quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

İnsan cildinin muhakkak maruz kalacağı problemlerinin başında gelmektedir sivilceler. Bu durum hem kadın hem de erkeklerde kendisini gösteren bir cilt problemidir. Özellikle de kadınların hormonal değişimleri erkeklere oranla çok daha güncel bir döngü içerisinde gerçekleştiği için sivilcelere maruz kalma olasılıkları çok fazladır. Ancak bu durum erkekler için de geçerliliğini korumaktadır. Öyle ki erkekler sadece ergenlik döneminde değil, farklı sebeplerden dolayı birçok etki ile birlikte sivilce problemiyle uğraşmak zorunda kalabilir. Bu gibi durumlarda da düzenli bir cilt bakım alanı açmaları gerekmektedir kendileri için. Bu yazımızda da sivilcelerin çıkma sebepleri ve erkeklerin sivilce ile aknelerden ne tarz aşamalarla kurtulabileceğine dair bilgiler sunarak ilerlemek istiyoruz.

Erkeklerde Sivilceler Neden Çıkar?

Sivilcelerin ciltte meydana gelmesini tetikleyici birçok etmen vardır. Yani şu sebepten dolayı kesin sivilce çıkar diyemeyiz. Ancak cildin gözeneklerinin altındaki sebum yağının aşırı salgılanması ya da hiç salgılanmaması gibi durumlar ciltte bir takım sıkıntıları ortaya çıkartır. Ki bu sıkıntılar arasında da sivilce problemleri de kendisini gösteren en önemli problemlerden birisidir zaten. Erkeklerde sivilceler, cilde düzenli bakımı aktarmadıkları müddetçe çıkabilecek cilt problemleridir. Tabii burada dış faktörlerin etkisini de kesinlikle görmezden gelmemek gerek. Hepimiz günlük hayat koşturmacalarımızda bir takım sıkıntılara maruz kalıyoruz. Bu hem çevresel hem de psikolojik faktörler olarak ikiye ayrılabilir. Aşırı stres ve baskı altında hissetme vücuttaki sebumun düzenli işlememesine sebebiyet verecektir. Bunun dışında da hava kirliliği, kötü beslenme gibi durumlarda da cildiniz eskisi kadar nefes alıp verebilen gözeneklere sahip olamayacağı için, sivilce ve aknelere davetiye çıkarma olasılıkları da çok fazla olacaktır. Bu sebepten dolayı da sivilcelerin ciltte oluşmasını tetikleyici etkilerden de uzak durmalı, sivilce ve akne durumlarında da nasıl bir yol izleyeceğinizi iyi seçmelisiniz. Cilt bakım seti açısından hem akne kremleri, hem de serum takviyeleri ile cildinizin sivilcelere karşı savaş açmasını destekleyebilirsiniz. Bu tarz ürünler hem cilt bakımında hem de güzel bir görünüme kavuşmanız konusunda sizlere destek sunacaktır.

Cildinizi Her Fırsatta Nemlendirin

Aslına bakarsanız erkeklerin kadınlara oranla cildini daha fazla nemlendirme ihtiyacı vardır. Erkek cildi buna ihtiyaç duyar. Her ne kadar sakallar birçok durumu örtmeyi başarmış olsalar da, cildinizin hava alması için nemlendirici krem takviyeleri büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle de MaruDerm nemlendirici krem kullanımını öneriyoruz. Düzenli olarak cildinize nemlendirici bakım uygulamalarını gerçekleştirdiğiniz zaman, cildiniz ihtiyaç duyulanın da ötesine ulaşmayı başararak çok daha sağlıklı bir forma erişebilir. Nemlendirici krem bakımlarının uygulamalarında da cildinizdeki nemli dokunun ne denli sağlıklı bir forma kavuşacağını da görmüş olacaksınız. Cildinizi iyice temizledikten sonra sabah ve akşam olmak üzere bu krem takviyesinde bulunmanızı öneririz. Bu sayede çok daha bakımlı bir forma kavuşarak, cildinize ihtiyaç duyulan etkileşimi de kazandırmış olabilirsiniz.

Tıraş Olurken Dikkat!

Erkeklerin tıraş olurken de beli başlı şeylere dikkat etmesi gerekir. Bir kere jilet seçimi gerçekten de çok önemlidir. Kötü bir jilet cilde doğrudan etki edeceği için, doğru olanını seçmek her zaman kolaylaştırıcı etkileri de beraberinde getirmiş olacaktır. Tıraş olmadan önce ve tıraş olduktan sonra cildinizi muhakkak temizlemelisiniz. Ki bunun için erkeklere uygun cilt temizleyici jelleri bulunmaktadır. Hem yüzünüze hem de var ise eğer sakallarınıza uygun olan bakımı uygulamaya özen göstermelisiniz. Bu süreci göz önüne alarak ilerlediğiniz zaman cildinizin bakım düzeni çok daha sağlıklı bir forma da kavuşmuş olacaktır. Aynı zamanda bu düzen cildin sivilcelenmesini de engelleyici etkileri de içerisinde bulundurmuş olacaktır.

Sivilce Lekelerine Özel Önlem

Sivilceler erkekler için de büyük probleme dönüşebilir. Sivilceler için cilt bakım seti ile öncelikle doğrudan bir bakım kompleksi uygulamanızı öneriyoruz. Akabinde ise cildinizi sürekli temiz tutmalı ve sivilce sonrasındaki lekelenme durumlarına karşı da önlemini almalısınız. Sivilce lekeleri, en az sivilceler kadar can sıkıcı bir konuma sahiptir ve kalıcıdır da. Bu sebepten dolayı da cildinizi düzenli bir bakım kompleksine dahil etmeli, olası sivilce ve sorunlara karşı da bu bakım aşamasına odaklanmalısınız. Cildinize ihtiyaç duyacağı bakımı aktarmaya başladığınız müddetçe de, çok daha nefes alıp veren bir düzen kazandırırsınız. MaruDerm leke giderici krem kullanımı da, olası sivilce lekeleri ve izlerine karşı birebir etkiler oluşturmaktadır.

Spor Yapmaya Özen Gösterin

Spor, vücutta sıkışmış olan birçok bakterinin dışa atılmasını destekleyici bir faaliyettir. Vücudunuzu çeşitli toksinlerden arındırmak adına da düzenli olarak spor yapmanızı öneririz. Bu spor düzeni dahilinde de zaten spor sonrası duş, kıyafetlerin yıkanması ve daima temiz kıyafet kullanımına da aynı ölçüde dikkat etmeniz gerektiğini de kesinlikle unutmamalısınız. Cildin her zaman nefes alıp rahatlaması şarttır. Bu süreçte de cilde gerekli duyulan bakım aşamalarını aktarmalı, bu sayede de cildi çok daha ferah bir düzene aktarmaya özen göstermelisiniz. Bunu başarmak da düzenli spor, dengeli beslenme ve çok daha özenli bir bakım düzeniyle mümkün hale gelmiş olacaktır. Sağlıklı bir hayat ve sivilcelerin uzağında bir cilt bakımı istiyorsanız eğer, bu tarz detayları her zaman hayatınızın odak noktasına yerleştirme konusunda özenli olmalısınız.

Sonuç itibariyle de maruderm cilt bakım ürünleri sayesinde cildinize ihtiyaç duyacağı bakım kompleksini rahatlıkla uygulayabileceğinizi bilmenizi isteriz. Hem nefes alıp veren bir cilt formuna ulaşmak, hem de çok daha sağlıklı bir yaşantı elde edebilmek adına muhakkak bu tarz unsurları göz önünde tutarak adımlarınızı atın. MaruDerm, sivilce ve akneye karşı tam bakım kompleksleri uygulayan kremlere sahip olmaktadır.

 

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..