Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir? Kaş Dökülmesi Nasıl Geçer?

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir? Kaş Dökülmesi Nasıl Geçer?

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir? Kaş Dökülmesi Nasıl Geçer?

Kaş dökülmesi, kişileri estetik açıdan rahatsız eden önemli bir problem olarak nitelendirilmektedir. Yüz yapısının tam ve bütün görünmesi, dolgun ve sağlıklı kaş yapısı ile mümkün hale gelmektedir. Kaş dökülmesi yaşayan kişiler, ciddi oranda özgüven problemi yaşamakta ve kendilerini sürekli olarak eksik hissetmektedir.

Kaş tüylerinin en ufak temasta kopması, kaş kıllarının olduğu bölgenin soyulması ve kaşların daha cansız görünmesi; kaş dökülmesi problemleriyle birlikte ilerlemektedir. Kronik olarak kaş dökülmesi yaşayan ve bu durumdan büyük ölçüde rahatsız olan kişiler; uzman doktorlardan yardım alarak tedavi olmaktadır.

Kaş dökülmesine sebebiyet veren ana faktör, vitamin ve mineral eksikliği olabilmektedir. Uzman doktorlar tarafından yapılan incelemeler; kaş dökülmesi problemlerinin ana nedeninin bulunmasını sağlamaktadır. Altta yatan neden bulduğunda, gereken tedavi kısa sürede yapılabilmektedir.

Kaş Dökülmesi Nedir?

Kaş dökülmesi, mevsimsel veya süreğen olarak ilerleyebilen bir cilt problemidir. Mevsim geçişleri, insan vücudunun değişim yaşamasına neden olmakta ve bu bağlamda kaş dökülmeleri oluşabilmektedir. Mevsimsel kaş dökülmesi, genellikle geçici bir yapı göstermektedir ve çok ağır belirtiler vermemektedir.

Kronikleşen ve ağır belirtiler veren kaş dökülmesi, uzman doktorlar tarafından tedavi edilmelidir. Evde veya kuaförde kaş dökülmesi tedavisi yapmaya çalışmak, dökülme durumunun daha fazla sorun çıkarmasına neden olabilmektedir.

Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Kaş dökülmesi nedeni, genetik veya çevresel faktörlerden kaynak alarak ortaya çıkmaktadır. Bazı hormonsal sorunlar ve bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar; kaş dökülmesi problemlerinin yaygın nedenleri olarak sıralanmaktadır. Kaş dökülmesinin nedenleri şunlardır:

 1. Hormonsal dengesizlikler.
 2. Yetersiz veya aşırı beslenme.
 3. Yanlış kaş alımı.
 4. Yaşlanma belirtileri.
 5. Hamilelik veya regl.
 6. Menopoz.
 7. Kemoterapi.
 8. Kaş bölgesinde egzama gelişimi.
 9. Yanık veya yıpranma.
 10. Stres ve psikolojik travma.

Kaş dökülmesine neden olan tüm bu faktörler, genellikle yetersiz beslenme düzeniyle birlikte ilerlemektedir. Yetersiz veya az beslenmek, kaş dökülmesi de dâhil olmak üzere pek çok cilt problemine neden olmaktadır. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazanılması, kaş dökülmesi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kaş Dökülmesi Nasıl Geçer?

Kaş dökülmesinin ciddi bir boyuta ulaşması veya süreklilik haline gelmesi; acil bir şekilde doktora gitmeyi gerektirmektedir. Kaş dökülmesinin altında yatan ciddi bir problem olabileceği için bu sürecin doktor kontrolünde ilerlemesi önemlidir.

Uzman doktorlar, kaş dökülmesine neden olan faktörleri tıbbi testler yardımıyla bulmaktadır. Bu sayede, altta yatan nedenin doğru bir şekilde giderilmesi mümkün hale gelmektedir.

Evde yapılacak bazı uygulamalar, kaş dökülmesi belirtilerini azaltabilmektedir. Vitamin ve mineral açısından zengin olan besinler, kaş dökülmesi üzerinde son derece etkilidir. Düzenli olarak vitamin ve mineral takviyesi almak, tüm cilt sorunlarına ve kaş dökülmesine iyi gelmektedir.

Dökülen Kaşlar Tekrar Çıkar Mı?

Dökülen kaş tekrar çıkar mı?” sorusuna doğru cevap vermek için; kaş dökülmesine sebep olan faktörün göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Kaş dökülmesi, mevsimsel nedenlerle oluştuğunda, kendi kendine kısa sürede geçebilmektedir. Ancak altta yatan nedenin kronik bir hastalık olması durumunda, hastalık süresince devam etmektedir.

Kaş Dökülmesine İyi Gelen Doğal Ürünler

Sarımsak

Sarımsak, tüm tüylerde olduğu gibi kaşların beslenmesinde de son derece etkilidir. Kaşların daha canlı ve daha sık görünmesine yardımcı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. İki diş sarımsak rendelenerek püre haline getirilir. Ardından 15 dakika kadar kaş tüylerinin üzerinde bekletilir. Bu işlemin düzenli bir şekilde yapılması, kaş dökülmesinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, içerdiği yoğun mineral ve vitamin deposu sayesinde; hem cilt yüzeyini hem de kaş tellerini güçlü bir şekilde beslemektedir. Hindistan cevizi yağının kullanım alanları arasında, kaş ve kirpik bakımı da bulunmaktadır. Dökülen kaşların olduğu cilt yüzeyine Hindistan cevizi yağı uygulamak, kaşların daha gür ve daha sık çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Zeytinyağı

A ve E vitamini açısından son derece zengin olan zeytinyağı; kaşların daha gür çıkmasına yardımcı olan doğal ürünlerden biridir. Parmak ucuna damlatılan az miktarda zeytinyağı, kaş diplerine masaj yaparak uygulanır. Düzenli olarak yapılan bu işlem, kaş bölgesinde gözle görülür bir iyileşme oluşturmaktadır.

Badem Yağı

Badem yağı, güçlü bir antioksidan olması nedeniyle; hem cilt sağlığına hem de kaş kirpik sağlığına son derece faydalı olmaktadır. Günlük olarak ya da gece uyumadan önce kaş diplerine badem yağı masajı yapmak, kısa sürede çok daha gür ve dolgun kaşlara sahip olmaya yardımcı olmaktadır.

Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı, bol miktarda kolajen ve aminoasit içermektedir. İçerdiği ek vitamin ve mineral desteği sayesinde, kaş yapısının gürleşmesine destek olmaktadır. Yumurta sarısı, çırpıcı yardımıyla tamamen sıvı hale getirilir. Kaş diplerine hafifçe masaj yaparak uygulanır. 10 dakika kadar bekletildikten sonra bölge bol su ile temizlenir. Böylece dökülen kaşların telafi süreci hızlandırılmaktadır.

C Vitamini Serum

C vitamini, tüm vücut sistemlerinin daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle vitamin eksikliği nedeniyle oluşan cilt problemleri, kişilerin takviye besin ve vitamin içeren bakım ürünlerini kullanması ile azaltabilmektedir.

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, kaş diplerinin canlanmasına ve kaş tüylerinin gürleşmesine yardımcı olmaktadır. Kaş tellerinin ve kaş derisinin daha aydınlık görünmesini sağlayarak; cildin doğal olarak İyileşmesine destek vermektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..