gözlemlenebilen maddeler arasındadır. Günlük cilt bakım kremi, yüz temizleyici jel, kırışıklık karşıtı serum ve aydınlatıcı tonik içerisinde bulunabildiği için farklı formlara sahiptir. Her kullanım türüne hitap edebilen Matrixyl ürünleri, farklı aktifler içermelerinden dolayı yoğun etkilere sahiptir.  Cilde tek başına uygulanması yerine deri hücrelerinin yenilenmesini ve onarılmasını sağlar. Ortaya çıkarabileceği faydalar ise şöyledir:

  • Bir çeşit peptit olması sebebiyle kolajen ve elastin bağlarını güçlendirir. Esnekliğini kaybetmeye başlayan ciltlerin sıkılaşması ve yumuşaması sağlanır.
  • Hyalüronik asit sentezini kolaylaştırarak cilde canlılık kazandırabilir. Bu maddenin yeterli ölçüde sentezlenmesiyle pürüzler ve sarkmalar azalır.
  • Büyüyen gözenekleri küçültür. Yağ, ölü deri ve sebumun gözeneklerde tıkanmaya yol açması önlenir.
  • İleri yaş faktörü, cildin nem dengesini bozarak kuruluğa sebep olur. Cilde faydalı yağlarla desteklenen Palmitoyl Pentapeptide 4, nem dengesini koruyarak kuruluğu engeller.
  • Matlaşmakta olan bölgeleri parlak hale getirir.
  • Deri hücrelerinin yıpranması ile ortaya çıkan dikey ve yatay çizgileri kontrol atına alır.
  • Yaşlanma karşıtı ürünler içerisinde bulunması,  hücre yenilenmesine yardımcı olmasıyla ilişkilidir. Gereken miktarda cilde uyguladığınız takdirde dermis ve epidermis dokuları yenilenir.

Matrixyl Tek Başına Kullanılır Mı?

Farklı etken maddeler gibi Matrixyl de tek başına kullanılabilir. Farklı boyutlara sahip tüplerle satışa çıkan etken maddelerin saf halde kullanılması dikkat ister. Çeşitli maddelerin bulunduğu bir kremi fazla kullanmak olumsuz etkilere yol açmayabilirken, saf maddelerin fazla kullanılması ciddi yan etkiler gösterebilir. Çünkü kişisel bakım ürünlerinde bulunan maddeler, belli orantılarla bir araya getirilir.

Ürünlerin sağlayabileceği faydalar, içeriklerinin orantısıyla ilişkilidir. Matrixyl serum, krem, jel formlarında kullanılırsa cildi daha çabuk besler. Bu maddeyi tek başına kullanmanız, krem ve jellerde bulunan çeşitli aktif maddelerin faydalarından mahrum kalmanıza yol açar. Farklı aktiflerle bir araya gelmesi durumunda Palmitoyl Pentapeptide 4 sizin için daha faydalı olabilir. 

Palmitoyl Pentapeptide 4 Cilde Zararlı Mıdır? Matrixyl  Yan Etkileri Nelerdir?

Kırışıklık önleyici ürünler içerisinde yaygınlıkla rastlanabilen Palmitoyl Pentapeptide 4, beraberinde bulunan çeşitli maddelerin etkisiyle bazı istenmeyen sonuçlar verebilir. Fakat bu durum, kozmetikte kullanılan her madde için geçerli sayılır. Ölçülü kullanım yapılması halinde Matrixyl yan etkileri bulunmayan bir aktiftir. Bu içeriğe sahip ürünlerin gereğinden fazla kullanılması,  cildin nem oranını artırabilir. Fakat ciltteki nem dengesizlikleri, ürünlerde bulunan diğer aktiflerin etkisiyle de ortaya çıkabilir. Sadece Palmitoyl Pentapeptide 4’ten kaynaklanan herhangi bir yan etki gözlemlemek zordur. Bu içeriğe sahip anti aging ürünleri, kaliteli markalara ait oldukları takdirde kullanılabilir.

Matrixyl Bulunan En İyi Ürünler Hangileridir?

Matrixyl bulunan ürünler arasında krem formu ön plana çıkar. Kullanımları kolay olduğu için müşteriler tarafından tercih edilen cilt bakım kremleri pek çok aktif maddeye sahiptir. Matrixyl’in etkilerini destekleyerek kişisel bakımı kolaylaştıran maddelerden bazıları Allantoin, Aqua ve Gliserindir. Palmitoyl Pentapeptide 4 içerikli seçeneklerinde birbirinden farklı maddeler bulunabilir.  

Yağlı, kuru ve standart cilt tiplerine uygun pek çok cilt bakım kremi Matrixyl içeriğine sahiptir. Cilde uygulanmaları halinde gözeneklere kolayca ulaşabilirler. Bakım öncesinde yüzün temizlenmiş ve kurulanmış olması gerekir. Çünkü kirli, yaralı veya ıslak yüzler kremi tamamıyla emmez. Farklı ürün formları değerlendirilirken, marka kalitesini önemsemeniz faydalı olur.

Yaşlanma Karşıtı Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşlanma belirtilerine karşı verdiğiniz mücadeleyi destekleyebilen peptitlerin farklı türleri bulunur. Palmitoyl Pentapeptide 4 dışındaki Palmitoyl Tripeptide 1, Palmitoyl Tripeptide 56, Palmitoyl Tetrapeptide 7 ve Palmitoyl Heptapeptide 5 krem içeriğine zenginlik katar. Anti age krem çeşitleri, sahip oldukları peptitlerin miktarına göre değişebilen kalitelere sahiptir. Yaşlılık belirtilerine karşı mücadele ettiğiniz süreçte, peptit içeren kremlerimizi kullanabilirsiniz.

Birbirine bağlı amino asitlerin meydana getirdiği peptit polimerleri, dermis dokusunda bulunan kolajen liflerine bakım sağlar. Yapısal özelliklerini kaybederek miktarları azalan kolajen proteinleri, peptitler sayesinde beslenebilir. Yaşlanma karşıtı kremler, cilt kırışıklarını azaltırken gözenekleri küçültüp derinin parlatılmasına da yardım etmektedir. Cilde aydınlık kazandıran maddelerin başında Niyasinamid gelir. B 3 vitamininin bir türü olan Niyasinamid, tercih edebileceğiniz kremlerimizde mevcuttur. Cilde sağladığı faydalardan birkaçı gözenek temizleme, cilt parlatma, kuruluk giderme, leke açmadır.

Peptitler ve Niyasinamid dışında, tercih ettiğiniz ürünler Panthenol maddesiyle zenginleştirilmiş olmalıdır. Panthehol, cilt yüzeyindeki yara ve sivilce izlerini ortadan kaldırabilir. İleri düzeyde olmayan güneş yanıkları için de etkilidir. Deri pigmentasyonunu düzenlediği için leke karşıtı kremlerde bulunabilen Panthenol aracılığıyla cildinizin onarılması mümkündür. Gözeneklerde ortaya çıkan bozulmalar, nem dengesizlikleri ve cilt sarkmalarına karşı etkili oldukları için krem tercihlerinizde bu maddelere odaklanabilirsiniz.

Matrixyl Bulunmayan Ürünler Kullanılmalı Mıdır?

Kişisel bakım ürünleri satın alırken birbirinden farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Matrixyl bulunan krem ve serum ürünleri cildiniz açısından pek çok fayda sağlayabilir. Fakat kullanacağınız her üründe bu maddenin bulunması zorunlu değildir. Palmitoyl Tripeptide 4 yerine öteki peptitlerin bulunduğu Maru.Derm kremlerini de kullanabilirsiniz. Kırışıklık karşıtı krem içeriklerinde Matrixyl’in önemli bir yere sahip olduğunu unutmamakla beraber, tek tip ürün kullanmanın yeterli bakım sağlayamayacağı da bilinmedir.

Çeşitli aktiif maddelere sahip olan kremlerimiz, peptit içeriğine sahip kırışıklık karşıtı krem seçenekleriyle beraber kullanılabilir. Cildi onarma, gözenekleri sıkılaştırma, cilt yüzeyini parlatma ve dezenfekte etme özellikleri bulunan pek çok krem arasından, ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Farklı ürünleri kıyaslayıp ihtiyacınız için uygun olanları almak istiyorsanız sunduğumuz seçeneklere göz atmanız mümkündür.

MaruDerm Matrixyl İçeren Krem Kategorisinde Hangi Ürünleri Sunuyor?

Müşterilerinin cilt bakım ihtiyaçlarını karşılamak için daima çalışan Maruderm, yaşlanma karşıtı serum ve krem arayanlara uygun seçenekler sunar. Her cilt tipine uygun serumlar ve kremler farklı oranlarda Matrixyl’e sahiptir. Cildi derinlemesine temizleyip gözenekleri sıkılaştıran serumlarımız %8 kremlerimiz toplam %4 oranında Palmitoyl Tripeptide 4 içerir. Cilt bakım kremlerimizdeki %8’lik içeriğin %4’ünü Matrixyl 3000 oluştururken diğer %4’ü Matrixyl Morphomics oluşturur.

Peptit kaynağı olan serumumuz, Hyalüronik Asitle desteklenmiştir. Su bazlı formüle sahip olan serumda paraben, SLES, alkol ve parfüm bulunmaz. Doğal yapıdaki ürünümüzü en az 8 hafta kullanmanız tavsiye edilir. Çünkü gözeneklerin olumlu reaksiyon vermeye başlayacağı ortalama süreç budur. İhtiyaç duyulması halinde kullanım süresi uzatılabilir. Yaşlanma karşıtı krem seçeneğimiz ise cildinizi çabucak nemlendirebilir. Matrixyl içeren ürünler, günlük olarak sabah – akşam kullanılmaya uygundur. Serumları, C vitamini serumuyla aynı zamanda kullanmamanız tavsiye edilir.

Kozmetik Hammaddeler hakkında diğer bilgileri aşağıda yazılarımızdan okuyabilirsiniz:

1) Hyalüronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir? Hangi Cilt Tipleri Tercih Etmelidir?

2) AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

3) Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

4) BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

5) Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

6) Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

 


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..