Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

Özellikle yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerinde bulunan Matrixyl; içeriğinde birden fazla aminoasit çeşidi bulunduran bileşik bir maddedir. Cilt kırışıklıklarını ciddi boyutta azaltması nedeniyle, tonik ve jellerin ana etken maddesi olarak tercih edilmektedir. Bu bileşen, son dönemlerde gittikçe daha fazla tanınmakta ve bu nedenle Matrixyl içeren ürünlere rağbet artmaktadır.

Palmitoyl Pentapeptide 4 olarak da adlandırılan Matrixyl, cilt yüzeyindeki kırışıklık görünümünü büyük ölçüde yok etmektedir. Düzenli olarak Palmitoyl Pentapeptide 4 içeren bakım ürünlerini kullanmak, daha geç yaşlanmaya ve her zaman pürüzsüz görünmeye yardımcı olmaktadır. Genellikle 4 – 8 hafta içerisinde sonuç veren Matrixyl, hızlı ve etkili performans göstermesi nedeniyle kullanıcılarının beğenisini kazanmaktadır.

Doğadan aldığı ilhamla yola çıkan ve doğal bileşenleri güzellik ürünlerine aktarmayı hedefleyen Maruderm, Matrixyl içeren yaşlanma karşıtı ürünleri ile de öne çıkmaktadır. Cildi derinlemesine temizleyen ve Palmitoyl Pentapeptide 4 içeren Maruderm anti – age kırışıklık karşıtı cilt bakım kremi, Matrixyl bileşeninin cilt yüzeyinde derinlemesine hissedilmesine olanak tanımaktadır.

Matrixyl Nedir?

Palmitoyl Pentapeptide; 5 farklı aminoasit zincirine bağlı olan, protein türevi bir bileşik maddedir. Cilt dokularının daha aktif hale gelmesini sağlaması nedeniyle, kozmetik ürünlerin formüle edilme sürecinde kullanılmaktadır. Kolajen üretimini ve hyalüronik asit oranını ciddi ölçüde arttırarak, cildin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Doğal yollarla kolajen üretemeyen cilt yapısı, ilerleyen yaşlarla beraber kolajen eksikliği nedeniyle kırışmaktadır. Matrixyl içeren bakım kremleri, cildin doğal yollarla kolajen üretmesine destek olmaktadır. Cildin alt tabakalarına kadar nüfuz eden Matrixyl, cilt yüzeyindeki kırışıklıkları en derin şekilde tedavi etmektedir.

Matrixyl Ne İşe Yarar?

Matrixyl peptidi, cildin doğal olarak daha genç görünmesine destek olmaktadır. İlerleyen yaşlarla beraber azalan kolajen üretimini destekleyerek, yaşlanma belirtilerinin en aza indirilmesini sağlamaktadır. Ana amacı cildin elastikiyetini korumak olması nedeniyle, cilt sıkılaştırıcı protein olarak tanımlanmaktadır.

Matrixyl; cilt hasarına neden olan güneş, rüzgâr ve soğuk gibi dış etkenlerin etkinliğini en aza indirmektedir. Ciltteki hücrelere zarar verebilecek her türlü etken, protein peptidlerinin müdahalesi ile yok edilmektedir. Matrixyl, proteinlerin etkinliğini arttıran cilt bariyerinin direnç kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Antioksidan özellik göstermesi nedeniyle cilt yüzeyinin ölü deri ve makyaj kalıntılarından arınmasını sağlamaktadır. Çeşitli bakteri ve kir kalıntılarından arınan cilt, sivilce oluşumuna sebebiyet verebilecek nedenleri telafi edebilmektedir. Matrixyl içeren ürünlerin düzenli olarak kullanılması, cilt yüzeyinin daha temiz ve sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Matrixyl Molekülünün Cilt Üzerindeki Yararları Nelerdir?

Hemen hemen tüm bakım ürünlerinde rastlanabilen Matrixyl peptidi, cilt üzerinde kısa sürede gözlemlenen birçok etkiye sahiptir. Günlük bakım kremi, yüz temizleyici jel ve aydınlatıcı tonik olarak kullanılabilen Matrixyl, cilt yüzeyinin daha genç görünmesine ve pürüzsüzleşmesine olanakları tanımaktadır. Matrixyl içeren ürünlerin faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Kolajen üretimini desteklemesi nedeniyle yaşlanmaya başlayan ciltleri onarmaktadır.
 2. Hyalüronik asit sentezini hızlandırarak cildin doğal bir şekilde canlılık kazanmasına yardımcı olmaktadır.
 3. Yeteri kadar kolajen ve hyalüronik asit üreten ciltler, pürüz ve sarkmaları daha kolay telafi edebilmektedir.
 4. Cilt yüzeyindeki sebum üretimini dengeleyerek, cildin doğal yağ dengesinin bozulmasına engel olmaktadır.
 5. Genişleyen gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olarak, kapalı ve açık komedon oluşumunun önüne geçmektedir.
 6. Yaşlanma ile süregelen dikey veya yatay çizgilerin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 7. Yaş nedeniyle matlaşan cilt dokularının daha parlak görünmesine destek olmaktadır.
 8. Cildin doğal olarak nemlenmesini sağlamakta ve bu nedenle daha taze görünmesine olanak tanımaktadır.
 9. Ölü deri ve makyaj kalıntılarının cilt yüzeyinde atılmasını ve gözeneklerin temizlenmesini mümkün kılmaktadır.

Matrixyl Molekülünün Yan Etkileri Var Mıdır?

Anti – age özelliğine sahip olan tüm ürünlerde, Matrixyl etken maddesine rastlanabilmektedir. Esasen protein türevi olsa da, güçlü bir etki düzeyine sahip olması nedeniyle bazı kişilerin alerjik reaksiyon geliştirmesine neden olabilmektedir. Aşırı kullanım veya bilinmeyen markalardan edinilen ürünlerin kullanımı, cilt yüzeyinin tahriş olmasına veya beklenen sonucun alınmamasına zemin hazırlamaktadır.

Ölçülü ve kontrollü kullanımda hiçbir yan etki oluşturmayan Matrixyl, güvenilir markaların güvenli ürünleri aracılığıyla kullanılmalıdır. İçeriğindeki zengin protein desteği, kolajen ve hyalüronik asit üretimini arttırması ve cildi doğal yollarla nemlendirmesi; Matrixyl peptidinin en temel özellikleri olarak sıralanmaktadır. Bu etkileri görmeyen veya tam tersi etki gören kişilerin, dermatoloji uzmanlarından destek alması gerekmektedir.

Matrixyl İçeren Ürünler Nelerdir?

Matrixyl içeren ürünler, genellikle krem veya serum formunda oluşturulmaktadır. Kullanımı kolay olan ürünler daha fazla rağbet görmektedir. Hoş koku ve etkili nemlendirici özelliğine sahip olan kremler, kişilerin memnuniyetini büyük ölçüde kazanmaktadır. Yaşlanma karşıtı etki arayan ve mevcut kırışıklıklarını gidermek isteyen kişiler, Matrixyl ürünlerine rağbet göstermektedir.

Maruderm, yaşlanma karşıtı ürünleriyle piyasada öne çıkan bir markadır. Maruderm imzalı yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, içeriğindeki pepdit ve Matrixyl bileşenleri sayesinde; yaşlanma belirtilerini en aza indirmekte ve bu bağlamda müşterilerinin memnuniyeti kazanmaktadır. Maruderm imzalı yaşlanma karşıtı ürünler şunlardır:

 1. Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu
 2. Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Kremi
 3. Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti – Age Cilt Bakım Serumu
 4. Maruderm Caffeine Peptid Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu

 

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..