quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

Özellikle yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerinde bulunan Matrixyl; içeriğinde birden fazla aminoasit çeşidi bulunduran bileşik bir maddedir. Cilt kırışıklıklarını ciddi boyutta azaltması nedeniyle, tonik ve jellerin ana etken maddesi olarak tercih edilmektedir. Bu bileşen, son dönemlerde gittikçe daha fazla tanınmakta ve bu nedenle Matrixyl içeren ürünlere rağbet artmaktadır.

Palmitoyl Pentapeptide 4 olarak da adlandırılan Matrixyl, cilt yüzeyindeki kırışıklık görünümünü büyük ölçüde yok etmektedir. Düzenli olarak Palmitoyl Pentapeptide 4 içeren bakım ürünlerini kullanmak, daha geç yaşlanmaya ve her zaman pürüzsüz görünmeye yardımcı olmaktadır. Genellikle 4 – 8 hafta içerisinde sonuç veren Matrixyl, hızlı ve etkili performans göstermesi nedeniyle kullanıcılarının beğenisini kazanmaktadır.

Doğadan aldığı ilhamla yola çıkan ve doğal bileşenleri güzellik ürünlerine aktarmayı hedefleyen Maruderm, Matrixyl içeren yaşlanma karşıtı ürünleri ile de öne çıkmaktadır. Cildi derinlemesine temizleyen ve Palmitoyl Pentapeptide 4 içeren Maruderm anti – age kırışıklık karşıtı cilt bakım kremi, Matrixyl bileşeninin cilt yüzeyinde derinlemesine hissedilmesine olanak tanımaktadır.

Matrixyl Nedir?

Palmitoyl Pentapeptide; 5 farklı aminoasit zincirine bağlı olan, protein türevi bir bileşik maddedir. Cilt dokularının daha aktif hale gelmesini sağlaması nedeniyle, kozmetik ürünlerin formüle edilme sürecinde kullanılmaktadır. Kolajen üretimini ve hyalüronik asit oranını ciddi ölçüde arttırarak, cildin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Doğal yollarla kolajen üretemeyen cilt yapısı, ilerleyen yaşlarla beraber kolajen eksikliği nedeniyle kırışmaktadır. Matrixyl içeren bakım kremleri, cildin doğal yollarla kolajen üretmesine destek olmaktadır. Cildin alt tabakalarına kadar nüfuz eden Matrixyl, cilt yüzeyindeki kırışıklıkları en derin şekilde tedavi etmektedir.

Matrixyl Ne İşe Yarar?

Matrixyl peptidi, cildin doğal olarak daha genç görünmesine destek olmaktadır. İlerleyen yaşlarla beraber azalan kolajen üretimini destekleyerek, yaşlanma belirtilerinin en aza indirilmesini sağlamaktadır. Ana amacı cildin elastikiyetini korumak olması nedeniyle, cilt sıkılaştırıcı protein olarak tanımlanmaktadır.

Matrixyl; cilt hasarına neden olan güneş, rüzgâr ve soğuk gibi dış etkenlerin etkinliğini en aza indirmektedir. Ciltteki hücrelere zarar verebilecek her türlü etken, protein peptidlerinin müdahalesi ile yok edilmektedir. Matrixyl, proteinlerin etkinliğini arttıran cilt bariyerinin direnç kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Antioksidan özellik göstermesi nedeniyle cilt yüzeyinin ölü deri ve makyaj kalıntılarından arınmasını sağlamaktadır. Çeşitli bakteri ve kir kalıntılarından arınan cilt, sivilce oluşumuna sebebiyet verebilecek nedenleri telafi edebilmektedir. Matrixyl içeren ürünlerin düzenli olarak kullanılması, cilt yüzeyinin daha temiz ve sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Matrixyl Molekülünün Cilt Üzerindeki Yararları Nelerdir?

Hemen hemen tüm bakım ürünlerinde rastlanabilen Matrixyl peptidi, cilt üzerinde kısa sürede gözlemlenen birçok etkiye sahiptir. Günlük bakım kremi, yüz temizleyici jel ve aydınlatıcı tonik olarak kullanılabilen Matrixyl, cilt yüzeyinin daha genç görünmesine ve pürüzsüzleşmesine olanakları tanımaktadır. Matrixyl içeren ürünlerin faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Kolajen üretimini desteklemesi nedeniyle yaşlanmaya başlayan ciltleri onarmaktadır.
 2. Hyalüronik asit sentezini hızlandırarak cildin doğal bir şekilde canlılık kazanmasına yardımcı olmaktadır.
 3. Yeteri kadar kolajen ve hyalüronik asit üreten ciltler, pürüz ve sarkmaları daha kolay telafi edebilmektedir.
 4. Cilt yüzeyindeki sebum üretimini dengeleyerek, cildin doğal yağ dengesinin bozulmasına engel olmaktadır.
 5. Genişleyen gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olarak, kapalı ve açık komedon oluşumunun önüne geçmektedir.
 6. Yaşlanma ile süregelen dikey veya yatay çizgilerin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 7. Yaş nedeniyle matlaşan cilt dokularının daha parlak görünmesine destek olmaktadır.
 8. Cildin doğal olarak nemlenmesini sağlamakta ve bu nedenle daha taze görünmesine olanak tanımaktadır.
 9. Ölü deri ve makyaj kalıntılarının cilt yüzeyinde atılmasını ve gözeneklerin temizlenmesini mümkün kılmaktadır.

Matrixyl Molekülünün Yan Etkileri Var Mıdır?

Anti – age özelliğine sahip olan tüm ürünlerde, Matrixyl etken maddesine rastlanabilmektedir. Esasen protein türevi olsa da, güçlü bir etki düzeyine sahip olması nedeniyle bazı kişilerin alerjik reaksiyon geliştirmesine neden olabilmektedir. Aşırı kullanım veya bilinmeyen markalardan edinilen ürünlerin kullanımı, cilt yüzeyinin tahriş olmasına veya beklenen sonucun alınmamasına zemin hazırlamaktadır.

Ölçülü ve kontrollü kullanımda hiçbir yan etki oluşturmayan Matrixyl, güvenilir markaların güvenli ürünleri aracılığıyla kullanılmalıdır. İçeriğindeki zengin protein desteği, kolajen ve hyalüronik asit üretimini arttırması ve cildi doğal yollarla nemlendirmesi; Matrixyl peptidinin en temel özellikleri olarak sıralanmaktadır. Bu etkileri görmeyen veya tam tersi etki gören kişilerin, dermatoloji uzmanlarından destek alması gerekmektedir.

Matrixyl İçeren Ürünler Nelerdir?

Matrixyl içeren ürünler, genellikle krem veya serum formunda oluşturulmaktadır. Kullanımı kolay olan ürünler daha fazla rağbet görmektedir. Hoş koku ve etkili nemlendirici özelliğine sahip olan kremler, kişilerin memnuniyetini büyük ölçüde kazanmaktadır. Yaşlanma karşıtı etki arayan ve mevcut kırışıklıklarını gidermek isteyen kişiler, Matrixyl ürünlerine rağbet göstermektedir.

Maruderm, yaşlanma karşıtı ürünleriyle piyasada öne çıkan bir markadır. Maruderm imzalı yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, içeriğindeki pepdit ve Matrixyl bileşenleri sayesinde; yaşlanma belirtilerini en aza indirmekte ve bu bağlamda müşterilerinin memnuniyeti kazanmaktadır. Maruderm imzalı yaşlanma karşıtı ürünler şunlardır:

 1. Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu
 2. Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Kremi
 3. Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti – Age Cilt Bakım Serumu
 4. Maruderm Caffeine Peptid Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu

 


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..