quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir? Kaş Dökülmesi Nasıl Geçer?

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir? Kaş Dökülmesi Nasıl Geçer?

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir? Kaş Dökülmesi Nasıl Geçer?

Kaş dökülmesi, kişileri estetik açıdan rahatsız eden önemli bir problem olarak nitelendirilmektedir. Yüz yapısının tam ve bütün görünmesi, dolgun ve sağlıklı kaş yapısı ile mümkün hale gelmektedir. Kaş dökülmesi yaşayan kişiler, ciddi oranda özgüven problemi yaşamakta ve kendilerini sürekli olarak eksik hissetmektedir.

Kaş tüylerinin en ufak temasta kopması, kaş kıllarının olduğu bölgenin soyulması ve kaşların daha cansız görünmesi; kaş dökülmesi problemleriyle birlikte ilerlemektedir. Kronik olarak kaş dökülmesi yaşayan ve bu durumdan büyük ölçüde rahatsız olan kişiler; uzman doktorlardan yardım alarak tedavi olmaktadır.

Kaş dökülmesine sebebiyet veren ana faktör, vitamin ve mineral eksikliği olabilmektedir. Uzman doktorlar tarafından yapılan incelemeler; kaş dökülmesi problemlerinin ana nedeninin bulunmasını sağlamaktadır. Altta yatan neden bulduğunda, gereken tedavi kısa sürede yapılabilmektedir.

Kaş Dökülmesi Nedir?

Kaş dökülmesi, mevsimsel veya süreğen olarak ilerleyebilen bir cilt problemidir. Mevsim geçişleri, insan vücudunun değişim yaşamasına neden olmakta ve bu bağlamda kaş dökülmeleri oluşabilmektedir. Mevsimsel kaş dökülmesi, genellikle geçici bir yapı göstermektedir ve çok ağır belirtiler vermemektedir.

Kronikleşen ve ağır belirtiler veren kaş dökülmesi, uzman doktorlar tarafından tedavi edilmelidir. Evde veya kuaförde kaş dökülmesi tedavisi yapmaya çalışmak, dökülme durumunun daha fazla sorun çıkarmasına neden olabilmektedir.

Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Kaş dökülmesi nedeni, genetik veya çevresel faktörlerden kaynak alarak ortaya çıkmaktadır. Bazı hormonsal sorunlar ve bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar; kaş dökülmesi problemlerinin yaygın nedenleri olarak sıralanmaktadır. Kaş dökülmesinin nedenleri şunlardır:

 1. Hormonsal dengesizlikler.
 2. Yetersiz veya aşırı beslenme.
 3. Yanlış kaş alımı.
 4. Yaşlanma belirtileri.
 5. Hamilelik veya regl.
 6. Menopoz.
 7. Kemoterapi.
 8. Kaş bölgesinde egzama gelişimi.
 9. Yanık veya yıpranma.
 10. Stres ve psikolojik travma.

Kaş dökülmesine neden olan tüm bu faktörler, genellikle yetersiz beslenme düzeniyle birlikte ilerlemektedir. Yetersiz veya az beslenmek, kaş dökülmesi de dâhil olmak üzere pek çok cilt problemine neden olmaktadır. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazanılması, kaş dökülmesi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kaş Dökülmesi Nasıl Geçer?

Kaş dökülmesinin ciddi bir boyuta ulaşması veya süreklilik haline gelmesi; acil bir şekilde doktora gitmeyi gerektirmektedir. Kaş dökülmesinin altında yatan ciddi bir problem olabileceği için bu sürecin doktor kontrolünde ilerlemesi önemlidir.

Uzman doktorlar, kaş dökülmesine neden olan faktörleri tıbbi testler yardımıyla bulmaktadır. Bu sayede, altta yatan nedenin doğru bir şekilde giderilmesi mümkün hale gelmektedir.

Evde yapılacak bazı uygulamalar, kaş dökülmesi belirtilerini azaltabilmektedir. Vitamin ve mineral açısından zengin olan besinler, kaş dökülmesi üzerinde son derece etkilidir. Düzenli olarak vitamin ve mineral takviyesi almak, tüm cilt sorunlarına ve kaş dökülmesine iyi gelmektedir.

Dökülen Kaşlar Tekrar Çıkar Mı?

Dökülen kaş tekrar çıkar mı?” sorusuna doğru cevap vermek için; kaş dökülmesine sebep olan faktörün göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Kaş dökülmesi, mevsimsel nedenlerle oluştuğunda, kendi kendine kısa sürede geçebilmektedir. Ancak altta yatan nedenin kronik bir hastalık olması durumunda, hastalık süresince devam etmektedir.

Kaş Dökülmesine İyi Gelen Doğal Ürünler

Sarımsak

Sarımsak, tüm tüylerde olduğu gibi kaşların beslenmesinde de son derece etkilidir. Kaşların daha canlı ve daha sık görünmesine yardımcı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. İki diş sarımsak rendelenerek püre haline getirilir. Ardından 15 dakika kadar kaş tüylerinin üzerinde bekletilir. Bu işlemin düzenli bir şekilde yapılması, kaş dökülmesinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, içerdiği yoğun mineral ve vitamin deposu sayesinde; hem cilt yüzeyini hem de kaş tellerini güçlü bir şekilde beslemektedir. Hindistan cevizi yağının kullanım alanları arasında, kaş ve kirpik bakımı da bulunmaktadır. Dökülen kaşların olduğu cilt yüzeyine Hindistan cevizi yağı uygulamak, kaşların daha gür ve daha sık çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Zeytinyağı

A ve E vitamini açısından son derece zengin olan zeytinyağı; kaşların daha gür çıkmasına yardımcı olan doğal ürünlerden biridir. Parmak ucuna damlatılan az miktarda zeytinyağı, kaş diplerine masaj yaparak uygulanır. Düzenli olarak yapılan bu işlem, kaş bölgesinde gözle görülür bir iyileşme oluşturmaktadır.

Badem Yağı

Badem yağı, güçlü bir antioksidan olması nedeniyle; hem cilt sağlığına hem de kaş kirpik sağlığına son derece faydalı olmaktadır. Günlük olarak ya da gece uyumadan önce kaş diplerine badem yağı masajı yapmak, kısa sürede çok daha gür ve dolgun kaşlara sahip olmaya yardımcı olmaktadır.

Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı, bol miktarda kolajen ve aminoasit içermektedir. İçerdiği ek vitamin ve mineral desteği sayesinde, kaş yapısının gürleşmesine destek olmaktadır. Yumurta sarısı, çırpıcı yardımıyla tamamen sıvı hale getirilir. Kaş diplerine hafifçe masaj yaparak uygulanır. 10 dakika kadar bekletildikten sonra bölge bol su ile temizlenir. Böylece dökülen kaşların telafi süreci hızlandırılmaktadır.

C Vitamini Serum

C vitamini, tüm vücut sistemlerinin daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle vitamin eksikliği nedeniyle oluşan cilt problemleri, kişilerin takviye besin ve vitamin içeren bakım ürünlerini kullanması ile azaltabilmektedir.

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, kaş diplerinin canlanmasına ve kaş tüylerinin gürleşmesine yardımcı olmaktadır. Kaş tellerinin ve kaş derisinin daha aydınlık görünmesini sağlayarak; cildin doğal olarak İyileşmesine destek vermektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..