Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

En İyi Cilt Bakım Ürünleri

En İyi Cilt Bakım Ürünleri

En İyi Cilt Bakım Ürünleri

Cilt bakım ürünleri, çeşitli cilt problemlerinin azalması ve kişilerin daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olması için özel olarak formüle edilmektedir. Güzellik sektörü, cilt tiplerini detaylı bir şekilde analiz etmekte ve farklı cilt tiplerine uygun bakım ürünleri tasarlamaktadır. Hem kadın hem de erkek bireyler, piyasada bulunan en iyi cilt bakım ürünleri arasından kendi cilt tiplerine uyum sağlayacak ürünleri kolaylıkla seçebilmektedir.

Maruderm, 2021 yılının Kasım ayından bu yana; doğal içerikli özlerin, güzellik sektörüyle buluşmasına olanak tanımaktadır. “Doğadan gelen güzellik” mottosuyla hareket eden Maruderm; bünyesindeki en iyi cilt bakım ürünleri ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Her geçen gün, daha fazla kişiye ulaşarak; müşteri kitlesini genişletmekte ve güzellik sektörünün önde gelen isimleri arasında yer almaktadır.

Maruderm, geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyat aralıkları sayesinde; birçok kişinin sıklıkla tercih ettiği markalar arasında yer almaktadır. Cildin tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan Maruderm cilt bakım ürünleri; doğal bitki özlerinin bütçe dostu fiyat aralıklarıyla satılmasına olanak tanımaktadır. En iyi cilt bakım ürünleri, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

Güneş Kremi

Maruderm SPF + 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi

Güneşin zararlı ışınları olan UVA ve UVB, cilt yüzeyinin kızarmasına ve zamanla leke oluşturmasına neden olabilmektedir. Günümüzde, ozon tabakasının aldığı hasar nedeniyle; güneş ışınlarının cilt yüzeyine daha fazla zarar verdiği görülmektedir. Bu zararın önlenmesi ve cildin en etkili şekilde korunması için güneş kremi gibi bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Maruderm SPF + 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi, UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkilerini en aza indirmektedir. FDA onaylı koruyucu filtreler, Maruderm güneş kreminin daha etkili bir performans sergilemesine olanak tanımaktadır. Dört mevsim boyunca güvenle kullanılan Maruderm güneş kremi, su bazlı olması nedeniyle yağlık hissi bırakmamaktadır. Alpha Arbutin molekülü ile leke oluşumunu en aza indirerek, pürüzsüz bir cilt görünümünü mümkün kılmaktadır.

Cilt Bakımının Önemi

Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici

Cilt yüzeyinde kalan güneş kremi ve kozmetik ürünler, gözenek genişlemesi ve sivilce oluşumu gibi problemlerin hızlanmasına neden olmaktadır. Günlük iki kez olmak üzere, düzenli bir şekilde yüz yıkama jeli kullanmak; gözenek problemlerinin azalmasına ve cildin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici, güneş kremi ve makyaj malzemesi gibi ürünlerin; cilt yüzeyine yapışan kalıntılarını en hızlı şekilde temizlemektedir. Çift aşamalı temizlik ve tüm cilt tipleri için uygun olan Maruderm yağ bazlı temizleyici, nemlendirici özelliği sayesinde cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır.

Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik

BHA asitleri, gözenek sıkılaştırıcı etki göstererek siyah nokta oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. AHA BHA serum ile cilt dokularının en iyi şekilde temizlenmesi mümkün hale gelmektedir. BHA tonik ise çeşitli nedenlerle genişleyen gözeneklerin; derinlemesine temizlenebilmesine olanak tanımakta ve gözenek tıkanması gibi olumsuz sonuçların önüne geçebilmektedir.

Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik, cildin doğal yağ dengesini koruyarak; gözenek genişlemesi probleminin azalmasına yardımcı olmaktadır. Günlük kullanıma uygun olan BHA tonik, parfüm ve paraben içermeyen yapısı sayesinde; cilt yüzeyinin doğal yollarla temizlenmesine olanak tanımaktadır.

Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu

Peeling, cilt yüzeyinde biriken ölü derilerin; hızlı bir şekilde atılmasına ve cildin doğal olarak yenilenmesine olanak tanımaktadır. Peeling maske özelliği bulunan cilt bakım serumları, AHA BHA asitleri ile zenginleştirilerek; gözenek oluşumunun en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, içeriğindeki doğal bileşenler sayesinde kullanıcılarının mükemmel bir peeling deneyimi yaşamasına olanak tanımaktadır. Aydınlık ve parlak bir cilt yüzeyinin, en hızlı şekilde elde edilmesini mümkün kılan peeling maske; tıkanmış gözeneklerin açılmasına ve akne oluşumunun önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm Hyalüronik Asit Cilt Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi

Hyalüronik asit, cilt dokularında doğal olarak bulunmakta ve cildin daha parlak görünmesine yardımcı olmaktadır. Hyalüronik asit eksikliği, kırışıklık ve sarkma problemlerinin hız kazanmasına neden olmaktadır. Hyalüronik asit kullanımı ile yaşlılık belirtilerinin azaltılması mümkün hale gelmektedir.

Maruderm Hyalüronik Asit Cilt Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi, cilt dokularındaki hyalüronik asit miktarını arttırarak; daha parlak ve genç bir görünümün elde edilmesine olanak tanımaktadır. Yüz ve vücut kullanımı için uygun olan cilt bakım kremi, hyalüronik asit mucizesinin mükemmel bir şekilde hissedilmesine yardımcı olmaktadır.

Cilt Bakımında Kullanılması Gereken Ürünler

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu

En iyi cilt bakım ürünleri arasında yer alan C vitamini serumu, leke ve yara izi oluşumunun giderilmesine yardımcı olmaktadır. C vitamininin besleyici özellikleri, bakım serumlarının en işlevsel yönü olarak nitelendirilmektedir. C vitamini serumu faydaları, hasar alan cilt dokularının iyileşmesine ve cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, içeriğindeki doğal C vitamini özleri ile cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Peptid bileşenlerinin besleyici özelliği, cilt bariyerinin güçlenmesine olanak tanırken; aydınlatıcı etkileri bulunan C vitamini ise cilt dokularının iyileşmesine olanak tanımaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..