Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi

Dolgun ve belirgin bir dudak yapısı, kalıcı dudak renklendirme işlemi ile kısa sürede elde edilebilmektedir. Son derece kolay uygulanabilen ve güvenilir çözümler sunan kalıcı dudak renklendirme, uzun vadede etki göstermesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen kalıcı dudak renklendirme işlemi, güzellik uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Güvenilir hizmet veren ve etik kurallar çerçevesinde çalışan güzellik merkezleri, istenilen dudak yapısını bir veya iki seans içerisinde müşterilerine sunmaktadır.

Kalıcı dudak renklendirme işlemi; kaş pudralama işleminde olduğu gibi renk pigmentlerinin, dudak dokularına enjekte edilmesi yoluyla yapılmaktadır Kalıcı dudak renklendirme yaptıranlar, söz konusu işlemin uzun vadeli olduğunu ifade etmektedirler. Bu işlem, kalıcılık düzeyi kişiden kişiye değişkenlik gösterse de; genel manada memnun edici sonuçlar vermektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi Nedir?

Kalıcı dudak makyajı işlemi, bitkisel içerikli boyaların dudak dokularına enjekte edilmesi yoluyla yapılmaktadır. Kalıcı dövme işlemiyle benzer yönleri bulunan kalıcı dudak renklendirme; zamandan ve paradan tasarruf edilmesine olanak tanımaktadır.

Son yıllarda giderek artan bir popülerliğe sahip olan kalıcı dudak makyajı; kişilerin daha özgüvenli olabilmesine olanak tanımaktadır. Dolgun ve belirgin bir dudak yapısını, hemen hemen her kadın hayal etmektedir ve bu işlem sayesinde istenilen sonuç hızlı bir şekilde alınmaktadır.

Ruj veya dudak kalemi kullanmadan, kırmızı dudaklara sahip olmayı sağlayan kalıcı dudak renklendirme; mekanik bir iğne yardımıyla uygulanmaktadır. Söz konusu iğnenin ince yapısı, dudak dokularının hasar almadan renklenmesine olanak tanımaktadır.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı dudak makyajı, klinik ortamda ve güvenilir kişiler tarafından uygulanmaktadır. Profesyonel makyaj uygulamaları arasında yer alması nedeniyle, alanında uzman olan kişilerden yardım almak gerekmektedir. Aksi takdirde, dudak bölgesinde istenmeyen reaksiyonlar ortaya çıkabilmektedir.

Kalıcı dudak renklendirme, kişilerin istedikleri renk pigmentlerinin dudak dokularına enjekte edilmesi yoluyla yapılmaktadır. Her dudak yapısının kendine has rengi olduğu için kalıcı dudak renklendirme işleminin de özelleştirilmiş prosedürleri bulunmaktadır. Kişinin doğal dudak rengi, bu işlemin tüm adımlarına yön vermektedir.

İdeal dudak rengi seçildikten sonra, sıradan bir dudak kalemi ile hayal edilen dudağın bir haritası çıkarılmaktadır. Bu işlem sayesinde, dudak hatlarının şekillendirilmesi de mümkün hale gelmektedir. Hizmeti alan kişi, haritayı istediği şekilde düzenlemekte ve kişiselleştirilmiş bir dudak yapısına sahip olabilmektedir.

İstenilen renk ve işlemin uygulanacağı dudak bölgesi belirlendikten sonra, söz konusu bölgeye uyuşturucu krem uygulanmaktadır. Uyuşturucu krem, işlem esnasında hissedilen acının en aza indirilmesine olanak tanımaktadır. Tüm adımlar tamamlandıktan sonra, enjekte işlemi başlamakta ve bu işlem 1 ila 1,5 saat kadar sürmektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşleminin Avantajları Nelerdir?

Dudak renklendirme işlemi, sağladığı birçok avantajlı durum nedeniyle oldukça fazla rağbet görmektedir. Her geçen gün daha fazla kişinin yaptırdığı kalıcı dudak renklendirme, uzun vadede kırmızı ve çekici dudaklara sahip olmaya olanak tanımaktadır. Söz konusu hizmetin avantajları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. İleri yaş nedeniyle azalan dudak pigmentlerinin yeniden aktifleştirilmesine olanak tanımaktadır.
 2. Dudağın genel simetrisini geliştirmektedir.
 3. Kişilerin istedikleri dudak yapısına, ameliyatsız ulaşmasına olanak tanımaktadır.
 4. Doğuştan soluk renkli olan dudakların, en etkili şekilde iyileştirilmesini sağlamaktadır.
 5. Uzun ömürlü olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.
 6. Ağrısız ve kolay uygulanabilen bir işlem olarak nitelendirilmektedir.
 7. Zararlı dolgu malzemesi içermediği için son derece güvenilir bir yöntem olarak tanımlanmaktadır.
 8. Canlı ve parlak dudakların, makyaj malzemesi kullanmadan elde edilmesine olanak tanımaktadır.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi Kaç Seanstır?

Kalıcı dudak dövmesi olarak da adlandırılan dudak renklendirme; bir veya iki seans kadar sürmektedir. Seans sayıları, kişilerin talepleri doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Daha yoğun bir renk isteyen kişilerin, daha fazla seanslarla hizmet alması gerekmektedir. Söz konusu işlem, tamamen doğal ürünlerle yapılmakta ve tekrarı söz konusu olduğunda risk içermemektedir.

Kalıcı dudak renklendirme seans sayılarını belirleyen bir diğer faktör ise işlemin uygulanacağı dudakların, doku yapıları olarak gösterilmektedir. Dudak dokuları, enjekte edilen renk pigmentleri belirli oranlarda kabul etmektedir. Bu nedenle kalıcı dudak renklendirme işlemi, kişiden kişiye farklılık gösteren seans sayılarıyla uygulanmaktadır.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi Ne Kadar Süre Etki Eder?

Kalıcı dudak renklendirme işlemi, bir ila bir buçuk yıl kadar etkili olmaktadır. Bu süre zarfında, dudak rengi kademeli olarak azalmaktadır. İşlem sonrasında yapılan bakım uygulamaları, söz konusu işlemin daha kalıcı olmasına olanak tanımaktadır. Özellikle nemlendirici özelliği bulunan dudak ürünleri, kalıcı dudak renklendirme işleminin daha kalıcı olabilmesini sağlamaktadır.

Yıllık yenileme seansları, kalıcı dudak renklendirme işleminin daha uzun ömürlü olmasına olanak tanımaktadır. Güzellik uzmanları, zamanla azalan dudak pigmentlerinin ivedilikle yenilemesi gerektiğini ifade etmektedir. Bu durumun nedeni söz konusu işlemi yaptıran kişilerin, dudak doğal rengine döndükten sonra özgüven problemi yaşamasıdır.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı dudak makyajı yaptıran kişilerin, en az beş gün kadar süreyle; havuz, deniz ve sauna gibi aktivitelerden kaçınması gerekmektedir. Bu aktivitelerin tümü, hâlihazırda açık olan dudak dokularının; enfeksiyon kapmasına neden olabilmektedir. Dudak renklendirme işlemi sonrası, umumi ve kalabalık ortamlardan kaçınılması gerekmektedir.

Dudak renklendirme işlemi sonrasında, dudak dokuları iyileştiğinde; belirli aralıklarla bakım uygulaması yapmak önem arz etmektedir. Cilt bakım rutini uygulamalarının aksatılmadan devam etmesi, söz konusu işlemin daha uzun ömürlü olabilmesine olanak tanımaktadır. İyileşme sürecinde kullanılan bakım ürünleri, dudak dokularının hızlı bir şekilde onarılmasını sağlamaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..