Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

İnsan cildinin muhakkak maruz kalacağı problemlerinin başında gelmektedir sivilceler. Bu durum hem kadın hem de erkeklerde kendisini gösteren bir cilt problemidir. Özellikle de kadınların hormonal değişimleri erkeklere oranla çok daha güncel bir döngü içerisinde gerçekleştiği için sivilcelere maruz kalma olasılıkları çok fazladır. Ancak bu durum erkekler için de geçerliliğini korumaktadır. Öyle ki erkekler sadece ergenlik döneminde değil, farklı sebeplerden dolayı birçok etki ile birlikte sivilce problemiyle uğraşmak zorunda kalabilir. Bu gibi durumlarda da düzenli bir cilt bakım alanı açmaları gerekmektedir kendileri için. Bu yazımızda da sivilcelerin çıkma sebepleri ve erkeklerin sivilce ile aknelerden ne tarz aşamalarla kurtulabileceğine dair bilgiler sunarak ilerlemek istiyoruz.

Erkeklerde Sivilceler Neden Çıkar?

Sivilcelerin ciltte meydana gelmesini tetikleyici birçok etmen vardır. Yani şu sebepten dolayı kesin sivilce çıkar diyemeyiz. Ancak cildin gözeneklerinin altındaki sebum yağının aşırı salgılanması ya da hiç salgılanmaması gibi durumlar ciltte bir takım sıkıntıları ortaya çıkartır. Ki bu sıkıntılar arasında da sivilce problemleri de kendisini gösteren en önemli problemlerden birisidir zaten. Erkeklerde sivilceler, cilde düzenli bakımı aktarmadıkları müddetçe çıkabilecek cilt problemleridir. Tabii burada dış faktörlerin etkisini de kesinlikle görmezden gelmemek gerek. Hepimiz günlük hayat koşturmacalarımızda bir takım sıkıntılara maruz kalıyoruz. Bu hem çevresel hem de psikolojik faktörler olarak ikiye ayrılabilir. Aşırı stres ve baskı altında hissetme vücuttaki sebumun düzenli işlememesine sebebiyet verecektir. Bunun dışında da hava kirliliği, kötü beslenme gibi durumlarda da cildiniz eskisi kadar nefes alıp verebilen gözeneklere sahip olamayacağı için, sivilce ve aknelere davetiye çıkarma olasılıkları da çok fazla olacaktır. Bu sebepten dolayı da sivilcelerin ciltte oluşmasını tetikleyici etkilerden de uzak durmalı, sivilce ve akne durumlarında da nasıl bir yol izleyeceğinizi iyi seçmelisiniz. Cilt bakım seti açısından hem akne kremleri, hem de serum takviyeleri ile cildinizin sivilcelere karşı savaş açmasını destekleyebilirsiniz. Bu tarz ürünler hem cilt bakımında hem de güzel bir görünüme kavuşmanız konusunda sizlere destek sunacaktır.

Cildinizi Her Fırsatta Nemlendirin

Aslına bakarsanız erkeklerin kadınlara oranla cildini daha fazla nemlendirme ihtiyacı vardır. Erkek cildi buna ihtiyaç duyar. Her ne kadar sakallar birçok durumu örtmeyi başarmış olsalar da, cildinizin hava alması için nemlendirici krem takviyeleri büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle de MaruDerm nemlendirici krem kullanımını öneriyoruz. Düzenli olarak cildinize nemlendirici bakım uygulamalarını gerçekleştirdiğiniz zaman, cildiniz ihtiyaç duyulanın da ötesine ulaşmayı başararak çok daha sağlıklı bir forma erişebilir. Nemlendirici krem bakımlarının uygulamalarında da cildinizdeki nemli dokunun ne denli sağlıklı bir forma kavuşacağını da görmüş olacaksınız. Cildinizi iyice temizledikten sonra sabah ve akşam olmak üzere bu krem takviyesinde bulunmanızı öneririz. Bu sayede çok daha bakımlı bir forma kavuşarak, cildinize ihtiyaç duyulan etkileşimi de kazandırmış olabilirsiniz.

Tıraş Olurken Dikkat!

Erkeklerin tıraş olurken de beli başlı şeylere dikkat etmesi gerekir. Bir kere jilet seçimi gerçekten de çok önemlidir. Kötü bir jilet cilde doğrudan etki edeceği için, doğru olanını seçmek her zaman kolaylaştırıcı etkileri de beraberinde getirmiş olacaktır. Tıraş olmadan önce ve tıraş olduktan sonra cildinizi muhakkak temizlemelisiniz. Ki bunun için erkeklere uygun cilt temizleyici jelleri bulunmaktadır. Hem yüzünüze hem de var ise eğer sakallarınıza uygun olan bakımı uygulamaya özen göstermelisiniz. Bu süreci göz önüne alarak ilerlediğiniz zaman cildinizin bakım düzeni çok daha sağlıklı bir forma da kavuşmuş olacaktır. Aynı zamanda bu düzen cildin sivilcelenmesini de engelleyici etkileri de içerisinde bulundurmuş olacaktır.

Sivilce Lekelerine Özel Önlem

Sivilceler erkekler için de büyük probleme dönüşebilir. Sivilceler için cilt bakım seti ile öncelikle doğrudan bir bakım kompleksi uygulamanızı öneriyoruz. Akabinde ise cildinizi sürekli temiz tutmalı ve sivilce sonrasındaki lekelenme durumlarına karşı da önlemini almalısınız. Sivilce lekeleri, en az sivilceler kadar can sıkıcı bir konuma sahiptir ve kalıcıdır da. Bu sebepten dolayı da cildinizi düzenli bir bakım kompleksine dahil etmeli, olası sivilce ve sorunlara karşı da bu bakım aşamasına odaklanmalısınız. Cildinize ihtiyaç duyacağı bakımı aktarmaya başladığınız müddetçe de, çok daha nefes alıp veren bir düzen kazandırırsınız. MaruDerm leke giderici krem kullanımı da, olası sivilce lekeleri ve izlerine karşı birebir etkiler oluşturmaktadır.

Spor Yapmaya Özen Gösterin

Spor, vücutta sıkışmış olan birçok bakterinin dışa atılmasını destekleyici bir faaliyettir. Vücudunuzu çeşitli toksinlerden arındırmak adına da düzenli olarak spor yapmanızı öneririz. Bu spor düzeni dahilinde de zaten spor sonrası duş, kıyafetlerin yıkanması ve daima temiz kıyafet kullanımına da aynı ölçüde dikkat etmeniz gerektiğini de kesinlikle unutmamalısınız. Cildin her zaman nefes alıp rahatlaması şarttır. Bu süreçte de cilde gerekli duyulan bakım aşamalarını aktarmalı, bu sayede de cildi çok daha ferah bir düzene aktarmaya özen göstermelisiniz. Bunu başarmak da düzenli spor, dengeli beslenme ve çok daha özenli bir bakım düzeniyle mümkün hale gelmiş olacaktır. Sağlıklı bir hayat ve sivilcelerin uzağında bir cilt bakımı istiyorsanız eğer, bu tarz detayları her zaman hayatınızın odak noktasına yerleştirme konusunda özenli olmalısınız.

Sonuç itibariyle de maruderm cilt bakım ürünleri sayesinde cildinize ihtiyaç duyacağı bakım kompleksini rahatlıkla uygulayabileceğinizi bilmenizi isteriz. Hem nefes alıp veren bir cilt formuna ulaşmak, hem de çok daha sağlıklı bir yaşantı elde edebilmek adına muhakkak bu tarz unsurları göz önünde tutarak adımlarınızı atın. MaruDerm, sivilce ve akneye karşı tam bakım kompleksleri uygulayan kremlere sahip olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..