Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi

Dolgun ve belirgin bir dudak yapısı, kalıcı dudak renklendirme işlemi ile kısa sürede elde edilebilmektedir. Son derece kolay uygulanabilen ve güvenilir çözümler sunan kalıcı dudak renklendirme, uzun vadede etki göstermesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen kalıcı dudak renklendirme işlemi, güzellik uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Güvenilir hizmet veren ve etik kurallar çerçevesinde çalışan güzellik merkezleri, istenilen dudak yapısını bir veya iki seans içerisinde müşterilerine sunmaktadır.

Kalıcı dudak renklendirme işlemi; kaş pudralama işleminde olduğu gibi renk pigmentlerinin, dudak dokularına enjekte edilmesi yoluyla yapılmaktadır Kalıcı dudak renklendirme yaptıranlar, söz konusu işlemin uzun vadeli olduğunu ifade etmektedirler. Bu işlem, kalıcılık düzeyi kişiden kişiye değişkenlik gösterse de; genel manada memnun edici sonuçlar vermektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi Nedir?

Kalıcı dudak makyajı işlemi, bitkisel içerikli boyaların dudak dokularına enjekte edilmesi yoluyla yapılmaktadır. Kalıcı dövme işlemiyle benzer yönleri bulunan kalıcı dudak renklendirme; zamandan ve paradan tasarruf edilmesine olanak tanımaktadır.

Son yıllarda giderek artan bir popülerliğe sahip olan kalıcı dudak makyajı; kişilerin daha özgüvenli olabilmesine olanak tanımaktadır. Dolgun ve belirgin bir dudak yapısını, hemen hemen her kadın hayal etmektedir ve bu işlem sayesinde istenilen sonuç hızlı bir şekilde alınmaktadır.

Ruj veya dudak kalemi kullanmadan, kırmızı dudaklara sahip olmayı sağlayan kalıcı dudak renklendirme; mekanik bir iğne yardımıyla uygulanmaktadır. Söz konusu iğnenin ince yapısı, dudak dokularının hasar almadan renklenmesine olanak tanımaktadır.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı dudak makyajı, klinik ortamda ve güvenilir kişiler tarafından uygulanmaktadır. Profesyonel makyaj uygulamaları arasında yer alması nedeniyle, alanında uzman olan kişilerden yardım almak gerekmektedir. Aksi takdirde, dudak bölgesinde istenmeyen reaksiyonlar ortaya çıkabilmektedir.

Kalıcı dudak renklendirme, kişilerin istedikleri renk pigmentlerinin dudak dokularına enjekte edilmesi yoluyla yapılmaktadır. Her dudak yapısının kendine has rengi olduğu için kalıcı dudak renklendirme işleminin de özelleştirilmiş prosedürleri bulunmaktadır. Kişinin doğal dudak rengi, bu işlemin tüm adımlarına yön vermektedir.

İdeal dudak rengi seçildikten sonra, sıradan bir dudak kalemi ile hayal edilen dudağın bir haritası çıkarılmaktadır. Bu işlem sayesinde, dudak hatlarının şekillendirilmesi de mümkün hale gelmektedir. Hizmeti alan kişi, haritayı istediği şekilde düzenlemekte ve kişiselleştirilmiş bir dudak yapısına sahip olabilmektedir.

İstenilen renk ve işlemin uygulanacağı dudak bölgesi belirlendikten sonra, söz konusu bölgeye uyuşturucu krem uygulanmaktadır. Uyuşturucu krem, işlem esnasında hissedilen acının en aza indirilmesine olanak tanımaktadır. Tüm adımlar tamamlandıktan sonra, enjekte işlemi başlamakta ve bu işlem 1 ila 1,5 saat kadar sürmektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşleminin Avantajları Nelerdir?

Dudak renklendirme işlemi, sağladığı birçok avantajlı durum nedeniyle oldukça fazla rağbet görmektedir. Her geçen gün daha fazla kişinin yaptırdığı kalıcı dudak renklendirme, uzun vadede kırmızı ve çekici dudaklara sahip olmaya olanak tanımaktadır. Söz konusu hizmetin avantajları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. İleri yaş nedeniyle azalan dudak pigmentlerinin yeniden aktifleştirilmesine olanak tanımaktadır.
 2. Dudağın genel simetrisini geliştirmektedir.
 3. Kişilerin istedikleri dudak yapısına, ameliyatsız ulaşmasına olanak tanımaktadır.
 4. Doğuştan soluk renkli olan dudakların, en etkili şekilde iyileştirilmesini sağlamaktadır.
 5. Uzun ömürlü olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.
 6. Ağrısız ve kolay uygulanabilen bir işlem olarak nitelendirilmektedir.
 7. Zararlı dolgu malzemesi içermediği için son derece güvenilir bir yöntem olarak tanımlanmaktadır.
 8. Canlı ve parlak dudakların, makyaj malzemesi kullanmadan elde edilmesine olanak tanımaktadır.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi Kaç Seanstır?

Kalıcı dudak dövmesi olarak da adlandırılan dudak renklendirme; bir veya iki seans kadar sürmektedir. Seans sayıları, kişilerin talepleri doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Daha yoğun bir renk isteyen kişilerin, daha fazla seanslarla hizmet alması gerekmektedir. Söz konusu işlem, tamamen doğal ürünlerle yapılmakta ve tekrarı söz konusu olduğunda risk içermemektedir.

Kalıcı dudak renklendirme seans sayılarını belirleyen bir diğer faktör ise işlemin uygulanacağı dudakların, doku yapıları olarak gösterilmektedir. Dudak dokuları, enjekte edilen renk pigmentleri belirli oranlarda kabul etmektedir. Bu nedenle kalıcı dudak renklendirme işlemi, kişiden kişiye farklılık gösteren seans sayılarıyla uygulanmaktadır.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi Ne Kadar Süre Etki Eder?

Kalıcı dudak renklendirme işlemi, bir ila bir buçuk yıl kadar etkili olmaktadır. Bu süre zarfında, dudak rengi kademeli olarak azalmaktadır. İşlem sonrasında yapılan bakım uygulamaları, söz konusu işlemin daha kalıcı olmasına olanak tanımaktadır. Özellikle nemlendirici özelliği bulunan dudak ürünleri, kalıcı dudak renklendirme işleminin daha kalıcı olabilmesini sağlamaktadır.

Yıllık yenileme seansları, kalıcı dudak renklendirme işleminin daha uzun ömürlü olmasına olanak tanımaktadır. Güzellik uzmanları, zamanla azalan dudak pigmentlerinin ivedilikle yenilemesi gerektiğini ifade etmektedir. Bu durumun nedeni söz konusu işlemi yaptıran kişilerin, dudak doğal rengine döndükten sonra özgüven problemi yaşamasıdır.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı dudak makyajı yaptıran kişilerin, en az beş gün kadar süreyle; havuz, deniz ve sauna gibi aktivitelerden kaçınması gerekmektedir. Bu aktivitelerin tümü, hâlihazırda açık olan dudak dokularının; enfeksiyon kapmasına neden olabilmektedir. Dudak renklendirme işlemi sonrası, umumi ve kalabalık ortamlardan kaçınılması gerekmektedir.

Dudak renklendirme işlemi sonrasında, dudak dokuları iyileştiğinde; belirli aralıklarla bakım uygulaması yapmak önem arz etmektedir. Cilt bakım rutini uygulamalarının aksatılmadan devam etmesi, söz konusu işlemin daha uzun ömürlü olabilmesine olanak tanımaktadır. İyileşme sürecinde kullanılan bakım ürünleri, dudak dokularının hızlı bir şekilde onarılmasını sağlamaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..