quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

İnsan cildinin muhakkak maruz kalacağı problemlerinin başında gelmektedir sivilceler. Bu durum hem kadın hem de erkeklerde kendisini gösteren bir cilt problemidir. Özellikle de kadınların hormonal değişimleri erkeklere oranla çok daha güncel bir döngü içerisinde gerçekleştiği için sivilcelere maruz kalma olasılıkları çok fazladır. Ancak bu durum erkekler için de geçerliliğini korumaktadır. Öyle ki erkekler sadece ergenlik döneminde değil, farklı sebeplerden dolayı birçok etki ile birlikte sivilce problemiyle uğraşmak zorunda kalabilir. Bu gibi durumlarda da düzenli bir cilt bakım alanı açmaları gerekmektedir kendileri için. Bu yazımızda da sivilcelerin çıkma sebepleri ve erkeklerin sivilce ile aknelerden ne tarz aşamalarla kurtulabileceğine dair bilgiler sunarak ilerlemek istiyoruz.

Erkeklerde Sivilceler Neden Çıkar?

Sivilcelerin ciltte meydana gelmesini tetikleyici birçok etmen vardır. Yani şu sebepten dolayı kesin sivilce çıkar diyemeyiz. Ancak cildin gözeneklerinin altındaki sebum yağının aşırı salgılanması ya da hiç salgılanmaması gibi durumlar ciltte bir takım sıkıntıları ortaya çıkartır. Ki bu sıkıntılar arasında da sivilce problemleri de kendisini gösteren en önemli problemlerden birisidir zaten. Erkeklerde sivilceler, cilde düzenli bakımı aktarmadıkları müddetçe çıkabilecek cilt problemleridir. Tabii burada dış faktörlerin etkisini de kesinlikle görmezden gelmemek gerek. Hepimiz günlük hayat koşturmacalarımızda bir takım sıkıntılara maruz kalıyoruz. Bu hem çevresel hem de psikolojik faktörler olarak ikiye ayrılabilir. Aşırı stres ve baskı altında hissetme vücuttaki sebumun düzenli işlememesine sebebiyet verecektir. Bunun dışında da hava kirliliği, kötü beslenme gibi durumlarda da cildiniz eskisi kadar nefes alıp verebilen gözeneklere sahip olamayacağı için, sivilce ve aknelere davetiye çıkarma olasılıkları da çok fazla olacaktır. Bu sebepten dolayı da sivilcelerin ciltte oluşmasını tetikleyici etkilerden de uzak durmalı, sivilce ve akne durumlarında da nasıl bir yol izleyeceğinizi iyi seçmelisiniz. Cilt bakım seti açısından hem akne kremleri, hem de serum takviyeleri ile cildinizin sivilcelere karşı savaş açmasını destekleyebilirsiniz. Bu tarz ürünler hem cilt bakımında hem de güzel bir görünüme kavuşmanız konusunda sizlere destek sunacaktır.

Cildinizi Her Fırsatta Nemlendirin

Aslına bakarsanız erkeklerin kadınlara oranla cildini daha fazla nemlendirme ihtiyacı vardır. Erkek cildi buna ihtiyaç duyar. Her ne kadar sakallar birçok durumu örtmeyi başarmış olsalar da, cildinizin hava alması için nemlendirici krem takviyeleri büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle de MaruDerm nemlendirici krem kullanımını öneriyoruz. Düzenli olarak cildinize nemlendirici bakım uygulamalarını gerçekleştirdiğiniz zaman, cildiniz ihtiyaç duyulanın da ötesine ulaşmayı başararak çok daha sağlıklı bir forma erişebilir. Nemlendirici krem bakımlarının uygulamalarında da cildinizdeki nemli dokunun ne denli sağlıklı bir forma kavuşacağını da görmüş olacaksınız. Cildinizi iyice temizledikten sonra sabah ve akşam olmak üzere bu krem takviyesinde bulunmanızı öneririz. Bu sayede çok daha bakımlı bir forma kavuşarak, cildinize ihtiyaç duyulan etkileşimi de kazandırmış olabilirsiniz.

Tıraş Olurken Dikkat!

Erkeklerin tıraş olurken de beli başlı şeylere dikkat etmesi gerekir. Bir kere jilet seçimi gerçekten de çok önemlidir. Kötü bir jilet cilde doğrudan etki edeceği için, doğru olanını seçmek her zaman kolaylaştırıcı etkileri de beraberinde getirmiş olacaktır. Tıraş olmadan önce ve tıraş olduktan sonra cildinizi muhakkak temizlemelisiniz. Ki bunun için erkeklere uygun cilt temizleyici jelleri bulunmaktadır. Hem yüzünüze hem de var ise eğer sakallarınıza uygun olan bakımı uygulamaya özen göstermelisiniz. Bu süreci göz önüne alarak ilerlediğiniz zaman cildinizin bakım düzeni çok daha sağlıklı bir forma da kavuşmuş olacaktır. Aynı zamanda bu düzen cildin sivilcelenmesini de engelleyici etkileri de içerisinde bulundurmuş olacaktır.

Sivilce Lekelerine Özel Önlem

Sivilceler erkekler için de büyük probleme dönüşebilir. Sivilceler için cilt bakım seti ile öncelikle doğrudan bir bakım kompleksi uygulamanızı öneriyoruz. Akabinde ise cildinizi sürekli temiz tutmalı ve sivilce sonrasındaki lekelenme durumlarına karşı da önlemini almalısınız. Sivilce lekeleri, en az sivilceler kadar can sıkıcı bir konuma sahiptir ve kalıcıdır da. Bu sebepten dolayı da cildinizi düzenli bir bakım kompleksine dahil etmeli, olası sivilce ve sorunlara karşı da bu bakım aşamasına odaklanmalısınız. Cildinize ihtiyaç duyacağı bakımı aktarmaya başladığınız müddetçe de, çok daha nefes alıp veren bir düzen kazandırırsınız. MaruDerm leke giderici krem kullanımı da, olası sivilce lekeleri ve izlerine karşı birebir etkiler oluşturmaktadır.

Spor Yapmaya Özen Gösterin

Spor, vücutta sıkışmış olan birçok bakterinin dışa atılmasını destekleyici bir faaliyettir. Vücudunuzu çeşitli toksinlerden arındırmak adına da düzenli olarak spor yapmanızı öneririz. Bu spor düzeni dahilinde de zaten spor sonrası duş, kıyafetlerin yıkanması ve daima temiz kıyafet kullanımına da aynı ölçüde dikkat etmeniz gerektiğini de kesinlikle unutmamalısınız. Cildin her zaman nefes alıp rahatlaması şarttır. Bu süreçte de cilde gerekli duyulan bakım aşamalarını aktarmalı, bu sayede de cildi çok daha ferah bir düzene aktarmaya özen göstermelisiniz. Bunu başarmak da düzenli spor, dengeli beslenme ve çok daha özenli bir bakım düzeniyle mümkün hale gelmiş olacaktır. Sağlıklı bir hayat ve sivilcelerin uzağında bir cilt bakımı istiyorsanız eğer, bu tarz detayları her zaman hayatınızın odak noktasına yerleştirme konusunda özenli olmalısınız.

Sonuç itibariyle de maruderm cilt bakım ürünleri sayesinde cildinize ihtiyaç duyacağı bakım kompleksini rahatlıkla uygulayabileceğinizi bilmenizi isteriz. Hem nefes alıp veren bir cilt formuna ulaşmak, hem de çok daha sağlıklı bir yaşantı elde edebilmek adına muhakkak bu tarz unsurları göz önünde tutarak adımlarınızı atın. MaruDerm, sivilce ve akneye karşı tam bakım kompleksleri uygulayan kremlere sahip olmaktadır.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..